لیبل های خورد شونده

لیبل خورد شونده یا گچی :

لیبل خورد شونده از جنسی مشابه آهک و گچ می باشد و با توجه به حالت شکننده و خرد شونده خود برای مصارف امنیتی بسیار کاربرد دارد و به دلیل جنس بسیار نازک آن معمولا برای گارانتی محصولات الکترونیکی ، اموال ، پلمپ نمودن انواع بسته بندی و موارد مشابه مورد استفاده قرار می گیرد.

از ویژگی های این نوع برچسب می توان به امنیتی بودن ، مقاومت در چاپ ، عدم استفاده مجدد از لیبل ، خردشوندگی و … اشاره کرد.

برچسب خورد شونده یا برچسب گچی انواع متفاوتی دارد و بعد از چسباندن به محصول به هیچ وجه قابل کندن نیستند و در صورت سعی در کندن ، لیبل ها خرد می شوند و این امر نشانه آن است که محصول مورد نظر دیگر آکبند نیست. این گونه لیبل ها بیشتر برای کارهای امنیتی ، گارانتی و برای اصالت کالا استفاده می شوند. برای مثال گارانتی محصولات الکترونیکی یا اصل بودن محصول

لیبل های عادی را به دلیل انعطاف پذیر بودن می توان پس از چسباندن بارها و بارها کند و دوباره چسباند اما این نوع از لیبل ها پس از چسبیدن سخت شده و در صورتی که بخواهید آن ها را از روی سطح بکنید خرد شده و پاره پاره می شوند به همین دلیل به آن ها لیبل گچی می گویند.

لیبل امنیتی ، خردشونده ، گچی یا تخم مرغی نام هایی میباشد که به این نوع لیبل اطلاق میشود. در این نوع لیبل ها امکان جداشدن آن از روی سطح قبلی و چسباندن مجدد آن بر روی سطح دیگر وجود ندارد. از آن به عنوان لیبل اموال نیز قابل استفاده میباشد.

یکی از مهم ترین کاربرد های لیبل خرد شونده استفاده از آن به عنوان برچسب اموال است. روی این برچسب ها بارکد چاپ شده و روی اموال شرکت ها و سازمان های خصوصی یا دولتی چسبانده میشود و میتوان با دستگاه بارکد خوان گزارش کاملی از اموال و موجودی سازمان و شرکت های کوچک و بزرگ بدست آورد .

ویژگی ها :

  • داشتن خاصیت شکنندگی
  • چسبندگی بالا و خرد شدن در هنگام کنده شدن
  • سطح شبرنگی در برخی از انواع و مقاوم در برابر رطوبت و گرما

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up