نحوه درج اطلاعات و رمز گذاری در کارت های شناسایی

نحوه درج اطلاعات و رمز گذاری در کارت های شناسایی

  •  (Encoded ID Cards) کارت های شناسایی رمزگذاری شده: این کارت های شناسایی برای نگهداری اطلاعات و اشتراک گذاری انها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کارت‌ها علاوه بر عملکرد معمول خود برای شناسایی، بستری مناسب برای ارایه خدماتی نظیر کارت‌های تخفیف ونیز کارت‌های تردد را فراهم می سازد.
  • Barcode ID Cards:کارت های شناسایی بارکد دار: چاپ و رمز‌گذاری با استفاده از بارکد به نرم‌افزار و تجهیزات ویژه‌ای نیاز ندارد و با اکثر پرینترها قابل اجرا است. رمزگذاری با بارکد از روشهای رایج و متداول می باشد. چندین نوع بارکد وجود دارد که از انواع معمول ان می‌توان به بارکد تک بعدی و بارکد دوبعدی یاQR اشاره کرد.
  • (Magnetic Stripe ID Cards)کارت های شناسایی مغنازیسی :از انواع پرکاربرد کارت‌های شناسایی است که برای کارت‌های عضویت، ورود و خروج هتل‌ها و نیز پرداخت‌های اعتباری استفاده می گردد. برای رمزگذاری و درج اطلاعات در کارت‌های شناسایی مغناطیسی به یک پرینتر با قابلیت رمزگذاری کارت‌های مغناطیسی، نرم افزاری که اطلاعات را رمز‌گذاری کند و نیز یک کارتخوان نوار مغناطیسی مورد نیاز است.
  • (Proximity ID Cards)  کارت‌های نزدیک با عنوان کارت‌های کنترل دسترسی شناخته می شوند. از این کارت‌ها به عنوان کارت‌های کلید دیجیتالی برای باز و بسته کردن درب‌ها استفاده می شود. این کارت‌ها باید از تامین کنندگان معتبر تهیه گردد، زیرا هرگونه سهل انگاری می‌تواند باعث کلاهبرداری و سرقت با استفاده از کپی کارت‌ها گردد.
  • ( Smart ID Cards) کارت های شناسایی هوشمند اصطلاحی عمومی برای کارت‌هایی است که از روشهای رمزگذاری پیشرفته استفاده می‌کنند. برای استفاده از این کارت‌ها نیاز به پرینتر با ماژول رمزگذاری و نیز نرم افزار متناسب است. برای چاپ بر روی کارت‌های شناسایی هوشمند باید از پرینترهای Reverse Transfer printers استفاده کرد. کارت‌های هوشمند سطح ناهمواری دارند و به هد پرینترهای چاپ تصعید Dye Sublimation Dricect printer ممکن است اسیب بزنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست