انواع مواد مصرفی پرینتر چاپ کارت pvc

مواد مصرفی پرینتر چاپ کارت pvc در واقع می‌تواند برای تجربه کلی چاپ افراد مهم باشد. این مقاله توضیح می‌دهد که این مواد مصرفی چیست، و چه مزایایی برای کمک به شما در درک اینکه چرا باید در آنها سرمایه گذاری کنید, ارائه می‌دهد. مواد مصرفی اصلی پرینتر کارت, ریبون, فیلم, لمینیت و کیت تمیز کننده, کارت پی وی سی پرینتر است. البته دقت کنید این مواد در اکثر پرینتر ها مواد اصلی هستند. مثلا اگر پرینتر شما جوهر افشان باشد, فیلم و ریبون ندارد, به جای آن ها کارتریج دارد. ما در مانی کارت همه این مواد مصرفی را برای برند های مختلف فارگو, نیسکا, داسکام, هایتی و … موجود داریم. برای دریافت موجودی و قیمت با شماره 02188442854 تماس بگیرید.

مواد مصرفی پرینتر کارت

مواد مصرفی پرینتر کارت چیست؟

مواد مصرفی چاپگر قطعات و مواد کوچکی هستند که برای کارکرد پرینتر شما مورد نیاز هستند. این مواد مصرفی می‌توانند شامل ریبون، لمینیت، فیلم، کیت های لوازم جانبی باشند. چاپگرهای کارت جوهر افشان از کارتریج های جوهر برای ذخیره مایع چاپ استفاده می‌کنند. یک کارتریج متوسط ​​حدود 200 صفحه مواد چاپی را در خود جای می‌دهد. وقتی کارتریج تقریباً تمام شود، کیفیت چاپ شروع به افت می‌کند و ممکن است کارهای چاپ به درستی تمام نشود. بنابراین مهم است که کارتریج ها را با کارتریج جدید جایگزین کنید. پس این مواد مصرفی عبارت‌اند از:

  • ریبون پرینتر
  • فیلم پرینتر
  • لمینیت پرینتر
  • کارت PVC
  • کیت تمیز کننده

ریبون یکی از مهم ترین مواد مصرفی چاپگر است. این چیزی است که متن و تصاویر را روی اسناد شما چاپ می‌کند. ریبون معمولاً حدود 500 پرینت قبل از اینکه نیاز به تعویض داشته باشد دوام می‌آورد. فیلم نیز یکی از مواد مصرفی مهم چاپگر است. فیلم به انتقال متن و تصاویر روی اسناد شما کمک می‌کند. در ادامه این مواد مصرفی را به صورت دقیق تر توضیح می‌دهیم. ما در مانی کارت همه مواد مصرفی پرینتر های چاپ کارت را به شما عرضه می‌کنیم.

ریبون پرینتر کارت

اولین چیزی که از مواد مصرفی پرینتر کارت معرفی میکنیم ریبون است. انتخاب ریبون مناسب برای چاپگرتان می‌تواند کاری خسته‌کننده باشد، به‌ویژه با ترکیب حروف گیج‌کننده و اندازه‌های مختلف ریبون. این راهنما به توصیف پانل های مختلفی که یک ریبون را تشکیل می‌دهند کمک می‌کند. اصل بودن ریبون تاثیر بسزایی در کیفیت کارت چاپی دارد. ما در مانی کارت همه ریبون های پرینتر کارت خود را با ضمانت اصل بودن کالا به شما عرضه می‌کنیم.

ریبون از مواد مصرفی پرینتر کارت

ریبون چاپگر چیست؟

ریبون چاپگر کارتریجی است که حاوی نوار نازکی از مواد تشکیل شده از پانل‌ها است. این نوار برای حمل جوهر چاپی از یک رنگ ثابت یا رنگ‌های مختلف استفاده می‌کند که سپس مستقیماً روی سطح کارت اعمال می‌شود. به عبارت دیگر، این نوار, آغشته به جوهر معمولی یا جوهرهای مبتنی بر موم است که از طریق یک عنصر گرمایشی که در چاپگر کارت شناسایی قرار دارد، گرم می‌شود. گرما باعث انتقال جوهر به فیلم یا سطح کارت می‌شود. سپس خروجی های چاپی, تصاویر با کیفیت با وضوح بالا, متن و بارکد روی کارت شما چاپ می‌شوند.

چگونه کار می کند؟

هدف از ریبون تولید تصاویر با کیفیت بالا از جمله متن دقیق و بارکد برای کارت شناسایی شما است. این کار با قرار دادن یک ریبون پانل رنگی یا تک رنگ در چاپگر با استفاده از قلاب های پلاستیکی روی ریبون کار می‌کند. هنگامی که ریبون در جای خود محکم می‌شود و فرآیند چاپ شروع می شود، نقاط گرم کننده از المنت حرارتی داخل چاپگر به پانل ها یا فیلم ریبون در نقاط مختلف در دمای از پیش تنظیم شده (قابل تنظیم) برخورد می‌کند که جوهر و قسمت پوشش داده شده را مایع می‌کند. سپس روی مواد فشرده می‌شود.

این روش چاپ به عنوان انتقال حرارتی شناخته می‌شود و از یک ریبون گرم شده برای تولید تصاویر زنده بادوام و ماندگار و متن با وضوح بالا بر روی مواد مختلف مانند کارت شناسایی استفاده می‌کند. ریبون یکی از اصلی ترین مواد مصرفی پرینتر کارت است. بدون ریبون پرینت کارت کار نمی‌کند.

آناتومی ریبون های چاپگر رنگی

انواع کلمات اختصاری و مرتبط با ریبون وجود دارد که ممکن است گیج کننده به نظر برسد. ما آناتومی نوارهای رنگی را پوشش خواهیم داد که به طور خلاصه نشان می‌دهد که هر حرف چه چیزی را نشان می‌دهد. هر حرف نمایانگر یک پانل متفاوت روی ریبون است. این پانل ها هر بار یک بار بر روی سطح کارت یا فیلم انتقال اعمال می‌شوند و برای ایجاد تصاویر و متنی که روی کارت های PVC ظاهر می شوند ترکیب می‌شوند.

ما هر یک از این ریبون‌ها را به عنوان مواد مصرفی پرینتر کارت بررسی می‌کنیم و توضیح می‌دهیم که چرا برای کمک به شما در تصمیم‌گیری هنگام خرید ریبون مهم هستند. حروف, در ریبون های زیر انواع مختلف پانل های تشکیل دهنده آن ریبون و ترتیب چاپ آنها را از چپ به راست توصیف می‌کند.

YMC

رنگ‌های استانداردی که با حروف روی پانل‌های ریبون مشخص می‌شوند, زرد، سرخابی و فیروزه‌ای هستند و با هم تقریباً هر رنگی را ایجاد می‌کنند. این با پانل همپوشانی یا پانل K Black ارائه نمی‌شود و بنابراین در صورت نیاز به متن سیاه و سفید واضح یا بارکد توصیه نمی‌شود.

YMCK

یک پانل رزین مشکی اضافی برای YMC برای این نوع ریبون گنجانده شده است که با ترکیب YMC متفاوت است. هدف از پنل رزین مشکی ایجاد متن سیاه و سفید دقیق برای چاپ بارکدهای واضح است، زیرا سیاه کامپوزیت قادر به انجام این کار نیست.

KO

ریبون های KO یک رنگ مشکی تک رنگ را چاپ می‌کنند که با “K” مشخص می‌شود. این دستگاه دارای یک پانل پوششی است ( “O” ) تا یک لایه محافظ نازک ایجاد کند. این ریبون ایده آل برای چاپ بارکد و متن سیاه است.

YMCKO

این ریبون در بین تمام چاپگرها رایج ترین است. YMCKO همچنین با یک روکش اضافی که یک پانل شفاف نازک است که به عنوان روکش کارت شما عمل می‌کند، به پایان می‌رسد. این روکش به اندازه لمینیت ضخیم یا بادوام نیست، اما محافظت می‌کند. علاوه بر این، برخی از ریبون‌ها به شما امکان می‌دهند با استفاده از پانل همپوشانی، واترمارک‌های امنیتی اضافه کنید که می‌تواند به بهبود امنیت کلی کارت‌ها و سازمان شما کمک کند.

YMCKOK

اگر می خواهید در دو طرف کارت چاپ کنید، به یک ریبون دو طرفه YMCKOK نیاز دارید. این ریبون کارت شناسایی شش پانل تمام رنگی را در یک طرف به همراه یک روکش واضح و مشکی (که با K نشان می‌دهد) در سمت دو چاپ می‌کند. از این ریبون می‌توانید به عنوان یک ریبون YMCK یا YMCKO استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که با انجام این کار فقط از نیمی از بازده ریبون استفاده می‌کنید.

YMCKK

این یکی دیگر از انواع YMCK همانطور که در بالا ذکر شد است که شامل یک پانل اضافی K Black است، بنابراین می توان سمت عقب کارت را به صورت تک رنگ چاپ کرد.

YMCKT

این ریبون یکی دیگر از انواع ریبون محبوب YMCKO است، با این حال تنها تفاوت این است که “T” مربوطه در این مورد به “پوشش بالایی” اشاره دارد و فقط نام دیگری برای پانل روکش معمولی “O” است. این نوع ریبون را می توان در برند Datacard یافت.

تک رنگ

اصطلاح تک رنگ از دو کلمه یونانی “مونو” (به “یک”) و “کروما” (به معنای “سطح”) می‌آید. بنابراین، ریبون تک رنگ به یک رنگ، بیشتر به رنگ سیاه، آبی، قرمز، نارنجی، سبز، سفید و غیره اشاره دارد. ریبون های تک رنگ برای چاپ متن یا تصاویر تک رنگ یا حتی شخصی سازی کارت از پیش چاپ شده ایده آل هستند. با تک رنگ رنگ های رایج موجود شامل سیاه، سفید، سبز، قرمز، آبی، طلایی متالیک، نقره ای متالیک، مشکی و روکش ترکیبی است.

نیم پنل

ریبون های نیمه پانل برای تولید کارت شناسایی عکس که در آن رنگ فقط باید روی نیمی از کارت چاپ شود، ایده آل هستند. می‌توانید یک تصویر یا لوگو را در یک طرف کارت اضافه کنید و متن سیاه و سفید را در سمت رزرو کارت چاپ کنید. با استفاده از نوار پنل نیمه، در هزینه مواد مصرفی صرفه جویی می‌کنید اما به قسمت چاپ روی هر کارت محدود می‌شوید.

اشعه ماوراء بنفش یا فلورسنت

یک ریبون رنگی که شامل یک F در آن است مانند “YMCKF” دارای یک پانل UV است که می‌تواند روی کارت شخصی سازی شود تا یک تصویر ثابت یا متغیر و همچنین متن استاندارد تمام رنگی و سیاه شامل روکش YMCK + F را چاپ کند. UV یک ویژگی امنیتی بالا است که از تلاش های تکراری کارت شناسایی جلوگیری می‌کند و تنها در صورتی قابل مشاهده است که نور سیاه UV بر روی آن تابیده شود.

لمینت هولوگرافیک

ورقه ورقه هولوگرافیک عنصری بر روی سطح کارت شما است که در نور قابل مشاهده است تا تصاویر رنگارنگی ایجاد کند که یک لایه امنیتی اضافی اضافه می‌کند. آنها معمولاً طرح های عمومی یا سفارشی هستند.

پانل امضا

اگر طراحی کارت شما به منطقه ای نیاز دارد که کاربر باید امضای خود را در آن اضافه کند، به این نوع ریبون توجه کنید.

پنل بازدارنده

ریبونی که شامل یک پانل بازدارنده مانند “YMCKI” است فقط روی یک ریبون برای چاپگر انتقال مجدد یافت می‌شود. پانل بازدارنده از چاپ روی نواحی مانند پانل امضا یا تراشه RFID جلوگیری می‌کند.

حتما بخوانید: ریبون چیست؟ انواع ریبون کدام است؟

لمینیت پرینتر کارت

دومین مورد از مواد مصرفی پرینتر کارت لمینیت کارت است. لمینیت طرح دار یا ساده یک مواد مصرفی برای پرینتر های کارتی است که لمینیتور دارند. انتخاب بین کارت شناسایی چند لایه و کارت شناسایی استاندارد یکی از اولین تصمیماتی است که باید هنگام انتخاب کارت جدید برای یک برنامه شناسایی بگیرید. زیرا نتایج آن مناظره تعیین می‌کند که با انواع دیگر جنبه های مهم برنامه خود چه کاری انجام می‌دهید، از جمله:

  • چه نوع چاپگر کارت شناسایی نیاز دارید
  • هزینه شما برای لوازم کارت شناسایی
  • چه به لوازم جانبی حمل کارت نیاز داشته باشید یا نه
لمینیت از مواد مصرفی پرینتر کارت

در ابتدا، بسیاری از مردم هزینه بالاتر چاپگر کارت دارای لمینیتور را می‌بینند (بار خرید یک دستگاه لمینتور را می‌بینند) و ایده خرید لمینیت به تعویق می‌افتد. با این حال، لمینیت کارت شناسایی شما مزایای زیادی را هم برای برنامه شناسایی شما و هم برای سازمان شما به عنوان یک کل ارائه می‌دهد. برخی آشکار هستند. برخی از آنها کمی مبهم تر هستند. اما چاپ کارت لمینیت، سازمان شما را متعجب می‌کند که چرا زودتر به کارت‌های لمینیت روی نیاورده است.

لمینیت کارت های شناسایی باعث ماندگاری بیشتر آنها می شود.

افزودن دوام به کارت هدف استفاده از لمینیت است. ثابت شده است که کارت های چند لایه در استفاده استاندارد بیشتر از کارت های غیر لمینیت دوام می‌آورند. اکثر کارت های شناسایی استاندارد ضخامت 760 میکرون دارند. لمینت معمولاً کارت ها را در یک لایه از ضخامت 5 تا 10 میل (در هر طرف) می‌پوشانند. این بدان معناست که یک کارت لمینت معمولاً 25٪ ضخیم تر از کارت شناسایی استاندارد است. چرا این مهم است؟ این ضخامت اضافی به محافظت از کارت در برابر آسیب های فیزیکی، از جمله خم شدن و ترک خوردن کمک می‌کند. لایه لمینت از تصاویر و متن چاپ شده در برابر خراشیدگی یا کثیف شدن محافظت می‌کند،

حتما بخوانید: چگونه کارت های PVC خود را چاپ کنیم

لمینیت کارت شناسایی می تواند در دراز مدت باعث صرفه جویی در هزینه های سازمان شما شود.

ما می‌دانیم فکر کردن به خرید لمینیتور, زمانی که در دفتر بودجه یک شرکت کار می‌کنید و به تازگی درخواست خرید یک چاپگر کارت دو طرفه 200 میلیون تومانی را برای چاپ کارت داده‌اید, بسیار سخت است.

اما صدای ما را بشنوید: لمینیت کارت شناسایی به شما این امکان را می‌دهد که با کاهش تعداد کارت‌هایی که باید دوباره صادر کنید، این پول را در طول زمان به دست آورید. در واقعیت شما مجبورید کارت های جایگزین زیادی تولید کنید. مردم به کارت های خود بی توجه هستند. خراش هایی روی سطح ظاهر می‌شود. وقتی یک کارت در هنگام ناهار زیر نور آفتاب رها می‌شود، تصاویر محو می‌شوند. با این حال، کارت های جایگزین می تواند گران باشد، به خصوص برای یک سازمان بزرگتر.

اگر هفته ای 10 کارت جدید چاپ کنید، احتمالاً 20 هزار تومان به ازای هر کارت، از جمله مواد شما، هزینه خواهد داشت. این تقریباً 50 میلیون در سال است که برای جایگزینی کارت های شناسایی خراب هزینه می‌شود! با این حال، لمینیت می‌تواند به اندازه یک سکه هزینه داشته باشند و می‌توانند طول عمر کارت شناسایی را به شدت افزایش دهند.

لمینیت کارت شما را حرفه ای نگه می‌دارد.

مطمئناً، هدف اصلی کارت شناسایی، شناسایی صاحب آن است. با این حال، یک هدف ثانویه وجود دارد، هدفی که مسلماً به همان اندازه مهم است: نشان دادن ظاهر حرفه ای در یک محل کار. اگرچه اغراق آمیز است اگر بگوییم هر نهادی که دارای کارت شناسایی است به طور خودکار مشروعیت می‌یابد. نمی‌توان انکار کرد که یک کارت شناسایی با کیفیت باعث می‌شود یک کسب و کار حرفه ای تر به نظر برسد.

نشان‌هایی که صادر می‌کنید می‌توانند اولین چیزی باشند که یک مهمان هنگام ورود به پذیرش شما می‌بیند، یا می‌تواند اولین چیزی باشد که سرمایه‌گذار بالقوه هنگام ورود به اتاق کنفرانس شما به آن نگاه می‌کند. چاپ یک کارت خوب کار بزرگی است! با این حال، داشتن یک کارت دارای آسیب، یک مشکل است. همه ما آن‌ها این آسیب ها را دیده‌ایم مانند کارت‌هایی که به نظر می‌رسد زیر باران کنار گذاشته شده‌اند، یا چند بار روی آن‌ها پا گذاشته شده‌اند.

برنامه ID یک شرکت بازتابی از خود آن شرکت است و هیچ شرکتی نمی‌خواهد برنامه ID آن فریاد بزند “ما یک جورهایی قدیمی هستیم!”. لمینیت کارت های شناسایی به شما این امکان را می دهد که کارت های مهم را مانند روزی که از چاپگر شما بیرون آمدند شفاف و تمیز نگه دارید و از ظاهری حرفه ای برای همه کارمندان خود اطمینان حاصل کنید.

حتما بخوانید: نحوه استفاده از کیت تمیز کننده پرینتر کارت

کیت های تمیز کننده پرینتر

کیت ها از مواد مصرفی پرینتر کارت ها هستند که باعث افزایش طول عمر چاپگر می‌شوند. این کیت های تمیز کردن چاپگر کارت, روشی مقرون به صرفه برای محافظت از چاپگر شما در برابر آسیب، دستیابی به کیفیت تصویر مطلوب و افزایش طول عمر چاپگر شما است. برندها و انواع مختلفی از لوازم تمیز کننده وجود دارد که هر کدام برای تمیز کردن مدل چاپگر و ناحیه خاصی از چاپگر طراحی شده‌اند. برای اطمینان از تمیز کردن کامل که به چاپگر شما آسیبی نمی‌رساند، همیشه توصیه های موجود در دفترچه راهنمای چاپگر کارت شناسایی خود را رعایت کنید.

کیت تمیز کننده از مواد مصرفی پرینتر کارت

اجزا کیت های تمیز کننده

در اینجا چند نوع متداول کیت تمیز کننده و نحوه استفاده از آنها برای تمیز کردن و محافظت از نواحی داخل چاپگر کارت آورده شده است:

کارت های چسب، غلتک کارت چاپگر را تمیز می‌کنند. این کارت های چسب, گرد و غبار و سایر زباله ها را از غلتک ها پاک می‌کنند تا از آسیب به هد چاپ شما جلوگیری کنند. در طول چرخه تمیز کردن، کارت های چسب مانند کارت های پی وی سی در هنگام چاپ, از مسیر چاپ کارت پرینتر عبور می‌کنند. اگر در این مسر گرد و غبار و کثیفی باشد به دلیل چسبندگی به این کارت ها می‌چسبد و پرینتر تمیز می‌شود.

غلتک های تمیزکننده به طور مداوم گرد و غبار و زباله ها را از روی کارت ها قبل از چاپ پاک می کنند تا از آسیب به چاپگر جلوگیری شود. همه چاپگرها مجهز به غلتک تمیزکننده نیستند. مهم است که به طور منظم غلتک ها را تعویض کنید.

سواب های الکلی و قلم های تمیز کننده هد چاپ را تمیز می‌کنند (کارت های چسبنده و غلتک های تمیز کننده هد چاپ را تمیز نمی کنند). مهم است که قبل از تمیز کردن هد چاپگر را خاموش کنید و از لمس هد چاپ با انگشتان خود خودداری کنید. سواب یا خودکار را به آرامی روی هد چاپ بکشید و قبل از استفاده از چاپگر اجازه دهید هد چاپ در هوا کاملاً خشک شود.

فیلم پرینتر کارت pvc

فیلم پرینتر کارت در پرینتر های کارت انتقال مجدد استفاده می‌شود. پرینتر های کارت مستقیم و جوهر افشان نیازی به فیلم ندارند. شاید یک پرینتر کارت انتقال مجدد بدون کیت تمیز کننده بتواند کار کند اما وجود فیلم در کنار ریبون ضروری است. در این پرینتر ها تصویر چاپی ابتدا روی فیلم قرار می‌گیرد و سپس به کارت انتقال می‌یابد. بنابراین کارت تماس مستقیم با هد چاپ ندارد و هد چاپ شما دچار خط و خش نخواهد شد.

همانند ریبون فیلم هم نیاز به تعویض بعد از تعداد مشخصی پرینت دارد. مثلا در پرینتر کارت فارگو شما هر 500 پرینت نیاز دارید که فیلم و ریبون جدیدی برای پرینتر کارت خود تهیه کنید. برای خرید فیلم هر پرینتر کارت از مانی کارت از منوی بالای صفحه پرینتر خود را انتخاب کنید.

فیلم از مواد مصرفی پرینتر کارت

کارت خام پی وی سی

کارت های pvc برای چاپ کارت لازم هستند. پی وی سی کارت ها دارای مدل ها و مارک های مختلفی هستند. این کارت ها می‌توانند ساده یا حافظه دار مثل کارت های مایفر, RFID RO, RW, کارت NFC و … باشند. همچنین این کارت ها می‌توانند محصول کشور های مختلف کره, آمریکا, اوروپا و آسیا باشد. شما باید کارتی را انتخاب کنید که کیفیت بالایی به شما ارائه بدهد. کارت های بی‌کیفیت باعث آسیب به فیلم و ریبون شما خواهد شد و کیفیت کارت چاپی شما را هم کم خواهد کرد.

کارت های پی وی سی دوام بالایی دارند و ضد اب و خش هستند. این کارت ها می‌توانند اطلاعات را روی خود ذخیره کنند و برای چاپ کارت های هوشمند بسیار مناسب هستند. این کارت ها نسبت به کارت های کامپوزیت و فلزی قیمت مناسب تری دارند. کارت های PVC به محیط زیست آسیبب نمی‌زنند چون قابلیت بازیافت این کارت ها وجود دارد. همه کارت های ملی, گواهینامه ها و کارت های بانکی نمونه ای از کارت پی وی سی هستند.

کارت پی وی سی از مواد مصرفی پرینتر کارت

برای یافتن مواد مصرفی پرینتر کارت برای چاپگر خود، به سادگی از نوار بالای صفحه اصلی مانی کارت، سازنده چاپگر خود را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید. سپس در محصولات آن مواد مصرفی مورد نیاز خود را انتخاب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مواد مصرفی چاپگر کارت شناسایی با شماره 02188442854 تماس بگیرید. ما برای کمک اینجا هستیم!

سوالات متداول

قیمت مواد مصرفی پرینتر کارت چقدر است؟

هر برندی برای مواد مصرفی خود قیمت متفاوتی دارد مثلا قیمت ریبون هایتی با قیمت ریبون فارگو یکی نیست.

گران‌ترن مواد مصرفی پرینتر کارت ساخت کدام کشور است؟

مواد مصرفی ساخت ژاپن بالاترین قیمت را دارند.

ارزان ترین مواد مصرفی پرینتر کارت ساخت کدام کشور است؟

مواد مصرفی ساخت کره کمترین قیمت را دارند و در اکثر موارد فیک هستند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up