انواع مواد مصرفی پرینتر چاپ کارت pvc

مواد مصرفی پرینتر چاپ کارت pvc در واقع می تواند برای تجربه کلی چاپ افراد مهم باشد. این مقاله  توضیح می دهد که این مواد مصرفی چیست، و چه مزایایی برای کمک به شما در درک اینکه چرا باید در آنها سرمایه گذاری کنید, ارائه میدهد. مواد مصرفی اصلی پرینتر کارت, ریبون, فیلم, لمینیت و کیت تمیز کننده پرینتر است. البته دقت کنید این مواد در اکثر پرینتر ها مواد اصلی هستند. مثلا اگر پرینتر شما جوهر افشان باشد, فیلم و ریبون ندارد, به جای آن ها کارتریج دارد.

مواد مصرفی پرینتر کارت چیست؟

مواد مصرفی چاپگر قطعات و مواد کوچکی هستند که برای کارکرد پرینتر شما مورد نیاز هستند. همچنین می توانند شامل ریبون ، لمینیت، فیلم، کیت های لوازم جانبی باشند. چاپگرهای جوهر افشان از کارتریج های جوهر برای ذخیره مایع چاپ استفاده می کنند. یک کارتریج متوسط ​​حدود ۲۰۰ صفحه مواد چاپی را در خود جای می دهد. وقتی کارتریج تقریباً تمام شود، کیفیت چاپ شروع به افت می کند و ممکن است کارهای چاپ به درستی تمام نشود. بنابراین مهم است که کارتریج ها را با کارتریج جدید جایگزین کنید.

تونر یکی از مهم ترین مواد مصرفی چاپگر است. این چیزی است که متن و تصاویر را روی اسناد شما چاپ می کند. تونر معمولاً حدود ۵۰۰ صفحه قبل از اینکه نیاز به تعویض داشته باشد دوام می آورد. کاغذ نیز یکی از مواد مصرفی مهم چاپگر است. کاغذ به انتقال متن و تصاویر روی اسناد شما به کاغذ کمک می کند. در ادامه این مواد مصرفی را به صورت دقیق تر توضیح می دهیم.ما در مانی کارت همه موادمصرفی پرینتر های چاپ کارت را به شما عرصه میکنیم.

ریبون پرینتر کارت

اولین چیزی که از مواد مصرفی پرینتر کارت معرفی میکنیم ریبون است. این راهنمای ریبون چاپگر برای سال ۲۰۲۳ یک نمای کلی از همه چیزهایی که باید در مورد انتخاب ریبون های مناسب برای چاپگر خود بدانید را در اختیار شما قرار می دهد. انتخاب ریبون مناسب برای چاپگرتان می‌تواند کاری خسته‌کننده باشد، به‌ویژه با ترکیب حروف گیج‌کننده و اندازه‌های مختلف ریبون. این راهنما به توصیف پانل های مختلفی که یک ریبون را تشکیل می دهند کمک می کند. اصل بودن ریبون تاثیر بسزایی در کیفیت کارت چاپی دارد. ما در مانی کارت همه ریبون های پرینتر کارت خود را با ضمانت اصل بودن کالا به شما عرضه میکنیم.

ریبون از مواد مصرفی پرینتر کارت

ریبون چاپگر چیست؟

ریبون چاپگر کارتریجی است که حاوی نوار نازکی از مواد تشکیل شده از پانل‌ها است. این نوار برای حمل جوهر چاپی از یک رنگ ثابت یا رنگ‌های مختلف استفاده می‌شود که سپس مستقیماً روی سطح کارت اعمال می‌شود.

به عبارت دیگر، این پارچه آغشته به جوهر معمولی یا جوهرهای مبتنی بر موم است که از طریق یک عنصر گرمایشی که در چاپگر کارت شناسایی قرار دارد، پرینت‌ها را به دست می‌دهد. سپس خروجی های چاپی تصاویر با کیفیت با وضوح بالا و متن و بارکد دقیق روی کارت شما تولید می کنند.

چگونه کار می کند؟

هدف از ریبون تولید تصاویر با کیفیت بالا از جمله متن دقیق و بارکد برای کارت شناسایی شما است. این کار با قرار دادن یک ریبون پانل رنگی یا تک رنگ در چاپگر با استفاده از قلاب های پلاستیکی روی ریبون کار می کند. هنگامی که ریبون در جای خود محکم می شود و فرآیند چاپ شروع می شود، نقاط گرم کننده از المنت حرارتی داخل چاپگر به پانل ها یا فیلم ریبون در نقاط مختلف در دمای از پیش تنظیم شده (قابل تنظیم) برخورد می کند که جوهر و قسمت پوشش داده شده را مایع می کند. سپس روی مواد فشرده می شود.

این روش چاپ به عنوان انتقال حرارتی شناخته می شود و از یک ریبون گرم شده برای تولید تصاویر زنده بادوام و ماندگار و متن با وضوح بالا بر روی مواد مختلف مانند کارت شناسایی استفاده می کند. ریبون یکی از اصلی ترین مواد مصرفی پرینتر کارت است. بدون ریبون پرینت کارت کار نمیکند.

آناتومی ریبون های چاپگر رنگی

انواع کلمات اختصاری و مرتبط با ریبون وجود دارد که ممکن است گیج کننده به نظر برسد. ما آناتومی نوارهای رنگی را پوشش خواهیم داد که به طور خلاصه نشان می دهد که هر حرف چه چیزی را نشان می دهد. هر حرف نمایانگر یک پانل متفاوت روی ریبون است. این پانل ها هر بار یک بار بر روی سطح کارت یا فیلم انتقال اعمال می شوند و برای ایجاد تصاویر و متنی که روی کارت های PVC ظاهر می شوند ترکیب می شوند.

ما هر یک از این ریبون‌ها را به عنوان مواد مصرفی پرینتر کارت بررسی می‌کنیم و توضیح می‌دهیم که چرا برای کمک به شما در تصمیم‌گیری هنگام خرید ریبون مهم هستند. حروف, در ریبون های زیر انواع مختلف پانل های تشکیل دهنده آن ریبون و ترتیب چاپ آنها را از چپ به راست توصیف می کند.

YMC

رنگ‌های استانداردی که با حروف روی پانل‌های ریبون مشخص می‌شوند, زرد، سرخابی و فیروزه‌ای هستند و با هم تقریباً هر رنگی را ایجاد می‌کنند. این با پانل همپوشانی یا پانل K Black ارائه نمی شود و بنابراین در صورت نیاز به متن سیاه و سفید واضح یا بارکد توصیه نمی شود.

YMCK

یک پانل رزین مشکی اضافی برای YMC برای این نوع ریبون گنجانده شده است که با ترکیب YMC متفاوت است. هدف از پنل رزین مشکی ایجاد متن سیاه و سفید دقیق برای چاپ بارکدهای واضح است، زیرا سیاه کامپوزیت قادر به انجام این کار نیست.

KO

ریبون های KO یک رنگ مشکی تک رنگ را چاپ می کنند که با “K” مشخص می شود. این دستگاه دارای یک پانل پوششی است ( “O” ) تا یک لایه محافظ نازک ایجاد کند. این ریبون ایده آل برای چاپ بارکد و متن سیاه است.

YMCKO

این ریبون در بین تمام چاپگرها رایج ترین است. YMCKO همچنین با یک روکش اضافی که یک پانل شفاف نازک است که به عنوان روکش کارت شما عمل می کند، به پایان می رسد. این به اندازه لمینیت ضخیم یا بادوام نیست، اما محافظت می کند. علاوه بر این، برخی از ریبون‌ها به شما امکان می‌دهند با استفاده از پانل همپوشانی، واترمارک‌های امنیتی اضافه کنید که می‌تواند به بهبود امنیت کلی کارت‌ها و سازمان شما کمک کند.

YMCKOK

اگر می خواهید در دو طرف کارت چاپ کنید، به یک ریبون دو طرفه YMCKOK نیاز دارید. این ریبون کارت شناسایی شش پانل تمام رنگی را در یک طرف به همراه یک روکش واضح و مشکی (که با K نشان می‌دهد) در سمت دو چاپ می‌کند. یک ریبون YMCK یا YMCKO – اما توجه داشته باشید که با انجام این کار فقط از نیمی از بازده ریبون استفاده می کنید زیرا از دو مجموعه کامل پانل برای هر کارتی که استفاده می کنید استفاده می کنید.

YMCKK

این یکی دیگر از انواع YMCK همانطور که در بالا ذکر شد است که شامل یک پانل اضافی K Black است، بنابراین می توان سمت عقب کارت را به صورت تک رنگ چاپ کرد.

YMCKT

این ریبون یکی دیگر از انواع ریبون محبوب YMCKO است، با این حال تنها تفاوت این است که “T” مربوطه در این مورد به “پوشش بالایی” اشاره دارد و فقط نام دیگری برای پانل روکش معمولی “O” است. این را می توان در نام تجاری Datacard یافت.

تک رنگ

اصطلاح تک رنگ از دو کلمه یونانی “مونو” (به “یک”) و “کروما” (به معنای “سطح”) می آید. بنابراین، ریبون تک رنگ به یک رنگ، بیشتر به رنگ سیاه، آبی، قرمز، نارنجی، سبز، سفید و غیره اشاره دارد. ریبون های تک رنگ برای چاپ متن یا تصاویر تک رنگ یا حتی شخصی سازی کارت از پیش چاپ شده ایده آل هستند. با تک رنگ رنگ های رایج موجود شامل سیاه، سفید، سبز، قرمز، آبی، طلایی متالیک، نقره ای متالیک، مشکی و روکش ترکیبی است.

نیم پنل

ریبون های نیمه پانل برای تولید کارت شناسایی عکس که در آن رنگ فقط باید روی نیمی از کارت چاپ شود، ایده آل هستند. می‌توانید یک تصویر یا لوگو را در یک طرف کارت اضافه کنید و متن سیاه و سفید را در سمت رزرو کارت چاپ کنید. با استفاده از نوار پنل نیمه، در هزینه مواد مصرفی صرفه جویی می کنید اما به قسمت چاپ روی هر کارت محدود می شوید.

اشعه ماوراء بنفش یا فلورسنت

یک ریبون رنگی که شامل یک F در آن است مانند “YMCKF” دارای یک پانل UV است که می تواند روی کارت شخصی سازی شود تا یک تصویر ثابت یا متغیر و همچنین متن استاندارد تمام رنگی و سیاه شامل روکش “YMCK” + ” را چاپ کند. F”. UV یک ویژگی امنیتی بالا است که از تلاش های تکراری کارت شناسایی جلوگیری می کند و تنها در صورتی قابل مشاهده است که نور سیاه UV بر روی آن تابیده شود.

لمینت هولوگرافیک

ورقه ورقه هولوگرافیک عنصری بر روی سطح کارت شما است که در نور قابل مشاهده است تا تصاویر رنگارنگی ایجاد کند که یک لایه امنیتی اضافی اضافه می کند. آنها معمولاً طرح های عمومی یا سفارشی هستند.

پانل امضا

اگر طراحی کارت شما به منطقه ای نیاز دارد که کاربر باید امضای خود را در آن اضافه کند، به این نوع ریبون توجه کنید.

پنل بازدارنده

ریبونی که شامل یک پانل بازدارنده مانند “YMCKI” است فقط روی یک ریبون برای چاپگر انتقال مجدد یافت می شود. استفاده مورد نظر از پانل بازدارنده جلوگیری از پذیرش نواحی روی کارت فیلم انتقال مجدد چاپ شده مانند پانل امضا یا تراشه RFID برای اطمینان از عملکرد صحیح آنها است.

حتما بخوانید: ریبون چیست؟ انواع ریبون کدام است؟

لمینیت پرینتر کارت

دومین مورد از مواد مصرفی پرینتر کارت لمینیت کارت است. انتخاب بین کارت شناسایی چند لایه و کارت شناسایی استاندارد یکی از اولین تصمیماتی است که باید هنگام انتخاب کارت جدید برای یک برنامه شناسایی بگیرید. زیرا نتایج آن مناظره تعیین می کند که با انواع دیگر جنبه های مهم برنامه خود چه کاری انجام می دهید، از جمله:

  • چه نوع چاپگر کارت شناسایی نیاز دارید
  • هزینه شما برای لوازم کارت شناسایی
  • چه به لوازم جانبی حمل کارت نیاز داشته باشید یا نه
لمینیت از مواد مصرفی پرینتر کارت

در ابتدا، بسیاری از مردم هزینه بالاتر چاپگر کارت دارای لمینیت را می بینند یا بار خرید یک دستگاه لمینت را می بینند و ایده خرید لمینیت به تعویق می افتد. با این حال، لمینیت کارت شناسایی شما مزایای زیادی را هم برای برنامه شناسایی شما و هم برای سازمان شما به عنوان یک کل ارائه می دهد. برخی آشکار هستند. برخی از آنها کمی مبهم تر هستند. اما همه مورد، سازمان شما را متعجب می‌کند که چرا زودتر به کارت‌های لمینیت روی نیاورده است.

مزایا لمینیت کارت

۱٫ لمینیت کارت های شناسایی باعث ماندگاری بیشتر آنها می شود.

افزودن دوام به اعتبار شناسه اساساً هدف استفاده از لمینیت است. ثابت شده است که اعتبارنامه های چند لایه در استفاده استاندارد بیشتر از اعتبارنامه های غیر لمینیت دوام می آورند.

لمینت کارت شناسایی به دو روش مختلف به دوام و طول عمر کارت شما می افزاید:

با قوی تر کردن کارت های خود اکثر کارت های شناسایی استاندارد ضخامت ۳۰ میل دارند. ریبون ها و کیسه های لمینت معمولاً کارت ها را در یک لایه از ضخامت ۵ تا ۱۰ میل (در هر طرف) می پوشانند. این بدان معناست که یک کارت لمینت معمولاً ۲۵٪ ضخیم تر از کارت شناسایی استاندارد است. چرا این مهم است؟ این ضخامت اضافی به محافظت از کارت در برابر آسیب های فیزیکی، از جمله خم شدن و ترک خوردن کمک می کند.

با محافظت از سطح کارت‌هایتان فکر کنید که کارت‌هایتان را در لایه‌ای از لمینت بپوشانید، مانند افرادی که Beanie Babies خود را (روزی میلیون‌ها دلار ارزش خواهند داشت) را در قاب‌های پلاستیکی در دهه ۹۰ قرار دادند: این راهی است برای آب، کثیفی، گرد و غبار و سایر مواد زائد را از سطح کالای خود دور نگه دارید در حالی که همچنان قابل مشاهده است. لمینیت با کارت های شناسایی شما به همین صورت عمل می کند: لایه لمینت از تصاویر و متن چاپ شده در برابر خراشیدگی یا کثیف شدن محافظت می کند، در حالی که همچنان آن را روی صفحه نمایش نگه می دارد.

با ارائه این دو نوع مختلف محافظت، لمینیت کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که کارت شناسایی شما برای مدت طولانی در دسترس خواهد بود.

حتما بخوانید: چگونه کارت های PVC خود را چاپ کنیم

۲٫ لمینیت کارت شناسایی می تواند در دراز مدت باعث صرفه جویی در هزینه های سازمان شما شود.

ما میدانیم. فکر کردن به “تصویر بزرگ” زمانی که در دفتر بودجه یک شرکت کار می کنید و به تازگی درخواست خرید یک چاپگر کارت شناسایی لمینیت دو طرفه ۲۰۰ میلیون تومانی برای ساختن نشان های کارمند جدید را می بینید، می تواند سخت باشد.

اما صدای ما را بشنوید: لمینیت کارت شناسایی به شما این امکان را می‌دهد که با کاهش تعداد کارت‌هایی که باید دوباره صادر کنید، این پول را در طول زمان به دست آورید. در واقعیت شما مجبورید کارت های جایگزین زیادی تولید کنید. مردم به کارت های خود بی توجه هستند. خراش هایی روی سطح ظاهر می شود. وقتی یک کارت در هنگام ناهار زیر نور آفتاب رها می شود، تصاویر محو می شوند. با این حال، کارت های جایگزین می تواند گران باشد، به خصوص برای یک سازمان بزرگتر.

اگر هفته ای ۱۰ کارت جدید چاپ کنید، احتمالاً ۲۰ هزار تومان به ازای هر کارت، از جمله مواد شما، هزینه خواهد داشت. این تقریباً ۵۰ میلیون در سال است که برای جایگزینی کارت های شناسایی خراب هزینه می شود! با این حال، لمینیت می توانند به اندازه یک سکه هزینه داشته باشند و می توانند طول عمر کارت شناسایی را به شدت افزایش دهند.

۳٫ لمینیت کارت شناسایی شما را حرفه ای نگه می دارد.

مطمئناً، هدف اصلی کارت شناسایی، شناسایی صاحب آن است. با این حال، یک هدف ثانویه وجود دارد، هدفی که مسلماً به همان اندازه مهم است: نشان دادن ظاهر حرفه ای در یک محل کار. اگرچه اغراق آمیز است اگر بگوییم هر نهادی که دارای کارت شناسایی ورزشی است به طور خودکار مشروع است، نمی توان انکار کرد که یک کارت شناسایی با کیفیت باعث می شود یک عملیات حرفه ای تر به نظر برسد.

نشان‌هایی که صادر می‌کنید می‌توانند اولین چیزی باشند که یک مهمان هنگام ورود به پذیرش شما می‌بیند، یا می‌تواند اولین چیزی باشد که سرمایه‌گذار بالقوه هنگام ورود به اتاق کنفرانس شما به آن نگاه می‌کند. داشتن یک کارت شناسایی خوب کار بزرگی است! با این حال، داشتن یک کارت شناسایی دارای آسیب، یک مشکل است. همه ما آن‌ها را دیده‌ایم: کارت‌هایی که به نظر می‌رسد زیر باران کنار گذاشته شده‌اند، یا چند بار روی آن‌ها پا گذاشته شده‌اند.

برنامه ID یک شرکت بازتابی از خود آن شرکت است و هیچ شرکتی نمی‌خواهد برنامه ID آن فریاد بزند “ما یک جورهایی قدیمی هستیم!”. لمینیت کارت های شناسایی به شما این امکان را می دهد که اعتبارنامه های مهم را مانند روزی که از چاپگر شما بیرون آمدند شفاف و تمیز نگه دارید و از ظاهری حرفه ای برای همه کارمندان خود اطمینان حاصل کنید.

حتما بخوانید: نحوه استفاده از کیت تمیز کننده پرینتر کارت

کیت های تمیز کننده پرینتر

کیت ها از مواد مصرفی پرینتر کارت ها هستند که باعث افزایش طول عمر چاپگر میشوند. این کیت های تمیز کردن چاپگر کارت, روشی مقرون به صرفه برای محافظت از چاپگر شما در برابر آسیب، دستیابی به کیفیت تصویر مطلوب و افزایش طول عمر چاپگر شما است. برندها و انواع مختلفی از لوازم تمیز کننده وجود دارد که هر کدام برای تمیز کردن مدل چاپگر و ناحیه خاصی از چاپگر طراحی شده اند. برای اطمینان از تمیز کردن کامل که به چاپگر شما آسیبی نمی رساند، همیشه توصیه های موجود در دفترچه راهنمای چاپگر کارت شناسایی خود را رعایت کنید.

کیت تمیز کننده از مواد مصرفی پرینتر کارت

اجزا کیت های تمیز کننده

در اینجا چند نوع متداول کیت تمیز کردن و نحوه استفاده از آنها برای تمیز کردن و محافظت از نواحی داخل چاپگر کارت آورده شده است:

کارت های چسب، غلتک کارت چاپگر را تمیز می کنند. این کارت های چسب کم چسب گرد و غبار و سایر زباله ها را از غلتک ها پاک می کنند تا از آسیب به هد چاپ شما جلوگیری کنند. در طول چرخه تمیز کردن، کارت های چسب مانند کارت های پلاستیکی در هنگام چاپ کارت از طریق چاپگر عبور می کنند.

غلتک های تمیزکننده به طور مداوم گرد و غبار و زباله ها را از روی کارت ها قبل از چاپ پاک می کنند تا از آسیب به چاپگر جلوگیری شود. همه چاپگرها مجهز به غلتک تمیزکننده نیستند. مهم است که به طور منظم غلتک ها را تعویض کنید.

سواب های الکلی و قلم های تمیز کننده هد چاپ را تمیز می کنند (کارت های چسبنده و غلتک های تمیز کننده هد چاپ را تمیز نمی کنند). مهم است که قبل از تمیز کردن هد چاپگر را خاموش کنید و از لمس هد چاپ با انگشتان خود خودداری کنید. سواب یا خودکار را به آرامی روی هد چاپ بکشید و قبل از استفاده از چاپگر اجازه دهید هد چاپ در هوا کاملاً خشک شود.

برای یافتن مواد مصرفی پرینتر کارت برای چاپگر خود، به سادگی از نوار بالای صفحه اصلی مانی کارت، سازنده چاپگر خود را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید. سپس در محصولات ان مواد مصرفی مورد نیاز خود را انتخاب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مواد مصرفی چاپگر کارت شناسایی با شماره ۰۲۱۸۸۴۴۲۸۵۴ تماس بگیرید. ما برای کمک اینجا هستیم!

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up