بهترین پرینتر چاپ کارت شناسایی pvc

در قدیم کارت های شناسایی فقط به کارت های ملی و بانکی خلاصه میشد اما امروزه استفاده از کارت های ملی بسیار گسترده تر شده است. امروزه در هر شرکتی کارکنان دارای کارت شنایی پرسونلی هستند. همچنین این کارت ها در بیمارستان ها, دانشگاه ها, مدارس و …. استفاده میشوند. با توجه به این اینکه این کارت ها روزانه استفاده میشوند, دوام کارت ها و ضد آب بودن خیلی مهم است. به این منظور از کارت های پی وی سی برای چاپ این کارت ها استفاده میشود که دوام بالایی دارند. در این مطلب به دنبال بهترین پرینتر چاپ کارت شناسایی pvc هستیم.

کارت شناسایی چیست؟

کارت شناسایی کارتی که داده‌های شناسایی یک شخص مانند نام کامل، آدرس، سن، و رنگ مو و چشم را ارائه می‌دهد و اغلب حاوی یک عکس است. از این کارت عنوان شناسایی در محل کار، مدرسه، باشگاه و غیره استفاده میشود. کارت های شناسایی برای دوام بیشتر روی کارت های پی وی سی چاپ میشوند. پس برای چاپ این کارت ها نیاز به پرینتر چاپ کارت شناسایی pvc داریم.

اهمیت کارت شناسایی

چه کارمندی باشید که برای یک شرکت بزرگ کار می کنید یا دانشجوی یک دانشگاه محلی، کارت شناسایی همان چیزی است که باید همیشه همراه خود داشته باشید. اما چرا؟ اگر شما از جمله کسانی هستید که از تگ شدن قدردانی نمی کنند، در اینجا نگاهی به اهمیت کارت شناسایی می اندازیم.

اثبات هویت

اسکن کارت شناسایی خود در ورودی یا ارائه آن به نگهبان، مستقیم ترین راه برای اثبات تعلق شما به محل است، خواه به عنوان دانشجو، کارمند، مقیم یا بازدیدکننده.

کنترل دسترسی

اکثر اماکن دارای مناطق خاصی هستند که به جز برای پرسنل مجاز، ممنوع است، به عنوان مثال، یک اتاق فقط برای کارکنان یا امکانات فقط برای ساکنین یا خوابگاه فقط برای دانشجویان. کارت های شناسایی می توانند به طور موثری از دسترسی ناخواسته جلوگیری کنند و افراد غیرمجاز و مزاحمان را به راحتی شناسایی کنند.

انگیزه کارکنان

بسیار مهم است که کارمندان به شرکتی که در آن کار می کنند مانند یک “خانواده” نگاه کنند. مشارکت بهتر کارمندان برای حفظ درآمد و رشد سود پایدار بسیار مهم است. کارت شناسایی با پرورش حس تعلق در کارکنان به ایجاد انگیزه در آنها کمک می کند.

ردیابی زمان و حضور و غیاب

بسیاری از سازمان ها از کارت شناسایی برای نظارت دقیق بر حضور و وقت شناسی کارکنان خود استفاده می کنند. این سیستم حضور و غیاب به سادگی با کشیدن یا اسکن کارت های خود در ورودی، نیاز به مهر زدن یا پر کردن دستی کارت های زمانی را که بعداً نیاز به محاسبه دستی دارند را از بین می برد. شرکت‌هایی که فعالیت‌های کارمندان خود را با کارت شناسایی ثبت می‌کنند نیز در برابر «بادی مشت زدن» و سایر تقلب‌های حقوق و دستمزد محافظت می‌شوند.

مزایا و امتیازات

برخی از کارت های شناسایی دارای مزایای اضافی هستند. به عنوان مثال، دانش‌آموزان می‌توانند با فلش کارت‌های شناسایی دانشجویی خود در فروشگاه‌های منتخب، از تخفیف‌هایی برای بلیط‌های سینما، بلیط‌های پارک تفریحی، غذا، کتاب و لوازم التحریر برخوردار شوند.

بررسی هویت در مواقع اضطراری

از آنجایی که اکثر کارت‌های شناسایی دارای عکس و اطلاعات شخصی دارنده کارت مانند شماره تماس، آدرس، تماس‌های اضطراری و غیره هستند، کارت شما می‌تواند برای تأیید هویت شما در مواقعی که قربانی سرقت، تصادف یا سایر موارد اضطراری می‌شوید مورد استفاده قرار گیرد.

نتیجه

کارت شناسایی به بخش مهمی از فرهنگ کنونی ما تبدیل شده است. در حالی که ممکن است شخصی از امتیازاتی که کارت ارائه می دهد قدردانی کند، دیگران ممکن است ارزش آن را در افزایش امنیت ببینند. با انواع مختلف، کارکردها و طرح‌های مختلف، قطعاً برای هر سازمانی کار سختی نیست که یکی را پیدا کند که مطابق با نیازهای خود و متناسب با بودجه آنها باشد. برای چاپ کارت پی وی سی شناسایی باید بتوانیم بهترین پرینتر چاپ کارت شناسایی pvc را با توجه نیاز های خود پیدا کنیم.

انتخاب بهترین پرینتر چاپ کارت شناسایی pvc برای نیازهای شما

امروزه برندها، مدل‌ها و ساخت‌های مختلفی از چاپگرهای کارت شناسایی در بازار موجود است. این می تواند تلاش برای خرید چاپگر کارت شناسایی را برای خریداران کمی سخت کند. با این حال، همه چاپگرهای کارت شناسایی برابر نیستند و مهم است که گزینه های موجود را به دقت بررسی کنید و ویژگی ها و عملکرد هر یک را قبل از انتخاب مناسب ارزیابی کنید. در زیر چند نکته کاربردی وجود دارد که به شما کمک می کند بهترین چاپگر کارت شناسایی را مطابق با نیازهای خود انتخاب کنید.

معیار های انتخاب پرینتر چاپ کارت پی وی سی

یک بودجه در ذهن داشته باشید

داشتن یک بودجه مشخص در ذهن خود قبل از شروع به بررسی پرینتر چاپ کارت شناسایی pvc محبوب در بازار به محدود کردن گزینه های شما کمک می کند. فقط مدل های موجود را بر اساس قیمت آنها مرتب کنید و ببینید آیا آنهایی که در محدوده قرار می گیرند ویژگی های مورد نظر شما را دارند یا خیر. قیمت پایین‌تر چاپگرهای کارت شناسایی ممکن است چیزی شبیه به پرینتر هایتی CS-200e را شامل شود، یک چاپگر ساده تک کارتی که برای فروشگاه‌ها و مشاغل کوچک کاملاً کار می‌کند.

قبل از انتخاب چاپگر کارت شناسایی، علاوه بر بودجه، باید به خوبی از نیازهای خود آگاه باشید. اگر هیچ مدلی را در محدوده قیمت نمی بینید که بتواند نیازهای خاص شما مانند چاپ دو طرفه یا قابلیت های RFID را برآورده کند، می توانید بودجه را کمی بالاتر ببرید. Zebra ZC350 احتمالا ارزان‌ترین چاپگر کارت شناسایی است که سرعت چاپ مناسب و چاپ دو طرفه را ارائه می‌دهد.

در عین حال، می‌توانید کل نیازهای خود را بر اساس قیمت نیز ارزیابی کنید و تعیین کنید که آیا می‌توانید ویژگی‌های خاصی را قربانی کنید تا کل هزینه‌های خود را در بلندمدت پایین نگه دارید. همچنین باید در نظر داشته باشید که برای هیچ ویژگی خاصی که به ندرت از آنها استفاده می کنید یا به گزینه های پایه موجود پایبند باشید، پول بیشتری خرج نکنید. به طور مشابه، هنگام ارزیابی قیمت مدل کارت شناسایی دلخواه خود، هزینه‌های روبان، رنگ و کارت‌های خالی را نیز محاسبه کنید. یک مورد استفاده سالانه برای مقایسه بهترین گزینه شما ایده آل است.

حتما بخوانید: ارزان ترین پرینتر کارت پی وی سی چیست؟

چاپ یک رو یا دو رو؟

همانطور که قبلا ذکر شد، قبل از بررسی گزینه های موجود، باید درک روشنی از نحوه استفاده از پرینتر چاپ کارت شناسایی pvc خود داشته باشید. یکی از جنبه های مهمی که باید در نظر گرفت حالت چاپ است. در جایی که چاپگرهای یک طرفه از چاپ تنها در یک طرف کارت شناسایی پشتیبانی می کنند، می توان از چاپگرهای دو طرفه برای چاپ در هر دو طرف کارت استفاده کرد. چاپگرهای کارت شناسایی یک طرفه می توانند به منظور چاپ در هر دو طرف نیز عمل کنند، اما در برخی از مدل ها ممکن است مجبور شوید ابتدا از یک طرف چاپ کنید و سپس کارت را به صورت دستی برگردانید تا در پشت آن چاپ شود. باله های خودکار کمی لوکس در نظر گرفته می شوند.

اگر نیاز به چاپ اطلاعات در دو طرف کارت شناسایی دارید، باید با چاپگر کارت شناسایی دو طرفه با کیفیت بالا مانند نیسکا 201 + استفاده کنید.این مدل چاپ تصاویر و متن در دو طرف کارت های شناسایی را بسیار ساده می کند. با این حال، چنین چاپگرهای کارت شناسایی همیشه گرانتر از چاپگرهایی هستند که از چاپ تنها در یک طرف پشتیبانی می کنند.

حجم چاپ مورد انتظار خود را تخمین بزنید

همچنین باید محاسبه کنید که سالانه چند کارت را با استفاده از چاپگر کارت شناسایی می خواهید چاپ کنید. انتخاب پرینتر چاپ کارت شناسایی pvc که بسته به کمیت و فرکانس چاپ مورد انتظار شما خروجی با کیفیتی ارائه می دهد بسیار مهم است. این تضمین می کند که چاپگر کارت شناسایی شما دوام بیشتری داشته باشد و همیشه بهترین کیفیت چاپ را ارائه دهد. توجه داشته باشید که مدل های مختلف کارت شناسایی برای پشتیبانی از فرکانس های مختلف چاپ ساخته شده اند، بنابراین شما باید بر اساس نیاز واقعی و سرعت چاپ خود انتخاب کنید.

به همین ترتیب، باید در نظر داشته باشید که آیا به زودی پس از خرید چاپگر کارت شناسایی به مکان دیگری نقل مکان خواهید کرد یا خیر. بسیاری از مدل‌های چاپگر کارت شناسایی مدرن به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که قابل حمل باشند و جابه‌جایی چاپگر شما به مکان‌های مختلف را بسیار آسان می‌کند. با این حال، برخی از چاپگرهای کارت شناسایی می توانند ثابت باشند و انتقال آنها به مکان دیگری را بسیار دشوار کنند.

ویژگی های اضافی اضافه شده

اکثر مدل های پرینتر چاپ کارت شناسایی pvc این روزها به شما این امکان را می دهند که در صورت نیاز بارکد و همچنین نوارهای مغناطیسی را روی کارت قرار دهید. در حالی که بارکدها راهی برای رمزگذاری داده ها روی کارت شناسایی هستند که با استفاده از نرم افزارهای تخصصی قابل خواندن هستند، نوارهای مغناطیسی می توانند عملکرد کارت شناسایی را بهبود بخشند. از نوارهای مغناطیسی می توان برای گنجاندن داده هایی استفاده کرد که می تواند به نظارت بر زمان و حضور و غیاب یا کنترل دسترسی به مناطق خاص کمک کند.

یکی دیگر از گزینه های موجود در چاپگرهای کارت شناسایی مدرن، رمزگذاری کارت هوشمند است که به شما امکان می دهد حجم بیشتری از داده ها را روی کارت ذخیره کنید. این ویژگی می تواند برای کسانی که می خواهند اطلاعات حساس و خصوصی مانند داده های مالی، اطلاعات شخصی، مشخصات هویتی و اطلاعات بیومتریک را روی کارت شناسایی چاپ کنند مفید باشد.

امروزه می توانید ویژگی های لمینیت را در بسیاری از چاپگرهای کارت شناسایی دریافت کنید. این عملکرد اضافه شده به شما کمک می کند تا مطمئن شوید کارت های شناسایی که چاپ می کنید برای مدت طولانی دوام می آورند و کارت را از مواد ساینده یا مواد شیمیایی محافظت می کند. لمینیت همچنین با افزودن لایه محافظ روی سطح کارت های شناسایی جلوه بهتری پیدا می کند.

نکات مهم خرید پرینتر کارت

انواع پرینتر های چاپ کارت پی وی سی را با یک سال ضمانت از مانی کارت بخرید

معرفی بهترین پرینتر های چاپ کارت بازار

Fargo INK1000: نوآورانه ترین چاپگر ID

ورود فارگو به بازار جوهر افشان حرارتی برای ماشین‌های کارت شناسایی، کمی جهش ایمان بود. برای سال‌ها، فارگو شاهد رشد چاپگرهای جوهرافشان حرارتی سنتی در خانه بود و معتقد بود فرصتی برای تکرار رویکرد مشابه با کارت‌های شناسایی وجود دارد. چاپگر INK1000 چاپ جوهر افشان مقرون به صرفه را ارائه می دهد و در عین حال هزینه کل مالکیت را کاهش می دهد.

پرینتر چاپ کارت شناسایی pvc فارگو ink1000

بیشتر چاپگرهای ID Card Badge از فناوری چاپ تصعید رنگ استفاده می کنند که نیاز به ریبون دارد. INK1000 با کارتریج جوهر YMC (زرد، سرخابی، فیروزه ای) کاربر پسند، نیاز به ریبون چاپگر کارت شناسایی گران قیمت را از بین می برد. mx رنگ های اصلی کیفیت تصویر تمام رنگی را ارائه می دهد که با عملکرد برخی از بهترین چاپگرهای کارت شناسایی رقابت می کند. در حالی که فناوری چاپ تغییر کرده است، رسانه ای که روی آن چاپ می شود تغییر نکرده است.

INK1000 هنوز از کارت های PVC استاندارد CR8030 استفاده می کند که کارت های پلاستیکی به اندازه یک کارت اعتباری هستند. جوهر به کارت ها می چسبد و تقریباً بلافاصله خشک می شود. آخرین ویژگی که در مورد چاپگر ماشین نشان جدید خوب است، قابلیت snap and go است. کارتریج به راحتی در چاپگر جای می گیرد و عملاً نیازی به تنظیم ندارد. پیکسل‌های هد چاپی و ریبون ریبون معمولاً باعث آفت برخی از چاپگرهای کارت شناسایی سنتی می‌شوند. Fargo INK1000 با قابلیت چاپ منحصر به فرد خود هیچ یک از این چالش ها را ندارد.

مزایا پرینتر چاپ کارت شناسایی pvc INK1000

فناوری چاپ نوآورانه

راحتی در استفاده

پیاده سازی طرح های جذاب

نقاط ضعف پرینتر کارت فارگو ink1000

پذیرش ثابت نشده بازار

جوهر در صورت لمس قبل از خشک شدن می تواند منجر به لکه شدن شود

ماندگاری کارت

Fargo HDP6600: بهترین چاپگر کارت انتقال مجدد

یک ضرب المثل قدیمی وجود داشت که می‌گفت هیچ‌کس به خاطر خرید IBM اخراج نشد. وقتی صحبت از تجربه چاپ مجدد آنها به میان می آید، می توانید همین موضوع را در مورد فارگو بگویید. چاپگر کارت شناسایی HDP6600 با چاپ سریع و وضوح بالا، چاپگرهای نشان HDP را با فناوری نسل ششم پیشرفت می دهد. چاپ انتقال مجدد معمولاً کیفیت تصویر بسیار خوبی را در مقایسه با چاپ تصعید رنگ استاندارد ارائه می دهد و همچنین در هنگام استفاده از فناوری کارت هوشمند یا تراشه در معرض دید مفید است. از آنجایی که فناوری چاپ از هد چاپ استفاده نمی کند، خطر آسیب رساندن به کارت یا تراشه های موجود در کارت را از بین می برد.

پرینتر چاپ کارت شناسایی pvc فارگو 6600

یکی از معایب فناوری انتقال مجدد، زمان لازم برای “گرم کردن” چاپگر و همچنین گرمای بیش از حد تولید شده در حین چاپ است. HDP6600 تنها 60 ثانیه سرعت گرم کردن دارد و سپس به مسابقات می رود. در شرایط بهینه، می تواند 230 کارت را در یک ساعت چاپ کند! این یک صرفه جویی در زمان برای اولین باری است که دستورات چاپ را شروع می کنید. برخی از چاپگرها ممکن است چندین دقیقه طول بکشد تا به اندازه کافی گرم شوند تا خود را برای چاپ آماده کنند.

یکی از ویژگی های خوب این چاپگرهای سطح بالا، توانایی رشد با رشد کسب و کار شما است. چاپگر کارت HDP6600 را می‌توان با انواع کارت‌ها، روبان‌ها، فیلم‌ها و لمینت‌ها برای مطابقت با نیازهای شما برای امنیت و دوام کارت قرار داد. HDP6600 از کارت های CR80 با ضخامت بین 30 تا 40 میلی متر پشتیبانی می کند. جدا از کارت ها، این چاپگر فارگو فیلم انتقال مجدد استاندارد، فیلم انتقال مجدد با دوام بالا یا فیلم انتقال مجدد هولوگرافیک را می پذیرد.

مزایا چاپگر hdp6600

مدولار

کیفیت تصویر

سرعت گرم کردن

معایب پرینتر فارگو 6600

گران تر از راه حل های دیگر

کمی پیچیدگی دارد و کار با ان سخت تر است.

حتما بخوانید: لیست بهترین پرینتر های کارت بازار ایران در 1403

پرینتر چاپ کارت شناسایی pvc داسکام DC-7600 

فناوری چاپ DASCOM DC-7600 انقال مجدد است . در این فناوری ابتدا تصویر روی یک فیلم چاپ می شود و سپس از فیلم به کارت منتقل می شود. این تکنیک برای چاپ Over the Edge، Heavy Duty مناسب است، قابلیت اطمینان را بهبود می بخشد و برای انواع مختلفی از کارت ها مناسب است، مانند:

 • مراقبت های بهداشتی
 • کارت های دسترسی دسترسی ورودی
 • دانشگاه ها
 • کارت شناسایی برای دولت
 • گواهینامه رانندگی
 • شناسایی شرکت
 • برنامه های کارت با کیفیت بالا
مزایا پرینتر داسکام DC-7600
 • طراحی درجه صنعتی و تجاری
 • چاپ با وضوح بالا @ 600 DPI
 • خروجی سریع / بهره وری بالا
 • چاپ کارت روی لبه
 • ظرفیت فیدر کارت بزرگ
 • چاپ دورو (دو طرف کارت)
 • صفحه نمایش LCD سفارشی برای شرکا یا کاربران نهایی
 • اختیاری -RFID Ribbon Coding برای شریک
 • کاربر پسند آسان برای تعویض مواد مصرفی
 • بارگیری کارت تغذیه کننده خودکار کارت

حتما بخوانید: مقایسه مدل های مختلف کارت پرینتر داسکام

مشخصات فنی پرینتر داسکام DC-7600

روش چاپ: فناوری انتقال مجدد تصعید رنگ

وضوح: 600 DPI

قابلیت چاپ: تک طرفه، دو طرفه، روی لبه، رنگ تصویر با کیفیت عکس

سرعت چاپ تک رو: 25 ثانیه، دو رو: 55 ثانیه

ضخامت کارت: 20-50 میلی متر ضخامت; 20-50 میل از طریق شیار دستی

دمای محیط کار : 15 تا 30 درجه سانتی گراد، رطوبت / 35 تا 95 درصد

دمای محیط نگهداری: 5 تا 45 درجه سانتی گراد، رطوبت / 35 تا 96 درصد

ابعاد: 12.25 اینچ (L) x 13.25 اینچ (W) x 17 اینچ (H)

گارانتی: 1 سال گارانتی مانی کارت

وزن: 48 پوند

منبع تغذیه: 100-240 ولت، 50/60 هرتز

ظرفیت کارت: 250 کارت (ضخامت 30 میل)، تغذیه دستی: 1 کارت

کارت های پشتیبانی شده: PVC، ABS، PET، PET-G، PC 85.6 x 53.98 (اندازه ISO ID-1 / CR-80)

رابط: USB 2.0، حالت دوبلکس اترنت 10/100

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up