نگهداری و سرویس پرینتر چاپ کارت پی وی سی

مراقبت و نگهداری مناسب می تواند عمر چاپگر کارت شناسایی شما را افزایش دهد. تمیز کردن مناسب می تواند کیفیت چاپ را بالا نگه دارد و احتمال مشکلات عملکرد را در آینده کاهش دهد. اگر می‌خواهید پرینتر شما خراب نشود باید از خرابی ان پیشگیری کنید برای این کار هر چند وقت یک بار کار سرویس پرینتر چاپ کارت را مطابق دستور العمل زیر انجام بدهید. در پرینتر چاپ کارت سرویس پرینتر در واقع فرایندی است که طی این فرایند پرینتر کاملا تمیز میشود.

ایراداتی که با سرویس پرینتر چاپ کارت از بین میروند

  • مورد 1 | لکه های چاپ نشده

علت: غلتک تمیز کننده آلوده است و گرد و غبار زیادی در داخل چاپگر وجود دارد.

راه حل: داخل چاپگر را با استفاده از کیت تمیزکننده تمیز کنید.

  • مورد 2 | خط افقی چاپ نشده

علت: سر چاپ و سنسور آلوده هستند.

راه حل: سر چاپ و سنسور را با یک پارچه تمیزکننده، ماژیک تمیزکننده یا سواب تمیز کنید.

  • مورد 3 | خطای جستجوی چاپ و ریبون

علت: تغذیه کارت یا غلتک چاپ آلوده است و سنسور ریبون آسیب دیده است.

راه حل: غلتک ها را با یک کیت تمیز کننده تمیز کنید و به آرامی ریبون چاپگر و سنسور را با یک پارچه نرم پاک کنید.

  • مورد 4 | خطای گیر کردن  کارت

علت: غلتک ها به دلیل کارکرد طولانی مدت آلوده شده است.

راه حل: غلتک را با کارت تمیزکننده، تمیز کنید و گرد و غبار و کثیفی را با اجرای کیت تمیزکننده در داخل چاپگر پاک کنید.

  • مورد5/ حسگرهای داخل چاپگر کارت

✔گرد و غبار را با قلم تمیزکننده  یا پارچه نرم تمیز کنید تا از تجمع گرد و غبار کارت و ایجاد خطا در تشخیص موقعیت کارت جلوگیری کنید.

نحوه سرویس چاپگر کارت شناسایی

اولین قدم در سرویس پرینتر چاپ کارت این است که یک کیت تمیز کننده برای چاپگر کارت خود تهیه کنید. هر سازنده برای پرینتر برند خود کیت های تمیز کننده ای را ارائه می دهد که برای مدل های خاص خود طراحی شده اند، بنابراین یافتن کیت مناسب ضروری است. استفاده از کیت نامناسب می تواند به چاپگر کارت شناسایی شما آسیب برساند.

چه چیزی در کیت تمیز کننده وجود دارد؟

هر سازنده شامل موارد تمیز کننده خاصی است که برای مدل چاپگر شما مورد نیاز است، اما به عنوان یک قاعده کلی، اکثر کیت ها شامل:

  • قلم تمیز کننده هد
  • کارت های تمیز کردن بلند یا کوتاه
  • دستمال مرطوب
  • غلتک های تمیز کننده

کیت تمیز کردن شما همراه با یک کارت تمیزکننده است که شبیه یک کارت PVC معمولی است، اما آغشته به محلول تمیز کننده است. این را از طریق چاپگر کارت شناسایی خود اجرا کنید تا همه غلتک ها تمیز شوند. همچنین غلتکی را که کارت های پی وی سی  را به داخل چاپگر شما می کشد، تمیز کنید. معمولا گرد و غبار و کثیفی را جمع می کند تا داخل چاپگر نرود که نیاز به تمیز کردن یا تعویض منظم دارد. دفترچه راهنمای چاپگر شما دستورالعمل هایی برای تمیز کردن یا تعویض این غلتک دارد.

تمیز کردن هدهای چاپ برای سرویس پرینتر چاپ کارت

کیت شما باید شامل قلم های تمیز کننده یا ماژیک مخصوص برای تمیز کردن هد چاپ باشد. مهم است که اهد چاپگر به طور مرتب تمیز شود تا پرینتر کارت شناسایی شما تمیز چاپ کند.

حتما بخوانید: آموزش تعمیرات تخصصی پرینتر چاپ کارت پی وی سی

عوض کردن ریبون برای سرویس پرینتر چاپ کارت

هر سازنده توصیه هایی برای تعویض ریبون چاپگر خود دارد. پیروی از این دستورالعمل ها تضمین می کند که کیفیت چاپ شما بالا باقی می ماند. در خرید ریبون چاپگر مخصوص برند دقت کنید. استفاده از نوارهای چاپگر غیراصلی ممکن است به چاپگر شما آسیب برساند.

توصیه های دیگر

برای اینکه چاپگر کارت شناسایی خود را تمیزتر نگه دارید، در صورت عدم استفاده، همیشه آن را پوشیده نگه دارید. این کار باعث می شود تا از کثیفی و گرد و غباری که می تواند باعث خرابی چاپگر شما شود، جلوگیری کند و در نتیجه احتمال تعمیرات پرهزینه و از کار افتادن آن ها را از بین ببرد. اگر چاپگر کارت شناسایی شما قابل حمل است و از مکانی به مکان دیگر جابجا می شود، برای ایمن نگه داشتن آن یک کیف حمل بخرید.

در نهایت، از کیت های تمیزکننده با تاریخ تولید جدید برای سرویس پرینتر چاپ کارت استفاده کنید. اگر کیت بیش از یک سال است که دارید یا اگر به درستی نگهداری نشده باشد، احتمالاً آنطور که باید تمیز نمی شود. اطمینان حاصل کنید که از کیت های تمیز کننده خود قبل از تاریخ انقضا استفاده می کنید تا بهترین مزیت ممکن را داشته باشید.

مانی کارت مجموعه وسیعی از کیت های تمیز کننده را برای هر پرینتر چاپ کارت شناسایی می دهد. ما کیت های تمیز کننده ای برای پرینترهای Fargo، Evolis، Zebra، Magicard، Datacard، Nisca و IDP داریم، بنابراین مطمئناً کیت مناسب برای مدل پرینتر خود را پیدا خواهید کرد. اگر مطمئن نیستید که کدام کیت تمیزکننده با چاپگر شما کار می کند، همین امروز با یکی از کارشناسان ما تماس بگیرید و ما به شما کمک می کنیم تا کیت مناسب را تهیه کنید.

با تمیز کردن و نگهداری ساده و مناسب، می‌توان درازمدت در هزینه تعمیرات و یا خرابی قطعات پرینتر صرفه جویی کرد. برای خرید محصولات تمیز کننده پرینتر ها از منوی محصولات پرینتر دلخواه خود را انتخاب کنید تا مواد مصرفی آن را تهیه کنید.

نحوه استفاده از کیت های پرینتر

1- ماژیک تمیزکننده

ماژیک تمیزکننده برای حذف جوهر، کثیفی و زباله‌های سوخته روی هدهای چاپ حرارتی طراحی شده است که طول عمر هد چاپ را افزایش می‌دهد و تصویر واضح و واضحی را حفظ می‌کند.می توانید تا 10000 بار از ماژیک تمیزکننده استفاده مجدد کنید.

ماژیک تمیز کننده برای سرویس پرینتر چاپ کارت پی وی سی
ماژیک تمیز کننده برای سرویس پرینتر چاپ کارت پی وی سی

  توصیه:  ماژیک را با حرکت عقب و جلو در کل سطح سر چاپ بکشید

2- قلم تمیز کننده

قلم تمیز کننده را می توان برای تمیز کردن سرهای چاپ، مسیرهای کارت، سنسورها و غلطک ها استفاده کرد. محلول پاک کننده (الکل) را روی این قسمت های چاپگر بمالید تا به طور ایمن و موثر همه آلاینده ها را از بین ببرد.

قلم تمیز کننده برای سرویس پرینتر چاپ کارت پی وی سی
قلم تمیز کننده برای سرویس پرینتر چاپ کارت پی وی سی

3- کارت تمیز کردن بلند

کارت های تمیز کننده بلند روشی آسان و ارزان برای تمیز کردن گرد و غبار و سایر زباله ها از غلتک های چاپگر کارت شما ارائه می دهند. از درایور نصب شده روی کامپیوتر میتوانید دستور کلین به پرینتر ارسال کنید تا بصورت خودکار کارت تمیزکننده بلند را به داخل کشیده و غلطک ها تمیز شوند.

کارت تمیز کننده بلند برای سرویس پرینتر چاپ کارت پی وی سی
کارت تمیز کننده بلند برای سرویس پرینتر چاپ کارت پی وی سی

  توصیه: هنگامی که بیش از 1000 کارت صادر می شود، “اخطار تمیز کردن” را مشاهده خواهید کرد که روی LCD ظاهر می شود. بلافاصله پس از نمایش این پیام دستگاه خود را تمیز کنید.

4-کارت تمیز کردن CR 80

این کارت تمیز کردن یک نوع پاک کننده دو طرفه است و برای تمیز کردن موثر با حذف کثیفی، اکسیدهای مغناطیسی، روغن ها، لوسیون ها و سایر آلاینده ها از غلتک های تمیزکننده چاپگر در چاپگر با روش های دستی طراحی شده است.

کارت تمیز کننده کوتاه برای سرویس پرینتر چاپ کارت پی وی سی

  توصیه: کارت تمیز کردن را در قاب جلویی باز قرار دهید و کارت را قدم به قدم نگه دارید تا تمیز شود.

5. غلتک تمیز کننده چسبدار

یک غلتک تمیز کننده چسبدار داخل بسته بندی ریبون موجود است. این غلتک با مواد چسبنده احاطه شده است و برای از بین بردن گرد و غبار و آلودگی از روی کارت های پی وی سی عالی است.

  توصیه:از یک غلتک تمیز کننده جدید استفاده کنید و هر بار که ریبون  را عوض می کنید چاپگر کارت خود را تمیز کنید.

تمیز کردن چاپگر کارت شناسایی دیتا کارت

چاپگر کارت شناسایی Datacard را در نظر بگیرید. صرف نظر از اینکه چاپگر مستقیم به کارت خریداری می کنید یا چاپگر غیرمستقیم، باید در مورد تمیز کردن دستگاه خود توجه کنید. وقتی به این روش استاندارد توجه نکنید، به احتمال زیاد با مشکل مواجه خواهید شد.

از چاپ کارت هایی با عیوب قابل مشاهده تا خرابی زودرس هد چاپ (یک قطعه بسیار پرهزینه از چاپگر برای تعویض!) از مشکلات تمیز نکردن پرینتهای با تکنولوژی چاپ مستقیم میباشد.

اما چگونه یک چاپگر در وهله اول کثیف می شود؟ خوب، ممکن است یک دلیل یا ترکیبی از دلایل وجود داشته باشد، از جمله:

با منظم تمیز کردن پرینتر خود با محصولات تمیزکننده طراحی شده ویژه Datacard، آلاینده‌های موجود در سیستم را که می‌توان به کارت‌ها منتقل کرد، کاهش داد. تمیز کردن منظم همچنین از چاپگر شما در برابر آسیب یا خرابی هد محافظت می کند و طول عمر استفاده از آن را افزایش می دهد و کارت های با کیفیت بالا را تضمین می کند.

چه زمانی باید چاپگرم را تمیز کنم؟

خانواده چاپگرهای کارت Datacard انواع مختلفی از سیستم های تمیز کردن را دارند که به روش های تمیز کردن متفاوتی نیاز دارند.

هنگام تعویض ریبون

برای ریبون های رنگی، زمان ایده آل برای شروع چرخه تمیز کردن زمانی است که در حال تعویض ریبون هستید تا زمان خرابی چاپگر را کاهش دهید. از آنجایی که همه نوارهای رنگی شامل یک کارت تمیز کردن و غلتک جدید هستند، شروع این کار به این معنی است که هر تعویض ریبون منجر به یک چرخه تمیز کردن می شود. تمام نوارهای رنگی دارای کارت تمیز کردن و غلتک جدید هستند.

برای ریبون های تک رنگ، از آنجایی که نوارهای تک رنگ خروجی بالاتری تولید می کنند و مدت بیشتری در چاپگر شما باقی می مانند، تمیز کردن چاپگر بعد از 500 پرینت، بهره وری بالاتر چاپگر را تضمین می کند.

تمیز کردن هد چاپگر شما

زباله های گاه به گاه روی هد چاپ می تواند منجر به مشکلات کیفیت کارت شود، مانند ظاهر شدن خطوط سفید روی کارت های چاپ شده. اگر تمیز نشود، هد چاپ در نهایت از کار می افتد. Entrust Datacard سواب های تمیز کننده ایزوپروپانول را ارائه می دهد که به طور خاص برای تمیز کردن هد چاپ طراحی شده اند. تمیز کردن هد چاپ همچنین فرصت خوبی برای تمیز کردن بقیه اجزای پرینتر نیز است (به دستورالعمل چرخه تمیز کردن زیر مراجعه کنید) و همه آلاینده ها را از غلتک های چاپگر پاک کنید.

غلتک های چاپگر را تمیز کنید

ممکن است هنگام چاپ کارت شناسایی متوجه بشوید که, غلتکی کارت پی وی سی خالی را به داخل چاپگر کارت شناسایی می کشد. این غلتک کثیفی و گرد و غبار روی کارت پی وی سی خالی را جمع می کند تا داخل چاپگر کارت شناسایی نرود. از آنجایی که غلتک چاپگر کارت ها را تمیز می کند، لازم است غلتک را به طور منظم تمیز کنید. اگر غلتک به دلیل استفاده منظم فرسوده شده است، ممکن است نیاز به تعویض آن داشته باشید و برای دستورالعمل ها باید به دفترچه راهنمای چاپگر مراجعه کنید. این به این دلیل است که مراحل تعویض غلتک چاپگر با مدل چاپگر متفاوت است. به عنوان مثال، مراحل تعویض غلتک چاپگر Fargo C50 مانند Zebra ZC350 نخواهد بود.

پرینتر چاپ کارت پی وی سی سوییفت پرو

خرید پرینتر چاپ کارت

مانی کارت بهترین پرینتر های چاپ کارت پی وی سی را به شما عرضه میکند. ما پرینتر های Fargo، Evolis، Zebra، Magicard، Datacard، Nisca و IDP را با گارانتی یکساله میفروشیم. برای مشاهده مشخصات فنی پرینتر ها و اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

سوالات متداول سرویس پرینتر چاپ کارت

آیا کیت های تمیز کردن می توانند چاپگر کارت را تعمیر کنند؟

پاسخ “بله” خواهد بود.
البته در صورت وجود نقص جدی در دستگاه، باید درخواست تعمیر بدهید و برای تعمیر به مرکز خدمات مجاز مراجعه کنید. با این حال، در برخی موارد، خطاهای چاپگر کارت به راحتی با تمیز کردن خود چاپگر کارت برطرف شده است.

هر چند وقت یکبار باید سرویس پرینتر چاپ کارت را انجام بدهید؟

به طور کلی توصیه می شود که چاپگر کارت شناسایی خود را هر 700 تا 1000 کارت چاپ شده تمیز کنید. برای دستورالعمل های خاص سازنده به دفترچه چاپگر کارت خود مراجعه کنید، با این حال، اگر متوجه هر یک از علائم زیر شدید، ممکن است لازم باشد چاپگر خود را زودتر تمیز کنید.
 
1- کیفیت تصویر ضعیف
 
2- مشکل در کشیدن کارت داخل پرینتر
 
3- چاپ لک و خطوط نامناسب
 
4-  پاره کردن ریبون

چرا سرویس پرینتر چاپ کارت کارت چاپگر بسیار مهم است؟

عدم سرویس پرینتر چاپ کارت در زمان مناسب باعث بروز مشکلاتی از جمله:
کاهش کیفیت کلی چاپ
خراب کردن چاپ کارت درنتیجه افزایش چاپ مجدد کارت
مشکلات مربوط به تغذیه کارت به داخل پرینتر
آسیب احتمالی به هد چاپگر که می‌توان خطوطی را در کارت‌های شما ایجاد کند

بسیاری از اوقات، چاپگرهایی که مشتریان ما برای تعمیر به تکنسین های ما می فرستند، فقط نیاز به تمیز کردن خوب دارند. زمانی که این کار انجام می شود، معمولاً دوباره مانند روز اول کارایی خود را دارند. در واقع، درصد پرینترهایی که به این تعمیر ساده نیاز دارند تا بقیه مشکلاتشان نیز برطرف شود بسیار بالا است.

لوازم سرویس پرینتر کارت شناسایی چیست؟

هر 1000 پرینت یا هنگام عوض کردن یک جفت فیلم و ریبون نیاز است که پرینتر هم سرویس شود و با مواد تمیزکننده مخصوص تمیز شود. کیت های تمیزکننده پرینتر هزینه بالایی ندارند اما به سلامت دستگاه شما و استفاده طولان مدت از آن بسیاز موثر هستند
اگر 500000 کارت  طول عمر هد چاپگر شما باشد، باید 500 بار تمیز شود. طول زمان و نوع استفاده از چاپگر کارت شناسایی شما می تواند باعث شود که هد چاپ نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up