5 راه کار برای افزایش عمر پرینتر کارت پی وی سی

5 راه برای افزایش عمر پرینتر کارت پی وی سی چیست ؟

مرحله ۱ – چاپگر خود را به صورت منظم تمیز کنید. دستورالعمل های پیشنهادی نگهداری و افزایش عمر پرینتر را مطالعه نمایید. تمام چاپگرهای کارت به عنوان بخشی از تعمیر و نگهداری مداوم نیاز به تمیز کردن منظم دارند. عدم تمیز کردن چاپگر می تواند منجر به آسیب هد چاپگر یا خطاهای تغذیه کارت شود.

هر پرینتر کارتی کیت مخصوص به خود را دارد. از کیت هایی که برای پرینتر شما طراحی نشده استفاده ننمایید. سازندگان پرینتر کارت ها با ارائه کیت های تمیز کننده کار را بسیار ساده و آسان کرده اند. این تولیدکنندگان برای هر دستگاه پرینتر ، کیت مخصوصی طراحی نموده اند که با مطالعه دستور العمل هایی که در دفترچه راهنمای پرینتر آمده است، به راحتی میتوانید آن را تمیز نمایید.

مرحله ۲ – از ریبون های اورجینال، لمینت و ریبون های تک رنگ استفاده نمایید. سعی کنید از ریبون هایی استفاده کنید که مخصوص به پرینتر شما می باشد. هر پرینتری ریبون مخصوص به خود را دارد که برای آن مدل پرینتر طراحی شده است. با این کار شما میتوانید با کیفیت ترین کارت ها را چاپ نمایید.

هر کارمند را آموزش دهید که از نحوه استفاده از چاپگر کارت خود به درستی استفاده می کند. این شامل چگونگی تغییر ریبون و سایر منابع ، چگونگی برخورد با کارت ها و سایر روش های مناسب می باشد. آموزش برخی از آسیب هایی را که می تواند با استفاده نادرست انجام شود حذف می کند.

مرحله ۳ – هنگامی که از چاپگر کارت تان استفاده نمی کنید آن را با کاور مخصوصی بپوشانید. این کاورها پرینتر کارت pvc را از هر گونه گرد و غبار و آلودگی محافظت میکند. چاپگر کارت خود را در محیط مناسب قرار دهید. اجتناب از گرد و غبار، رطوبت، روغن و درجه حرارت شدید.

مرحله ۴ – محل مناسبی برای چاپگر خود را انتخاب کنید. چاپگرهای کارت در محیط کنترل شده بهتر کار می کنند. برای جلوگیری از گرم شدن، چاپگر خود را در یک محل خنک و خشک با گردش هوا مناسب قرار دهید. چاپگر خود را در نزدیکی یک منبع گرما (رادیاتور، کانال هوا، نور مستقیم خورشید) قرار ندهید و از مناطقی که گرد و غبار زیاد یا رطوبت زیاد ایجاد می شود ، جلوگیری کنید.

مرحله ۵ -هنگامی که میخواهید کار چاپ را شروع کنید ، از کارت های خالی عاری ازهر گونه گرد و خاک و آلودگی و روغن و … استفاده نمایید. چرا که در صورت آلوده بودن کارت ممکن است به هد چپگر آسیب واد شود.سعی کنید در موقع استفاده از کارت ها از دستکش استفاده نمایید از کارتهای پی وی سی برای چاپ استفاده نمایید. این کارت ها یک سطح تمیز دارند که سبب بهینه سازی کیفیت تصاویر بر روی کارت های شما می شود.

 

اگر قبلا چاپگر کارت پی وی سی خریداری نموده اید ، به خوبی می دانید که این دستگاه ها ارزان قیمت نیست به همین دلیل مراقبت و نگهداری از آنها بسیار حائز اهمیت می باشد. شما می توانید با راهکارهای ساده و آسان از چاپگرتان مراقبت کنید و به راحتی طول عمر چاپگرتان را افزایش دهید. میزان دوام و طول عمر پرینتر با یکدیگر متفاوت می باشند. و چندین متغیر وجود دارند که بر عملکرد آنها اثر می گذارد.

به عنوان مثال :

  • چند کارت به صورت سالانه چاپ می کنید؟
  • چه زمانی کارت های خود را چاپ می کنید؟
  • چگونه چاپگر خود را سرویس دهی و نگه داری می کنید؟

به طور کلی نمی توان گفت که پرینترهای چاپ کارت پی وی سی چه میزان عمر می کنند. فقط میتوان گفت عواملی وجود دارد که میتواند طول عمر آنها را تحت تاثیر قرار دهد. درست مانند ماشین و کامیون، همه چیز با گذشت زمان و طریقه نگهداری و مراقبت از آن بستگی دارد. اگر شما نیاز به یک سیستم حرفه ای تر دارید، به جای چاپگر مستقیم ، یک چاپگر مجدد را انتخاب کنید.

راهکارهای افزایش عمر چاپگر کارت :

 

با انجام این مراحل که بسیار ساده و آسان می باشد شما میتوانید هم طول عمر پرینترتان را افزایش دهید و هم کارت هایی با سطح کیفیت بالا چاپ نمایید. چاپگر کارت پی وی سی تا حدودی ظریف هستند، اگر چیزی در آنها گیر کرده یا شکسته است ، با ما  تماس بگیرید. ممکن است مشکل پرینترتان از طریق تماس تلفنی رفع شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از این راهنمایی ها با ما تماس بگیرید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up