چاپ کارت پرسنلی pvc

چاپ کارت پرسنلی برای سازمان ها, یک کار ضروری است. کارت‌های سازمانی می‌توانند برای اهداف مختلفی استفاده شوند، مانند: ورود به سامانه‌های اطلاعاتی داخلی سازمان، ورود به یک پایگاه کار، ایجاد امضای الکترونیکی، رمزنگاری و امضای ایمیل‌ها و استفاده به عنوان کارت دسترسی به مکان‌های مربوط به فرد و …. کارت‌های سازمانی معمولا برای مدت ۵ سال اعتبار دارند. کارت های شناسایی بسیار مفیدتر از انچه که فکر می‌کنید هستند و برای بهبود کارایی شرکت در تمام حوزه های تجاری, حیاتی هستند.

علاوه بر این، استفاده از کارت های شناسایی فردی به جای اسکنر اثر انگشت، برای باز کردن دستی درها گزینه بسیار ایمنی است. در این مطلب چیستی کارت های پرسنلی, مزایا و معایب این کارت ها, طراحی یک کارت پرسنلی خوب و پرینتر چاپ کارت مناسب این کارت ها را بررسی می‌کنیم. اگر قصد چاپ کارت pvc دارید با ما در مانی کارت با شماره 02188442854 در تماس باشید.

چاپ کارت پرسونلی چیست؟

کارت پرسنلی چیست؟

کارت پرسنلی، به سادگی یک کارت است که می‌تواند هویت شما را تأیید کند و نشان دهد شما برای یک سازمان خاص کار می‌کنید یا عضو آن هستید. معمولاً این کارت ها شامل یک عکس از صاحب کارت به همراه اطلاعات مهم دیگر می‌باشد.  مانند تاریخ انقضا، نام شرکت و نام بخشی که در آن کار می‌کنید یا مطالعه می‌کنید. با این حال، پیشرفت‌های فناورانه مدرن به معنی آن است که کارتهای شناسایی می‌توانند برای کاربرد هایی بیشتر از شناسایی ساده استفاده شوند مانند دسترسی به بخش های مختلف. این به پرسنل امکان می‌دهد تا پیگیری کنند که که چه شخصی اجازه ورود به ساختمان‌ها یا مناطق خاصی را دارد.

چگونه کارت پرسنلی چاپ کنیم؟

پیشرفت‌های در تکنولوژی به این معناست که کارتهای شناسایی می‌توانند برنامه‌ریزی شوند تا صاحب آن ورود به ساختمان‌ها یا اتاق‌ها را بدون حضور پرسنل امنیتی امکان بدهند. این یک امر کارامد است، زیرا کارمند می‌تواند آزادانه به امور خود بپردازد، به ویژه اگر در خارج از ساعت‌های کاری عادی کار می‌کنند و همچنین به بهبود امنیت کمک می‌کند، زیرا هر کسی بدون هویت و سطح‌های گواهی مناسب نمی‌تواند به ساختمان دسترسی یابد.

همچنین مهم است بدانید که استفاده از کارت های پرسنلی می تواند به افزایش امنیت شرکت کمک کند. شما می‌توانید از کارت های شناسایی برای ورود به ویندوز و سایر سیستم های مبتنی بر ابر استفاده کنید، که می تواند به شما کمک کند که بهتر کنترل کنید که چه کسانی به اطلاعات شرکت دسترسی پیدا می‌کنند. علاوه بر این، استفاده از یک کارت شناسایی امن تر از یک رمز عبور است و در مقابل هکرها یا خرابی ها کمتر آسیب پذیر است.

چه کسب و کار هایی به تهیه کارت پرسنلی نیاز دارند؟

چاپ کارت پرسنلی نه تنها برای کسانی که کسب و کار خود را دارند یا قصد دارند آن را داشته باشند مناسب است, بلکه برای هر کسی که می خواهد شبکه خود را گسترش دهد نیز مفید است. شرکت ها و سازمان های بزرگ و کوچک برای کارکنان خود و نشان دادن سمت شغلی یا مسئولیتی افراد که در آن سازمان دارند کارت هایی صادر میکنند که نشان می‌دهد. از سازمان های بزرگ دولتی و خصوصی گرفته تا شرکت ها کوچک و کسب و کار های خرد می‌توانند از کارت های پرسنلی با قابلیت های مختلف برای کارکنان خود ایجاد کنند.

اگر صاحب کسب کاری هستید و نمی‌دانید چه کارتی چاپ کنید که به رشد شما کمک کند, نگران نباشید ما به شما کمک می‌کنیم. برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید. ما در مانی کارت انواع کارت های شناسایی, کارت پرسنلی, کارت عضویت, کارت هدیه, کارت کنفرانس, کارت گارانتی و … را چاپ می‌کنیم.

جنس کارت پرسنلی چیست؟

کارت های شناسایی استاندارد از مواد PVC ساخته شده است زیرا این مواد مقاوم و انعطاف پذیر هستند. این کارت ها به اندازه و رنگ های مختلف تولید شده و برای مصارف گسترده ای مناسب هستند. البته شما می‌توانید چاپ کارت پرسنلی کاغذی هم انجام بدهید اما کارت های کاغذی حرفه ای نیستند و نمی‌توانند هوشمند باشند. جنس کارت پرسنلی محبوب عبارت‌اند از:

جنس کارت پرسونلی چاپی
  • کارت پی وی سی ساده

کارت‌های PVC یا به‌طور معمول کارت‌های پلاستیکی نامیده می‌شوند که سایز استاندارد کارت ها CR80 نامیده می‌شود. CR80 مانند ابعاد کارت اعتباری (3.375 “x 2.125”) است. این کارت های PVC ساده قابلیت افزون ویژگی‌هایی از جمله نوار مغناطیسی و تراشه های هوشمند را نیز دارند.

  • کارت های هوشمند

این کارت های دارای یک تراشه داخلی با حافظه قابل دسترسی و یک میکروپروسسور قابل اجرا برنامه هستند. کارت های هوشمند به دو نوع مختلف موجود هستند: تماسی (تراشه فریم) و بی‌تماسی (آنتن).

  • کارت‌های نوار مغناطیسی

این کارت ها برای سازمان‌هایی که سیستم دسترسی یا ورودی دارند که نیازمند کارت‌هایی برای ثبت کردن ساعت کاری ورود و خروج یا شناسایی کارمندان هستند، استفاده می‌شود. کارت‌های مغناطیسی در دو نوع موجود هستند: کارت های HICO و LOCO که به دلیل میدان مغناطیسی قوی آنها، اطلاعات برای مدت زمان بیشتری ثابت می‌مانند و مقاومت بیشتری دارند. علاوه بر این، کارت‌های هایکو مقاوم تر به آسیب ناشی از نوار میدان‌های مغناطیسی هستند.

حتما بخوانید: بهترین مواد اولیه کارت شناسایی چیست؟

مزایا و معایب استفاده از کارت پرسنلی چیست؟

یکی از مزایای این کارت, شناسایی کارمندان است. رایج‌ترین شکل شناسایی کارمندان یک کارت پرسنلی عکس دار است. همراه با نام شرکت ویا لوگو، کارت های کارمندان شامل نام شخص، سمت و عکس او هستند. این شناسه‌ها به عنوان یک ابزار امنیتی بصری پایه عمل می‌کنند تا مشخص کنند که کدام شخص کارمند است و کدام شخص نیست. آن‌ها همچنین یک راه سریع برای شناسایی مشخص شدن هویت کارمند و موقعیت او در شرکت هستند.

از مزایای دیگر این کارت ها کنترل ورود و خروج کارمندان است. یک کارت پرسنلی اسکن‌پذیر شامل یک شناسه‌ی عکس استاندارد با یک بارکد یا کد QR است. وقتی از یک کارتخوان استفاده می‌شود، این شناسه ها می‌توانند زمان ورود و خروج یک کارمند را ردگیری کنند.

از معایب کارت پرسنلی می‌توان به هزینه تمدید آنها، هزینه کارت و مواد مصرفی دستگاه پرینتر چاپ کارت اشاره کرد. همچنین در صورت استفاده از المان های امنیتی و یا کارت های هوشمند به مبلغ نهایی کارت صادر شده افزوده می‌شود.

چگونه کارت پرسنلی مناسب طراحی کنیم؟

با استفاده از انواع نرم افزار های طراحی و با رعایت طراحی مناسب کارت (مانند انتخاب سایز درست 54*86 میلی متر و تیز طراحی کردن لبه های کارت) در صورت نیاز می‌توان از موارد امنیتی مانند ریز نوشته ها در طراحی خود استفاده کنید که امنیت بصری کارت شما را بالا تر می‌برد. سعی کنید از کپی کردن عکس پس زمینه و قرار دادن تصاویر آماده در طرح خود خودداری کنید. طرح های وکتور با وضوح با در کارت خود طراحی کنید تا کیفیت فایل چاپی شما به حداکثر برسد. در نهایت با گرفتن یک خروجی با کیفیت از فایل نهایی می‌توانید اقدام به چاپ کارت های خود کنید.

طراحی کارت پرسونلی

چه اطلاعاتی باید بر روی یک کارت سازمانی باشد؟

 برای نگاه حرفه‌ای‌تر و امنیت مناسب، شما باید جزئیات اصلی طراحی را در فرایند چاپ کارت پرسنلی اعمال کنید. برای طراحی کارت سازمانی، چاپ لوگوی شرکت کافی نیست. یک طرح خوب کارت شناسایی باید شیک و جذاب باشد بدون اینکه خیلی شلوغ به نظر بیاید. همچنین باید بر مبنای برند شرکت با استفاده از همان سبک فونت و سایر عناصر طراحی شود. لوگوی شرکت لوگوی شرکت جزء اساسی از هویت برند است، بنابراین مطمئن شوید که در طراحی کارت خود از آن بهترین استفاده شود. اطلاعات روی کارت عبارت‌اند از:

  • نام و نام خانوادگی
  • اطلاعات تماس – شماره تلفن شخصی آدرس ایمیل شما
  • لوگو سازمانی – لوگو جایی که در آن کار می‌کنند
  • شعار شرکت – قرار دهی یک متن انگیزشی برای کارکنان شرکت
  • عنوان شغلی – این می‌تواند یک عنوان خودساخته باشد که تخصص ویا شغل شما را نشان می دهد.
  • آدرس شرکت– ادرسی روی کارت قرار می‌دهند که در صورت مقفودی, کارت به آن ادرس ارسال بشود.
  • عکس – از یک عکس  با کیفیت بالا استفاده کنید. عکس کارمند در مرکز طراحی کارت شناسایی قرار دارد. یک عکس باید با وضوح بالا و قابل تشخیص باشد.

برای کارت پرسنلی چه ویژگی های امنیتی باید استفاده بشود؟

شرکت‌های رمزنگاری می‌توانند از ویژگی‌های رمزنگاری اطلاعات مانند تراشه‌های هوشمند، بارکد، نوار مغناطیسی و فناوری RFID استفاده کرده تا اطلاعات شخصی و دیگر داده‌ها را ذخیره کرده و کارت‌های شناسایی را به ابزار چندکاره تبدیل کنند. ویژگی‌های امنیتی پیشرفته کارت هویت باید سخت قابل کپی باشند، که به این معنی است که شما باید ویژگی‌های امنیتی بیشتری مانند چاپ با UV، لمینت هولوگرافیک و امنیت بیومتریک اضافه کنید.

یک کارت شناسایی کارمند با کیفیت باید از مواد مقاوم و با کیفیت بالا مانند پی‌وی‌سی یا پلاستیک استفاده کند. اطلاعات کارمند یک بند شناسایی کارمند باید شامل نام، سمت، شماره تلفن همراه و آدرس ایمیل باشد. با شفافیت، مشتریان قادر خواهند بود به کارمندان‌تان بیشتر اعتماد کنند. از آنجا که امضاء‌ها سخت به تکثیر می‌شوند، می‌توانید آن‌ها را به کارت شناسایی اضافه کنید تا عکس و تایید عضویت فرد را کامل کنند. سیستم‌های کنترل دسترسی به کارمندان تنها دسترسی به امکانات شرکت با کارت‌های مخصوصشان می‌دهند. این نوع تنظیمات افزوده عالی برای افزایش امنیت سازمان با جلوگیری از ورود افراد غیرمجاز می‌باشد.

 پرینتر مناسب برای چاپ کارت پرسنلی چیست؟

بهترین پرینترهای چاپ کارت جهت پرینت کارت های پرسنلی، چاپگرهای غیر مستقیم هستند. این پرینتر ها با دو کیفیت 300 و 600 نقطه بر اینچ در بازار موجود می‌باشند. از برترین برندهای چاپگرهای غیر مستقیم به دلیل استفاده از قطعات فلزی به جای پلاستیک خشک و همچنین استحلاک پایین دستگاه ها به شرکت داسکام و دو مدل داسکام DC7600 با وضوح 600DPI و پرینتر داسکام DC8600 با کیفیت 300DPI اشاره کرد.

کارت پرسونلی

این دستگاه های صدور کارت آلمانی کیفیت کارت های چاپ شده شما را تضمین می کنند و دارای قابلیت های ویژه ای همانند چاپ کارت هایی با رنگ های خاص متالیک هستند که از سایر دستگاه ها متمایز می شوند. همچنین دارای انواع ویژگی های امنیتی لازم جهت افزودن به کارت شما و بالا بردن سطح امنیت کارت پرسنلی شما می باشد که آن را به انتخاب مناسبی جهت استفاده برا چاپ کارت های پرسنلی می کند. از دیگر ویژگی های این دستگاه ها، استفاده از فیلم مخصوص با ویژگی لمینیت هولوگرام می باشد که همزمان با چاپ روی کارت  شما اعمال شده و شما را از لمینیتور و پرداخت هزینه اضافه بی نیاز می کند.

حتما بخوانید: مقایسه مدل های مختلف کارت پرینتر داسکام

سوالات متداول

استفاده اصلی از کارت پرسنلی کارمند چیست؟

کارمندان می‌توانند از کارت‌های شناسایی استفاده کنند تا به مزایای اعضا شرکت مانند تخفیف‌ها و امکاناتی مانند سالن‌های شرکت دسترسی پیدا کنند. علاوه بر آن می‌توانید برای کنترل ورود و خروج, مدیریت دسترسی و … از کارت های پرسنلی استفاده کنید.

قیمت چاپ هر کارت پرسنلی چقدر است؟

هر کارت پرسنلی از هفت هزار تومان به بالا قیمت دارد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up