چاپ روی کارت mifaire

چاپ کارت مایفر برای کسب و کار های مختلف مور استفاده قرار می‌گیرد. کارت مایفر یک کارت pvc است که دارای حافظه است و شما می‌توانید اطلاعات روی کارت ذخیره کنید. به همین دلیل اگر شما قصد چاپ کارت هوشمند پی وی سی را دارید, یکی از انتخاب های محبوب برای شما کارت مایفر است. برای چاپ کارت های خود بهتر است که اهداف خود از چاپ کارت را بدانید تا بتوانید بهترین کارتی که شما را به اهداف می‌رساند را انتخاب کنید. در این مطلب ما کارت های مایفر را به شما معرفی می‌کنیم و طریقه طراحی و چاپ این کارت ها را توضیح می‌دهیم.

چگونه کارت مایفر چاپ کنیم

کارت مایفر چیست؟

یک کارت مبتنی بر تراشه هوشمند بدون تماس شامل یک میکروکنترلر ایمن تعبیه شده یا هوش معادل، حافظه داخلی و یک آنتن کوچک است و از طریق یک رابط RF بدون تماس با خواننده ارتباط برقرار می‌کند. رابط بدون تماس این امکان را برای کاربران فراهم می کند که با انتقال سریع داده ها، دستگاه بدون تماس در فواصل کوتاه خوانده شود. کارت MIFARE حافظه بسیار بزرگتری نسبت به کارت RFID دارد و به طور گسترده در هتل ها به عنوان کارت پرداخت و برای اهداف شناسایی استفاده می‌شود.

انواع کارت های مایفر چیست؟

انواع کارت مایفر عبارت‌اند از:

انواع کارت مایفر چیست؟

این مودل کارت مایفر قابلیت های ذخیره سازی اولیه و ویژگی های امنیتی را ارائه می‌دهد. بیشتر در برنامه های ساده تر مانند حمل و نقل عمومی و کنترل دسترسی استفاده می‌شود.

 • MIFARE DESFire

کارت دسفایر امنیت پیشرفته‌تری را با رمزگذاری AES ارائه می‌کند و معمولاً در برنامه‌هایی استفاده می‌شود که به پروتکل‌های امنیتی دقیق‌تر نیاز دارند، مانند شناسه‌های دولتی و سیستم‌های کنترل دسترسی پیشرفته.

 • MIFARE Plus

کارت مایفر پلاس عنوان حد وسط بین Classic و DESFire عمل می کند. این گزینه را برای ارتقاء از پروتکل های MIFARE Classic به روش های رمزگذاری ایمن تر، بدون نیاز به بازنگری کامل سیستم ارائه می‌دهد.

 • MIFARE Ultralight

این کارت ها برای کاربردهای حساس به هزینه مانند بلیط های یکبار مصرف برای حمل و نقل عمومی و رویدادها طراحی شده‌اند. آنها دارای فضای ذخیره سازی محدود و بدون امنیت رمزنگاری هستند، که آنها را ارزان تر، اما امنیت کمتری نسبت به انواع دیگر می‌کند.

ویژگی های کارت مایفر چیست؟

ویژگی‌های کارت مایفر عبارت‌اند از:

ویژگی های چاپ کارت مایفر چیست؟
 • امنیت پیشرفته

کارت‌های MIFARE با استانداردهای رمزگذاری پیشرفته ارائه می‌شوند که دستکاری کارت‌ها را برای کاربران غیرمجاز دشوار می‌کند. این برای برنامه هایی که به سطوح بالایی از امنیت نیاز دارند، مانند کنترل دسترسی و پرداخت، بسیار مهم است.

 • سرعت و راحتی

ماهیت بدون تماس این کارت ها، تراکنش های سریع و بدون دردسر را تضمین می کند و زمان صف در حمل و نقل عمومی یا پایانه های پرداخت را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.

 • تطبیق پذیری

این کارت‌ها را می‌توان به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد که چندین عملکرد را انجام دهند و به کاربران این امکان را می‌دهند که از یک کارت واحد برای خدمات مختلف مانند شناسایی، کنترل دسترسی و پرداخت‌ها استفاده کنند.

 • ماندگاری

عدم تماس فیزیکی با خواننده، طول عمر کارت را افزایش می دهد، زیرا فرسودگی را به حداقل می‌رسد.

جنس کارت های مایفر از چیست؟

متریال کارت های مایفر معمولا از جنس کارت pvc است. این کارت ها یک تراشه و یک آنتن در مغزی کارت داشته و با اندازه استاندارد 54*86 و ضخامت 760 میکرون در حافظه و مدل های مختلف تولید و عرضه می‌شوند.

آشنایی با ساختار حافظه کارت های MIFARE Classic

کارت MIFARE Classic یک دستگاه ذخیره سازی حافظه است. حافظه به بخش هایی تقسیم می‌شود که آنها نیز به بلوک های 16 بایتی تقسیم می‌شوند. کارت MIFARE Classic 1K دارای 16 بخش است که هر کدام به چهار بلوک تقسیم می‌شوند. اگر محاسبات را انجام دهیم، می‌توانیم بفهمیم که ساختار حافظه چگونه خواهد بود: 16 بایت (1 بلوک) * 4 بلوک * 16 بخش = 1024 بایت.

کارت MIFARE Classic 4K دارای 40 بخش است که 32 بخش به چهار بلوک و 8 بخش باقی مانده به 16 بلوک تقسیم شده است. 16 بایت (1 بلوک) * 4 بلوک * 32 بخش + 16 بایت (1 بلوک) * 16 بلوک * 8 بخش = 4096 بایت.

کاربرد چاپ کارت مایفر چیست؟

کارت های مایفر در صنایع مختلف داربرد دارند از جمله کارت های کنترل دسترسی، کارت های وفاداری، بلیط رویداد، کارت های کلید هتل، بلیط حمل و نقل عمومی، کارت های شناسایی دانشجویی، کارت سوخت، کارت های پرداخت و غیره. کارت های  MIFARE در صنایع و بخش های مختلف کاملاً مؤثر هستند. کاربرد آنها یکپارچه است و می تواند طیف گسترده ای از عملکردها را برای اهداف مختلف ارائه دهد، از جمله:

کاربرد چاپ کارت مایفر چیست؟
 • حمل و نقل عمومی

فناوری MIFARE به طور گسترده در سیستم های حمل و نقل عمومی در سراسر جهان استفاده می‌شود. مسافران می‌توانند به سادگی با نزدیک کردن کارت MIFARE خود به دستگاه کارتخوان هزینه سفرهای مترو، اتوبوس یا قطار را پرداخت کنند. این فناوری تراکنش‌های سریع و آسان را تضمین می‌کند، زمان‌های صف را کاهش می‌دهد و راحتی را برای کاربران افزایش می‌دهد.

 • کنترل دسترسی

در محیط‌های شرکتی، مؤسسات آموزشی و امکانات دولتی، کارت‌های MIFARE به‌عنوان کارت شناسایی عمل می‌کنند و دسترسی به مناطق خاصی را اعطا یا محدود می‌کنند.

 • تهیه بلیط رویداد

کارت‌های MIFARE می‌توانند به عنوان معادل دیجیتالی بلیط کاغذی عمل کنند و ورود به رویدادهای ورزشی، کنسرت‌ها و تئاترها را ساده‌تر و ایمن‌تر کنند.

 • سیستم های پرداخت

کارت های MIFARE همچنین می‌توانند به عنوان کیف پول دیجیتال عمل کنند و به کاربران امکان پرداخت سریع را می‌دهند. آنها معمولاً در سیستم‌های حلقه بسته استفاده می‌شوند و امکان پرداخت را در فروشگاه‌ها، کافه ها و موارد دیگر را فراهم می‌کنند.

چه نوع کارت مایفر برای کسب و کار خود چاپ کنیم؟

با توجه به نیازمندی های کسب و کار خود نوع کارت مایفر را انتخاب کنید. ما با سابق 20 ساله چاپ کارت pvc می‌توانیم به شما کمک کنیم, با ما تماس بگیرید. نیازمندی های شما می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • الزامات امنیتی

اگر امنیت نگرانی اصلی شماست، پس مایفر دسفایر باید گزینه اصلی شما باشد. اگرچه این یک گزینه با هزینه بالا است، بنابراین مطمئن شوید که به سطح بالایی از امنیت آن نیاز دارید. از طرف دیگر، اگر فقط به دنبال امنیت اولیه و عملکرد ذخیره سازی هستید  MIFARE Classic یا Plus نیازهای شما را پوشش می‌دهد.

 • نیازهای ذخیره سازی

MIFARE DESFire قابلیت های ذخیره سازی بیشتری را ارائه می‌دهد که برای کارت های چندکاربردی مناسب است. اگر به دنبال فضای ذخیره سازی استاندارد هستید و برای شما اولویت پایینی دارد، MIFARE Classic و Plus را در نظر بگیرید.

 • حساسیت به هزینه

اگر با بودجه کمی کار می کنید، MIFARE Ultralight ، اگرچه امنیت و ذخیره سازی کمتری را ارائه می دهد اما مقرون به صرفه ترین راه حل است. شما ترکیب خوبی از امنیت و ذخیره سازی را با قیمت مناسب دریافت می‌کنید.

مراحل چاپ یک کارت مایفر چیست؟

جهت چاپ کارت مایفر در مرحله زیر را دنبال کنید.

 1. طراحی کارت: فایل طراحی شده کارت باید از قبل اماده شده باشد. شما می‌توانید با استفاده از انواع نرم افزار های طراحی، کارت خود را آماده کنید.
 2. انتخاب پرینتر کارت: برای چاپ کارت های مایفر باید از پرینتر مخصوص چاپ کارت استفاده کنید. این پرینتر ها نسبت به پرینتر های معمولی هزینه بالاتری دارند اما در چاپ کارت با حجم بالا به صرفه تر هستند. از جمله این پرینتر های چاپ کارت مایفر می‌توان به پرینتر های فارگو 5000 و داسکام 7600 اشاره کرد.
 3. چاپ نمونه اولیه: برای اطمینان از طراحی ابتدا یک نمونه کارت چاپ کنید و از نظر رنگ, فونت و … کارت را بررسی کنید.
 4. چاپ انبوه: سپس می توانید در صورت داشتن پرینتر چاپ کارت، دستور پرینت به پرینتر ارسال کرده و اقدام به چاپ کارت های خود کنید و یا در صورت نداشتن دستگاه، کارت های خود را جهت چاپ برون سپاری کنید.
 5. ذخیره اطلاعات روی کارت: با استفاده از برنامه های خاص و دستگاه کارتخوان اطلاعات را روی کارت مایفر ذخیره کنید.
 6. بررسی کارت: کارت را از نظر کیفیت و درستی اطلاعات ذخیره‌ای بررسی کنید.

مجموعه مانی کارت با سابقه 25 ساله در زمینه تهیه، توزیع و چاپ کارت های های پی وی سی از جمله شرکت های پیشتاز در زمینه ارائه چاپ با کیفیت بالا و همچنین تامین پرینترهای صدور کارت و مواد مصرفی آن‌ها می‌باشد.

طراحی کارت مایفر

مواردی که در طراحی کارت مایفر باید در نظر بگیرید، ابتدا باید طراحی کارت به گونه ای باشد که هنگام چاپ به تراشه داخلی کارت صدمه وارد نشود. به عنوان مثال چاپ برجسته و یا امباس بر روی کارت های مایفر به دلیل داشتن تراشه داخلی امکان پذیر نیست.

جهت طراحی می تواند از نرم افزار های طراحی مانند adobe Ilustrator، photoshop، corel و سایر نرم افزار ها اسفاده کرد. ابتدا یک صفحه خام با ابعاد 54*86 ایجاد کنید سپس اقدام به چیدن المان های کارت خود و قرار دادن اجرا کنید.

از نرم افزار صدور کارت خود پرینتر چاپ نیز می توان جهت طراحی کارت ها اسفاده کرد. این نرم افزار ها دارای طرح های پس زمینه پیش فرض و موارد مورد نیاز مانند بارکد، امکان ایجاد اشکال، نوشتن متن و… امکان طراحی کارت ساده را برای شما فراهم می‌کنند.

پرینتر مناسب چاپ کارت مایفر چیست؟

پرینترهای چاپ غیرمستقیم یا Retransfer بهترین گزینه برای چاپ کارت های مایفر می باشند. بهدلیل وجود تراشه داخل کارت ها، در یک سمت کارت فرورفتگی کوچکی وجود دارد که در صورت چاپ با پرینتر های چاپ مستقیم، به خوبی پرینت گرفته نمی شود و بصورت لکه سفید باقی می ماند.

پرینتر کارت مایفر چیست؟

از جمله دستگاه های با تکنولوژی ریترنسفر که درای کیفیت چاپ بسیار بالا و استهلاک پایینی می باشد می‌توان به داسکام DC7600  و فارگو 5000 اشاره کرد. این دو پرینتر هردو غیرمستقیم هستند با این توفاوت که کیفیت چاپ داسکام 600dpi و بدنه دستگاه فلزی می باشد و چاپ پشت و رو کارت و لمینت را بصورت همزمان انجام می‌دهد، اما فارگو 5000 دارای وضوح چاپ 300dpi و ماژول های دورو زن و لمینیتور جدا می‌باشد که در صورت نیاز قابل تهیه و نصب بر روی پرینتر می‌باشد. هر دو دستگاه می‌توانند با توان بالا کارت های با تیراژ زیاد را چاپ کنند.

حتما بخوانید: لیست بهترین پرینتر های کارت بازار ایران در 1403

 چگونه روی کارت های مایفراطلاعات ذخیره کنیم؟

کارت های مایفر هم قابلیت خواندن و نوشتن اطلاعات بر روی کارت را دارند. اگر تنها نیاز به اختصاص شناسه منحصر به فرد داخلی کارت به یک فرد، کالا و … را داشته باشیم، خواندن اطلاعات و یک دستگاه کارتخوان ریدر مایفر کافی است. در صورت نیاز برای اضافه کردن کد و یا اطلاعات به داخل کارت مایفر، از دستگاه های انکدر ریدر و رایتر مایفر باید استفاده کرد. این کارتخوان ها دارای SDK های برنامه نویسی جهت نوشتن برنامه اختصاصی و یا افزودن کدهای کارتخوان به نرم افزار شما جهت شناسایی دستگاه و امکان خواندن و نوشتن اطلاعات روی کارتخوان و همچنین نرم افزار دمو جهت انجام این کار می‌باشند.

نحوه خواندن و نوشتن کارت مایفر

چگونه از کارت های مایفر اطلاعات را بخوانیم؟

برای خواندن اطلاعات از کارت‌های MyFare (MIFARE)، می‌توانید از خواننده‌های RFID استفاده کنید که قابلیت خواندن این نوع کارت‌ها را دارند. این خواننده‌ها از فرستادن سیگنال‌های RF (فرکانس رادیویی) برای ارتباط با کارت‌ها استفاده می‌کنند و اطلاعات موجود در کارت‌ها را به شما ارائه می‌دهند.

برای استفاده از یک خواننده RFID، می‌توانید از تجهیزات مختلفی مانند خواننده‌های RFID USB یا دستگاه‌های قابل حمل استفاده کنید. برنامه‌های نرم‌افزاری نیز برای خواندن و تفسیر داده‌های خوانده شده از کارت‌ها موجود هستند که با استفاده از آنها می‌توانید اطلاعات را بخوانید و تحلیل کنید.

مزایا چاپ کارت مایفر نسبت به کارت ساده چیست؟

مزایای چاپ کارت ماریفر به کارت ساده عبارت‌اند از:

کارت های Mifare امن هستند

  کارت های بدون تماس Mifare مجهز به امکانات رمزگذاری پیشرفته ای هستند که اطلاعات را در داخل کارت ایمن نگه می‌دارد. جزئیات شخصی و مالی از تقلب محافظت می‌شود. این کارت ها با فناوری سطح بالا فعال هستند تا به آنها امکان انجام معاملات مختلف را به طور همزمان بدون به خطر انداختن امنیت می‌دهد.در کارت های بدون تراشه، امکان اتصال با سیتم وجو ندارد و تنها برای شناسایی کاربرد دارند.

  کارت های Mifare بدون تماس هستند

   بارزترین مزیت کارت Mifare بدون تماس بودن آن است. فناوری بدون تماس مزایای زیادی برای کاربران و مشاغل دارد. کاربران نیازی به نگرانی ندارند که کارت خود را در یک خواننده رها کرده اند، و مجبور نیستند آن را از چشم خود دور کنند تا تراکنش انجام شود. آرامش بیشتری برای کاربران وجود دارد. و استفاده از کارت بدون تماس بسیار سریعتر و راحت تر از کارت سنتی است. فقط چند ثانیه طول می کشد تا تراکنش انجام شود. این به نفع کاربر و سازمان است.

   فناوری Mifare همه کاره است

    کارت های Mifare را می توان برای طیف گسترده ای از برنامه های مختلف استفاده کرد. به عنوان مثال، کارت Mifare را می توان به همان راحتی که برای دسترسی به اتاق هتل می‌تواند در دستگاه خودپرداز بانک استفاده کرد. این تطبیق پذیری آن را به گزینه ای جذاب برای مشاغل تبدیل می کند. تنوع کاربردهای مختلف به بسیاری از سازمان های مختلف کمک می‌کند.

    حتما بخوانید: چگونه کارت مغناطیسی را چاپ کنیم؟

    مقاسیه چاپ کارت مایفر با کارت های مغناطیسی

    یک دستگاه شناسایی فرکانس رادیویی (RFID) همان هدفی را انجام می‌دهد که بارکد یا نوار مغناطیسی در پشت کارت انجام می‌شود. کارت مایفر درارای یک شناسه 10 رقمی منحصر به فرد است که امکان تعریف آن برای یک شخص، کالا و.. وجود دارد اما در کارت های مغناطیسی، این امر صرفا با رمزگذاری کارت و نوشتن داخل نوار مگنت امکان پذیر است.
    کارت های مگنت از نوع تماسی هستن که برای خواندن اطلاعات درون کارت و ارتباط با سیستم حتما باید در دستگاه کارتخوان یا پوز کشیده شوند ولی کارت های مایفر با داشتن انتن داخلی کارت نیاز به تماس با دستگاه های کارتخوان جهت خوانده شدن اطلاعات ندارند و این امر طول عمر فیزیکی آنها را نسبت به کارت های مغناطیسی بیشتر می‌کند.

    چاپ کارت مایفر خود را به ما بسپارید. ما در مانی کارت انواع کارت های پی وی سی خام ساده, مایفر, rfid و … را موجود داریم. برای مشاهده همه محصولات کارت های خام pvc از منوی بالای صفحه محصولات کارت های پی وی سی را انتخاب کنید. سپس ما می‌توانیم با توجه به اهداف شما کارت مد نظرتان را طراحی کنیم و کارت ها را چاپ کنیم. برای دریافت قیمت و اطلاعات بیشتر با ما در مانی کارت با شماره 02188442854 تماس بگیرید.

    سوالات متداول

    قیمت چاپ هر کارت مایفر چقدر است؟

    قمیت هرکارت با چاپ 20 هزار تومان است.

    چاپ کارت مایفر چقدر زمان می‌برد؟

    چاپ هر کارت مایفر 3 تا 5 روز با توجه به تیراژ کار زمان نیاز دارد.

    کارت مایفر چاپی چقدر عمر می‌کند؟

    هر کارت حدود 4 تا 5 سال عمر می‌کند.

    این مطلب را به اشتراک بگذارید

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    این قسمت نباید خالی باشد
    این قسمت نباید خالی باشد
    لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

    keyboard_arrow_up