چاپ کارت هتل pvc

چاپ کارت هتل برای مکان های مهمان‌پذیر واجب می‌باشد. کلید کارت هتل که به عنوان کلید اتاق یا کارت کلید نیز شناخته می‌شود، یک کارت پی وی سی است که برای مهمانان هتل برای دسترسی به اتاق اختصاص داده شده هتل, صادر می‌شود. این کارت‌ها معمولاً حاوی یک نوار مغناطیسی یا تراشه RFID هستند که با اطلاعات مختص به رزرو مهمان، مانند شماره اتاق و تاریخ ورود/خروج، برنامه‌ریزی شده است.

از کلیدهای کارت هتل برای باز کردن قفل درب اتاق مهمان استفاده می‌شود و ممکن است برای دسترسی به سایر امکانات هتل مانند مرکز تناسب اندام یا استخر نیز استفاده شود. کلیدهای کارت هتل معمولاً هنگام خروج به میز پذیرش بازگردانده می‌شوند یا برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به اتاق پس از خروج مهمان، غیرفعال می‌شوند. برای چاپ کارت pvc خود با مانی کارت همراه باشید.

چاپ کارت هتل pvc

کارت هتل چیست؟

کارت های هتل کارت هایی با حداقل مقدار اطلاعات ذخیره شده هستند که منجر به دسترسی مهمان های هتل به بخش های مختلف می‌شود. کارت‌های کلیدی هتل فقط شماره اتاق و تاریخ اقامت را ذخیره می‌کنند. در حالی که کارت‌های کلیدی با برخی خطرات همراه هستند، اطلاعات مالی یکی از آن‌ها نیست. اطلاعاتی که می‌تواند در کارت‌های کلیدی ذخیره شود، به چهار قطعه مورد زیر تقسیم می شوند:

کارت هتل چیست؟
 • شماره اتاق
 •  تاریخ دسترسی داده‌شده
 •  تاریخ دسترسی برداشته‌شده
 •  شماره مهمان (در بعضی موارد)

انواع کارت‌های کلیدی هتل

کارت های هتل انواع مختلفی, از نظر نوع کارت و کارکرد کارت ها, دارند. ابتدا باید ببیند کدوم نوع کارت هتل را می‌خواهید چاپ کنید. انواع کارت های هتل عبارت‌اند از:

انواع کارت های هتل

کارت مگنت هتل

فناوری کارت‌های کلید بیشتر هتل‌ها بهترین حفاظت را در برابر سوءاستفاده فراهم می‌کند. با این حال، کارت‌های هوشمند که در هتل‌ها استفاده می‌شوند، به راحتی قابل خواندن با دستگاه های غیر نیستند همانند کارت‌های magstripe.

کارتهای magstripe اطلاعات را بر اساس اصول رمزگذاری ضبط و ذخیره می‌کند. برای توانایی تفسیر آنچه در آن‌هاست، نیاز به کارتخوان های مخصوص دارید. روش استاندارد ISO برای کارت‌ها، اطلاعات را در سه مسیر روی نوار مغناطیسی ذخیره می‌کند، در حالی که سیستم‌های قفل هتل از یک الگوی رمزگذاری خاصی استفاده می‌کنند تا اطلاعات را روی مسیر سوم رمزگذاری کنند.

کارت RFID هتل

کارت های بدون تماس RFID جزو رایج ترین کارت های مورد استفاده در هتل ها می‌باشند.این کارت ها با فرکانس ها و حافظه های مختلف موجود هستند که هر سیستم قفلی ممکن است یک یا چند نوع از کارت های RFID را بتواند بخواند. از جمله این کارت ها میتوان به کارت مایفر 1kb، کارت 125Ro، کارت 125Rw، کارت دسفایر و… اشاره کرد. چاپ کارت هتل RFID بسیار محبوب است.

هر کدام ازین کارت های دارای پروتکل های امنیتی خاص خود هستند و ممکن است نحوه کد گذاری آنها با یکدیگر متفاوت باشد. از دیگر ویژگی آنها می‌توان به بدون تماس بودن کارت ها اشاره کرد که تنها با نزدیک کردن کارت به قفل و از فاصله چند سامتی متری قابل خواندن می‌باشد.

کارت اسمارت هتل

کارت های اسمارت جزو دسته کارت های تماسی هستند که با تماس تراشه روی کارت و خواننده کارت اتصال برقرار می‌شود. درجه امنیت این کارت ها از دو مدل قبلی بالاتر می‌باشد. این کارت ها به عنوان کارت جاوا نیز شناخته می‌باشند و با زبان های برنامه نویسی مختلف میتوان آنها را برنامه ریزی کرد و همین امر باعث بالاتر رفتن امنیت این نوع کارت ها می‌شود. علاوه بر کارت کلید هتل از جمله موارد دیگر استفاده این کارت ها می‌توان به کارت های گواهی نامه و … اشاره کرد.

طراحی کارت هتل مناسب

برای چاپ فایل مطمئن شوید که یک فایل لایه باز با وضوح بالا دارید. وقتی شما در حال طراحی و آماده سازی فایل های خود برای کارت کلید هتل هستید، باید به نکارت زیر توجه کنید.

نمونه چاپ کارت هتل در مانی کارت
نمونه چاپ کارت هتل در مانی کارت
 • به الگوی الگوی استاندارد خط برش کارت کلید دقت کنید.

خط برش محلی است که کارت های شما باید پس از چاپ از آن ناحیه برش بخورند. اما گاهی اوقات دستگاه برش حدود 1 میلیمتر ممکن است خطا داشته باشد. بنابراین، گذاشتن اندکی حاشیه, در هنگامی که فایل خود را طراحی می‌کنید, امری بسیار مهم و ضروری هستند.

در طراحی خود نوشته ها و اطلاعات دیگر را از لبه کارت فاصله دهید و در محدوده ی به دور از لبه های کارت طراحی کنید تا پس از چاپ و هنگام برش درصورت خطای برش اطلاعات لبه‌ی کارت شما بریده نشود. بنابراین، مطمئن شوید که تمام حروف و الگوهای مهم در داخل منطقه حاشیه قرار دارند.

 • توجه به فونت و رنگ کارت

در تهیه کارت هتل باید فونت مناسب به کار ببرید و از رنگ های مناسب استفاده کنید. این کارت می‌تواند در دست مسافران هتل در خارج از هتل مثل یک کارت بازرگانی باشد و به معرفی برند شما کمک کند.

 • توجه به فرمت خروجی

بهتر است فایل های خروجی در فرمت AI،CDR یا PSD باشد.

روش های چاپ کارت هتل چیست؟

روش چاپ رنگ اهمیت زیادی دارد، به ویژه زمانی که کارت کلید شما زمینه‌ رنگی ساده دارد. دو روش چاپ افست و دیجیتال برای چاپ کارت هتل وجود دارد که بیشتر استفاده می‌شوند.

چاپ کارت هتل مانی کارت
نمونه کارت هتل چاپی توسط شرکت مانی کارت

چاپ افست

اگر تصمیم به استفاده از طراحی رنگارنگ برای کارت کلید خود گرفته‌اید، چاپ افست گزینه مناسبی است. چاپ افست همچنین به چاپ CMYK نیز معروف است. عبارت CMYK مخفف قرمز، آبی، زرد و سیاه است. تمام این ۴ رنگ می‌تواند در سیستم تنظیم شود. علاوه بر این،CMYK  امکان چاپ گروهی طرح های مختلف و یا چاپ تنها یک طرح را نیز دارد.

چاپ گروهی, چاپ چند طرح با رنگ‌های مشابه در کنار هم است تا هزینه ها کاهش یابد. بنابراین وقتی تعداد سفارش شما کم است و حساسیت روی رنگ‌های دقیق ندارید، این یک گزینه خوب برای شما خواهد بود. چاپ تنها، فقط چاپ یک طرح در زمان است که تمام تنظیمات دستگاه چاپ و دقت و خروجی رنگ ها تنها براساس فایل طرح شما تنظیم شده تا بهترین خروجی رنگ ها با توجه به فایل شما گرفته شود. در این حالت چاپ، می‌توانید رنگ‌های دقیق‌تری بدست آورید زیرا دستگاه چاپ تنها یک طرح را چاپ می‌کند.

چاپ دیجیتال

این نوع چاپ دارای هزینه بیشتری نسبت به چاپ افست می باشد ولی دارای مزیت های خاص خود است. کیفیت چاپ دیجیتال با افست برابری می‌کند و شما می‌توانید با تهیه یک پرینتر صدور کارت و نصب آن در محل خود در هر زمان اقدام به چاپ کارت هتلی خود کنید. کافی است پرینتر را روشن کنید و از کامپیوتر خود به دستگاه دستور پرینت دهید و بلافاصله کارت چاپی خود را تحویل بگیرید. این امر سرعت و نیاز فوری شما به کارت های هتلی را رفع می‌کند. تنها کاری که باید انجام دهید انتخاب یک مدل از پرینتر های صدور کارت و خرید آن می‌باشد. مانی کارت مدل های مختلف پرینترهای صدور کارت مناسب کارت های هتلی را برای شما موجود دارد.

انواع متریال کارت های پی وی سی

برای این که یک کارت هتل چاپ کنید, نیاز است که با متریال این کارت ها آشنا باشید. متریال های پر مصرف برای کارت هتل پی وی سی و PETG هستند که ادامه به اختصار به ان ها می‌پردازیم.

کارت‌های کلید PVC

رایج ترین جنس کارت های هتل، PVC است، یک پلیمر معمولی که برای انواع محصولات از بسته بندی تا ساخت استفاده می‌شود. PVC  ارزان و مقاوم است، که آن را گزینه ای ایده آل برای کارت کلید می‌کند که نیاز دارد که بتواند در استفاده مکرر آسیب نبیند. پی وی سی به مقدار کافی انعطاف‌پذیر است که بتواند بدون شکستن خم شود، با آب اسیب نمیبیند و سطح مطلوبی برای چاپ دارد. کارت‌های کلیدی PVC به راحتی قابل تنظیم هستند هر نوع طراحی، لوگو، متن یا تصویری می‌تواند روی یک کارت کلید PVC چاپ شود.

این کارت های پی وی سی با مرغوبیت های مختلف تولید می‌شوند که پیشنهاد ما استفاده از کارت های اورجینال مانند کارت های اولترا می‌باشد. زیرا بدلیل رنگ بهتر و متریال با کیفیت، چاپ بسیار خوبی به شما می‌دهد و ماندگاری تصویر چاپی را بالاتر می‌برند.

کارت هتل PETG

کارت های کلید PETG از رزین PET-G ساخته شده اند، درصد بالایی از آنها از مواد بازیافتی به دست می‌آید. آنها دارای همان مقاومتی که PVC دارد اما با تأثیر زیست محیطی کمتر, هستند. مانند PVC، کارت های کلید PETG مدت زمان زیادی دوام می‌آورند و مقاوم به خم شدن و شکستن هستند. این کارت های کلید PETG همچنین بی نهایت قابل تنظیم هستند، زیرا می توانید هر رنگ، لوگو و متنی را بر روی آنها چاپ کنید.

کارت های کلید PETG می توانند در برابر استفاده طولانی مهمانان هتل مدت زمانی زیادی دوام داشته باشند و نیز زمانی که دیگر قابل استفاده نباشند برخلاف پس وی سی ، قابل بازیافت هستند. کارت های PETG جدید به بازار عرضه شده‌اند، بنابراین با قیمتی بالاتر از PVC همراه هستند، اما جزو گزینه های سبز و دوستدار محیط زیست می‌باشند.

حتما بخوانید: چگونه کارت کنفرانس PVC چاپ کنیم؟

مزایا و معایب چاپ کارت هتل چیست؟

مزایا

 • کسب امتیاز یا پاداش برای اقامت در هتل
 • دسترسی به امکانات اختصاصی هتل
 • تخفیفات برای خدمات هتل

معایب

 • درصورتی که کارت را از شما بدزدند، دسترسی افراد غیرمجاز به محل اقامت شما فراهم می‌شود.
 • هزینه بیشتر کارت های با ایمنی بالاتر

پرینتر مناسب برای چاپ کارت هتل چیست؟

پرینتر مناسب برای چاپ کارت های هتل داسکام dc7600 می‌باشد. این پرینتر علاوه بر چاپ با کیفیت و دو طرفه کارت، امکان چاپ امنیتی را نیز دارد که  ایمنی کارت های هتلی شما را بالا می‌برد. همچنین به دلیل پر مصرف بودن این کارت ها، با سیستم چاپ غیر مستقیم این پرینتر، طول عمر کارت ها را بالا رفته و از پاک شدن تصاویر چاپ شده روی کارت به مرور زمان جلوگیری می‌شود.

پرینتر مناسب برای چاپ کارت هتل

همچنین پرینتر داسکام دی سی 7600 دارای انواع ماژول های کدکذاری می‌باشند که همزمان با چاپ می تواند کارت های هتلی شما را با توجه به نیاز شما کدگذاری کند. این امر سبب صرفه جویی در زمان شما می‌شود و همچنین احتمال خطا را کمتر می‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به کارت های هتلی، کارتخوان های مخصوص این کارت ها و یا چاپ و پرینترهای صدور کارت می توانید با متخصصان مجموعه مانی کارت به شماره 02188442854 تماس برقرار کنید.

سوالات متداول

قیمت چاپ هر کارت هتل چقدر است؟

قیمت این کارت ها به نوع کارت شما (اسمارت – مغناطیسی- rifd) و نوع چاپ (افست یا دیجیتال) بستگی دارد. اما قیمت حدودی کارت ها از 10 هزار تومان شروع می‌شود.

چاپ کارت هتل چن روز زمان می‌برد؟

به تیراژ و نوع چاپ بستگی دارد اما بین 7 تا 21 روز کاری زمان نیاز دارد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up