چاپ کارت های هوشمند

امروزه استفاده از کارت های هوشمند بسیار گسترده است. شاید شما هم به فکر چاپ کارت های هوشمند افتاده‌اید. شما میتوانید انواع کارت های بانکی, هدیه, دانشجویی, شناسایی, وفاداری, گارانتی و … را به صورت هوشمند چاپ کنید. از ان جایی که کارت با کاغذ تفاوت دارد برای چاپ کارت های هوشمند باید پرینتر چاپ کارت سازگار با کارت خود را تهیه کنید. در این مقاله ما به شما توضیح میدهیم که کارت هوشمند چیست و چگونه باید روی این کارت ها چاپ کرد. در نهایت بررسی میکنیم که چرا کارت های هوشمند از سایر کارت ها بهتر هستند.

چاپ انواع کارت های هوشمند

کارت هوشمند چیست؟

از نظر ظاهری، کارت هوشمند شبیه به هر کارت دیگری است که ما استفاده می کنیم. با این حال، کارت‌های هوشمند دارای یک تراشه مدار مجتمع تعبیه‌شده (ICC) هستند که کاربرد آنها را در مقایسه با سایر کارت‌ها متفاوت می‌کند. تراشه های تعبیه شده در کارت ها برای کنترل و ذخیره داده های دارنده کارت استفاده می شود. این تراشه ها به عنوان یک کارت حافظه عمل می کنند و می توانند مقدار قابل توجهی از اطلاعات را بر اساس نیاز ذخیره کنند.

این کارت خواننده را از طریق تماس فیزیکی یا با یک رابط فرکانس رادیویی بدون تماس از راه دور متصل می کند. چنین کارت های هوشمندی توسط مؤسسات آموزشی، دفاتر، هتل ها، بانک ها و غیره برای دسترسی دارنده کارت به محل یا دسترسی به حساب بانکی وی استفاده می شود. ما در مانی کارت انواع کارت های هوشمند پی وی سی را به صورت خام به شما عرضه میکنیم. برای مشاهده و خرید انواع کارت های پی وی سی هوشمند از منوی بالای صفحه محصولات کارت های pvc را انتخاب کنید.

اسمارت کارت ها چگونه ساخته می شوند؟

طراحی – ابتدا برنامه نویس و طراح یک نمونه اولیه از کارت را تهیه می کنند. سیستم عامل، حافظه تراشه، نوع داده، طراحی در مرحله اول آماده می‌شود.

ساخت تراشه – پس از طراحی و برنامه نویسی تراشه و کارت، تراشه تعبیه شده و روی کارت چسبانده می شود. این تراشه از سیلیکون ساخته شده است که اطلاعات محرمانه دارنده را ذخیره می کند. کارتی که تراشه روی آن چسبانده شده است معمولا از پلاستیک مصنوعی یا PVC ساخته شده است.

کدگذاری – این مرحله زمانی است که تراشه برای انجام عملکردی که قرار است انجام دهد برنامه ریزی می شود. کد به حافظه تراشه وارد می شود. بعداً، این کد به خواننده دستور می دهد و برای انجام عملکردهای بعدی با آن ارتباط برقرار می کند.

بارگیری داده ها – اکنون مرحله نهایی است که داده های محرمانه در حافظه تراشه بارگذاری می شوند. این اطلاعات توسط خواننده برای شناسایی دارندگان کارت استفاده می شود.

چاپ کارت هوشمند – طرح خود را بر روی اسمارت کارتی که دیتا روی ان قرار دارد چاپ کنید.

انواع کارت هوشمند

کارت‌های هوشمند تماس – این کارت‌ها برای انتقال داده‌ها و امکان عملکرد بیشتر به تماس فیزیکی با خواننده نیاز دارند. چنین کارتهایی باید در خواننده قرار بدهید و در طول تراکنش در تماس مستقیم باشند. چنین کارت‌ها/تراشه‌هایی در کارت‌های بدهی/اعتباری، سیم‌کارت، کارت‌های کنترل دسترسی و غیره استفاده می‌شوند.

کارت‌های هوشمند بدون تماس – همانطور که از نامشان پیداست، این کارت‌ها می‌توانند عملکرد خود را انجام دهند و بدون نیاز به تماس فیزیکی با خواننده‌ها ارتباط برقرار کنند. چنین کارت هایی از طریق برقراری تماس میدانی نزدیک با خوانندگان یا فرکانس های رادیویی ارتباط برقرار می کنند. اینها در کارت های اعتباری بی سیم مدرن، اتاق های هتل، سیستم های کنترل دسترسی بدون تماس و غیره استفاده می شوند.

کارت های هیبریدی – این کارت ها می توانند به دو صورت تماسی و غیرتماسی کار کنند. این ممکن است مشکل قرار دادن نوع خاصی از خواننده را حل کند، زیرا با هر دو نوع کار می کند. محبوبیت این کارت ها در حال افزایش است و می توانند هر عملکرد مورد نیاز مانند کنترل دسترسی، تراکنش های بانکی، شناسایی و غیره را انجام دهند.

حتما بخوانید: انواع کارت های هوشمند و نحوه ی تشخیص آنها

حقایقی در مورد اسمارت کارت ها:

در سال 1977، سه تولیدکننده تجاری شروع به توسعه محصولات کارت هوشمند کردند. در مارس 1979، Michel Hugon اولین کسی بود که کارت‌های مبتنی بر ریزپردازنده را با ترکیب پردازنده و حافظه محلی طراحی و توسعه داد.

سیم کارت اول در اوایل دهه 90 توسط یک شرکت آلمانی استفاده شد. این سیم کارت ها تنها می توانند 20 مخاطب، 5 پیامک و بین 32 کیلوبایت تا 128 کیلوبایت اطلاعات را ذخیره کنند.

ATOM – کوچکترین کارت هوشمند جهان. به جای حمل کارت در همه جا، می توانید آن را به سادگی روی سرآستین پیراهن، کیف موبایل، کیف پول، کیف دستی و غیره خود قرار دهید. این کارت به گونه ای طراحی شده است که می توانید آن را به عنوان حلقه نیز بپوشید. علاوه بر این، ATOM به شما امکان می دهد کارت خود را مطابق با نیاز یا انتخاب خود طراحی کنید.

فناوری مورد استفاده در کارت های هوشمند چیست؟

تمام داده ها و عملکردهایی که قرار است توسط کارت هوشمند انجام شود در تراشه کارت تعبیه شده است. این تراشه تمام اطلاعات را ذخیره می کند و برای انجام عملکرد خود برنامه ریزی شده است. تراشه روی کارت دارای یک آنتن است که به کارت کمک می کند تا با خواننده ارتباط برقرار کند. خواننده می تواند مبتنی بر تماس یا بدون تماس باشد.

در یک سیستم بدون تماس، ارتباط بین کارت و خواننده از طریق فرکانس های رادیویی یا راه های الکترومغناطیسی برقرار می شود. هنگامی که تماس برقرار شد، کارت سپس برای انجام عملکردی که برای انجام آن ساخته شده است، به خواننده منتقل می شود و با آن ارتباط برقرار می کند.

چاپ انواع کارت هوشمند

برای مشاهده نمونه های انواع کارت های هوشمند بانکی, هدیه, وفاداری و… کلیک کنید

راهنمای چاپ کارت pvc بانکی

آیا می توانم روی کارت های هوشمند چاپ کنم؟

بسیاری از سازمان ها از چاپگر کارت شناسایی خود برای چاپ شناسه کارمندان، نشان های بازدیدکننده و موارد دیگر در صورت تقاضا استفاده می کنند. می‌توانید مانند کارت‌های PVC استاندارد، روی کارت‌های هوشمند چاپ کنید، اما اگر ملاحظات مهمی در نظر گرفته شود. ما در مانی کارت انواع کارت های هوشمند پی وی سی را برای شما چاپ میکنیم. برای مشاهده نمونه ها از منوی بالای صفحه خدمات چاپ کارت را انتخاب کنید. چاپ کارت های هوشمند بانکی, شناسایی, گارانتی, باشگاه مشتریان, تخفیف, هدیه, دانش‌آموزی, دانشجویی و … تخصص ما است.

هنگام چاپ روی کارت هوشمند چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

اگرچه کارت‌های هوشمند ممکن است شبیه کارت‌های معمولی به نظر برسند، اما فناوری تعبیه‌شده سطحی ناهموار روی کارت‌ها ایجاد می‌کند که بر توانایی چاپ شما تأثیر می‌گذارد. این به دو دلیل مهم است:

اول، شما نمی توانید روی هیچ تراشه یا آنتنی در کارت چاپ کنید. این قسمت ها ناهموارترین مناطق هستند. مخصوصاً برای کارت‌های دارای تراشه، فقط باید در قسمت پشت کارت، جایی که تراشه در معرض دید نیست، چاپ کنید. اگر کارت های خود را لمینت می کنید، فقط باید از لمینت هایی با برش تراشه هوشمند استفاده کنید. البته یک سری ریبون داریم که میتوانیم مکان تراشه را مشخص کنیم تا با استفاده از پنل بازدارنده روی ان چاپ نکند. این ریبون YMCKI نام دارد که I همان پنل بازدارنده است.

دوم، سطح کارت های شما می تواند از دسته ای به دسته دیگر به دلیل فناوری تعبیه ای در آن متفاوت باشد. هنگام سفارش کارت های هوشمند جدید، همیشه باید یک کارت تست چاپ کنید و طراحی خود را در صورت لزوم برای کار با کارت های جدید تنظیم کنید. هر سفارش باید شامل یک بسته‌بندی 10 کارتی از PVC برای آزمایش باشد. توجه داشته باشید که این می تواند یک فرآیند زمان بر باشد.

سوم, این نوع کارت به دلیل نا همواری که دارند با همه پرینتر های کارت PVC سازگار نیستند. هنگام چاپ کارت باید دقت کنیم که پرینتری را انتخاب کنیم که از کارت های ما پشتیبانی میکند.

حتما بخوانید: کاربرد های چاپ کارت های پی وی سی چیست؟

کدام پرینتر کارت برای چاپ اسمارت کارت مناسب است؟

اگر می‌خواهید روی کارت‌های هوشمند خود چاپ کنید، مانی کارت به شما استفاده از چاپگرهای انتقال معکوس را توصیه می‌کند. این چاپگرها ابتدا طرح شما را روی فیلم شفاف چاپ می‌کنند و سپس آن فیلم را بر روی کارت‌ها اعمال می‌کنند، برخلاف چاپگر مستقیم به کارت که مستقیماً روی سطح کارت چاپ می‌شود.

اگر شما از قبل چاپگر مستقیم به کارت دارید، یک گزینه جایگزین چاپ روی کارت‌های با پشت چسب نازک است که می‌توان روی کارت اعمال کرد و از مرحله چاپ روی سطح ناهموار کارت که نیاز به آزمایش و تنظیمات طراحی دارد صرفنظر کرد.

یا در نظر بگیرید که کارت های خود را از قبل چاپ کنید و کار چاپ کارت های هوشمند خود را برون سپاری کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد کارت های پیش چاپ با طرح سفارشی خود با مانی کارت به شماره 02188442854 تماس بگیرید.

نتیجه

کارت‌های هوشمند در مواردی که برای دسترسی به هر منطقه خصوصی، داده‌ها یا انجام هر کارکردی به مدرک هویت نیاز است، کاربرد بسیار خوبی دارند. این کارت ها پس از تایید هویت، احراز هویت و دسترسی به دارنده را فراهم می کنند. استفاده از چنین کارت هایی آسان است و می توان از آنها به عنوان جایگزینی برای کلیدها و سیستم های رمز عبور برای کنترل دسترسی استفاده کرد.

چرا کارت های هوشمند بهتر از سایر فناوری های شناسه هستند؟

کارت های هوشمند به طور گسترده ای به عنوان یکی از ایمن ترین و قابل اعتمادترین اشکال شناسه الکترونیکی (ID) شناخته می شوند. این کارت های هوشمند شامل یک تراشه مدار مجتمع تعبیه شده است که می تواند یک تراشه میکروکنترلر با حافظه داخلی یا یک تراشه حافظه ایمن به تنهایی باشد. کارت یا از طریق تماس فیزیکی مستقیم یا با یک میدان الکترومغناطیسی بدون تماس از راه دور که به تراشه انرژی می دهد و اطلاعات را بین کارت و خواننده منتقل می کند، با خواننده ارتباط برقرار می کند. با یک میکروکنترلر تعبیه‌شده، کارت‌های هوشمند توانایی منحصربه‌فردی برای ذخیره مقادیر زیادی داده، انجام عملکردهای درون کارت خود (مانند ذخیره‌سازی و مدیریت داده‌ها، رمزگذاری، رمزگشایی و محاسبات امضای دیجیتال) و تعامل هوشمندانه با کارت هوشمند دارند.

شناسه کارت هوشمند می‌تواند چندین فناوری شناسایی، از جمله تراشه تعبیه‌شده، علائم امنیتی بصری، نوار مغناطیسی، بارکد و/یا نوار نوری را ترکیب کند. با ترکیب این فناوری های مختلف در یک توکن شناسه کارت هوشمند، شناسه به دست آمده می تواند از برنامه های کاربردی دسترسی فیزیکی و منطقی آینده و قدیمی پشتیبانی کند. آنها همچنین می توانند از برنامه های کاربردی دیگری که به طور سنتی به فرآیندهای شناسه و نشانه های جداگانه نیاز دارند، پشتیبانی کنند.

بیومتریک در بسیاری از سیستم های مدیریت هویت جدید برای بهبود دقت شناسایی افراد استفاده می شود.

ایا میتوان از اسمارت کارت ها برای کمک به تضمین حریم خصوصی در سیستم بیومتریک استفاده کرد؟

چاپ کارت‌ هوشمند مکانیزم بسیار مؤثری را برای محافظت از حریم خصوصی فردی که ملزم به استفاده از سیستم هویت بیومتریک است، ارائه می‌کند. اطلاعات بیومتریک را می توان به جای یک پایگاه دیتا آنلاین در کارت هوشمند ذخیره کرد و به صاحب بیومتریک این فرصت را می دهد تا مالکیت فیزیکی کارت حاوی اطلاعات بیومتریک فرد را مدیریت کند.

اطلاعات بیومتریک را می توان با تکنیک های رمزگذاری پیشرفته ایمن کرد و در عین حال قابلیت احراز هویت سه عاملی کامل در سطح کارت/خواننده را فراهم کرد.

  • چیزی که شما دارید – کارت با تمام قابلیت های امنیتی آن
  • چیزی که می دانید – رمز عبور یا شماره شناسایی شخصی (PIN)
  • چیزی که شما هستید – بیومتریک

در یک برنامه کاربردی مبتنی بر کارت هوشمند، بیومتریک فرد می تواند توسط یک خواننده ضبط شود و برای تطبیق به کارت هوشمند منتقل شود، نه اینکه اطلاعات بیومتریک ذخیره ای برای تطبیق به خواننده ارسال شود. اطلاعات بیومتریک فرد هرگز کارت را ترک نمی کند و عملاً از هرگونه احتمال درز اطلاعات جلوگیری می کند.

در یک برنامه کاربردی غیر مبتنی بر کارت هوشمند، رمز عبور یا پین و بیومتریک در یک پایگاه دیتا آنلاین خارج از کنترل فرد ذخیره می شود و اطلاعات بیومتریک ضبط می شود و برای تطبیق به یک برنامه ارسال می شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up