کاربرد های چاپ کارت های پی وی سی چیست؟

استفاده از کارت های پی وی سی امروزه بسیار گسترده است. هر کسب و کاری میتواند برای افزاش فروش و معرفی برند خود انواع کارت های پی وی سی را چاپ کند. در این مطلب پر کاربرد ترین کارت های پی وی سی یعنی کارت های شناسایی, کارت های پرداخت,کارت های ویزیت , کارت های باشگاه ورزشی و کارت های امنیتی را به ما معرفی میکنیم.

پر کاربرد ترین کارت های پی وی سی کدام اند؟

کارت های شناسایی

یکی از اصلی ترین کاربرد های کارت پی وی سی کارت شناسایی است. کارت‌های شناسایی عکس دار معمولاً حاوی عکس دارنده کارت و سایر اطلاعات منحصربه‌فرد مانند نام، آدرس، عنوان شغلی یا سایر داده‌هایی هستند که نشان‌دهنده مجوزهای خاص است.

چاپ کارت دیجیتال پی وی سی شرکتی

نمونه کارت شناسایی چاپی مانی کارت

یکی از رایج ترین کاربردهای کارت شناسایی، شناسایی اولیه عکس است. کارت‌های شناسایی معمولاً از PVC ساخته می‌شوند و گاهی اوقات برای محافظت از اطلاعات روی کارت و افزایش دوام و امنیت، با روکش پوشانده می‌شوند. با این حال، کارت‌های شناسایی عکس دار اهداف زیادی را دنبال می‌کنند و در بسیاری از محیط‌های کاری و با امنیت بالا که شناسایی برای انجام کار ضروری است، کاربرد دارند. کارت‌های شناسایی امروزی از کارت‌های شناسایی بدون تراشه گرفته تا کارت‌های تراشه دار چند منظوره با فناوری پیشرفته را شامل می‌شود.

کارت های پیچیده تر می توانند شامل طیف وسیعی از فناوری ها مانند نوار مغناطیسی بارکد یا رمزگذاری کارت هوشمند برای افزایش عملکرد کارت باشند. افزودن این عناصر به طراحی کارت امکان ادغام با سیستم‌های کنترل دسترسی ساختمان‌ها و شبکه‌های کامپیوتری و حضور و غیاب را فراهم می‌کند. همچنین کارت‌های هوشمند بدون تماس با فناوری فرکانس رادیویی (RF) تعبیه شده‌اند که این امکان را به آنها می‌دهد تا زمانی که دارنده کارت از کنار کارت‌خوان عبور می‌کند، از راه دور خوانده شوند..

کارت‌های شناسایی را می‌توان بر اساس نیازهای امنیتی یا شناسایی منحصر به فرد سازمان شما از طریق طیف گسترده‌ای از فناوری‌های کارت سفارشی کرد. ما در مانی کارت انواع کارت های شناسایی پی وی سی را با جذلب ترین طراحی و بهترین کیفیت چاپ میکنیم.

کارت های کنترل دسترسی

کاربرد دیگر کارت های پی وی سی کارت های کنترل دسترسی است. پیشرفت‌ها در فناوری کارت شناسایی، سیستم‌های کنترل دسترسی مبتنی بر کارت را قادر می‌سازد تا برای طیف وسیعی از کاربران نهایی، امنیت ساختمان‌های اداری، تأسیسات دولتی و حتی خوابگاه‌های کالج به طور فزاینده‌ای مؤثر باشند.

سیستم‌های کنترل دسترسی امکان ورود بدون کلید به مناطق با حساسیت بالا را فراهم می‌کنند، به این معنی که برای ورود به یک کارت شناسایی خاص نیاز است. کارت‌های کنترل دسترسی همراه با کارت‌خوان‌هایی کار می‌کنند که در ورودی ساختمان‌ها یا مناطق با امنیت بالا در یک مرکز قرار دارند. کارت در جلوی خواننده قرار میگیرد که اطلاعات روی کارت را قبل از اجازه دسترسی پردازش و تأیید می‌کند. این فرآیند نسبت به ورود با کلید ایمن‌تر است، زیرا اگر یک کارت کنترل دسترسی گم شود یا به دست افراد اشتباه راه پیدا کند، می‌توان آن را به سادگی غیرفعال کرد. همچنین بر خلاف کلیدهای استاندارد، کپی کردن کارت ها تقریبا غیرممکن است.

انواع مختلفی از فناوری کارت برای کنترل دسترسی استفاده می شود که می تواند تقریباً برای هر کسب و کار یا سازمانی با نیازهایش تنظیم شود. کارت‌های نوار مغناطیسی اطلاعات رمزگذاری‌شده را روی یک نوار مغناطیسی ذخیره می‌کنند که خواننده هنگام کشیدن آن رمزگشایی می‌کند. سطوح بالاتر امنیت توسط کارت های تماسی و کارت های هوشمند بدون تماس با استفاده از فناوری RFID ارائه می شود. این کارت‌های می‌توانند اطلاعات رمزگذاری‌شده را به‌طور امن ذخیره کنند.

حتما بخوانید: برنامه نویسی کارت کنترل دسترسی چگونه انجام می‌شود

کارت های پرداخت

کارت پرداخت طیفی از کارت های مختلف را پوشش می دهد که می تواند توسط دارنده کارت برای پرداخت ارائه شود. چهار نوع کارت پرداخت وجود دارد. کارت اعتباری، کارت نقدی، کارت ATM و کارت پیش پرداخت. یکی از پر کاربرد ترین کارت های پی وی سی کارت پرداخت است.

چاپ کارت افست لمینیت بانکی

نمونه بانکی شناسایی چاپی مانی کارت

کارت اعتباری کارتی است که به دارنده آن بر اساس وعده دارنده مبنی بر پرداخت این کالاها و خدمات، حق خرید کالا و خدمات را می دهد. صادرکننده کارت خط اعتباری اعطا می کند که به دارنده (مصرف کننده) امکان خرید یا دریافت پیش پرداخت نقدی تا سقف اعتبار مصوب را می دهد.

Debit Card کارتی است که هنگام خرید، روش پرداخت جایگزینی را برای پول نقد ارائه می دهد. از نظر عملکردی، می‌توان آن را چک الکترونیکی نامید، زیرا وجوه مستقیماً از حساب بانکی دارنده کارت در باقی مانده برداشت می‌شود. همچنین می‌تواند به دارندگان کارت اجازه دهد تا از طریق ATM وجه نقد از حساب سپرده خود برداشت کنند، که اساساً به عنوان کارت خودپرداز عمل می‌کند.

کارت خودپرداز کارتی است که می تواند در دستگاه های خودپرداز برای تراکنش هایی مانند استعلام موجودی حساب، برداشت وجه نقد و غیره استفاده شود. این کارت مشابه کارت نقدی است زیرا کارت مستقیماً به یک حساب بانکی متصل است، اما نمی توان از آن برای خرید استفاده کرد.

کارت پیش پرداخت به معنای کارتی است که در آن پول با واریز در حساب مجازی مربوط به آن کارت تکمیل می شود و می توان آن مقدار پول را در هر فروشگاه کرد. کاربردهای معمول کارت های پیش پرداخت شامل کارت های تلفن، کارت های هدیه و کارت های مسافرتی است.

کارت های پرداخت چیست؟

کارت‌های پرداخت با حذف نیاز به حمل مقادیر زیادی پول نقد یا دسته چک، راحتی را برای دارنده کارت فراهم می‌کنند. کارت‌های پرداخت اغلب توسط مشاغل، بیمارستان‌ها و مدارس و.. استفاده میشوند.آنها برای کاربر بسیار راحت هستند زیرا می توانند به جای اینکه دائماً کارت اعتباری یا پول نقد همراه خود داشته باشند، در صورت نیاز پول را روی آن ذخیره کنند.

برای تولید کارت های پرداخت به چاپگر کارت شناسایی منتخب و با امنیت بالا نیاز است. بسته به برنامه کارت، چاپگر کارت شناسایی باید مجهز به کدگذاری نوار مغناطیسی، رمزگذاری کارت هوشمند یا ترکیبی از فناوری ها باشد. چاپگرهای کارت شناسایی با کیفیت بالا برای چاپ کارت های مالی مناسب هستند، زیرا توانایی چاپ مداوم بر روی کارت هایی با وسایل الکترونیکی تعبیه شده دارند.

کارت‌های پرداخت را می‌توان توسط طیف گسترده‌ای از شرکت‌ها و سازمان‌ها، به‌ویژه آن‌هایی که به دنبال افزایش امنیت و ساده‌سازی گزینه‌های پرداخت برای کارکنان خود هستند، استفاده کرد. در مورد کارت‌های پرداخت هوشمند بدون تماس، دارنده کارت می‌تواند با نزدیک کردن کارت به کارت‌خوان مخصوص، تراکنش را انجام دهد.

کارت‌های پرداخت د نیاز به نرم‌افزار تخصصی دارند و معمولاً نیاز به ادغام با سیستم‌های POS موجود دارند. ما در مانی کارت انواع کارت ها بانکی  pvc را با سلیقه شما چاپ میکنیم.

حتما بخوانید: چه پرینتری مناسب چاپ کارت pvc است؟

کارت های امنیتی

امنیت لایه ای و استفاده از ویژگی های امنیتی چندگانه یک اصل اساسی است که باید در طراحی برنامه کارت شناسایی به دقت مورد توجه قرار گیرد. مجرمان از روش‌ها و مواد با فناوری پایین برای کپی کردن ویژگی‌ها یا جلوه‌های ساخته شده با استفاده از فرآیندهای پیچیده، پیشرفته و گران قیمت استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، جعل هولوگرام امنیتی ممکن است به جای آن از کارت دیگری برداشته شود، تا زمانیکه رنگ ها و جلوه ها مشابه باشند. یا استفاده از چاپ دیجیتال سیاه به جای حکاکی لیزری مناسب کارت. کاربرد کارت های امنیتی پی وی سی بسیار زیاد است.

چاپ کارت شناسایی پی وی سی گمرک

نمونه کارت امنیتی چاپی مانی کارت

ویژگی‌های امنیتی باید طوری طراحی شوند که در لایه‌های مختلف کارت‌های شناسایی با امنیت بالا وجود داشته باشند. جعل واترمارک یا ورقه های هولوگرافی سفارشی دشوار است. چیدمان ویژگی‌های امنیتی در سرتاسر سند، اگر بخواهند تنها یک جزء را دریافت کنند، بازسازی کل کارت را برای مجرمان بسیار دشوارتر می‌کند. این امر به ویژه در مورد ویژگی هایی که در هنگام شخصی سازی چاپ کارت شناسایی ایجاد می شود صادق است.

داده های شخصی سازی، طراحی اختصاصی می توانند با هم ترکیب شوند تا جعل را به طور قابل توجهی دشوارتر کنند و به دفاع در برابر تغییر داده ها کمک کنند. برخی از فناوری‌های چاپ کارت شناسایی با نفوذ به زیرلایه کارت شناسایی، مقاومت در برابر دستکاری را افزایش می‌دهند: نفوذ جوهر افشان به کاغذ پاسپورت و حکاکی لیزری پلیمرهای مناسب نمونه‌هایی از داده‌های شخصی‌شده هستند .

تراشه‌ها در برابر تکرار یا تغییر داده‌ها زمانی که لایه‌های دفاعی لازم پیاده‌سازی شده باشند، بسیار مقاوم هستند. یک ویژگی امنیتی که در یکی از لایه‌های مختلف کارت شناسایی خالی (زیر لایه، چاپ کارت شناسایی، شخصی‌سازی، لمینت، تراشه و غیره) گنجانده شده است، باید با در نظر گرفتن کامل تهدیدات احتمالی و سایر دفاع‌ها طراحی شود.

سطوح امنیتی کارت ها

سه دسته از ویژگی های امنیتی برای کارت های پی وی سی وجود دارد.

سطح 1 آشکار – ساده ترین شناسایی بدون دستگاه

یک “ویژگی تشخیص عمومی” قابل مشاهده

هولوگرام، OVI، MLI/CLI، واترمارک و غیره

سطح 2 پنهان – شناسایی سخت تر

UV-fluorescent، micro-text و غیره

سطح 3 – به دانش و دستگاهی برای تأیید نیاز دارد

ویژگی های پنهان

برای تأیید اعتبار به دانش و تجهیزات تخصصی نیاز دارد

برچسب های اختصاصی مختلف و غیره

کارت های عضویت باشگاه

کارت عضویت باشگاه مدرکی است که نشان می دهد شخصی به یک سازمان، باشگاه یا جامعه تعلق دارد. این کارت‌ها به اعضا اجازه می‌دهند به سازمان شما دسترسی داشته باشند، سطح خود را نشان دهند. کارت‌های عضویت باشگاه، با مدیریت ساده داده‌های اعضا، اداره سازمان‌ها را آسان‌تر می‌کنند. ما در مانی کارت انواع کارت های عضویت باشگاه پی وی سی را به صورت حرفه ای برای شما چاپ میکنیم.

چاپ کارت تردد پی وی سی باشگاه ورزشی

نمونه کارت عضویت باشگاه مانی کارت

کارت های ویزیت

یک کارت ویزیت خوب باید تصویر کلی کسب و کار شما را منتقل کند.کالرت های ویزیت استفاده زیادی در ارائه کسب وکار شما به مشتریان جدید دارد.کارت های ویزیت از پی وی سی مقاومت و ماندگاری بالایی دارند و میتوانید مطمئن باشید کارت شما در دست مشتری آسیب نمیبیند. کارت های ویزیت پی وی سی بیشترین کاربرد را دارند.

چاپ کارت افست لمینیت ویزیت هواپیمایی

نمونه کارت ویزیت چاپی مانی کارت

رنگ، جمله بندی و بافت کارت ویزیت شما ارتباط زیادی با جذابیت آن و توانایی آن در انتقال تصویر شرکت شما دارد. هنگام طراحی کارت خود دقت کنید. اگر کسب‌وکار شما اسباب‌بازی‌ها و بازی‌های کودکان را به بازار عرضه می‌کند، ممکن است سعی کنید از رنگ‌های روشن و اصلی استفاده کنید.

نکات زیر را در نظر داشته باشید:

از لوگوی خود به عنوان پایه استفاده کنید. آن را به بزرگترین عنصر روی کارت تبدیل کنید.

آن را ساده نگه دارید. اطلاعات زیادی روی کارت جمع نکنید.

موارد ضروری مانند نام، عنوان، نام شرکت، آدرس، شماره تلفن و فکس و آدرس ایمیل خود را درج کنید.

اطمینان حاصل کنید که نوشته ها به راحتی قابل خواندن است.

حتما بخوانید: آیا می خواهید چاپ کارتهای pvc خود را برون سپاری کنید؟

کارت های پی وی سی خود را کجا چاپ کنیم؟

چاپخانه کارت پی وی سی برای دریافت نتیجه مطلوب بسیار مهم است. حتما چاپ کارت های خود را به جایی بسپارید که تجربه زیادی برای چاپ کارت دارد. تجربه در چاپ کارت بسیار مهم است. نکنه دیگری که لازم است توجه کنید کیفیت و مواد مصرفی اولیه ای است که برای شما به کار میبرند. اگر مواد اولیه بی کیفیت باشد, کل کار شما کیفیت مورد انتظار را نخواهند داشت.

مانی کارت با سابقه 20 ساله در زمینه چاپ کارت های پی وی سی میتواند بهترین انتخاب شما در این مورد باشد. ما برای چاپ کارت های شما از بهترین مواد اولیه وارداتی استفاده میکنیم. طراحان مجرب ما میتوانند بهترین طراحی را به شما ارائه بدهند. از ان جایی که با واسطه در ارتباط نیستید, بهترین قیمت را از ما بخواهید. برای مشاوره رایگان با ما به شماره 02188442854  تماس بگیرید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up