چاپ کارت های بانکی pvc

نام کارتکارت بانکی
نوع چاپافست, افست لمینیت یا دیجیتال
امکاناتامکان طراحی کارت – امکان رمزگذاری کارت ها
امکان خرید جاکارتی – امکان درج هلوگرام
امکان درج اطلاعات متغیر – امکان درج بارکد
قیمتبه تیراژ و نوع چاپ بستگی دارد.
جنس کارت پی وی سی
اندازه کارت هااندازه استاندارد 86 در 54 میلی متر
نوع فایل طراحی قابل قبولفایل لایه باز (فوتوشاپ, کورل و …)
نوع کارت ها760 میکرون
حداقل زمان آماده سازیبین 7 تا 21 روز برحسب نوع چاپ و حجم تیراژ
حداقل تیراژ قابل قبولچاپ دیجیتال: 1000 عدد
چاپ افست: 10000 عدد
برای استعلام دقیق قیمت و دریافت اطلاعات بیشتر برای چاپ انواع کارت های pvc با ما به شماره 02188442854 تماس بگیرید.

چاپ کارت های بانکی و اعتباری با استفاده از کارت خام پی وی سی انجام می‌گیرد که اصولا از جنس پلاستیکی به نام پلی وینیل کلراید است. این نوع کارت مقاوم بوده و از مقاومت زیادی دربرابر سایش و خم شدن برخوردار است و به خاطر اینکه کارت بانکی از نوع پلاستیک ( پی وی سی ) است در برابر نم و رطوبت و عرق کردن استحکام بالایی دارد.

چاپ این کارت ها به روش افست انجام می شود در این روش بر روی ورق های بزرگ pvc عملیات چاپ انجام می‌شود و در ادامه لایه شفاف overlay به جهت ماندگاری بیشتر چاپ روی کارت با حرارت بالا قرار می‌گیرد. نوع چاپ کارت بانکی، مغناطیسی است که بر روی کارت هایی که نوار مشکی پشت کارت دارند انجام می گیرد.

چاپ کارت بانکی چیست و چگونه انجام میشود؟

کارت بانکی به دلیل هوشمند بودن در همان بانک با انکدر مخصوص کارت مگنت اطلاعات در Track کارت ذخیره می شود و هر فرد اطلاعات مربوط به خود را دارد. این نوع کارت ها برای اولین بار در دهه 1950 در تمامی جهان گسترش پیدا کرد. این کارت های پلاستیکی به منظور سرعت در کار استفاده شده است و مزیت کاهش استفاده از پول نقد را دارد و به همین دلیل توانسته جایگاه خوبی در عرصه بانکداری الکترونیک برای خودش دست و پا کنند. با این نوع کارت های پلاستیکی با کمک دستگاه های ATM یا دستگاه های POS می توان نقل و انتقال اعتبار بانکی انجام داد.

کارت بانکی نوعی از کارت است در سیستم بانکی برای انجام عملیات بانکی مانند دریافت پول، پرداخت پول، انتقال پول و … به صورت آسان قابل استفاده است. کارت بانکی با توجه به استحکام بالاو مقاومت زیاد، عمر طولانی دارند و به زودی از بین نمی‌رود. همچنین بر روی این کارت ها اطلاعات مشتری ثبت شده است. در این کارت اطلاعاتی مثل نام مشتری، شماره 16رقمی که مختص شخص است، شماره CVV2 و تاریخ انقضا کارت چاپ می شود.

چاپ کارت بانکی پی وی سی بانک کشاورزی
چاپ کارت بانکی پی وی سی جدید
چاپ کارت بانکی پی وی سی مهر گستر

چاپ کارت بانکی پی وی سی مانی کارت

چاپ کارت اعتباری در اندازه های 85.60 در 53.98 میلی متر برش داده می‌شود. در آخر کارت های بانکی به بانک ارسال و اطلاعات متغیر بانکی بروی کارت چاپ می‌شود. سپس کارت را برای ذخیره اطلاعات در دستگاه انکدر کارت مگنت قرار می‌دهند.

انواع کارت بانکی

1. کارت نقدی

کارت نقدی یکی از انواع کارت های بانکی است. این توسط بانک یا اتحادیه اعتباری شما صادر می‌شود و به یکی از حساب های بانکی شما، معمولاً یک حساب جاری یا حساب بازار پول متصل است. اکثر کارت‌های نقدی دارای لوگوی Visa، Mastercard یا Discover هستند. هنگامی که از کارت نقدی استفاده می‌کنید، وجوه از حسابی که به آن متصل است برداشت می‌شود. فرض کنید در فروشگاه محلی خود هستید و ۱۰۰ هزار تومان با کارت نقدی خریداری می کنید. فروشگاه به صورت الکترونیکی کارت شما را اجرا می‌کند و وجوه از حساب بانکی شما گرفته می‌شود و به حساب بانکی تاجر منتقل می‌شود. نکته خوب در مورد کارت نقدی این است که به شما اجازه نمی‌دهد بدهکار شوید زیرا برای پرداخت از حساب خود پول می‌گیرید.

2. کارت خودپرداز

نوع دیگر کارت بانکی، کارت خودپرداز است. مانند یک کارت نقدی، یک کارت ATM به حساب بانکی شما گره خورده است. تفاوت این است که کارت ATM فقط می تواند برای گرفتن پول نقد از ATM یا واریز به یک ATM استفاده شود. و برخلاف کارت نقدی، از کارت خودپرداز نمی‌توان برای خرید در فروشگاه یا آنلاین استفاده کرد. چیزی که این موضوع را کمی گیج کننده می کند این است که اکثر بانک ها کارت بانکی را ارائه می‌دهند که هم به عنوان کارت نقدی و هم به عنوان کارت خودپرداز عمل می‌کند. به عبارت دیگر، می‌توانید از آن برای خرید استفاده کنید و سپس با چرخاندن توسط دستگاه خودپرداز پول نقد دریافت کنید.

3. کارت اعتباری

اغلب بانک ها نیز برای مشتریان واجد شرایط کارت اعتباری صادر می‌کنند. کارت اعتباری به عنوان یک خط اعتباری عمل می‌کند. به عنوان مثال، ممکن است برای یک کارت درخواست دهید و “محدودیت هزینه” 5 میلیون تومان به شما پیشنهاد شود. این بدان معناست که بیشترین هزینه ای که می توانید بدون پرداخت هزینه انجام دهید 5 میلیون تومان است. کارت اعتباری به حساب بانکی شما متصل نیست و هنگام استفاده از کارت هیچ وجهی از حساب شما برداشت نمی‌شود. با این حال، شما باید پول را به طور کامل در پایان ماه بازپرداخت کنید یا پرداخت های ماهانه را روی کارت انجام دهید.

چاپ کارت بانکی پی وی سی تعاونی اعتبار
چاپ کارت تخفیف پی وی سی شخصی سازی
چاپ کارت بانکی پی وی سی اعتباری

نمونه کارت اعتباری مانی کارت

کسانی که بیشترین سود را می برند دارندگان کارتی هستند که از کارت اعتباری شخصی برای جمع آوری نوع خاصی از پاداش استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، آنها ممکن است مایل ها سفر کنند تا برگشت نقدی جمع آوری کنند تا به پرداخت موجودی خود کمک کنند.

در حالی که کارت های اعتباری در مواقع اضطراری عالی هستند و بازپرداخت به موقع کارت می تواند امتیاز اعتباری شما را افزایش دهد، استفاده از کارت اعتباری بدون خطر نیست. اگر پرداختی را از دست بدهید یا پرداخت را با تاخیر انجام دهید، امتیاز اعتباری شما ممکن است ضربه بخورد. همچنین باید به هر وجهی که از طریق کارت اعتباری به آن دسترسی داشته باشید، بهره پرداخت کنید، و این سود می تواند بسیار زیاد باشد.

4. کارت نقدی پیش پرداخت

کارت نقدی پیش پرداخت معمولاً توسط بانک شما صادر نمی‌شود، بلکه یک موسسه مالی دیگر است. با این حال، این یک نوع کارت بانکی محسوب می‌شود. یک کارت نقدی پیش‌پرداخت به این صورت عمل می‌کند: قبل از اینکه بتوانید از آن استفاده کنید، وجوه را روی کارت بارگذاری می‌کنید. به عنوان مثال، اگر 250 دلار روی کارت بارگذاری کنید، محدودیت هزینه 250 دلاری دارید.

نقطه ضعف اصلی استفاده از کارت نقدی پیش پرداخت این است که احتمالاً برای استفاده از آن با هزینه هایی مواجه خواهید شد. و با این حال، مواقعی وجود دارد که یک کارت نقدی پیش پرداخت ممکن است منطقی باشد. به عنوان مثال، شخصی که در کنترل مخارج خود مشکل دارد، ممکن است یک کارت نقدی پیش پرداخت را بارگیری کند تا مخارج خود را تحت کنترل نگه دارد. یک کارت نقدی پیش پرداخت ممکن است زمانی که شخصی در سفر است و از حمل پول نقد عصبی است، منطقی باشد.

5. کارت اعتباری پیش پرداخت

مانند یک کارت نقدی پیش‌پرداخت، قبل از استفاده از کارت اعتباری پیش‌پرداخت، وجوهی را بارگیری می‌کنید. مبلغی که بر روی کارت بارگیری می‌کنید محدودیت هزینه شما است. این کارت پیش‌پرداخت می‌تواند هزینه‌های بالایی را نیز به همراه داشته باشد که به بودجه شما وارد می‌شود. دلیل اصلی استفاده شخصی از کارت اعتباری پیش پرداخت این است که صادرکننده کارت گزارش ماهانه ای را به آژانس های گزارش اعتبار ارائه می‌دهد. فرض کنید شخصی اعتبار ضعیفی دارد و می خواهد امتیاز خود را جا به جا کند. با استفاده از کارت اعتباری پیش‌پرداخت شده، آنها می‌توانند اطمینان حاصل کنند که پرداخت‌های به‌موقع خود به آژانس‌های گزارش‌دهی اعتبار گزارش می‌شود و به ایجاد امتیاز اعتباری آنها کمک می‌کند. کارت پیش‌پرداخت نیز یکی از راه‌های تمرین کنترل کارت برای کسانی است که با هزینه‌های بیش از حد مشکل دارند.

چگونه یک کارت بانکی طراحی کنیم؟

طراحی یک کارت بانکی مستلزم رعایت استانداردها، امنیت و اصول طراحی است. در زیر، مراحلی را برای طراحی یک کارت بانکی معرفی می‌کنم:

۱. مطالعه استانداردها: اولین قدم برای طراحی یک کارت بانکی، مطالعه استانداردها و دستورالعمل‌های ارائه شده توسط صنعت بانکی است. این استانداردها شامل اندازه کارت، الگوی طراحی، مشخصات امنیتی و غیره می‌شوند.

۲. تعیین طرح و رنگ: طراحی کارت بانکی باید با هویت بصری بانک شما هماهنگ باشد. باید طرحی انتخاب شود که متناسب با استایل و رنگ‌های بانک باشد و به راحتی قابل تشخیص باشد.

۳. اضافه کردن اطلاعات مورد نیاز: کارت بانکی باید شامل اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی صاحب حساب، شماره حساب، شماره کارت، تاریخ انقضا و غیره باشد. این اطلاعات باید به صورت واضح و قابل خواندن نمایش داده شوند.

۴. استفاده از فناوری‌های امنیتی: کارت بانکی معمولاً شامل فناوری‌های امنیتی مانند چیپ یا باند مغناطیسی است. برای افزایش امنیت، ممکن است نیاز باشد از تکنولوژی‌های پیشرفته‌تری مانند رمزنگاری دو فاکتوره استفاده کنید.

۵. رعایت قوانین و مقررات: هنگام طراحی کارت بانکی، حتماً باید قوانین و مقررات مربوط به امنیت و حریم خصوصی را رعایت کنید. این شامل مقررات GDPR و دیگر قوانین محافظت از اطلاعات شخصی می‌شود.

۶. تست و بازبینی: قبل از تولید نهایی، باید طرح کارت بانکی را تست و بازبینی کنید تا اطمینان حاصل شود که همه اطلاعات به درستی نمایش داده شده‌اند و هیچ اشتباهی وجود ندارد.

در نهایت، مهمترین نکته این است که طراحی کارت بانکی باید از نظر امنیتی قوی و از نظر ظاهری جذاب باشد تا به صورت مطمئن از آن استفاده شود و بازخورد مثبتی از کاربران دریافت کند.

مشخصات چاپ کارت بانکی PVC چیست؟

اصولا کارت بانکی پی وی سی روی کارت مغناطیسی هایکو (Hico) با قطر 760میکرون تولید میشود. عملیات چاپ کارت pvc بانکی, چاپ کارت با طرح ثابت است که اطلاعات متغییر در آن وجود ندارد. برای چاپ کارت بانکی پی وی سی نیاز به پرینتر های چاپ کارت رنگی دو رو دارید. کارت های خام پی وی سی درون مخزن ورودی کارت قرار میگیرند. بعد از وارد کردن طرح چاپ, عملیات چاپ آغاز می‌شود. در اخر کارت های چاپ شده در مخزن خروجی, اماده قرار گرفتن نوار مغناطیسی می‌شوند.

انواع پرینتر های چاپ کارت بانکی عبارتند از:

چاپ کارت بانکی پی وی سی ایران بانو
چاپ کارت بانکی پی وی سی هدیه
چاپ کارت بانکی پی وی سی طرح دار

نمونه چاپ کارت بانکی مانی کارت

چاپ کارت بانکی PVC به دو صورت لمینیتی و سینگل صورت میگیرد. در روش لمینیتی این امکان را به مشتری می دهد که در هر ناحیه از کارت, چاپ متغیر خود را چاپ کند. در تمامی کارت های بانکی از چاپ افست لمینیتی برای چاپ کارت ها استفاده می‌شود. شما میتوانید نمونه چاپ کارت ویزیت پی وی سی مانی کارت را در سایت مشاهده کنید.

ویژگی های کارت بانکی

اکنون اکثر کارت‌های بانکی دارای تراشه‌های EMV هستند که برای اهداف امنیتی استفاده می‌شوند. اگرچه بیشتر آنها همچنان دارای نوار مغناطیسی برای کشیدن توسط انگشت هستند. تراشه های EMV نام رسمی تراشه مربع براق است که در کارت های اعتباری جدیدتر تعبیه شده است. این تراشه‌ها سطوح امنیتی بیشتری را برای جلوگیری از به خطر افتادن حساب‌ها ارائه می‌کنند که نتیجه چندین مورد کلاهبرداری گسترده از کارت‌های نقدی در طول سال‌هاست. اکنون بسیاری از فروشگاه‌ها فقط کارت‌های بانکی را با تراشه‌های تعبیه‌شده در داخل آن برای اهداف امنیتی می‌پذیرند.

کارت‌های بانکی ممکن است برای خریدهای تجارت الکترونیکی نیز مورد استفاده قرار گیرند که به دارنده کارت اجازه می‌دهد از وجوه حساب‌های مرتبط با کارت‌های خود برای تکمیل تراکنش‌های آنلاین استفاده کند. خریدهای انجام شده با کارت بانکی، حتی به صورت الکترونیکی، ممکن است توسط بانک صادرکننده در برابر کلاهبرداری محافظت شود.

در بسیاری از موارد، کارت‌های بانکی به حساب‌های چک متصل می‌شوند به طوری که هرگونه وجوهی که برای پوشش خرید صادر می‌شود از این حساب‌ها برداشت می‌شود. کارت‌های بانکی همچنین می‌توانند به دارندگان کارت اجازه دهند به انواع دیگر حساب‌ها، مانند حساب پس‌انداز، در صورت استفاده در دستگاه خودپرداز دسترسی داشته باشند. این می تواند برای اهدافی مانند بررسی موجودی حساب، واریز به این حساب ها یا انتقال بین حساب ها باشد.

نوار مغناطیسی کارت pvc بانکی چه کاربردی دارد؟

کارت مغناطیسی بانکی دارای یک نوار مغناطیسی برای ذخیره اطلاعات است. کارت های بانکی از نوع کارت های تماسی است. اطلاعات روی نوار مغناطیسی به صورت کد گذاری است. دقت کنید که این نوار ها به علت محدودیت های که دارند, نمی توانند اطلاعات زیادی را شامل شوند. پس این نوار مغناطیسی محل قرار گیری اطلاعات هر فرد است. این نوار باعت تمایز کارت هر فرد با فرد دیگر می‌شود.

نوارمغناطیسی از میلیون ها ذره آهنربایی ساخته شده است.  قرار دادن نوار کارت­ ها در نزدیکی اجسامی که خاصیت آهن­ربایی دارند یا بلند­گو، تلویزیون، ضبط­ صوت و موبایل باعث از بین رفتن اطلاعات ذخیره­ شده در نوار آن­ها می‌شود. اگر کارت مغناطیسی در میدان مغناطیسی قرار بگیرد, دچار خراشیدگی می‌شود. اگر کار شما خراشیده بشود, اطلاعات نوار پاک خواهد شد. مثل زمانی که میخواهید کارت بکشید اما دستگاه کارتخوان, کارت شما را قبول نمی‌کند.

تنوع چاپ کارت بانکی PVC

کارت های مغناطیسی در رنگ هایی از جمله کارت مغناطیسی خام سفید ، خام طلایی و نقره ای در دسترس هستند. چاپ کارت های بانکی را میتوان به دو نوع چاپ کرد :

 1. متالیک
 2. ساده

در چاپ ساده به جهت ماندگاری بالا و همچنین قابلیت شخصی‌سازی چاپ ، روکش و لمینیت ساده در پایان عملیات چاپ روی کارت ها قرار می‌گیرد.

در روش چاپ متالیک همانند چاپ ساده لمینیت می‌شود. با این تفاوت که در چاپ متالیک لمینیت نقره ای و طلایی است.

مزایایی کارت بانکی پی وی سی

 • سالیانه مبلغ های زیادی صرف چاپ اسکناس و وسایل مربوط به آن می‌شود که با استفاده از کارت های بانکی در هزینه های مربوط به وجه نقد صرفه جویی می‌شود. به طور معمول مشتریان با استفاده از همین کارت امکان استفاده از دیگر خدمات بانکداری الکترونیک مثل تلفن بانک، اینترنت بانک و خرید اینترنتی را خواهند داشت.
 • امنیت کارت ها توسط نوار مغناطیسی انجام می‌شود.
 • این کارت ها قابلیت صدور سریع را دارند.
 • مقاومت و انعطاف‌پذیری کارت ها بسیار بالاست. کارت های پی وی سی به اندازه ای بادوام هستند که برای مدت طولانی بدون فرسوده شدن دوام می‌آورند. دفعات شکستن کارت‌ها به طور قابل توجهی کمتر از کارت‌های پلاستیکی است.
 • طراحی راحت کارت ها با استفاده از نرم افزارهای طراحی کار pvc.
 • کارت PVC مگنت با نوارهای مگنت طلایی ، قرمز و مشکی قابل چاپ است.
 • چاپ کارت تک رنگ در رنگ های طلایی ، مشکی ، نقره ای و سفید قابل انجام است.
 • کارت های پی وی سی یک راه عالی برای ذخیره اطلاعات هستند. آنها در مشاغل، مدارس و برنامه های شخصی استفاده می‌شوند. کارت های پی وی سی را می توان برای هر مناسبت یا رویدادی سفارشی کرد. آنها در اندازه ها و رنگ های مختلف و متناسب با نیاز شما هستند.
 • کارت‌های پی وی سی همچنین می‌توانند حاوی یک ریزتراشه تعبیه‌ شده باشند. تراشه اطلاعات مربوط به مشتری مانند نام و شماره حساب او را ذخیره می‌کند. همچنین با تأیید هویت کاربر در هنگام بررسی در هر تراکنش به جلوگیری از کلاهبرداری کمک می‌کند.

حتما بخوانید: چرا پی وی سی را برای چاپگرهای کارت شناسایی پیشنهاد می کنیم؟

کارت های بانکی خود را کجا چاپ کنیم؟

برای چاپ کارت های بانکی باید یک شرکت چاپ کارت با سابقه را انتخاب کنید. برای خرید کارت های بانکی به نمونه های کارت های چاپی قبلی, قیمت, زمان تحویل, طراحی های قبلی و … دقت کنید. ما در مانی کارت با سابقه 20 ساله در زمینه چاپ کارت, با بانک های مطرحی مثل کشاورزی, سپه, سامان و … کار کردیم. شما می‌توانید چاپ کارت و طراحی کارت های خود را با اطمینان خاطر به ما بسپارید.

کیفیت کارت چاپی مانی کارت

سوالات متداول

قیمت چاپ کارت بانکی پی وی سی چقدر است؟

چاپ کارت بانکی هزینه های مختلفی دارد و به دلیل اینکه در تیراژ بالایی چاپ می‌شود باید اینکار به صورت قرار دادی بین شعبه بانک عامل و ارائه دهنده خدمات چاپ کارت انجام شود. قیمت چاپ کارت به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل عبارت‌اند از: تیزاژ چاپ, کیفیت چاپ, دستگاه چاپ کارت, چاپ کارت رنگی یا تک رنگ و …

چاپ کارت پی وی سی بانکی چقدر زمان میبرد؟

برای محاسبه زمان آماده سازی کارت های پی وی سی بانکی باید نوع چاپ خود را مشخص کنید. اگر چاپ افست مد نظر شماست, مدت زمان حدودی سه هفته است. در صورتی که چاپ دیجیتال بخواهید این زمان کمتر میشود و برابر یک هفته است.

ایا مانی کارت تمپلیت آماده کارت بانکی دارد؟

بله ما تعداد زیادی کارت بانکی برای انواع بانک ها, سازمان ها, موسسه های اعتباری و… تولید کرده ایم. بنابراین انواع تمپلیت های کارت بانکی را برای شما موجود داریم.

برای چاپ کارت بانکی چه کارتی را انتخاب کنیم؟

بهترین کارت برای چاپ کارت های بانکی کارت پی وی سی است. کارت های پی وی سی نیز انواع مختلفی دارند شما میتوانید کارت های پی وی سی مگنت یا مغناطیسی را برای کارت های بانکی انتخاب کنید.

ایا کارت های بانکی چاپی در مانی کارت در هر دستگاه کارتخوانی قابل استفاده است؟

بله مثل یک کارت معمولی بانکی در هر جا و زمانی قابل استفاده است.

طراحی کارت بانکی چگونه انجام میشود؟

کارت های بانکی می‌توانند به صورت اختصاصی برای شما طراحی شوند یا شما می‌توانید از تمپلیت های آماده ما استفاده کنید. برای طراحی کارت بانکی ما از نرم افزار های مخصوص پرینتر کارت استفاده می‌کنیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up