چاپ کارت خبرنگاری pvc

چاپ کارت خبرنگاری معمولا برای شناسایی یک خبرنگار در مکان های مختلف استفاده می‌شود. یک کارت خبرنگاری مانند کارت مطبوعاتی یا کارت روزنامه امتیازی ویژه به خبرنگاران اعطا می‌کند. برخی از کارت‌ها حقوق قانونی معتبری دارند؛ برخی دیگر فقط نشان می‌دهند که شغل خبرنگاری است.

کارت خبرنگار یکی از مهمترین اسناد برای کار خبرنگاری شما است. این کارت به شما امکان می دهد که خودتان را به عنوان یک عضو در رویدادهای مختلف شناسایی کنید و به شما کمک می کند که حق دسترسی به اطلاعات خود را اعمال کنید. هم برای شما و هم برای برگزارکنندگان رویداد، کارت شناسایی رسانه  اثباتی آسان از شغل شما فراهم می کند.

این کارت اندازه کارت اعتباری دارد و می توانید همیشه با خودتان داشته باشید. همچنین نام حوزه خبرگزاری اصلی شما نیز در آن وارد شده است. مزایای اصلی ارائه شده توسط کارت خبرنگار تحقیق بدون موانع در موضوعات در حوزه خبرگزاری شما و دسترسی به مناطق مسدود شده برای اعضای رسانه است. علاوه بر این، ارائه کارت شناسایی خبرنگار به شما دسترسی به تخفیف های جذاب از ارائه دهندگان خدمات مختلف به شما می‌دهد. جنس این کارت معمولا pvc است. اگر قصد چاپ کارت pvc خبرنگاری را دارید, در این مطلب با ما همراه باشید.

نحوه دریافت کارت خبرنگاری

کارت خبرنگاری چیست؟

کارت خبرنگاری برای خبرنگاران یک مجموعه خبری چاپ می‌شود. این کارت اندازه یک کارت اعتباری دارد و می‌توانید همیشه با خودتان حمل کنید. همچنین شامل نام حوزه خبری شماست.  کارت شناسایی خبری نشان‌دهنده صلاحیت است که قابلیت اعتبار و حرفه‌ای بودن صاحب آن را تایید می‌کند. این ممکن است مهمترین مدرک برای کار شما به عنوان یک حرفه‌ای در محیط رسانه‌ای باشد.

کارت شناسایی خبری شما اجازه می‌دهد که خودتان را به عنوان عضو معتبر یک سازمان رسانه‌ای در رویدادهای مختلف شناسایی کنید و حق دسترسی به اطلاعات را ادعا کنید. این کارت شناسایی خبری شغل شما را به عنوان یک خبرنگار مستند می‌کند، به همین ترتیب نیازی به تأیید مستقل هویت یا محدودیت فعالیت خبری شما وجود ندارد. برای شما و برگزارکنندگان رویداد، کارت شناسایی خبری مدرک آماده، بی‌نگرانی از فعالیت شما فراهم می‌کند. چاپ کارت خبرنگاری خود را به مانی کارت بسپارید. ما در مانی کارت علاوه بر کارت کارت خبرنگاری, چاپ کارت کنفرانس, چاپ کارت تردد و … نیز چاپ می‌کنیم.

نمونه چاپ کارت خبرنگاری

کارت خبرنگاری بین المللی، برای چه استفاده می شود؟

 کارت خبرنگاری به اثبات می‌رساند که شما یک خبرنگار حرفه‌ای هستید. در هنگام صدور اولیه مجوز خبرنگاری شما، کارت نیز برای شما صادر خواهد شد. کارت خبرنگاری دسترسی به فضاهای ورزشی و سرگرمی، رویدادهای سیاسی و فرهنگی را آسان می‌کند، به شما این امکان را می دهد تا اطلاعات را جمع آوری کنید و رویدادهای مختلف را پوشش دهید. خبرنگاران در حال انجام مأموریت در خارج از کشور، اغلب نیاز به مجوز یا اجازه‌ی محلی دارند، شما می توانید آنها را از طریق کارت خبرنگاری چند دریافت کنید.

 کارت خبرنگاری تأیید می‌کند که دارنده آن یک خبرنگار حرفه‌ای است.  کارت خبرنگاری تأیید می‌کند که اسنادی که با شما هستند “پرونده، اسناد، کامپیوتر، تلفن همراه …” می‌توانند توسط قانون مطبوعات و حفاظت از منابع خبری محفوظ شوند. کارت خبرنگاری بین المللی به شما چندین امتیاز و تخفیف بسیاری در سراسر جهان داده است، که برای خبرنگاران اختصاص دارد: امتیازها در حمل و نقل و سفر، هتل ها و اجاره اتومبیل، پیک اکسپرس …

هدف کارت خبرنگاری چیست؟

 هدف اصلی کارت خبرنگاری این است که دارنده کارت را به عنوان یک خبرنگار اصیل شناسایی کند. این به خبرنگاران کمک می کند تا به رویدادها یا مکان ها برای گزارش خبر، مصاحبه ها و سایر فعالیت های رسانه ای دسترسی پیدا کنند. این شناسایی به ویژه در حین رویدادهای پر امنیت یا در مواقع بحرانی بسیار حیاتی است.

قوانین برای دارندگان کارت خبری چیست؟

 با این امتیازات، مسئولیت‌های خاصی همراه است. سوءاستفاده از مدارک خبری، مانند ایجاد کارت خبری جعلی، می‌تواند منجر به پیامدهای شدید، از جمله پیامدهای قانونی و آسیب به شهرت حرفه‌ای شود. همچنین بسیار مهم است که در استفاده از کارت خبری اصول و استانداردهای روزنامه‌نگاری را رعایت کنید.

از دستیابی به رویدادها تا فرصت‌های شبکه‌سازی، مزایای داشتن کارت خبری بسیار بزرگ است. اگر یک روزنامه‌نگار برای یک رسانه بزرگ، یک گزارشگر آزاد یا یک وبلاگ نویس هستید، داشتن کارت خبری می‌تواند تنوعی از فرصت‌ها و مزایای کاری را برای بهبود حرفه‌ای شما در صنعت رسانه‌ای فراهم کند.

مراحل چاپ کارت خبرنگاری چیست؟

برای چاپ کارت خبرنگاری مناسب مراحل زیر را انجام دهید:

نمونه کارت خبرنگاری چاپی در مانی کارت
 1. طراحی کارت: شما برای طراحی کارت می‌توانید از نرم افزار های صدور کارت یا نرم افزار های رایج طراحی کارت خبرنگاری مانند فوتوشاپ استفاده کنید.
 2. انتخاب جنس کارت: برای کارت خبرنگاری به دلیل اهمیت دوام کارت معمولا از کارت خام pvc استفاده می‌شود. این کارت ها دارای دوام بالا, ضد خش, ضد آب و دوستدار محیط زیست هستند.
 3. انتخاب پرینتر کارت: بعد از انتخاب نوع کارت باید پرینتر سازگار با کارت خود را پیدا کنید. برای کارت کاغذی, پرینتر کاغذی و برای چاپ کارت pvc پرینتر کارت پی وی سی مناسب پیدا کنید.
 4. چاپ نمونه: برای بررسی نهایی طرح خود یک نمونه اولیه چاپ کنید و مشکلات احتمالی را برطرف کنید.
 5. تست کارت ها: تست و بررسی کارت های تراشه دار به جهت درستی و سالم بودن قبل از چاپ کارت واجب است.
 6. چاپ انبوه کارت: در این مرحله کارت ها به صورت انبوه چاپ می‌شوند.
 7. رمزگذاری کارت ها: کد کردن کارت های تراشه دار با استفاده از انکدر های مخصوص بعد از چاپ کارت در این مرحله انجام می‌شود.
 8. تست و بسته بندی: تست نهایی کارت جهت کاربر روی سیستم سازمان انجام می‌شود. سپس کارت ها به دست کاربر میرسد.

روش های چاپ کارت خبرنگاری

استفاده از چاپگر

مهم است که برای چاپ کارت های خبرنگاری تراشه دار از پرینترهای صدور کارت شناسایی غیر مستقیم استفاده کرد تا تمام سطح کارت بصورت یکدست و بدون مشکل چاپ شوند. در پرینترهای چاپ مستقیم بدلیل تماس هد دستگاه با کارت و چاپ نشدن فرورفتگی تراشه روی کارت، لکه های سفید پس چاپ بر روی کارت باقی می‌مانند.

چاپ افست لمینت

یکی از از روش های چاپ کارت خبرنگاری، برون سپاری کارت ها جهات چاپ با استفاده از روش افست لمینت می‌باشد. در این روش کارت ها همانند کارت های بانکی که یک لایه ضخیم لمینت جهت پاک نشئن تصاویر چاپ شده روی آنها قرار دارد، کارت های خبرنگاری نیز به همین شیوه و با استفاده از متریال مرغوب تولید می‌شوند که ماندگاری کارت شما را تا سالها مانند روز اول خود تضمین می‌کند. ضخامت کارت های خبرنگاری 760 میکرون می باشد و در ابعاد و اندازه کارت هاس استاندارد بانکی تولید می‌شوند.

طراحی کارت خبرنگاری

برای طراحی کارت موارد زیر را دقت کنید:

کارت خبرنگاری پایگاه خبری رویداد
 • استفاده از نرم افزار های مختلف جهت طراحی کارت خبرنگاری(سایز کارت 86*54 میلی متر در نظر گرفته شود) مانند نرم افزار های چاپ کارت card5, insta id یا نرم افزار فوتوشاپ
 • طراحی کارت با استفاده از المان های طراحی و جایگذاری محل نام، مشخصات فرد، عکس پرسنلی و…
 • جهت طراحی پشت کارت امکان استفاده از انواع بارکد و کیوآر کدها
 • گرفتن خروجی لایه باز از فایل
 • شرکت مانی کارت ارائه دهنده از پرینترهای چاپ کارت شناسایی و دارای چاپخانه اختصاصی جهت تولید و طراحی کارت های شما می‌باشد.

چه اطلاعاتی روی کارت خبرنگاری درج می‌شوند

کارت‌های خبرنگاری توسط  سازمان‌های خبری و گروه‌های دیگر صادر می‌شوند. این کارت‌ها به طور معمول حاوی عکس و نام صاحب کارت، تاریخ انقضا و گاهی امضای صاحب کارت هستند. برخی از آن‌ها همچنین دارای هولوگرام برای جلوگیری از جعل هستند.

 • نام، عنوان شغل و رسانه مطبوعاتی
 • مشخصات فردی
 • عکس
 • لوگوی شرکت
 • چاپ با کیفیت بالا، با کیفیت کارت اعتباری
 • اطلاعات تماس و امضا
 • بارکد محافظتی QR.
 • دستگاه چاپ کارت خبرنگاری

انتخاب دستگاه چاپ کارت pvc

برای چاپ کارت های خبر نگاری از پرینترهای چاپ غیر مستقیم استفاده می‌شود که کیفیت بالایی داشته و امکان پرینت لبه به لبه کارت و روی هرنوع کارت های تراشه دار تماسی و غیر تماسی را دارند. پرینتر چاپ کارت +201 یکی از قوی ترین دستگاه های چاپ با توانایی پرینت در تیراژ بالا می باشد. اصطحلاک این دستگاه به دلیل استفاده از قطعات فلزی در بدنه ی آن به جای قطعات پلاستیکی مرسوم، بسیار ناچیز است. چاپگر 201 پلاس امکان چاپ همزمان پشت و روی کارت را برای شما فراهم می‌کند و با کیفیت 600dpi در امکان چاپ 145 کارت در ساعت را دارد. با سیستم چاپ retransfer ماندگاری تصاویر کارت بالا رفته و طول عمر کارت شما را افزایش می دهد که از پاک شدن نوشته های روی کارت به مرور زمان جلوگیری می کند.

از دیگر قابلیت های چاپگر +201 می توان به امکان چاپ میکروتکست اشاره کرده که متن ها و تصاویر بسیار ریز با وضوح بالا را چاپ می کند و باعث بالا رفتن امنیت کارت های چاپ شده و جلوگیری از جعل آنها می‌گردد. این پرینتر جهت چاپ انواع کارت های خبرنگاری مورد استفاده قرار می گیرد.

حتما بخوانید: لیست بهترین پرینتر های کارت بازار ایران در 1403

مزایا چاپ کارت خبرنگاری چیست؟

مزایای داشتن یک کارت شناسایی رسانه‌ها چیست؟ سرمایه‌گذاری در یک کارت شناسایی رسانه‌ها با برخی مزایای حیاتی همراه است که برای یک عکاس آزاد یا خبرنگار عکس بسیار مفید است، به ویژه برای کسی که تازه وارد این حوزه شده و ممکن است برخی از فرصت‌های پوشش رویدادها را به کار برد. در ادامه بهترین مزایای سرمایه‌گذاری در یک کارت شناسایی رسانه‌ها را ملاحظه می‌کنید.

کارت خبرنگاری
 • دسترسی به پوشش اختصاصی: با اعتبارات رسانه‌ها، ورود به رویدادها که در غیر اینصورت دسترسی به آنها نداشتید مثل رویدادهای پوشش ورزشی، گردهمایی‌های سیاسی و …، حتی راحت‌تر خواهید داشت.
 •  تخفیف در فروشگاه ها یا مکان‌ها: اگر یک کارت شناسایی رسانه‌ها داشته باشید، از مزایای مختلفی بسته به سطح کارتتان برخوردار خواهید شد.
 • حرفه‌: با داشتن یک کارت خبرنگاری، حرفه ای بودن خود در یان زمینه را به دیگران نشان می‌دهید.
 •  ارتباط آسان با همکاران: با داشتن یک کارت خبرنگاری می‌توانید افراد مربوط به حوزه کاری خود در رویداد های مختلف را پیدا کنید و با آنان ارتباط بگیرید.
 • جهت احراز هویت در مکان های مختلف و اجازه دسترسی یا ورود
 • نشان دهنده ی شغل و سازمان فعالیت شخص
 • قابلیت استفاده برای ثبت ورود و خروج در سازمان
 • امکان ثبت و دریافت تخفبف های خبرنگاری

معایب چاپ کارت خبرنگاری چیست؟

معایب چاپ این کارت عبارت‌اند از:

 • داشتن هزینه ابتدایی برای سازمان جهت صدور کارت ها
 • آسیب دیدن کارت در شرایط غیر معمول
 • سوءاستفاده از اطلاعات شخصی
 • نگرانی‌های حریم خصوصی

ما در مانی کارت چاپ کارت خبرنگاری را برای شما به صورت حرفه‌ای انجام می‌دهیم. کارت های ما همه با بهترین مواد اولیه چاپ می‌شوند. این کارت ها توسط بهترین طراحان, طراحی می‌شوند. مانی کارت دارای سابقه 20 ساله در زمینه چاپ کارت است. برای سفارش و دریافت مشاوره رایگان با ما به شماره 02188442854 تماس بگیرید.

سوالات متداول

آیا چاپ کارت شناسایی خبرنگاری برای شغل شما ضروری است؟

 اینکه آیا ضروری است یا نیست واقعا به خود فرد آزادباز مربوط می شود، اما به طور کلی، برای عکاسان و فتوژورنالیست ها ایده خوبی است که کارت شناسایی خبرنگاری را تهیه کنند. انجام این کار به شما امکانات بسیار بیشتری را باز می کند؛ می تواند به شما دسترسی به مناطق محدود دیگری بدهد.

قیمت چاپ کارت خبرنگاری چقدر است؟

قیمت چاپ هر کارت خبرنگاری برابر 13 هزار تومان به بالا است.

چاپ کارت خبرنگاری چقدر زمان می‌برد؟

چاپ کارت خبرنگاری 3 الی 4 روز کاری زمان می‌برد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up