طراحی انواع کارت پی وی سی

امروزه با گسترش چاپ کارت در کسب و کار های کوچک و بزرگ, طراحی کارت مناسب بسیار مد نظر قرار می‌گیرد. اگر شما کارت خود را با بهترین پرینتر چاپ کارت که دارای دوام و کیفیت خوبی باشد چاپ کنید اما طراحی شما ضعیف باشد, کارت شما مفهوم مورد نظرتان را منتقل نخواهد کرد. کارت اولین برداشت از برند شماست. طراحی کارت پی وی سی کسب و کار بسیاری از نیازهای اساسی افراد حرفه ای را برآورده می کند: تبلیغات، تشخیص نام تجاری، تماس برای اقدام و البته اطلاعات تماس. وقتی این بیلبوردهای جیبی به درستی طراحی شوند، می‌توانند تأثیری ماندگار بر جای بگذارند و مشتریانی مادام العمر از غریبه های گذرا ایجاد کنند. ما در مانی کارت طراحی و چاپ کارت pvc را برای شما انجام می‌دهیم.

چگونه یک کارت مناسب کسبو کار خود طراحی کنیم؟

کارت برند شما یک کارت کاغذی کوچک، چاپ شده و معمولاً به اندازه کارت اعتباری است که اطلاعات کسب و کار شما، مانند نام، اطلاعات تماس و لوگوی برند را در خود جای می‌دهد. طراحی کارت شما بخش مهمی از برندسازی شما است و باید به عنوان یک توسعه بصری طراحی برند شما عمل کند. بیشتر کارت‌ها بر روی کاغذهای 14 Pt چاپ می‌شوند که فرم کاغذی ضخیم‌تر و بادوام‌تر از کاغذهایی است که ممکن است در چاپگر خانگی خود داشته باشید. با این حال، بین انواع مختلف مقوا، تغییراتی وجود دارد که بیشتر آنها به وزن کاغذ مربوط می شود. همچنین برای دوام بیشتر کارت ها می‌توانید از کارت های پی وی سی استفاده کنید. یک کارت به یاد ماندنی کار بسیار بیشتری از ارسال یک آدرس ایمیل یا شماره تلفن انجام می‌دهد. در واقع کارت یک ویترین برای کسب و کار و برند شما می‌باشد.

چه مواردی را در طراحی کارت در نظر بگیریم؟

برای طراحی یک کارت مناسب موارد زیر را در نظر بگیرید:

طراحی کارت مانی کارت
 • لوگو.
 • نام شرکت.
 • شعار.
 • نام و عنوان شما.
 • جزئیات تماس.
 • آدرس شما – آنلاین یا فیزیکی.
 • آدرس رسانه های شبکه اجتماعی.
 • یک کد QR.
 • حکاکی لیزری روی کارت.

موارد استفاده از طراحی کارت پی وی سی

مراحل طراحی کارت حرفه‌ای چیست؟

شما به عنوان یک فرد یا کسب و کار، معرف چه نوع برندی هستید؟ می‌خواهید کارت ویزیت شما نه فقط با کلمات، بلکه با طراحی چه بگوید؟ شما باید بدانید که می‌خواهید با چه چیزی ارتباط برقرار کنید. در زیر نکاتی وجود دارد که باعث می شود بقیه مراحل طراحی کارت روان تر انجام شود.

طراحی کارت موضوعی است که ارزش بحث را دارد، بنابراین اگر می‌خواهید عمیق‌تر شوید، در اینجا فهرست کوتاهی از موضوعاتی وجود دارد که باید برای تعیین هویت برند شخصی خود از خود بپرسید. چند دقیقه تامل در مورد برند شخصی شما به برخی از سوالات طراحی کارت کمک می‌کند، به خصوص در مورد نمایش شخصیت کسب و کار شما موثر است.

طراحی انواع کارت پی وی سی

مراحل زیر را دنبال کنید تا مشخص کنید که کدام طراحی کارت پی وی سی ویزیت برای شما مناسب تر است.

 1. نهایی کردن لوگو و رنگ برند
 2. انتخاب شکل کارت
 3. انتخاب سایز کارت
 4. اضافه کردن لوگو و سایر گرافیک
 5. اضافه کردن متن
 6. انتخاب تایپوگرافی
 7. انتخاب نوع چاپ
 8. انتخاب طراح
 9. نهایی کردن طراحی

نهایی کردن لوگو و رنگ برند

چه یک فریلنسر باشید، چه موسس یک شرکت یا بخشی از یک شرکت تاسیس شده، دو جزء مهم طراحی کارت پی وی سی وجود دارد که باید قبل از شروع ، آنها را نهایی کنید:

 1. لوگوی تمام شده
 2. طرح رنگ برند
طراحی کارت پی وی سی

لوگوها و طرح های رنگی دو انتخاب مهم بصری برای برندسازی هستند. این عناصر نه تنها نقش مهمی در ایجاد کارت شما ایفا می‌کنند، بلکه به سایر زمینه ها مانند چیدمان و هویت نیز کمک می‌کنند.

انتخاب شکل کارت در طراحی کارت

یکی از موارد تاثیر گذار در طراحی کارت پی وی سی انتخاب شکل کارت است. اگر قبلاً در مورد کارت ویزیت مستطیلی سنتی تصمیم گرفته اید، می‌توانید به مرحله بعدی بروید! با این حال، اگر می‌خواهید در مورد همه گزینه‌های خود، اطلاعات کسب کنید، به خواندن ادامه دهید.

همانطور که تکنیک های چاپ پیشرفته تر و مقرون به صرفه تر می‌شوند، متخصصان فضای بیشتری برای کشف اشکال جایگزین دارند. روش چاپ قالب به شما این امکان را می‌دهد که هر شکلی را که می‌خواهید برش دهید و همچنان به صورت عمده چاپ کنید. در انتهای کار به جای استفاده از شکل کارت های معمول، می‌توانید به سادگی برای یک کارت دوستانه، گوشه ها را گرد کنید. اما اگر واقعاً می‌خواهید متمایز باشید, می‌توانید تقریباً از هر شکلی استفاده کنید.

انتخاب شکل کارت در طراحی

شما حتی می توانید تمام تم کارت خود را بر اساس برش هوشمندانه بسازید. اینکه آیا از اشکال خلاقانه استفاده کنید یا نه بستگی به تصویری دارد که می‌خواهید منتقل کنید. شکل‌های خاص باعث می‌شوند که برند یا کسب و کار شما جالب تربه نظر برسد و به شما کمک می‌کند تا تأثیرگذاری بیشتری داشته باشید، اما می‌تواند تأثیر نامطلوبی بر صنایع رسمی‌تر داشته باشد. همچنین باید تدارکات را در نظر داشته باشید و تمامی جوانب را بسنجید، مانند نحوه قرار گرفتن کارت در کیف پول.

حتما بخوانید: چاپ دیجیتال کارت چیست؟

انتخاب سایز کارت

تصمیم بعدی شما در طراحی کارت پی وی سی اندازه کارت است. این بیشتر به استاندارد کشور بستگی دارد. استاندارد بین المللی: (86 × 54 میلی متر) می‌باشد. یک استراتژی این است که یک طرف کارت را به طور انحصاری به لوگو اختصاص دهید، در حالی که طرف دیگر اطلاعات تماس فرد را به نمایش می‌گذارد. با این حال، داشتن لوگو در هر دو طرف نیز خوب است، بنابراین اغلب یک لوگوی کوچکتر را در کناری با اطلاعات تماس می‌بینید. با این حال، این تنها یکی از استراتژی‌های بسیاری است که دارید، بنابراین با خیال راحت با قرار دادن لوگو طراحی را آزمایش کنید تا زمانی که طرحی با سلیقه خود پیدا کنید.

در حالی که مینیمالیسم یک انتخاب محبوب برای کارت است، اگر آن فضای خالی مناسب شما نیست، می توانید آن را با گرافیک های اضافی پر کنید. گرافیک های اضافی برای نشان دادن هویت برند شما به خوبی کار می‌کنند. بدون بیان صریح آن، می‌توانید شخصیت خود یا برندتان را از طریق تصاویر، از جمله رنگ‌ها، به اشتراک بگذارید. برای مثال، اگر می‌خواهید معمولی یا قابل دسترس به نظر برسید، یک عکس کارتونی زیبا و چند رنگ روشن می‌تواند این کار را انجام دهد.

اضافه کردن متن

یکی دیگر از روند محبوبیت ، القای علاقه و کنجکاوی با گذاشتن کمی رمز و راز است. به طور معمول، برندها یک تصویر بدون کلمه با یک URL در یک طرف، و سپس تمام توضیحات لازم (از جمله نام برند و نام کارمند) را در طرف دیگر قرار می‌دهند.

اینکه طراحی کارت پی وی سی شما واقعا چه می گوید به شما بستگی دارد. فریلنسرهایی که در خانه کار می‌کنند، ممکن است نیازی به آدرس پستی نداشته باشند، در حالی که مشاغلی که به صورت حضوری مشاوره می‌دهند به آن نیاز دارند. یا شاید این یک انتخاب استراتژیک باشد، مانند جلب توجه دنبال کننده های شما در رسانه های اجتماعی. نکته این است که افراد مختلف از متن های متفاوت روی کارت ویزیت خود سود می‌برند. بنابراین گام بعدی این است که تصمیم بگیرید چه چیزی را روی کارت خود قرار دهید. در زیر فهرستی از برخی از انتخاب‌های متداول عناصر متنی طراحی کارت پی وی سی آمده است، بنابراین می‌توانید تصمیم بگیرید که کدام را شامل و حذف کنید.

طراحی انواع کارت pvc

عناصر متنی طراحی کارت پی وی سی

عناصر متنی یک کارت مناسب می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • نام: هر کارت نیاز به یک نام دارد.
 • نام شرکت: به جز برندهای شخصی، که در این صورت نام شخصی شما نام شرکت شما است.
 • عنوان شغلی: برای کارت های سنتی، عنوان شغلی خود را درج کنید. این مورد به دارنده آن کمک می کند تا به شما یادآوری کند که چه کسی هستید، چه کاری انجام می‌دهید و حتی چگونه ملاقات با شما ممکن است.
 • شماره تلفن: حتی اگر تلفن روش برقراری ارتباط ترجیحی شما نباشد، برای اکثر کسب و کار ها ضروری است.
 • ایمیل: برای یک کارت ویزیت حرفه ای, ایمیل یک هنجار جدید برای ارتباطات تجاری غیر فوری است. تا حدی به این دلیل محبوب است که امکان ارسال اسناد به عنوان پیوست را فراهم می‌کند.
 • آدرس وب سایت: شامل آدرس سایت شما است. به عنوان یک دعوت غیر تهاجمی برای بازدید است. در واقع یک تبلیغ وب سایت شما هم به حساب می‌آید.
 • رسانه‌های اجتماعی:  اگر رسانه‌های اجتماعی مربوط به رشته شما هستند، یا می‌خواهید کمی از شخصیت خود را نشان دهید، پیوندهای رسانه‌های اجتماعی را درج کنید.
 • آدرس: برای جذب مشتریان به محل کار یا فروشگاه شما ضروری است.
 • کد QR : اگرچه به اندازه سال‌های گذشته محبوب نیست، یک کد QR هنوز یک میانبر مناسب برای انتقال هر داده‌ای است که می‌خواهید. تمام مزایای استفاده از کد QR را اینجا بخوانید.
 • شعار: کاملا اختیاری، یک شعار به هویت برند کمک می کند.

به یاد داشته باشید که کارت فقط برای دادن اطلاعات نیست بلکه حفظ آن است. ممکن است افراد از قبل شماره، آدرس یا وب سایت شما را بدانند، اما در صورت فراموش کردن این موارد، کارت شما را در دسترس خواهند داشت.

انتخاب تایپوگرافی طراحی کارت

تایپوگرافی همیشه مهم است، به ویژه برای کارت، زیرا باید در عین این که متن را خوانا نشان می‌دهد فضای کمی را هم درگیر کند.

بیایید تایپوگرافی را به سه دسته اصلی تقسیم کنیم:

 • اندازه: برای اینکه مهم‌ترین عناصر شما (مانند نام شما) برجسته باشد، می‌توانید اندازه‌های متن را تغییر دهید. همچنین فضای خالی را در نظر بگیرید. نمی خواهید کارت خود را به هم ریخته کنید؟ بنابراین متن خود را به اندازه ای کوچک بگذارید که فضای تنفسی زیادی در اطراف هر عنصر وجود داشته باشد.
 • فونت: به یاد داشته باشید که فونتی را انتخاب کنید که نشان دهنده شخصیت مورد نظر شما باشد. یک فونت تمیز و مدرن، یک فونت فردی و ظریف یا یک فونت کلاسیک و جاودانه؟
 • رنگ: اینجا جایی است که یک طرح رنگ برند از قبل موجود به کار می‌آید. با توجه به رنگ برند، رنگ‌های متنی را انتخاب کنید که به خوبی با رنگ پس‌زمینه کارت شما مطابقت داشته باشد. رنگ‌های مشابه ممکن است با هم زیبا به نظر برسند، اما خواندن آنها دشوار است، بنابراین برای خوانایی، تضادها را آزمایش کنید.
طراحی کارت pvc

حتما بخوانید: چاپ افست لمینیت چیست؟

انتخاب نوع چاپ

اکنون که در حال رسیدن به مرحله نهایی هستید، زمان آن است که چاپگر چاپ کارت خود را انتخاب کنید. به خصوص از نظر آنچه که می‌توانند ارائه دهند. برخی از چاپگرها روکش های ویژه ای را ارائه می دهند که می‌تواند تأثیری ماندگاری کارت ها را بیشتر کند. ببینید آیا هر یک از این “اثرات ویژه” می‌تواند برای استراتژی طراحی کارت ویزیت شما مفید باشد یا خیر.

نقش برجسته: این تکنیک نقش برجسته‌های سه بعدی ایجاد می‌کند و باعث می‌شود مناطق خاصی چشمگیرتر شوند. مانند پوشش نقطه ای UV، می توانید از آن برای جلب توجه به جنبه های خاص کارت خود، حتی کلمات استفاده کنید.

لترپرس : چاپ لترپرس به جای بالا بردن کاغذ، کاغذ را در حین جوهر زدن به سمت پایین هل می دهد. نتیجه چیزی شبیه یک حکاکی است که معمولاً با جوهر خاصی برای جلب توجه بیشتر است. به خصوص برای حروف مفید است و به کلمات شما جذابیت بیشتری می دهد.

فویل مهر زنی:  اگر چیزی براق و منعکس کننده مانند فویل قلع می خواهید، می توانید مهر و موم فویل را روی تصاویر یا حتی فقط قسمت هایی از تصاویر اعمال کنید. اگر یک تایپ فیس به اندازه کافی پررنگ انتخاب کرده باشید، برای برجسته کردن متن نیز کار می کند.

پوشش نقطه ای UV: بسیاری از کارت ها دارای لاک براق برای ایجاد بافتی براق و صاف هستند. پوشش نقطه ای اشعه ماوراء بنفش همان چیزی است که فقط در مناطق خاصی اعمال می شود. این بدان معنی است که شما می توانید فقط بر روی لوگو، گرافیک خاص یا حتی یک کلمه یا عبارت خود یک براق اعمال کنید.

در نهایت زمانی که اثرات ویژه کارت خود را انتخاب کردید, باید به دنبال پرینتر کارتی باشید که بتواند این اثرات را روی کارت چاپ کند.

یک طراح را انتخاب کنید

اگر واقعاً یک کارت ویزیت حرفه‌ای درخشان می‌خواهید، ایده خوبی است که یک طراح کارت پی وی سی حرفه‌ای پیدا کنید که بتواند کارت عالی را برای شما بسازد. می‌توانید (با مراجعه قسمت خدمات چاپ کارت پی وی سی مانی کارت) نمونه کارها آنها را بررسی کنید تا ببینید آیا آنها برای برند شما مناسب هستند یا خیر. هنگامی که فرد مناسب را پیدا کردید، سعی کنید به طور واضح ارتباط برقرار کنید که کسب و کار شما چیست و به دنبال چه سبک و حال و هوایی هستید، تا طراح شما بتواند دیدگاه شما را به واقعیت تبدیل کند.

طرح خود را نهایی کنید

با وجود همه عناصر و پیش‌بینی دقیق انتخاب رنگ نهایی و پرداخت‌های خاص، می‌توانید طرح خود را دوباره ارزیابی کنید تا مطمئن شوید همه چیز کار می‌کند. ابتدا جریان بصری را بررسی کنید: چشم شما هنگام نگاه کردن به کارت چگونه حرکت می‌کند. اول به چه چیزی توجه می کنید؟ یک جریان بصری خوب باید با لوگو شروع شود، سپس نام، و سپس اطلاعات ثانویه، و در صورت وجود تصاویر ثانویه به پایان برسد. همیشه می‌توانید با تغییر اندازه و مکان یک عنصر، جریان های بصری را تغییر داده و بهینه کنید.

نمونه طراحی کارت pvc

شما همچنین می‌خواهید تا جایی که می‌توانید شلوغی ها را از بین ببرید. آیا تمام اطلاعات لازم است؟ هر چه عناصر باقیمانده کمتر باشد، تأثیر هر کدام بیشتر است. دوبار بررسی کنید تا مطمئن شوید که در دام های معمولی نیفتاده‌اید. متن خوانا است؟ آیا رنگ ها با هم برخورد می کنند؟ ایتم ها خیلی نزدیک به لبه هستند؟

فراموش نکنید که طراح کارت شما محصول نهایی را به صورت یک فایل برداری و یک پی دی اف مبتنی بر وکتور برای شما ارسال کند. در صورت نیاز به تغییر اندازه، می‌توانید از تصاویر برداری استفاده کنید، و فایل‌های PDF تقریباً توسط هر چاپگری قابل خواندن هستند.

طراحی کارت در مانی کارت

مانی کارت با طراحی حرفه ای انواع کارت ویزیت, ضمانت, تخفیف, هدیه, شناسایی, بانکی و …, کار طراحی کارت پی وی سی را برای شما آسان میکند. کافی است که کارتی که میخواهید را به طراحان حاذق ما بگوید. طراحان ما به شما مشاوره بهترین طراحی را میدهند تا بتوانید به خوبی برند خود را معرفی کنید. اگر شما از قبل کار طراحی را انجام داده اید هم مشکلی نیست ما با بهترین کیفیت و دوام کارت های شما را چاپ میکنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با تلفن ۸۸۴۴۲۸۵۴-۰۲۱ شرکت مانی کارت تماس حاصل فرمایید.

نمونه طراحی کارت مانی کارت

سوالات متداول

طراحی کارت چقدر زمان می‌برد؟

برای یک طراح حرفه‌ای طرای کارت بین 1 تا 3 روز زمان نیاز دارد.

قیمت طراحی یک کارت چقدر است؟

بستگی به پیچیدگی طرح و موارد مورد نیاز روی کارت دارد. اما قیمت پایه طراحی کارت 1 میلیون تومان است.

با چه نرم افزاری کارت طراحی می‌شود؟

می‌توانید از نرم افزار های فوتوشاپ و کورل برای طراحی کارت استفاده کنید. اگر کارت پی وی سی دارید, می‌توانید از نرم افزار‌های مخصوص پرینتر چاپ کارت مانند card5 استفاده کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

2 دیدگاه. پیغام بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up