چاپ کارت دانشجویی pvc

چاپ کارت دانشجویی برای دانشگاه ها و موسسات آموزشی رایج است. تمام موسسات آموزشی موظفند کارت دانشجویی را برای دانشجویان خود صادر کنند. برای واجد شرایط بودن برای کارت شناسایی، دانشجویان باید با یک دانشگاه، کالج یا دانشگاه تمام وقت برای یک دوره زمانی خاص همراه شوند. برای صدور کارت دانشجویی نیاز است که شما ابتدا یک طراحی کارت انجام دهید. سپس باید با توجه به طراحی کارتی که دارید نوع کارت و چاپگر خود را انتخاب کنید.

مانی کارت با سابقه 20 ساله در زمینه چاپ کارت pvc, انواع کارت دانشجویی را برای شما صادر می‌کند. شرکت مانی کارت با دانشگاه علامه طباطبایی, دانشگاه آزاد بهبهان, دانشگاه بین‌المللی امام خمینی و … همکاری کرده است. این مطلب یک راهنمای جامع برای کسانی است که قصد صدور کارت دانشجویی دارند.

نام کارتکارت دانشجویی
نوع چاپافست, افست لمینیت یا دیجیتال
امکاناتامکان طراحی کارت – امکان رمزگذاری کارت ها
امکان خرید جاکارتی – امکان درج هلوگرام
امکان درج اطلاعات متغیر – امکان درج بارکد
قیمتبه تیراژ و نوع چاپ بستگی دارد.
جنس کارت پی وی سی
اندازه کارت هااندازه استاندارد 86 در 54 میلی متر
نوع فایل طراحی قابل قبولفایل لایه باز (فوتوشاپ, کورل و …)
نوع کارت ها760 میکرون
حداقل زمان آماده سازیبین 7 تا 21 روز برحسب نوع چاپ و حجم تیراژ
حداقل تیراژ قابل قبولچاپ دیجیتال: 1000 عدد
چاپ افست: 10000 عدد
برای استعلام دقیق قیمت و دریافت اطلاعات بیشتر برای چاپ انواع کارت های pvc با ما به شماره 02188442854 تماس بگیرید.

چگونه کارت دانشجویی چاپ کنیم؟

کارت شناسایی دانشجویی می تواند توسط دانشجویان برای اثبات هویت خود در محوطه دانشگاه و در مشاغل محلی استفاده شود. این شامل یک عکس از دانش آموز و اطلاعات اولیه آنها است. علاوه بر این، معمولا لوگو دانشگاه و هولوگرام مخصوص که قابل کپی نباشد روی کارت ها وجود دارد. چاپ کارت دانشجویی پی وی سی باید شامل مولفه های امنیتی باشد که هر کس به راحتی نتواند خود را دانشجو معرفی کند.

آیا قصد چاپ کارت شناسایی دانشجویی دارید؟ اگر می خواهید کارها را به روش درست انجام دهید، ضروری است که قبل از شروع تحقیق خود را انجام دهید. اگر مراقب نباشید، کار چاپ شما ضعیف خواهد بود.

انواع مختلفی از چاپ کارت شناسایی وجود دارد که می توانید انتخاب کنید. هر نوع مزایا، معایب، انعطاف پذیری خود را دارد. به نوع صنعت نیز بستگی دارد. ممکن است به یک ویژگی خاص نیاز داشته باشید, مانند چاپ هولوگرام یا کدگذاری کارت ها. علاوه بر این، سیستم‌های چاپ کارت شناسایی شامل بخش‌های زیادی هستند, از نرم‌افزار و لوازم جانبی گرفته تا انتخاب نوع کارت و چاپگر مهم است.

نمونه کارت های دانشجویی مانی کارت

قبل از اینکه چاپگرهای کارت شناسایی بخرید، باید نیازمندی های خود را بررسی کنید. در این پست به اصول اولیه می پردازیم. ما به ویژگی هایی نگاه خواهیم کرد که هر چاپگر را از دیگران متمایز می کند. این راهنما به شما کمک می کند تصمیم بگیرید کدام یک برای شما مناسب است. برای کسب اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه کنید. برای چاپ کارت دانشجویی پی وی سی باید ابتدا طراحی کارت خود را انجام بدهید. مانی کارت میتواند به صورت حرفه ای طراحی کارت شما را انجام بدهد که وقت شما هدر نرود و مقرون به صرفه تر باشد.

مراحل طراحی کارت دانشجویی پی وی سی

مانی کارت به صورت حرفه ای کار طراحی و چاپ کارت های پی وی سی را انجام می‌دهد. ما علاوه بر کارت های دانشجویی, کارت تردد, کارت ویزیت و … را نیز طراحی و چاپ می‌کنیم. رای طراحی یک الگوی چاپ کارت شناسایی دانشجویی پی وی سی مراحل زیر را به خاطر بسپارید :

 • مرحله 1: الگوهای کارت شناسایی دانشجویی مختلف را ببینید و فیلد های مورد نیاز خود را تعیین کنید.
 • مرحله 2: الگوی کارت شناسایی دانشجویی را انتخاب کنید.
 • مرحله 3: نام و نشان دانشگاه را اضافه کنید.
 • مرحله 4: شناسه پرتره و شماره شناسه را وارد کنید.
 • مرحله 5: لیست جزئیات دانش آموز.
 • مرحله 6: اطلاعات اضافی را وارد کنید. مثلا رنگ های انتخابی.

مشخصات تصویر کارت دانشجویی

در اینجا مشخصات کلی عکس شناسنامه دانشجویی آمده است:

 • دانشجویان باید عکس جدید خود را هنگام درخواست کارت شناسایی ارائه دهند. عکس باید با ظاهر آنها مطابقت داشته باشد.
 • عکس باید در پس زمینه ساده گرفته شود.
 • نگاه ایشان باید رو به دوربین باشد.
 • سر و شانه باید در عکس قابل مشاهده باشد و 80 درصد از کل منطقه را پوشش دهد.
 • عکس نباید دارای هیچ گونه الگو، سایه یا تابش خیره کننده باشد.
چاپ کارت دانشجویی پی وی سی دانشگاه مدرس
چاپ کارت دانشجویی پی وی سی تغذیه دانشگاه امام خمینی
چاپ کارت دانشجویی پی وی سی دانشگاه آزاد بهبهان

نمونه های چاپ کارت دانشجویی پی وی سی مانی کارت

آیا طراحی لوگو یا کارت دقیق دارید؟

اگر می خواهید لوگو و طرح شما روی کارت شما چاپ شود:

 • مطمئن شوید که آن را در ابعاد کارت دانشجویی خود قرار داده اید.
 • اندازه مشخص کارت خود را دریافت کنید و اندازه آن را متناسب با آن تغییر دهید.
 • مطمئن شوید که طرح شلوغ به نظر نمی رسد.

حتما بخوانید: انواع چاپ کارت pvc چیست؟

چرا چاپ کارت دانشجویی پی وی سی؟

انواع مختلفی از کارت خام شناسایی وجود دارد و انتخاب کارت شناسایی مناسب با امکانات بسیار دشوار است. حال که کار طراحی, چاپ کارت دانشجویی را انجام دادید می‌توانید نوع کارت خام خود را انتخاب کنید. اگر کارت خود را طراحی کردید برای انتخاب نوع کارت خام و چاپگر با مشاوران ما تماس بگیرید تا راهنمایی تان کنند. آیا تراشه الکترونیکی می‌خواهید؟ آیا کارت های نوار مغناطیسی را در نظر می‌گیرید؟ در اینجا کارت های شناسایی مختلف و ویژگی های آنها آورده شده است:

کارت های پی وی سی

آیا نمی دانید از چه موادی برای چاپ کارت دانشجویی خود استفاده کنید؟ آیا باید از پلاستیک یا مقوا استفاده کنید؟ دلایل زیادی وجود دارد که شما باید کارت PVC را انتخاب کنید. پلی وینیل کلراید (PVC) یک پلیمر ترموپلاستیک است:

 • مقاوم است.
 • بسیار بیشتر از کاغذ دوام می‌آورد.
 • به راحتی خم نمی‌شود.
 • برخلاف کاغذ چروک نمی‌شود.

جدا از این، کارت های شناسایی چاپ شده روی پی وی سی حرفه ای تر به نظر می‌رسند. ظاهر آن صاف است. تصاویر و متن واضح هستند. علاوه بر این، کارت‌های شناسایی PVC نیازی به چاپ مجدد ندارند. این کارت عمر طولانی دارد، به خصوص اگر به درستی استفاده شود.

کارت های تماسی

کارت های تماسی دارای سیم پیچ های آنتن فلزی هستند که در آنها تعبیه شده است. سیم پیچ آنتن فلزی داده های دارنده کارت را ذخیره می‌کند. این کارت ها بدون تماس هستند. شما نیازی به قرار دادن آنها در کارتخوان ندارید. در عوض، آنها برای دسترسی یا ورود به کارتخوان نگه داشته می‌شوند.

طرز کار کارت های تماسی چگونه است ؟

 شبیه قفل و کلید است. با این حال، راحت تر است. کارت های تماسی حاوی یک عدد از پیش تعریف شده هستند. پس از تماس، این عدد به نرم افزار منتقل می‌شود. اگر اطلاعات کارت از قبل در نرم افزار برنامه ریزی شده باشد، به اصلاعات شخص مورد نظر دسترسی خواهید داشت. کارت های تماسی را نمی‌توان کپی کرد. شما فقط می‌توانید اطلاعات و داده های آن را از طریق سیستم تغییر دهید.

کارت های از پیش چاپ شده

کارت هایی با طراحی پایه با کارت های از پیش چاپ شده دریافت می‌کنید. اطلاعات سفارشی، مانند نام، بارکد، و عکس ها در صورت نیاز اضافه می‌شوند. نمونه‌های خوبی از این موارد کارت‌های دسترسی به هتل و کارت‌های وفاداری هستند.

چاپ کارت دانشجویی مانی کارت

انواع چاپگر کارت دانشجویی چیست؟

چاپگرهای ID یک سرمایه گذاری درخشان برای هر سازمانی است. این به کاهش هزینه ها کمک می‌کند و راحت است. هر زمان که کارمند یا مشتری جدیدی وارد شد، می‌توانید نشان‌های شناسه را فوراً چاپ کنید. اما همه چاپگرها یکسان ساخته نمی‌شوند. مدل ها، مارک ها و ویژگی های مختلفی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. در اینجا انواع چاپگر کارت برای چاپ کارت دانشجویی پی وی سی وجود دارد:

چاپگرهای مستقیم به کارت

این چاپگرها به عنوان چاپگرهای تصعید رنگ نیز شناخته می‌شوند. چاپگرهای مستقیم به کارت مستقیماً روی کارت شناسایی چاپ می‌کنند. هد چاپ از روی کارت عبور می‌کند و جوهر را مستقیماً می‌گذارد. چاپگرهای مستقیم به کارت می‌توانند بیش از 16.7 میلیون رنگ را در خود جای دهند. برخی از آنها می توانند 300 تا 600 نقطه در هر اینچ چاپ کنند و کارت شناسایی واضح و شفاف تولید کنند.

چاپگرهای Retransfer

Retransfer یا انتقال مجدد نوع خاصی از چاپ است که از نوارهای جوهر و فیلم برای چاپ روی کارت ها استفاده می‌کند. کارت ها از طریق چاپگر در صفحات تغذیه می‌شوند و در حین ورود به چاپگر از هم جدا می‌شوند. جوهر به جای چاپ روی پشت کارت، در سمت عقب یک فیلم شفاف چاپ می‌شود.

پس از آن، این فیلم شفاف گذاشته شده و روی کارت ها گرم می‌شود. گرما آن را با کارت ترکیب می‌کند و تصویری تقریباً مشابه با چاپ گراور ایجاد می‌کند. این برای ایجاد سریع نمرات شناسه های با کیفیت بالا با هزینه کم مفید است.

چاپگرهای کارت جوهر افشان

چاپگر جوهر افشان دستگاهی است که از جوهر مایع برای ایجاد یک پرینت روی کاغذ استفاده می‌کند. چاپگرهای جوهرافشان در اواخر دهه 1980 معرفی شدند. از آنها به عنوان چاپگرهای جت حبابی یاد می‌شد. امروزه چاپ جوهر افشان یک روش استاندارد برای چاپگرها است و یک جایگزین ایده آل برای سیلک غربالگری و سایر فرآیندهای چاپ است.

چاپگرهای کارت جوهر افشان یک گزینه محبوب برای چاپ کارت ویزیت با کیفیت بالا و کارت شناسایی شخصی هستند. می توانید چندین رنگ نقطه ای را روی هر کارت چاپ کنید. همچنین می‌توانید قالب‌های کارت ویزیت در سمت معکوس را نیز چاپ کنید.

چاپ کارت دانشجویی مانی

راهنمای انتخاب چاپگر کارت مناسب برای چاپ کارت دانشجویی پی وی سی

اکنون، اطلاعاتی در مورد انواع کارت ها و چاپگرها به دست آورده اید، چگونه یک مورد مناسب را برای چاپ کارت دانشجویی پی وی سی انتخاب می‌کنید؟ سوالات زیر را از خود بپرسید:

کارت دانشجویی چگونه مورد استفاده قرار خواهد گرفت؟

قبل از اینکه تصمیم بگیرید به چه نوع چاپگری برای چاپ کارت دانشجویی پی وی سی نیاز دارید، به نحوه و مکان استفاده از آن فکر کنید. دانستن عملکرد کارت به شما در فرآیند تصمیم گیری کمک می‌کند. این همچنین به شما کمک می‌کند تا گزینه های موجود را فیلتر کنید. تعیین نحوه استفاده از کارت های خود نیز به شما در طراحی کمک می‌کند. به عنوان مثال، کارت های دسترسی ساختمان بیشتر بر روی اطلاعات تمرکز می‌کنند تا طراحی.

آیا در یک طرف چاپ خواهید کرد یا دو؟

کارت دانشجویی کوچک است. چاپ دو طرفه می تواند فضایی را که برای متون، گرافیک و سایر اطلاعات در اختیار دارید به حداکثر برساند. همچنین به شما کمک می‌کند تا هر چیزی را که می‌خواهید در کارت شناسایی خود بگنجانید بدون اینکه همه چیز را از یک طرف شلوغ کنید.

چاپ دو طرفه می تواند به طور قابل توجهی برای شناسه های دانشگاه و مشاغل مفید باشد. به عنوان مثال می تواند عکس و شماره شناسنامه دارنده کارت را در قسمت جلو داشته باشد. این می تواند حاوی اطلاعاتی مانند شماره تماس اضطراری و آدرس در پشت باشد. برای برخی از صنایع، چاپ دو طرفه ممکن است ضروری نباشد. ایده خوبی است که ترجیحات خود را با تامین کننده چاپگر شناسه خود در میان بگذارید. مشاوره حرفه ای دریافت کنید.

قصد دارید سالانه چند کارت دانشجویی پی وی سی چاپ کنید؟

دانستن تعداد کارت های دانشجویی که چاپ خواهید کرد ضروری است. ایا یک بار نیاز به چاپ کارت ها دارید یا به صورت مداوم؟ این به ارائه‌دهنده سیستم ID شما کمک می‌کند تا بفهمد کدام بسته را می‌تواند به شما ارائه دهد. تعداد کارت‌ها تعیین می‌کند که چه نوع چاپگری ارائه می‌کنند و تعداد کارت‌هایی را که می‌دهند. همچنین به شما کمک می‌کند تا هزینه های عرضه خود را برای ریبون های چاپگر تخمین بزنید. دانستن تعداد کارت هایی که چاپ خواهید کرد به شما کمک می کند تا مقدار مورد نیاز خود را تخمین بزنید.

آیا نیاز به رمزگذاری داده ها روی کارت دارید؟

چه اطلاعاتی برای کارت خود نیاز دارید؟ قابلیت های سیستم های چاپ کارت دانشجویی پی وی سی متفاوت است. روش های مختلفی برای رمزگذاری داده ها وجود دارد، مانند بارکدها و نوارهای مغناطیسی. بارکدها را می توان با استفاده از نرم افزار شناسایی به طراحی شناسه شما اضافه کرد، در حالی که نوارهای مغناطیسی ویژگی داده امن تری را ارائه می‌دهند. این نوع کدگذاری داده ها به نرم افزار و چاپگر مخصوص نیاز دارد.

کیفیت تصویر مورد نیاز شما

آیا می خواهید طرح کارت شما مات باشد یا براق؟ ممکن است برای طرح مورد نظر خود به ریبون خاصی نیاز داشته باشید. دقت رنگ را نیز در نظر بگیرید. اگر در مورد رنگ ها بسیار خاص هستید، کیفیت چاپ را مقایسه کنید. طرح خود را به تامین کننده کارت دانشجویی دلخواه خود ارسال کنید و نمونه درخواست کنید.

حجم چاپ مورد نیاز شما

دانستن تعداد کارت هایی که قرار است چاپ کنید ضروری است. اگر به کارت های درخواستی نیاز دارید، به چاپگری با سرعت چاپ بالا نیاز دارید. این همچنین به شما کمک می‌کند تا اندازه قیف های خروجی و ورودی خود را تعیین کنید. اندازه قیف شما تعیین می‌کند که چند کارت می توانید بارگیری و تخلیه کنید.

سطح امنیت چاپگر و کارت مورد نیاز شما

اگر امنیت برای شما مهم است، می توان چندین ویژگی را به چاپگر کارت اضافه کرد تا سطح امنیت چاپ کارت دانشجویی را افزایش دهد. این ویژگی ها شامل شناسایی فرکانس رادیویی (RFID)، رمزگذاری کارت هوشمند، دوربین های پشت و جلو، تشخیص اثر انگشت و رمزگذاری است. قبل از خرید چاپگر کارت شناسایی جدید خود، توصیه می‌کنیم بررسی کنید که آیا تمام ویژگی های مورد نیاز شما را دارد.

قبل از تصمیم گیری در مورد چاپگر کارت شناسایی برای کسب و کار خود، بهتر است بدانید دقیقاً به دنبال چه چیزی هستید. با نگاهی دقیق به انواع مختلف چاپگرهای کارت شناسایی و مقایسه آنها شروع کنید. با انجام این کار، می توانید تصمیمی آگاهانه بگیرید که به اطمینان از موفقیت پروژه شما کمک می‌کند.

حتما بخوانید: معرفی انواع پرینتر چاپ کارت

مزایا چاپ کارت دانشجویی پی وی سی چیست؟

چاپ کارت دانشجویی پی وی سی، دانشجویان را از تخفیف ها و مزایای مختلفی برخوردار می‌کند. برخی از مزایای عمده داشتن کارت شناسایی عبارتند از:

 • حمل و نقل عمومی ارزان تر
 • تخفیف های تفریحی
 • گرفتن وام دانشجویی
 • رزرو غذا از سلف دانشجویی
 • امکان استفاده از پارکینگ مخصوص دانشجو
 • تخفیف دربرخی  کافه ها و رستورانها
 • تخفیف کتابفروشی

مانی کارت و چاپ کارت دانشجویی پی وی سی

ما در مانی کارت میتوانیم کار طراحی و چاپ کارت های شما را به خوبی انجام بدهیم. طراحان ما دارای تجربه در زمینه طراحی انواع کارت های دانشجویی پی وی سی, بانکی, کارت تردد, ویزیت و … هستند. ما از مواد اولیه و پرینتر های اورجینال برای چاپ کارت های شما استفاده می‌کنیم. اگر قصد خرید کارت های خام دانشجویی و خرید پرینتر چاپ کارت هم دارید می‌توانید از ما به صورت اورجینال تهیه کنید.

مانی کارت به سه صورت افست خشک, افست لمینیت و دیجیتال چاپ می‌کند. برای اطلاع بیشتر و مشاهده نمونه های بیشتر از کار ما به صفحه چاپ کارت پی وی سی مانی کارت مراجعه فرمایید.

سوالات متداول

چاپ کارت دانشجویی چند روز میبرد؟

زمان تحویل کار شما به تیراژ چاپ و نوع چاپ انتخابی شما بستگی دارد. اگر بخواهید کارت های افست چاپ کنید زمان تحویل حداکثر 21 روز است و برای چاپ دیجیتال این زمان به 7 روز می‌رسد.

قیمت چاپ کارت دانشجویی پی وی سی چقدر است؟

قیمت این کارت ها به عوامل مختلفی بستگی دارد:
نوع کارت انتخابی ( اسمارت, مغناطیسی و …).
تعداد کارت مورد نیاز.
نوع چاپ ( افست – افست لمینیت – دیجیتال)
موارد انتخابی ( هولوگرام – رمزگذاری کارت ها – چاپ اطلاعات متغیر – حکاکی لیزری و …)

کجا کارت های دانشجویی خود را چاپ کنیم؟

بهترین انتخاب برای شما مانی کارت است. ما در مانی کارت از مواد اولیه مرغوب برای چاپ کارت های شما استفاده می‌کنیم و ضمانت بهترین کیفیت را داریم. همچنین کارت های شما را به موقع اماده تحویل خواهیم کرد.

ایا بهتر است چاپ کارت های دانشجویی را برون سپاری کنیم یا پرینتر کارت بخریم؟

برای پاسخ به این سوال باید به نیاز های موسسه خود توجه کنید. اگر یک تعداد مشخصی کارت که زیاد هم نیست چاپ می‌کنید, برون سپاری برای شما مناسب است. اما در صورتی که مانند دانشگاه ها تعداد زیادی کارت به صورت پیوسته چاپ می‌کنید, بهتر است پرینتر کارت برای سازمان تهیه کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up