پرینتر چاپ کارت مستقیم چیست؟

چاپگرهای کارت پی وی سی برای چاپ کارت های مختلف مانند کارت شناسایی، کارت اسمارت، کارت هوشمند و سایر کارت های پی وی سی استفاده می شوند. چاپگر های کارت از فناوری تصعید حرارتی برای چاپ استفاده می کند که می توان آن ها را به پرینتر چاپ کارت مستقیم و انتقال مجدد تقسیم کرد. کاربرد گسترده انواع کارت ها از جمله کارت شناسایی، کارت بانکی، کارت اتوبوس، کارت کارمند و کارت اعتباری، باعث استفاده روزافزون از پرینترهای چاپ کارت شده است.

پرینترهای تکنولوژی چاپ مستقیم از طریق تماس مستقیم هد پینتر با سطح کارت، تصاویر را روی کارت چاپ می کنند و تنها مواد مصرفی مورد نیازشان برای چاپ، ریبون میباشد. بنابراین هزینه چاپ کارت با این فناوری چاپ نسبتاً کمتر، مقرون به صرفه تر و پرکاربردتر است.همچنین از انواع ریبون های مختلف مانند ریبون رنگی، انواع ریبون های تک رنگی طلایی-نقره ای-مشکی-آبی-…، ریبون اسکرچ در پرینترهای چاپ مستقیم بستع به مدل آنها استفاده کرد.

انواع پرینتر های کارت مستقیم

با این حال، پرینترهای چاپ مستقیم دارای معایبی نیز میباشند. این چاپگرهای کارت PVC دارای مراقبت های خاصی هستند که حین استفاده از دستگاه باید رعایت شوند تا پرینتر آسیب نبیند. به عنوان مثال اگر کارت کثیف باشد، هد چاپگر به راحتی آسیب می بیند و هزینه خرید هد چاپ جدید می تواند معادل نصف قیمت چاپگر کارت مستقیم باشد.

تفاوت چاپگر مستقیم و غیرمستقیم در تکنولوژی متفاوت ان ها است. یعنی برای چاپ  کارت شناسایی دو فناوری چاپ وجود دارد: فناوری مستقیم به کارت و چاپگرهای انتقال مجدد. در این مطلب میخواهیم پرینتر های کارت مستقیم را به شما معرفی کنیم. برای آگاهی بیشتر از چاپگر های مستقیم با ما همراه باشید.

همانطور که گفتیم پرینتر های کارت دارای دو فناوری انتقال مجدد و مستقیم هستند. در ادامه برای درک بهتر این دو فناوری هر دو را برای شما توضیح میدهیم.

تعریف چاپگر غیر مستقیم (انتقال مجدد)

چاپگرهای کارت شناسایی انتقال مجدد که به آنها چاپگر انتقال معکوس نیز گفته می شود، یک فناوری جدید در صحنه چاپ کارت هستند. این چاپگرها برای چاپ روی کارت‌های با سطوح ناهموار و کارت‌های هوشمند طراحی شده‌اند. این نوع از چاپگر از نوارریبون و فیلم برای چاپ روی کارت استفاده می کند. زمانی که کارت ها وارد چاپگر می شوند، هد چاپگر با کارت ها تماس پیدا نمی کند. در عوض، جوهر بر روی پشت یک فیلم شفاف چاپ می‌شود و آن فیلم روی کارت‌ها گذاشته و گرم می‌شود. این اجازه می دهد تا جوهر روی تمام سطح کارت ها چاپ شود و ماندگاری بالاتری نیز داشته باشند.

چاپگرهای غیرمستقیم  کندتر از چاپگرهای مستقیم به کارت هستند و به دلیل استفاده از دو ماده مصرفی، هزینه هر کارت چاپ شده کمی بالاتر خواهد بود. این نوع چاپ بهترین کیفیت تصویر و همچنین کارت های با چاپ لبه به لبه به شما میدهند.

تعریف پرینتر چاپ کارت مستقیم

پرینتر چاپ کارت مستقیم که به آنها “چاپگرهای تصعید رنگ” نیز گفته می شود، رایج ترین چاپگر های کارت پی وی سی هستند. این پرینتر ها از ریبون ها و کارت برای چاپ استفاده می کنند. هد چاپ داخل چاپگرهای مستقیم به کارت، حاوی پیکسل های شیشه ای کوچکی است که جوهر را روی کارت فشار می دهد و مستقیماً روی آن چاپ می کند.

با این نوع فرآیند چاپ، یک حاشیه سفید کوچک در اطراف لبه های کارت خواهید داشت. این به این دلیل است که هد چاپ نمی تواند از کارت را بصورت لبه به لبه چاپ کند. زیرا در این صورت با برخورد هد به لبه کارت ریبون پاره میشود. پس درفاصله کمی از لبه ی کارت, هد پرینتر، چاپ را متوقف میکند. چاپگرهای چاپ مستقیم  نسبت به چاپگرهای انتقال معکوس (انتقال مجدد) سرعت چاپ سریعتر و هزینه کمتر برای هر کارت دارند.

چاپگر های چاپ کارت مستقیم چگونه کار می کند؟

چاپ تصعید رنگ با ایجاد یک فرآیند “نشر” به دست می آید و به این معنی است که رنگ ها توسط هد چاپ حرارتی با هم ترکیب می شوند. چاپگرهای کارت شناسایی DTC قادر به تولید بیش از 16.7 میلیون رنگ هستند. اکثر آنها 300 یا 600 نقطه در اینچ (DPI) چاپ می کنند. آنها همان چاپ با کیفیتی را که چاپگر کارت شناسایی مجدد ارائه می دهد. علاوه بر این توانایی تولید کارت های چاپی واضح، شفاف و تمام رنگی را دارند.

مزایای چاپگر مستقیم به کارت چیست؟

قیمت

پرینتر چاپ کارت مستقیم به دلیل فناوری قدیمی تر، گزینه مقرون به صرفه تری هستند. هزینه خرید این پرینتر های کارت کمتر می‌باشد.

سرعت

چاپگرهای مستقیم به کارت سریع‌تر از چاپگرهای انتقال مجدد کارت شناسایی تولید می‌کنند، بنابراین برای چاپ در تیراژبالا این چاپگرها مناسب هستند. اکثر چاپگرهای مستقیم به کارت با حجم بالا به شما امکان می دهند یک کارت رنگی یک طرفه را در کمتر از 20 ثانیه تولید کنید. همین چاپگر می تواند کارت تک رنگ یک طرفه را تنها در شش ثانیه تولید کند و یک کارت دو طرفه تمام رنگی حدود 24 ثانیه طول می کشد.

بنر خرید انواع پرینتر های چاپ کارت

محدودیت های پرینتر چاپ کارت مستقیم چیست؟

چاپگرهای مستقیم به کارت علیرغم نقاط مثبت خود، در مقایسه با فناوری انتقال معکوس پیشرفته تر، محدودیت هایی دارند.

کنترل دسترسی

استفاده از پرینتر چاپ مستقیم کارت برای چاپ روی کارت های کنترل دسترسی توصیه نمی شود. این کارت های هوشمند برجستگی هایی را در اطراف تراشه داخلی خود در کارت ایجاد کرده اند. از آنجایی که هد چاپگر DTC با سطح کارت تماس پیدا می‌کند، این برجستگی‌ها می‌توانند باعث آسیب به هد چاپ شوند و منجر به تعمیرات پرهزینه و کیفیت چاپ کمتر شود.

کیفیت چاپ

چاپگرهای چاپ مستقیم کیفیت چاپ پایین تری نسیب به چاپگرهای غیرمستقیم اراِه میدهند. اگر طرح کارت شما دارای پیچیدگی ها و جزئیات زیادی میباشد که با کیفیت بالا میخواهید چاپ شود، از چاپگرهای غیرمستقیم باید استفاده کنید چون چاپگرهای مستقیم چنینی کیفیتی با جزئیات بالا نمیتوانند چاپ کنند و برای طرح  های ساده یا چاپ متن و بارکد مناسب میباشند.

عمر کارت

کارت‌هایی که توسط چاپگر مستقیم به کارت چاپ می‌شوند به اندازه کارت‌هایی که با استفاده از چاپگر کارت شناسایی مجدد ایجاد می‌شوند بادوام نیستند. این به این دلیل است در چاپگرهای غیرمستقیم از یک لایه روکش فیلم روی تصویر چاپ شده استفاده میشود که از تصویر چاپ شده محافظت میکند. کارت چاپ شده با پرینترهای چاپ مستقیم دوام زیادی نخواهد داشت و به مرور زمان بیشتر مستعد محو شدن خواهد بود.

ساییدگی و پارگی

پرینتر چاپ کارت مستقیم به دلیل هدهای پرینت حساس خود، بیشتر در معرض مشکلات سایش و پارگی هستند. این به این دلیل است که هد چاپگر مستقیماً با کارت تماس پیدا می کند و به مرور زمان باعث سایش هد و پارگی ریبون می شود. اکثر سازندگان فقط دو یا سه سال ضمانت هد چاپگر کارت شناسایی DTC را ارائه می دهند. از طرف دیگر چاپگرهای انتقال مجدد معمولاً از ضمانت مادام العمر هد چاپ بهره مند می شوند.

چه گزینه های چاپگری را می توان به چاپگر مستقیم به کارت اضافه کرد؟

ماژول های اختیاری چاپگر کارت بسته به مدل مورد نظر متفاوت است، اما در زیر برخی از مهم‌ترین افزونه‌هایی را که ممکن است بخواهید هنگام خرید چاپگر کارت شناسایی تهیه کنید معرفی شده اند:

ماژول چاپ دو طرفه

اگر می خواهید در دو طرف کارت چاپ کنید، یک پرینتر چاپ کارت مستقیم دو طرفه گزینه بسیار خوبی است. اگر اطلاعات زیادی برای چاپ داشته باشید، به شما امکان می دهد آن را بر روی دو طرف کارت شناسایی بصورت همزمان و بدون دخالت دست و پشت و رو کردن مکانیکی کارت چاپ کنید. پشت کارت همچنین می تواند حاوی اطلاعاتی مانند کدهای QR، بارکدها یا اطلاعات اضطراری باشد.

از نظر فنی می توانید یک کارت دو طرفه با چاپگر یک طرفه چاپ کنید. ولی چاپ روی پشت دسته ای از کارت های شناسایی که قبلاً روی آنها چاپ شده اند، وقت گیر است. همچنین امکان آلودگی هد چاپ را نیز بدلیل گرد و خاک و یا کثیف شدن کارت پس از چاپ یک طرف، به همراه دارد. این می تواند به هد چاپ آسیب برساند و بر کیفیت کارت های چاپ شده تأثیر بگذارد.

ماژول های رمزگذاری

اما رمزگذاری کارت های هوشمند با افزودن یک ماژول امکان پذیر است. نوع رمزگذارهای موجود بین چاپگرها متفاوت است، اما ماژول‌های ارتقاء برای رمزگذاری نوار مغناطیسی و کنترل دسترسی و کارت‌های بدون تماس معمولاً در دسترس هستند. همچنین میتوان انواع کارت های iCLASS، MIFARE Classic و MIFARE DESFire HID در میان کارت‌های هوشمند بدون تماس رمزگذاری کرد.

پرینتر های چاپ کارت مستقیم به کارت برای چه کسانی مناسب هستند؟

به مشاغل کوچکتر با نیازهای چاپ موقت توصیه می شود که پرینتر چاپ کارت مستقیم شناسایی را انتخاب کنند. اما آنها همچنین می توانند در محیط های مقیاس بزرگتر مانند مدارس و کالج ها نیز کار کنند.

چاپگرهای مستقیم به کارت برای کسانی طراحی نشده اند که به دنبال چاپ روی کارت های کنترل دسترسی هستند. اگر به دنبال شناسایی طولانی مدت هستید، چاپگر انتقال مجدد بهترین گزینه است.

با این حال، برای بسیاری از مشاغل و سازمان ها، دستگاه های مستقیم به کارت هنوز به خوبی کار می کنند و چاپگرهای کارت شناسایی مقرون به صرفه تر هستند. چاپگرهای کارت شناسایی DTC با سرعت چاپ بالا و ریبون چاپگر کم هزینه، برای استفاده در مشاغل کوچک و یا متوسط، ایده آل هستند.

چاپگرهای با فناوری چاپ مستقیم با داشتن تمامی معایب و مزیت ها میتوانند با سرعت چاپ بالا در زمان شما صرفه جویی کنند. این پرینتر با قیمت مواد مصرفی پایین، قیمت تمام شده کارت تولید شده شما را به حداقل برسانند . رومیزی بودن این دستگاه از مزیت دیگر آنها میباشد که قابلیت حمل و جابه جایی را آسان تر میکنند و میتوانند در محیط های مختلف مورد استفاده قرار بگیرند.

بهترین پرینتر های کارت مستقیم به کارت بازار کدام اند؟

پرینتر های چاپ کارت مستقیم قیمت مناسب تری نسبت به پرینتر های کارت انتقال مجدد دارند به همین دلیل هنوز هم انتخاب محبوبی برای خرید پرینتر های کارت هستند. ما در مانی کارت انواع پرینتر های کارت مستقیم و غیر مستقیم را به شما عرضه میکنیم. برای خرید انواع پرینتر های کارت از منوی بالای صفحه محصولا پرینتر چاپ کارت را انتخاب کنید. بهترین و محبوب ترین پرینتر های کارت مستقیم عبارت اند از: پرینتر هایتی CS 200 – پرینتر کارت داسکام 2300 – پرینتر داسکام 3300

پرینتر هایتی CS 200

پرینتر هایتی HiTi cs200 یک رو با قابلیت چاپ دو روی کارت و چاپ بر روی انواع کارت های PVC با کیفیت چاپ ۳۰۰dpi می باشد. چاپگر کارت CS-200e هایتی با طراحی بر جسته و موتور چاپ سرعت بالا و همچنین ماژول های اختیاری رمزگذاری با طیف گسترده ، رابط کاربری بصری با بدن کم حجم و سبک و سر و صدای کم یکی از کارت پرینتر ها با کارایی قابل قبول می باشد.

پرینتر کارت هایتی ۲۰۰

مشخصات فنی پرینتر

 • کیفیت چاپ: 300 نقطه در اینچ
 • سرعت پرینتر: چاپ رنگی ۱۸۰ عدد کارت در ساعت یا چاپ تک رنگ ۱۴۰۰ عدد کارت در ساعت
 • نمایشگر: دارای نمایشگر LCM
 • سیستم عامل های پشتیبانی شده: پشتیبانی از سیستم عامل ویندوز ۳۲ و ۶۴ بیتی
 • حافظه: حافظه پرینتر ۳۲MB
 • رابط: USB

پرینتر کارت داسکام 2300

داسکام DC 2300 در حال حاضر یک ماژول فلیپر یکپارچه را به شما ارائه می دهد. این به شما امکان می دهد در یک مرحله از هر دو طرف کارت های پلاستیکی چاپ کنید. این کار از خطاهای شخصی‌سازی جلوگیری می‌کند و در زمان کار صرفه‌جویی می‌کند. چاپگر کارتی داسکام DC 2300 در درجه اول با وضوح بسیار بالای ۳۰۰ x 1200 dpi و همچنین قیمت بسیار مطلوب خود را تحت تأثیر قرار می‌دهد. وضوح بالا به شما اجازه می دهد تا پرینت های  واضحی ایجاد کنید. Dascom DC-2300 برای حجم چاپ متوسط ​​و مشتریانی که به دنبال چاپگر کارت مقرون به صرفه و در عین حال قابل اعتماد هستند ایده آل است.

Dascom DC 2300

مشخصات فنی پرینتر

 • کیفیت چاپ: tp 300 x 1200 dpi
 • سرعت پرینتر: ۱۸۰ کارت رنگی در ساعت یا ۹۰۰ کارت تک رنگ در ساعت
 • رابط: USB، اتصال به شبکه، ویندوز
 • ویژگی های امنیتی: نوار RFID، واترمارک سفارشی (BMP)
 • درایور ویندوز: ۸/۸٫۱/۱۰/۱۱ و سرور ۲۰۱۲/۲۰۱۶/۲۰۱۹/۲۰۲۲

پرینتر داسکام 3300

داسکام DC 3300 یک چاپگر کارت شناسایی مقرون به صرفه برای مشتریانی است که به کارت شناسایی کارکنان نیاز دارند. این چاپگر با وضوح چاپ بالای ۳۰۰ در ۱۲۰۰ نقطه در اینچ، به‌علاوه فناوری حرارتی تصعید رنگ، از سرعت پیشرو در صنعت ۲۲۰ کارت YMCKO تمام رنگی در ساعت و ۱۰۰۰ کارت در ساعت برای طرح‌های تک رنگ برخوردار است. سازگار با کارت های PVC، PET و PET-G که با الزامات اندازه کارت اعتباری ISO CR80 مطابقت دارند، DC-3300 از طریق USB به هر رایانه شخصی ویندوزی متصل می شود. ظرفیت قیف ورودی کارت ۱۰۰ کارت و فضای قیف خروجی کارت ۳۰ کارت را ارائه می دهد.

Dascom DC 3300

مشخصات فنی پرینتر

 • کیفیت چاپ: ۳۰۰ در ۱۲۰۰ نقطه در اینچ
 • سرعت چاپ: ۲۲۰ کارت رنگی در ساعت یا بیش از ۱۰۰۰ کارت تک رنگ در ساعت
 • ویژگی های امنیتی: فناوری اختصاصی DASCOM SOC، نوار RFID، واترمارک شخصی شده
 • رابط: USB 2.0، حالت دوبلکس اترنت ۱۰/۱۰۰
 • حافظه: SDRAM 32 مگابایت DRAM سنکرون CMOS با سرعت بالا

ما بهترین پرینتر های کارت پی وی سی را به شما معرفی کردیم. اما این که کدام پرینتر برای شما مناسب تر است نیاز به تحقیق بیشتری دارد. برای دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب پرینتر مناسب با ما به شماره 02188442854 تماس بگیرید. کمک به شما باعث افتخار تیم مانی کارت است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up