پرینتر های کارت غیر مستقیم چیست؟

پرینتر کارت انتقال مجدد یا ریترنسفر با کیفیت ترین کارت های بازار را چاپ می‌کنند, بنابراین اگر قصد چاپ با این پرینتر ها را دارید با ما همراه بشوید. هر پرینتر کارت دارای یک فناوری چاپ است. فناوری چاپ به معنی روشی است که چاپ را انجام می‌دهد. سه فناوری چاپ در پرینتر های چاپ کارت داریم: 1- مستقیم 2- غیر مستقیم یا انتقال مجدد 3- جوهر افشان. در فناوری انتقال مجدد ابتدا تصویر روی یک فیلم قرار می‌گیرد و سپس به کارت انتقال می‌یابد.

چاپگرهای کارت با فناوری چاپ انتقال مجدد دارای مزایای زیادی هستند و بسته به مدل، با وضوح 300dpi یا 600dpi در دسترس هستند. تکنولوژی چاپ با وضوح 600dpi، تصویر را با کیفیت بسیاربالایی پرینت میکند که نمی توان آن را با چشم غیر مسلح از کارتی که با دستگاه های چاپ افست تولید می شوند تشخیص داد. در این مطلب ما به بررسی پرینتر های چاپ کارت انتقال مجدد می‌پردازیم.

فناوری چاپ انتقال مجدد چیست؟

با پرینتر کارت انتقال مجدد، تصویر ابتدا روی یک فیلم چاپ می شود و سپس تصویر با دمای بالا توسط هیتر پرینتر روی کارت منتقل می شود. این بدان معناست که چاپ بر روی کارت های هوشمند تماسی مثل انواع کارت هایی که تراشه چیپ روی کارت و مشخص هست و کارت های هوشمند RFID/NFC بدون تماس نیز بدون افت کیفیت امکان پذیر است. همچنین می توانید از چاپگر انتقال مجدد برای چاپ بدون حاشیه در دو طرف کارت استفاده کنید. به صورت اختیاری، این چاپگرها، مانند سری Kanematsu 201+، HID HDP5000، HDascom DC-7600، یا Nisca PR-C201 را می توان با واحدهای رمزگذاری اضافی برای رمزگذاری نوارها یا تراشه های مغناطیسی گسترش داد.

فناوری چاپ انتقال مجدد
فناوری چاپ انتقال مجدد

مزایای چاپ مجدد چیست؟

فناوری چاپ مجدد دارای مزایای زیادی نسبت به چاپ سابلیمیشن رنگی یا چاپ مستقیم است که در چاپگرهای کارت رایج استفاده می شود. این مزایا عبارتند از:

 • انتقال غیر مستقیم تصویر چاپی، از هد چاپ چاپگر کارت محافظت می کند و به طور قابل توجهی بیشتر از چاپگرهای کارت تصعید رنگ یا تکنولوژی چاپ مستقیم دوام می آورد.
 • تصویر چاپ شده در پشت فیلم روکش شفاف اعمال می شود و بنابراین بین کارت و لایه پوشش محافظ قرار می گیرد. این کار از تصویر چاپ شده در برابر سایش و همچنین از تلاش برای جعل کارت محافظت می کند.
 • چاپگرهای انتقال مجدد می توانند روی کارت های مختلفی چاپ کنند، از جمله کارت های هوشمند ناهموار، یا کارت های برچسب کلید یا کارت های پانچ شده.
 • با فناوری چاپ مجدد، کیفیت تصاویر بهتری نسبت به فرآیند تصعید حرارتی به دست می آید.
 • تصاویر چاپی خارج از لبه چاپ می شوند و بنابراین حتی کوچکترین نوار سفید روی کارت باقی نمی ماند. در چاپگرهای سابلیمیشن رنگ، اغلب حاشیه های سفید در لبه کارت وجود دارد و تمام کارت بصورت کامل چاپ نمیشود، دلیل این امر جلوگیری از برخود هد چاپگر با لبه کارت و پاره شدن ریبون یا آسیب دیدن هد پرینتر میباشد.

حتما بخوانید: پرینتر چاپ کارت مستقیم چیست؟

چاپگر کارت انتقال مجدد یا پرینتر کارت مستقیم؟

از آنجایی که گزینه های مختلفی برای چاپگرهای کارت  شناسایی وجود دارد، پاسخ به این سوال که چاپگر مستقیم بهتر است یا غیر مستقیم به نیازهای هر سازمان بستگی دارد. به همین دلیل است که تماس با کارشناسان در مجموعه مانی کارت میتواند در انتخاب نوع پرینتر به شما کمک شایانی کند تا اطمینان حاصل کنید که دستگاهی را انتخاب می کنید که در نهایت با نیازهای چاپ کارت شما مطابقت دارد.

دو نوع تکنولوژی اصلی متفاوت برای چاپگرهای کارت شناسایی وجود دارد، یعنی چاپگرهای مستقیم به کارت و چاپگرهای انتقال مجدد.

انواع پرینتر های چاپ کارت پی وی سی مستقیم, انتقال مجدد و جوهر افشان را از ما بخواهید. برای مشاوره رایگان با ما به شماره 02188442854 تماس بگیرید.

چاپگر چاپ کارت pvc

چاپگرهای مستقیم  کارت

این چاپگرها که به آنها “چاپگرهای تصعید رنگ” نیز گفته می شود، رایج ترین هستند و از ریبون ها و کارت های پی وی سی برای چاپ استفاده می کنند. هد چاپ داخل چاپگرهای مستقیم ، حاوی پیکسل های شیشه ای کوچکی است که جوهر را روی کارت ها فشار می دهد و مستقیماً روی کارت ها چاپ می شود.

با این نوع فرآیند چاپ، یک حاشیه سفید کوچک در اطراف لبه خواهید داشت. این به این دلیل است که هد چاپ نمی تواند از لبه کارت ها عبور کند. چاپگرهای چاپ مستقیم نسبت به چاپگرهای انتقال معکوس (انتقال مجدد) سرعت چاپ سریعتر و هزینه کمتر مواد مصرفی برای هر کارت را به شما می دهند.

چاپگر های انتقال مجدد

چاپگرهای کارت شناسایی مجدد که به آنها چاپگر «انتقال معکوس»، «بر روی لبه» یا «با وضوح بالا» نیز گفته می شود، یک فناوری نسبتاً جدید در صحنه چاپ کارت هستند. این سبک از چاپگر از نوار جوهر و فیلم برای چاپ روی کارت استفاده می کند. وقتی کارت ها وارد چاپگر می شوند، هد چاپگر با کارت ها تماس پیدا نمی کند. در عوض، جوهر بر روی پشت یک فیلم شفاف چاپ می‌شود که این اجازه می دهد تا جوهر روی تمام سطح کارت ها چاپ شود.

چاپگرهای انتقال مجدد کندتر از چاپگرهای مستقیم به کارت خواهند بود و به دلیل استفاده از سه ماده مصرفی، هزینه هر کارت چاپ شده کمی بالاتر خواهد بود. این نوع چاپ بهترین کیفیت تصویر و همچنین کارت های بادوام تر را نسبت به چاپگرهای مستقیم به کارت به شما می دهد.

توصیه می شود از کارت های کامپوزیت برای چاپ استفاده کنید. این به دلیل فرآیند چاپ حرارت بالاتر است. کارت های پی وی سی استاندارد تاب یا خم می شوند و کارت های کامپوزیت اینگونه نیستند.

حتما بخوانید: فیلم پرینتر کارت چیست و چه کاربردی دارد؟

فناوری چاپگر های مستقیم به کارت در مقابل انتقال مجدد: تفاوت چیست؟

تفاوت بین چاپ کارت شناسایی مستقیم و انتقال مجدد در نحوه چاپ متن و تصاویر دقیق توسط دستگاه های مختلف بر روی سطح کارت است. یک چاپگر مستقیم به کارت از یک ریبون چاپگر و هد چاپگر استفاده می کند که مستقیماً با سطح کارت در تماس است تا طرح کارت را روی کارت چاپ کند.

تفاوت های کلیدی

پرینتر های کارت انتقال مجدد پرهزینه تر از چاپگرهای مستقیم به کارت خود، کیفیت چاپ بالاتر، تطبیق پذیری از نظر سطوح کارتی که می توانند بر روی آنها چاپ کنند و امنیت کارت افزایش یافته را ارائه می دهند. یک چاپگر مستقیم به کارت، کارت‌های چاپی با کیفیت بالایی تولید می‌کند، اما با گزینه‌های کدگذاری کمتری در دسترس و مشکل در چاپ صحیح روی کارت‌های کنترل دسترسی و فناوری هوشمند، امنیت کمتری نسبت به دستگاه‌های انتقال مجدد دارند.

نکاتی درباره چاپگر انتقال مجدد

 • سرعت چاپ پرینتر کارت انتقال مجدد نسبت به چاپگر های مستقیم به کارت کم تر است.
 • کیفیت تصویر برتر با چاپ کامل “از روی لبه”: اگر به تصویری واضح و شفاف با رنگ های زنده نیاز دارید، فناوری انتقال مجدد کیفیت تصویر برتر را در صنعت چاپگر کارت ارائه می دهد. این اجازه می دهد تا تصویر بر روی تمام سطح کارت اعمال شود و آن را بسیار حرفه ای به نظر برساند.
 • کارت های توصیه شده برای این چاپگر به دلیل گرمای بالاتری که در فرآیند چاپ استفاده می شود، “کارت های ترکیبی” هستند.
 • چاپگرهای انتقال مجدد انعطاف پذیری بیشتری را برای چاپ روی کارت های متنوع تری فراهم می کنند. این شامل کارت های از پیش پانچ شده، کارت های برچسب کلید، کارت های هوشمند تماس یا هر نوع کارت فناوری است که دارای آنتن یا مدار تعبیه شده در کارت است.
 • در این پرینتر جوهر مبتنی بر رنگدانه است که چاپ با وضوح بالا را امکان پذیر می کند و همچنین امکان چاپ میکرو متن را فراهم می کند که امنیت بیشتری را اضافه می کند.

حتما بخوانید: پرینتر چاپ کارت جوهر افشان چیست؟

ویژگی های امنیتی چاپگر کارت انتقال مجدد

امروزه امنیت چاپگر کارت شناسایی فقط شامل چاپ کارت های شناسایی امن نیست. همچنین مهم است که چاپگر مسئول تولید آنها را ایمن کنید. در ارتباط با مجموعه ای از ویژگی های امنیتی برای کارت های شناسایی، چاپگرهای کارت شناسایی دارای برخی ویژگی های امنیتی منحصر به فرد هستند تا اطمینان حاصل شود که چاپگر و کلیدهای برنامه ارزشمند کارت شناسایی شما به دست افراد نادرست نمی افتد.

چاپ کارت شناسایی ایمن با استفاده از لمینیت با فناوردی انتقال مجدد

 لمینیت به عنوان یک مانع اضافی در برابر سایش و پارگی روزمره، استفاده زیاد و دستکاری عمل می کند. چاپگرهای لمینیت دارای ماژول هایی هستند که کارت ها را در حین حرکت در فرآیند چاپ لمینیت می کنند. چاپگرهایی مانند Fargo DTC550 لایه‌های شفاف یا هولوگرافیک را برای امنیت بیشتر ارائه می‌کنند که تکرار آن دشوار است.

 سیستم واترمارک امن HoloKote

با HoloKote یک واترمارک ایمن در سطح هر کارت بدون هزینه اضافی اعمال می شود. همانند چاپگرهای لمینیت، روکش واترمارک کارت ها را در برابر تکرار و همچنین دستکاری و عناصر روزمره ایمن می کند. چهار گزینه الگو برای انتخاب در درایور چاپگر وجود دارد. با چاپگر Dascom DC7600، حتی می توانید واترمارک های سفارشی را با استفاده از لوگوی شرکت یا سازمان خود ایجاد کنید.

چاپ یووی

با استفاده پرینتر چاپ انتقال مجدد امکان چاپ امنیتی یووی روی کارت فراهم میشود که میتوان طرح دلخواه را بصورت نامرئی روی کارت چاپ کرد و با نور ماورا بنفش تصویر ظاهر شود.

امنیت چاپگر کارت

راه‌های مختلفی برای ایجاد امنیت در کارت‌های شناسایی وجود دارد، در هر برنامه کارت شناسایی، مهم است که گزینه‌هایی را برای ایمن کردن خود چاپگر در نظر بگیرید تا کارت‌های شناسایی خود را از در معرض خطر قرار گرفتن توسط کاربران غیرمجاز محافظت کنید.

چاپگرهای محافظت شده با رمز عبور

برای اطمینان از اینکه فقط پرسنل مجاز به چاپگرها دسترسی دارند، برخی از چاپگرها را می توان با رمز محافظت کرد. چاپگرهایی مانند Fargo DTC550، HDP5000، C30e و DTC400e همگی می توانند برای رمزهای عبور برنامه ریزی شوند. هنگامی که ویژگی رمز عبور در چاپگرها فعال می شود، کاربر باید کد مناسب را وارد کند تا چاپگر فعال شود.

چاپگرهای محافظت شده با کارت دسترسی

 در امتداد خطوط چاپگرهای محافظت شده با رمز عبور، چاپگرها را می توان طوری تنظیم کرد که برای دسترسی به یک کارت کلید ویژه نیاز دارند. اگر کارت های کلیدی برنامه ریزی شده باشند، چاپگرها تنها پس از قرار دادن کارت دسترسی در چاپگر فعال می شوند.

حتما بخوانید: معرفی انواع پرینتر چاپ کارت

بهترین پرینتر انتقال مجدد بازار کدام است؟

ما پرینتر های کارت انتقال مجدد زیادی (فارگو 5000, نیسکا 201 و …) داریم. از بین این پرینتر ها جدید ترین و بهترین مدل داسکام 7600 میباشد. داسکام 7600 اخرین مدل از سری پرینتر های چاپ کارت داسکام میباشد. این پرینتر دارای فناوری چاپ انتقال مجدد است. سری های قبلی داسکام یعنی داسکام 2300 و 3300 دارای تکنولوژی چاپ مستقیم بودند.

زرولوشن این پرینتر ۶۰۰ DPI است و قابلیت چاپ دوطرفه کارت را دارد. سرعت   چاپ کارت یکطرفه این پرینتر 25 ثانیه برای هر کارت و برای چاپ دوطرفه ۵۵ ثانیه برای هرکارت است. پرینتر داسکام 7600 از کارت های PVC, ABS, PET, PET-G, PC  پشتیبانی میکند. این پرینتر ویژگی های امنیتی قفل درب پرینتر(ماژول اختیاری)، چیپ RFID مواد مصرفی را دارد.

چاپگر چاپ کارت داسکام DC7600
چاپگر چاپ کارت داسکام DC7600

امکانات پرینتر داسکام 7600

 • چاپ لب به لب کارت
 • چاپ 144 کارت یک طرفه در هر ساعت
 • از ویندوز۷-ویندوز۸-ویندوز۱۰-ویندوز۱۱ پشتیبانی میکند.
 • دارای گارانتی یکساله مانی کارت میباشد.
 • دارای رابط کاربری USB , ETHERNET است.
 • اندازه های استاندارد کارت:   CR-80 (3.375 × ۲٫۱۲۵ ˝W / 85.6 میلی متر طول × ۵۴ میلی متر W)
 • پنل صفحه: ال سی دی بهمراه ۴ دکمه جهت کنترل منو
 • ظرفیت خشاب ورودی: ۲۵۰ کارت
 • امکان چاپ واترمارک UV
 • شامل ماژول فلیپر
 • شامل فلت تنر
 • ماژول های انکدر: انکدر مایفر(قابلیت خواندن و نوشتن) – ریدر مگنت
 • ضخامت کارت قابل چاپ: ۰٫۵۰۸ میلی متر تا ۱٫۲۷ میلی متر بصورت تغذیه خودکار و ۰٫۲۵۴ میلی متر تا ۱٫۲۷ میلی متر بصورت تغذیه دستی
 • نرم افزار صدور کارت: نرم افزار صدور کارت داسکام نسخه پایه

ما در مانی کارت علاوه بر پرینتر های کارت داسکام پرینتر های انتقال مجدد دیگری نیز موجود داریم . برای خرید انواع پرینتر چاپ کارت پی وی سی و مشاوره رایگان برای خرید با ما به شماره 02188442854 تماس بگیرید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up