پرینتر چاپ کارت جوهر افشان چیست؟

در گذشته پرینتر های کارت به دو روش مستقیم و انتقال مجدد کار چاپ کارت را انجام می‌دادند. فناوری چاپ کارت جوهر افشان از فناوری های دیگر کارت جدید تر است. این نوع چاپ به جای چاپ کارت با ریبون از کارتریج استفاده میکند. پرینتر های چاپ کارت جوهر افشان جدیدا به بازار آمده اند که نسبت به پرینتر های کارت قبلی بسیار ارزان تر هستند, اما در عین حال این پرینتر ها کیفیت چاپ معقولی دارند و همچنین سرعت چاپ بالایی دارند. برای آگاهی بیشتر از پرینتر های چاپ کارت جوهر افشان, در این مطلب با ما همراه باشید.

چاپگر کارت جوهر افشان در بخش های مختلفی مانند شرکت، مدرسه، دولت و بازار تجاری کاربرد دارد. شرکت ها از این چاپگرها برای چاپ کارت شناسایی کارکنان و مدیریت بازدیدکنندگان استفاده می کنند. مدارس از آنها برای چاپ کارت شناسایی دانش آموزی، کارت کتابخانه و کارت شناسایی کارکنان استفاده می کنند. دولت ها از چاپگرهای کارت جوهرافشان برای صدور کارت شناسایی شهروندان، ثبت نام رأی دهندگان و چاپ گواهینامه رانندگی استفاده می کنند. موسسات تجاری از آنها برای کارت های باشگاه مشتریان و سیستم های کنترل دسترسی استفاده می کنند. در تمام این بخش ها، چاپگرهای کارت جوهر افشان در فرآیندهای صدور کارت کارآمد نقش دارند.

پرینتر کارت جوهر افشان جدید

چاپ جوهر افشان چیست؟

بازار پرینتر چاپ کارت جوهر افشان به دو نوع اصلی تقسیم می شود: فوم حرارتی و میکرو پیزو. فناوری فوم حرارتی از گرما برای ایجاد حباب‌هایی استفاده می‌کند که جوهر را به سمت کارت هدایت می‌کند، در حالی که فناوری میکرو پیزو از کریستال‌های کوچک پیزوالکتریک برای ایجاد فشار و فشار جوهر به کارت استفاده می‌کند. هر دو نوع چاپ با کیفیت بالایی را برای کارت ارائه می دهند، اما فوم حرارتی به دلیل سرعت چاپ سریعتر و نیازهای تعمیر و نگهداری کمتر شناخته شده است، در حالی که میکرو پیزو قابلیت چاپ دقیق و دقیق را ارائه می دهد. این انواع نیازها و ترجیحات مشتریان مختلف را در بازار چاپگر کارت جوهر افشان برآورده می کنند.

در حال حاضر، یکی از شرکت هایی که دارای چاپگرهای جوهرافشان است، برند فارگو میباشد و برای کار به جوهر و کارت های پی وی سی فرموله شده خاص نیاز دارند. سه مرحله اصلی برای تولید کارت جوهرافشان با فناوری حرارتی وجود دارد. ابتدا محفظه نگهدارنده حباب جوهر گرم می شود. سپس حباب جوهر در اثر گرما می ترکد و قطره جوهر از نازل بیرون می زند و توسط هد روی کارت مینشیند.

پرینتر چاپ کارت شناسایی جوهرافشان چیست؟

کارت جوهر افشان کیفیت چاپ فوق العاده ای را ارائه می دهند و با توجه به پیشرفت در فناوری، چاپگرهای کارت جوهر افشان اکنون یکی از پرکاربردترین چاپگرهای کارت شناسایی در بازار هستند. چاپگر کارت جوهر افشان علاوه بر قابلیت چاپ بر روی کارت های شناسایی با اندازه های مختلف، می تواند علاوه بر کارت پی وی سی بر روی طیف وسیعی از مواد مانند چوب، کاغذ و فلز و… چاپ کند.

برخلاف چاپگرهای کارت شناسایی با فناوری چاپ مستقیم به کارت و یا فناوری چاپ انتقال مجدد، چاپگرهای کارت شناسایی جوهرافشان از گرما و ریبون برای ایجاد تصویر استفاده نمی کنند. چاپگر کارت جوهر افشان از هد چاپ و کارتریج مانند چاپگرهای کاغذ خانگی شما برای بازسازی تصاویر با قطرات جوهر استفاده می کند. این روش چاپ به شما این امکان را می دهد که روی مواد مختلف چاپ کنید و تصاویری با وضوح بالاتر ایجاد کنید.

استفاده از قطرات جوهر مشکلاتی را به دلیل زمان “خشک شدن” مورد نیاز ایجاد کرده است. با این حال، به دلیل سیستم‌های پردازش UV مدرن که در دستگاه‌ها تعبیه شده است، جوهر به PVC و بیشتر مواد می‌چسبد و فوری خشک میشود.

چاپ جوهر افشان نوعی چاپ است که تصاویر و متن را با حرکت دادن قطرات جوهر روی سطح از طریق هد چاپ و کارتریج بازسازی می کند. هنگامی که نوبت به چاپ روی کاغذ می رسد، آنها مزایای بسیاری را معرفی کردند. آنها می توانند جزئیات کوچکتر را با وضوح بالاتر نسبت به سایر چاپگرها چاپ کنند، در عملکرد بسیار بی صدا هستند و به لطف استفاده از کارتریج های جوهر، همیشه استفاده از آنها بسیار ساده است.

مزایای کلیدی چاپ کارت جوهر افشان چیست؟

چاپگرهای کارت شناسایی جوهرافشان دارای طیف وسیعی از جلوه‌های چاپی مختلف (برجستگی، خط بریل و لاک) هستند. همچنین می‌توانند بصورت لبه به لبه کارت پی وی سی را چاپ کنند .چاپ انواع کارتهای RFID و کدگذاری همزمان کارت هنگام چاپ از جملع دیگر مزایای چاپگر جوهرافشان میباشد که راه حل عالی برای کسانی که به دنبال صدور فوری، افزایش تطبیق پذیری و شخصی سازی کارت خود هستند، میباشد.

حتما بخوانید: گزینه های رمزگذاری پرینتر کارت شناسایی چیست؟

چاپگرهای کارت جوهر افشان چگونه کار می کنند؟

برای ساده کردن این کار، پرینتر چاپ کارت جوهر افشان اساساً به روشی مشابه محصولات رومیزی اداری که ممکن است برای چاپ اسناد کاغذی استفاده می کنید کار کند. به جای استفاده از CIJ (جوهرافشان پیوسته) از یک فرآیند چاپ حرارتی مدرنتر DOD (قطره ای) استفاده می کند که شامل خروج جوهر از نازل به اندازه رنگ مورد نیاز هر تصویر که با یکدیگر متفاوت میباشد و روی کارت چاپ می شود.

این دستگاه ها همچنین شامل فرآیند خشک‌کردن UV میباشد که جوهر را فوراً خشک می‌کند. بنابراین زمانی که کارت کامل چاپ شد، بدون نگرانی از پخش شدن جوهر یا لکه شدن روی دست‌های شما، بلافاصله با آن کار کنید. این امکان صدور فوری همه کارت ها را بدون هیچ گونه نگرانی فراهم می کند. یکی دیگر از مزایای پرینتر جوهر افشان نداشتن هد پرینتر ثابت میباشد. به این معنا که هد روی کارتریج جوهر میباشد و با هربار اتمام جوهر و تعویض کارتیج هد پرینتر نیز نو میشود و انگار هد نو روی دستگاه مجدد نصب شده است که باعث میشود تا در صورت اسیب دیدن هد دیگر نیاز به هزینه قابل توجه جهت تعویض هد نباشد برخلاف پرینترهای چپ مستقیم و انقال مجدد ایراد خط افتادن روی کارت بصورت کامل در این پرینترها با ویژگی تعویض هد همراه کارتیج بصورت کامل مرتفع شده است.

البته تنها یک مشکل درپرینترهای جوهرافشان وجود دارد. در این پرینتر بخاطر استفاده از فناوری جوهر جهت جلوگیری از خشک شدن کارتیج, دستگاه باید هرچند روز حتما کارکند. این پرینتر نمیتواند مدت زمان زیادی بدون استفاده بماند. زیرا دراین صورت کارتریج جوهر خشک شده و مجبور به هزینه و تعویض کارتریج جوهر دستگاه قبل از تمام شدن آن می شوید.

چرا ساخت چاپگر کارت شناسایی جوهرافشان اینقدر طول کشیده است؟

علیرغم اینکه یک فناوری رایج برای چاپ روی کاغذ و سایر بسترها است، در گذشته چاپ جوهر افشان واقعاً گزینه ای برای چاپ روی کارت های پلاستیکی نبوده است. این در درجه اول به این دلیل بود که:

 • کیفیت چاپ استانداردهای لازم برای اکثر برنامه ها را برآورده نمی کند.
 • همچنین ایجاد چاپگری که با چندین نوع کارت کار می کند دشوار بود.
 • بسیاری از چاپگرها همچنین به آداپتورها و سینی های دست و پا گیر نیاز داشتند تا بتوانند کارت ها را چاپ کنند.
 • جوهر نمی تواند دمای بالای مورد نیاز برای چسباندن خوب روی کارت ها را تحمل کند.

درنتیجه کسانی که به دنبال چاپ کارت شناسایی با کیفیت بالا و سایر کارت های پلاستیکی بودند مجبور بودند از چاپگر کارت شناسایی مستقیم به کارت یا چاپگر انتقال مجدد استفاده کنند.

حتما بخوانید: پرینتر های کارت انتقال مجدد چیست؟

معرفی پرینتر های جوهر افشان

پرینتر چاپ کارت جوهر افشان Fargo INK1000

Fargo INK1000 دستگاهی است که همه چیز را تغییر می دهد. این دستگاه بسیار تخصصی به طور منحصر به فردی برای چاپ کارت های شناسایی با کیفیت بالا با قیمت مناسب طراحی شده است. بنابراین، HID Fargo چگونه این فناوری را عملی کرده است؟ در اصل، پرینتر چاپ کارت جوهر افشان Fargo INK1000 از همان فرآیند اولیه چاپگر کاغذ رومیزی استاندارد استفاده می کند.

پرینتر جوهر افشان فارگو INK1000

ابتدا محفظه ای که حباب جوهر را در خود نگه می دارد گرم می شود. هنگامی که به دمای مشخصی رسید، این حباب می ترکد و جوهر را از نازل بیرون می زند. پس از خالی شدن، محفظه به لطف خلاء که حباب بعدی را از داخل می کشد، دوباره با جوهر پر می شود. خود نازل در واقع از بین 300 تا 600 نازل تشکیل شده است که هر کدام ذرات جوهر جداگانه را روی کارت مینشاند.

چاپگر جوهرافشان INK1000 از قطره حرارتی بر حسب تقاضا برای گرم کردن و تبخیر جوهر استفاده می‌کند، که سپس با فشار از نازل خارج می‌شود و به خورد کارت می‌رود. جوهر خارجی از هد چاپ، سپس با تبخیر حلال، روی سطح کارت مینشیند. هنگامی که این اتفاق افتاد، تنها یک لایه جوهر سخت و بادوام روی کارت باقی می ماند. این فرآیند آنقدر سریع است که کارت ها تقریباً بلافاصله خشک می شوند.

کارتریج HID Fargo INK1000

همانطور که اشاره کردیم، یک مشکل سنتی چاپ شناسه با استفاده از پرینتر چاپ کارت جوهر افشان، جوهر بوده است. در گذشته، اغلب به روکش کارت مخصوصی نیاز داشت تا جوهر بچسبد. با این حال، این مشکل در پرینتر INK1000 مرتفع می‌شود.

این دستگاه از جوهر مبتنی بر الکل فرموله شده ویژه در کارتریج جوهر YMC تمام رنگی ساده استفاده می کند که به طور خاص برای پشتیبانی از انواع کارت های PVC از جمله 100٪ PVC، کارت های PVC کامپوزیت، PVC چند لایه و PVC پرداخت شده طراحی شده است. این ویژگی INK1000 را از چاپگرهای کارت پلاستیکی جوهرافشان در گذشته جدا می کند و آن را به محصولی بسیار همه کاره تبدیل می کند که جایگزین مناسبی بجای سیستم چاپ مستقیم به کارت و انتقال مجدد است.

مزایا:

 • نصب آسان کارتریج: یک کارتریج جابجایی ساده جایگزین ریبون‌های نامناسبی می‌شود که پرینتر‌های مستقیم به کارت و انتقال مجدد از آن استفاده می‌کنند و استفاده از آن را بسیار آسان‌تر می‌کند و احتمال ایجاد خطا را کمتر می‌کند.
 • عدم بوجود امدن مشکل در ریبون: عدم وجود ریبون این معنی است که دیگر نوارهاشکسته یا چروکیده نمی شوند. علاوه بر این، هد چاپ مستقیماً با کارت تماس ندارد.
 • پوشش کامل کارت: حاشیه های سفید در لبه های کارت بصورت کامل چاپ و پر میشوند. جابجایی یکنواخت جوهر چاپ کارت حرفه ای با لبه کامل را تضمین می کند.

چاپگر کارت شناسایی جوهرافشان artisJet Proud

این پرینتر چاپ کارت جوهر افشان مجهز به موتور چاپ جوهر افشان UV با وضوح بالا، سیستم تغذیه خودکار دقیق کارت و طیف گسترده ای از گزینه های رمزگذاری میباشد. پرینتر جوهرافشان Artisjet proud برای نیازهای عملیاتی تیراژ بالا، مانند رویدادها، و مواردی که سفارشی سازی کارت های زیادی مورد نیاز است، طراحی شده است.

چاپگر کارت شناسایی جوهرافشان artisJet Proud
چاپگر کارت شناسایی جوهرافشان artisJet Proud

ویژگی های پرینتر:

افزایش دوام چاپ : چاپ UV به دلیل اینکه تحت تأثیر دما، رطوبت و غیره قرار نمی گیرد، دوام بیشتری نسبت به چاپ حرارتی دارد.

وضوح چاپ با کیفیت بالا : 1440 نقطه در اینچ

دسترسی آسان برای محاسبه هر چاپ : نرم افزار artisJet Workstation میزان جوهر مصرف شده قبل از چاپ و همچنین زمان تخمینی چاپ را نشان می دهد.

چاپ در رنگ‌های پنتون و همچنین CMYK : می‌توانید رنگ‌های پنتون را با سفارشی‌سازی نمایه‌های ICC در صورت درخواست اعمال کنید. معمولاً artisJet Proud بصورت CMYK چاپ می کند.

پرینتر کارت فارگو HID ELEMENT

HID Global با چاپگر/رمزگذار/حکاک لیزری کارت صنعتی HID ELEMENT معتبرترین، مقرون به صرفه ترین و با حجم بالا و صدور کارت مالی موجود در صنعت را ارائه می دهد.
چاپگر HID ELEMENT مبتنی بر دسکتاپ و در عین حال سنگین، برای برنامه‌های کارت شناسایی بزرگ دولتی، مؤسسات مالی، دفاتر خدمات پر زحمت و شرکت‌های بزرگ مناسب است. HID ELEMENT مدولار و مقیاس‌پذیر، چاپ جوهر افشان UV، حکاکی لیزری اختیاری و مجموعه‌ای از گزینه‌های رمزگذاری را برای پاسخگویی به طیف گسترده‌ای از نیازهای برنامه اعتباری با وضوح بالا ارائه می‌دهد.

جوهر پرینتر فارگو HID ELEMENT


استفاده از پرینترهای رومیزی مستقیم به کارت (DTC™) و انتقال مجدد آسان است، اما با مدولار بودن، قدرت و سرعت خروجی به نسخه مرکزی رقیب، HID ELEMENT دنیای کاملا جدیدی از امکانات را برای صدور اعتبار در دسکتاپ باز می کند.
ویژگی های کلیدی:

 • چاپ کارت جوهر افشان UV با وضوح بالا
 • حکاکی لیزری دقیق
 • گزینه های رمزگذاری متعدد
 • ورودی/خروجی با ظرفیت بالا تا 1600 کارت
 • ماژولار بودن بی سابقه در دسکتاپ
 • وضوح تصویر: حداکثر ۶۰۰ نقطه در اینچ در ۱۲۰۰ نقطه در اینچ 
این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up