چاپ کارت گواهینامه pvc

چاپ کارت گواهینامه به صورت روزانه در بسیاری از کسب و کار ها انجام می‌شود. کارت گواهینامه یکی از مدارک ضروری جهت ارائه به بخش های مختلف جهت نشان دادن توانایی فرد در آن ضمینه خاص می‌باشد. مانی کارت به صورت حرفه ای کار چاپ کارت pvc از جمله کارت های گواهینامه را برای شما انجام می‌دهد. در متن زیر به نحوه طراحی و چاپ کارت های گواهینامه، کاربرد آنها و همچنین پرینتر کارت مناسب چاپ این مدل کارت ها اشاره شده است.

چاپ کارت گواهینامه در مانی کارت

کارت گواهینامه چیست؟

کارت گواهی‌نامه سندی کتبی جهت اثبات دوره گذرانده شده یا مهارت کسب شده در یک زمینه خاص می‌باشد. این کارت های گواهینامه در زمینه های مختلف مانند رانندگی، آموزشی، تحصیلی و موارد دیگر کاربرد فراوان دارند. چاپ کارت های گواهینامه خود را به مانی کارت بسپارید. ما طراحی و چاپ انواع کارت گواهینامه, کارت پرسنلی, کارت همایش و … را برای شما انجام می‌دهیم.

کارت گواهینامه چیست؟

انواع مختلف گواهی‌نامه‌ها

کارت های گواهینامه در انواع مختلفی چاپ می‌شوند که عبارت‌اند از:

 • گواهینامه تحصیلی

گواهی نامه های تحصیلی به سادگی یک سابقه تمام نمرات خود شما که در یک فهرست مرتب شده بر اساس موضوع می‌باشد. برای ساده کردن وضعیت تحصیلی، گواهی نامه های تحصیلی مدرکی از تحصیلات شما هستند و عملکرد تحصیلی شما در طول سالها را منعکس می‌کنند. یک گواهی نامه تحصیلی به دانشگاه ها کمک می‌کند تا دریابند شما چه دروسی را مطالعه کرده اید و چقدر در هر کدام استعداد دارید. این مرور دقیق می‌تواند آنها را در تصمیم‌گیری برای تایید برای دوره‌ای که در حال درخواست آن هستید، کمک کند. گواهی نامه های تحصیلی روش عالی برای نشان دادن توانایی شما در دروسی که مسلط به آنها شده اید می‌باشد. نمرات خوب بدون شک به شما کمک می‌کنند تا از رقابت برتر بیرون بیایید.

گواهی تجربه کار یک سند رسمی است که توسط کارفرما به عنوان تاییدیه برای زمانی که یک کارمند فعلی یا سابق با شرکت همکاری می کند، ارائه می‌شود. این سند سمت و سابقه کاری آنها را تأیید می‌کند. هدف اصلی یک گواهی تجربه، تأیید ادعایی است که یک کاندیدا در رزومه خود مطرح می‌کند. اغلب، کارمندان در زمان تغییر شغل یا درخواست وام، از یک چنین گواهی استفاده می‌کنند. این یک سند ضروری برای اضافه کردن به پرونده کاری یک کارمند است.

 • گواهینامه رانندگی

گواهینامه های رانندگی در پایه های مختلف و برای وسایل نقله سواری، وسایل نقلیه سنگین و موتور سیکلت ها ارائه می‌شوند. برای دریافت گواهینامه های رانندگی نیاز است ابتدا دوره های آیین نامه رانندگی و پس از آن کلاس های رانندگی با هرکدام از وسایل ذکر شده در تعداد جلسات مشخص گذرانده شوند و در انتها در صورت قبولی در آزمون نهایی، موفق به دریافت اجازه رانندگی و گواهینامه مخصوص شوند.

مراحل چاپ کارت گواهینامه

جهت چاپ کارت گواهینامه در مرحله زیر را دنبال کنید:

کارت گواهینامه غواصی

طراحی کارت: شما باید فایل از پیش طراحی شده کارت گواهینامه خود را اماده کنید و با استفاد از انواع نرم افزار های طراحی یا نرم افزار های صدور کارت این کار را می‌توانید انجام دهید.

انتخاب پرینتر کارت: برای چاپ کارت گواهینامه بهتر از از پرینترهای چاپ غیر مستقیم مانند داسکامِ DC7600 استفاده کنید. این دستگاه های چاپ کارت pvc امکان چاپ امنیتی و با دقت بالا را فراهم می‌کنند.

چاپ نمونه اولیه: برای اطمینان از طرح خود و چاپ آن، ابتدا چند نمونه چاپ کنید و پس از تایید نهایی اقدام به چاپ انبوه کنید.

چاپ انبوه: پس از اطمینان از نمونه اولیه می‌توانید تعداد بالا دستور پرینت به پرینتر کارت خود ارسال کنید یا در صورت نداشتن پرینتر صدور کارت، آنها را برون سپاری کنید.

ذخیره اطلاعات روی کارت:  اگر از کارت های هوشمند جهت گواهینامه های خود استفاده می‌کنید، پس از چاپ کارت با دستگاه های کارتخوان مخصوص، اقدام به کد کردن و ذخیره اطلاعات بر روی کارت های خود کنید.

بررسی کارت: کارت را از نظر کیفیت چاپ و صحیح ذخیره شدن اطلاعات روی کارت بررسی کنید.

نحوه طراحی گواهینامه

هنگام طراحی گواهینامه باید قوانین خاصی را رعایت کنید. برای مثال، طرح‌های گواهی شما باید از پروتکل‌ها و دستورالعمل‌هایی پیروی کنند که توسط یک مرجع در زمینه خاص یا توسط شرکتی که در آن کار می‌کنید که آنها را صادر کرده است، تنظیم شده باشد.

طراحی کارت گواهینامه
طراحی کارت گواهینامه

موارد زیر در طراحی یک کارت گواهینامه باید مورد توجه قرار گیرند:

اطلاعات مربوط به صادر کننده گواهی:

 • نام سازمان شما 
 •  آرم شرکت شما 
 •  امضا
 • وب‌سایت

اطلاعات در مورد گیرنده:

 • نام کامل گیرنده
 • عنوان دوره/برنامه/وبینار
 •  امتیاز/نمره
 •  اطلاعات اضافی درباره برنامه شما
 • تاریخ صدور
 • تاریخ انقضا

هنگام طراحی یک کارت گواهی نامه مراحل زیر باید رعایت شوند:

 • استفاده از نرم افزار های طراحی کارت مانند فوتوشاپ، کورل، ایلوستریتور و..
 • طراحی کارت گواهینامه با استفاده از المان های تعیین شده
 • گرفتن خروجی با کیفیت و لایه باز جهت چاپ

چند نکته برای طراحی گواهینامه ای با ظاهر حرفه ای

 • یا از دستورالعمل های طراحی گواهی استاندارد پیروی کنید یا از دستورالعمل های طراحی برند خود پیروی کنید.
 • از رنگ های زیاد استفاده نکنید.
 • اگر احساس می کنید که در طراحی خوب نیستید، از قالب موجود آنلاین استفاده کنید.
 • به فضای سفید توجه ویژه ای داشته باشید (فضای بدون هیچ اطلاعاتی) نه زیاد و نه خیلی کم باشد.

پرینتر مناسب جهت چاپ کارت گواهینامه

گواهینامه های بین المللی با هدف معتبر و رسمیت بخشیدن به توانایی یک فرد یا مؤسسه در زمینه خاصی از فعالیت، مانند گواهی مهارت در زبان های خارجی، گواهی های مالی، سوابق در مؤسسات نمایندگی کلاس های حرفه ای و غیره است.

سیستم چاپ مناسب کارت های گواهینامه، پرینترهای چاپ کارت انقال مجدد یا غیرمستقیم می‌باشند. در این فرایند چاپ، تصویر ابتدا از روی ریبون بر روی فیلم چاپ شده و سپس با دما و فشار بالا بر روی کارت قرار می‌گیرد. این منجر به دو مزیت قوی می‌شود: چاپ قابل اطمینان تر به ویژه وقتی که بر روی کارت‌های تراشه‌ دار (تراشه تماسی و RFID) و همچنین بر روی کارت‌هایی با سطوح ناهموار چاپ می‌کنید، باید فرآیند انتقال مجدد انتخاب شود زیرا تراشه با هد دستگاه در تماس قرار نمی‌گیرد و با آنتن داخل کارت مداخله ندارد. علاوه بر این، بر خلاف سیستم چاپ مستقیم, فیلم امکان چاپ بدون حاشیه را فراهم می‌کند. پیشنهاد ما به شما پرینتر Dascom DC7600 است.

کارت های گواهینامه بدلیل داشتن درجه بالای امنیت نیاز به پرینتر های کارتی دارند که وضوح بالا و قابلیت های امنیتی داشته باشند. ازجمله پرینتر های مورد استفاده جهت چاپ کارت گواهینامه، می‌توان به پرینتر داسکام DC7600 اشاره کرد. این پرینتر با کیفیت چاپ 600dpi، قابلیت چاپ ریزنوشته امنیتی، چاپ یووی و چاپ لمینیت هولوگرام بر روی کارت های گواهی‌نامه را دارد. چاپ دوطرفه کارت بهمراه لمینت، همزمان توسط داسکام DC7600 انجام می‌شود. از دیگر قابلیت های این دستگاه می‌توان به چاپ متالیک اشاره کرد که امکان پرینت رنگ های خاص را فراهم می‌کند.

آیا کارت های گواهینامه لمینیت می‌شوند؟

بله، کارت های گواهی‌نامه دارای لمینت هولوگرام در دوطرف کارت می‌باشند. این نوع لمینت علاوه بر بالابردن امنیت کارت و جلوگیری از جعل، طول عمر کارت های صادر شده را بالا می‌برد. معمولا کارت های گواهینامه بصورت 10 ساله صادر می‌شوند.

دو نوع لمینت بر روی کارت های گواهینامه می‌توان اعمال کرد: لمینت ساده و لمینت هولوگرام. لمینت ساده طول عمر و دوام کارت شما را بالا برده و از آسیب به تصویر چاپ شده بر روی کارت و پاک شدن یا مخدوش شدن آن جلوگیری می‌کند. لمینت هولوگرام علاوه بر دارا بودن ویژگی های لمینت ساده، امنیت کارت را نیز با طرح های هولوگرافیکی خاص افزایش می‌دهد که در زوایای مختلف نوری، قسمت های مختلف از هولوگرام نمایان می‌شود. این امر از جعل یا دستکاری کارت جلوگیری می‌کند.

نمونه چاپ کارت گواهینامه

جا کارتی مناسب کارت گواهینامه چیست؟

کارت های گواهینامه بدلیل داشتن متریال با کیفیت و همچنین اعمال چند لایه لمینت و هولوگرام بر روی کارت، مقاومت بالایی در برابر آسیب های خارجی مانند آب، گرما و … دارند. این کارت ها را می‌توان در کیف پول یا انواع جاکارتی های پلاستیکی نگهداری کرد. جاکارتی های پلاستیکی به دو دسته نرم و خشک تقسیم بندی می‌شوند. نگهدارنده های نرم کارت، انعطاف بیشتری نسبت به جاکارتی های خشک دارند و نمی‌شکنند، در مقابل جاکارتی های پلاستیک خشک دارای مقاومت بیشتری هستند. جاکارتی ها به دو صورت عمودی و افقی وجود دارند که با توجه به نوع کارت چاپی شما که بصورت افقی باشد یا عمودی، امکان انتخاب می‌دهند. همچنین می‌توان آنها را به آویز های گردنی متصل کرد یا بوسیله گیره به پیراهن وصل کرد.

مراحل دریافت کارت گواهینامه در ایران چیست؟

برای چاپ کارت گواهینامه رانندگی در ایران باید مراحل زیر را طی کنید:

 • ثبت نام
 • انجام معاینات پزشکی
 • گذراندن کلاس‌های آیین‌نامه و فنی
 • قبول شدن در آزمون مقدماتی آیین‌نامه
 • طی کردن ۱۲ جلسه کلاس عملی رانندگی
 • قبول شدن در آزمون مقدماتی شهر

جنس کارت گواهینامه ایرانی چیست؟

کارت های گواهینامه معمولا از جنس pvc یا pc هستند. رایج ترین متریال مورد استفاده برای کارت های گواهی‌نامه، پی وی سی است که به دلیل قیمت کمتر و کیفیت و مقاومت مناسب، برای چاپ انواع کارت های گواهینامه استفاده می‌شوند. کارت های از جنس پلی کربنات دارای مقاومت بالاتری هستند و هزینه بسیار بالاتری نسب به کارت های pvc دارند.

کارت گواهینامه یک سند ضروری جهت اثبات مهارت، آموزش یا دوره ای است که فرد در آن شرکت کرده و نشان دهنده ی راستی این ادعا می‌باشد. این کارت ها در زمینه‌های مختلف ارائه و صادر می‌شوند. شرکت مانی کارت با بیش از 20 سال سابقه در زمینه تولید و چاپ انواع کارت های گواهی‌نامه و همچنین فروش پرینترهای صدور کارت گواهینامه با متخصصانی مجرب آماده ارائه خدمات می‌باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با تلفن های 021-88442854 یا 09199273474 در تماس باشید.

سوالات متداول

قیمت چاپ هر کارت گواهینامه چقدر است؟

با توجه به روش چاپ (افست, افست لمینیت و دیجیتال), قیمت چاپ کارت گواهینامه متغیر است. قیمت این کارت ها بین 30 تا 40 هزار تومان می‌باشد.

طول عمر هر کارت گواهینامه چقدر است؟

این کارت ها بین 5 تا 10 سال عمر می‌کنند.

چاپ کارت گواهینامه چقدر زمان می‌برد؟

چاپ این کارت ها 7 روز کاری زمان نیاز دارد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up