چاپ کارت دیجیتال

چاپ کارت دیجیتال یکی از بهترین روش های چاپ کارت است. هزینه این روش نسبت به چاپ افست خشک و چاپ افست لمینیت کمتر است. یکی از بهترین چیزها در مورد چاپ دیجیتال این است که می‌توانید گزینه‌های چاپ خود را با سهولت نسبی سفارشی کنید، که امتیاز بزرگی است که به راحتی قابل قبول است. وقتی از انواع دیگر روش‌های چاپ استفاده می‌کنید، مانند چاپ افست، کوچک‌ترین تغییرات ممکن است نیاز به انجام کارهای آماده‌سازی پیش از چاپ زیادی داشته باشد. اما وقتی به صورت دیجیتالی چاپ می‌کنید، می‌توانید جهت گیری و سایر گزینه های چاپ را با کلیک یک دکمه تنظیم کنید.

چاپ دیجیتال کارت

چاپ دیجیتال همچنین به شما امکان می‌دهد اسناد را به‌صورت بی‌سیم از طریق اینترنت چاپ کنید، کاری که با چاپ افست یا چاپ صفحه نمی‌توان انجام داد (به هر حال نه هنوز) زیرا این روش‌های چاپ به مقدار زیادی کار و آمادگی فیزیکی نیاز دارند. در نهایت، اگر حجم کمی از اسناد را چاپ می‌کنید، چاپ دیجیتال بسیار مقرون به صرفه است. اگر از چاپ افست برای چاپ کمتر از چند صد صفحه در یک زمان استفاده کنید، هزینه های عملیاتی شما بسیار بیشتر از هزینه های چاپ خواهد بود. ما در این مطلب چاپ کارت دیجیتال را کامل بررسی می‌کنیم.

چاپ کارت دیجیتال چیست؟

چاپ کارت دیجیتال یک روش‌ انتقال تصاویر دیجیتال به سطوح چاپی است. این چاپ معمولا شامل چاپ حرفه ای در تیراژهای پائین توسط پرینترهای چاپ کارت‌های پی وی سی و دیگر منابع دیجیتال است که توسط دستگاه چاپ کارت انجام می‌شود. چاپ دیجیتال دارای هزینه بیشتری برای چاپ در مقایسه با روشهای سنتی مثل افست است. این قیمت بالاتر, با صرفه جویی در هزینه های دیگری چون تهیه پلیت های چاپ در تیراژهای کم تعداد, جبران پذیر است. از این نوع چاپ می‌توانید برای چاپ کارت‌های عضویت, کارت های گارانتی, چاپ کارت رفاه و … استفاده کنید.

چاپ دیجیتال فرآیند چاپ تصاویر مبتنی بر دیجیتال به طور مستقیم بر روی انواع بسترهای رسانه ای است. بر خلاف چاپ افست نیازی به پلاک چاپی نیست. فایل‌های دیجیتالی مانند PDF یا فایل‌های انتشار رومیزی را می‌توان مستقیماً به دستگاه چاپ دیجیتال فرستاد تا روی کاغذ، کاغذ عکس، بوم، پارچه، مواد مصنوعی، مقوا و سایر بسترها چاپ شود. هر زمان که فایلی را از رایانه، تلفن یا درایو فلش خود چاپ می‌کنید، چاپ دیجیتال در کار است. ما در مانی کارت بهترین خدمات چاپ کارت پی وی سی را ارائه می‌کنیم و انواع کارت های دیجیتال را برای شما چاپ می‌کنیم.

چاپ کارت دیجیتال پی وی سی رفاه کارمندی
چاپ کارت دیجیتال پی وی سی آرایشی
چاپ کارت دیجیتال پی وی سی پرسونلی

نمونه چاپ کارت دیجیتال پی وی سی مانی کارت

چاپ دیجیتال امکان چاپ سریع پس از تقاضا در تیراژ کم را فراهم آورده و امکان تغییر طرح و محتویات آن را در اختیار می‌گذارد. همچنین در چاپ دیجیتال صرفه جویی در نیروی انسانی و توان رو به گسترش ماشین های چاپ دیجیتال در بالا بردن کیفیت چاپ و پایین آمدن هزینه تمام شده وجود دارد. چاپ هر برگ چاپی و بالا رفتن تیراژ در چاپ دیجیتال به این معناست که چاپ دیجیتال در حال رقابت با چاپ افست و حتی پیشی گرفتن از آن می‌باشد.

امکانات چاپ کارت دیجیتال چیست؟

چاپ دیجیتال امکانات زیر را به شما می‌دهد:

 1. چاپ در تیراژ محدود :در این چاپ به دلیل پرینت مستقیم از کامپیوتر به روی کارت های پی وی سی و امکان کالیبراسیون دستگاه امکان چاپ در تیراژ پایین حتی یک نسخه با هزینه کم وجود دارد به همین دلیل این روش چاپ دیجیتال برای مصارفی مثل تهیه نمونه و یا پرینت محصولات کم تعداد و سریع کاربرد زیادی دارد. یک چاپگر کارت های پی وی سی برای چاپ میلیون ها کارت ساخته نشده است، بلکه باید بتواند در طول مدت زمان عمر خود نهایتاً هزاران کارت چاپ کند، که البته این کار را خیلی خوب انجام می‌دهد. بنابراین با توجه به هزینه تمام شده و سرعت کار، چاپ دیجیتال برای چاپ در تیراژ محدود، عملیاتی و به صرفه می‌باشد.
 2. چاپ شخصی شده (Customization): در چاپ دیجیتال با وجود امکان چاپ در تیراژ محدود شما می‌توانید هر کدام از سطح چاپی خود را متفاوت با سطوح چاپی قبلی چاپ کنید. مثلأ: می توان کارت تبریک‌های شخصی شده با تصاویر متفاوت یا کارت پرسنلی با طرح های متفاوت از هم را در هر دور به چاپ برسانیم. بخصوص این قابلیت به ما امکان چاپ اطلاعات متغیری خواهد داد. این بدین معناست که می توانیم در هر سطح چاپ خود اطلاعات متفاوتی را چاپ کنیم.
 3. چاپ اطلاعات متغیر (Variable Data Printing) : می‌توانید اطلاعات مختلف را در سرعت بالا چاپ کنید.
 4. مدت زمان آماده‌سازی کوتاه (Short Startup) : مدت اماده سازی کارت دیجیتال 3 تا 4 روز است.

چاپ دیجیتال چه تفاوتی با چاپ افست دارد؟

پرینت دیجیتال با روش‌های چاپ آنالوگ سنتی – مانند چاپ افست – متفاوت است، زیرا دستگاه‌های چاپ دیجیتال به صفحات چاپی نیاز ندارند. به جای استفاده از صفحات فلزی برای انتقال تصویر، دستگاه های چاپ دیجیتال تصویر را مستقیماً روی بستر رسانه چاپ می‌کنند.

فناوری چاپ تولید دیجیتال به سرعت در حال پیشرفت است و کیفیت خروجی چاپ دیجیتال به طور مداوم در حال بهبود است. این پیشرفت‌ها کیفیت چاپی را ارائه می‌کنند که از افست تقلید می‌کند. چاپ دیجیتال مزایای بیشتری را ممکن می‌سازد، از جمله:

 • چاپ شخصی، داده های متغیر (VDP)
 • چاپ برحسب تقاضا
 • دوره های کوتاه مقرون به صرفه
 • چرخش های سریع
 • چاپگر حرارتی
 • چاپگر تصعید رنگ
 • هزینه کمتر

چگونه روی کارت با روش چاپ دیجیتال چاپ کنیم؟

در چاپ دیجیتالی که در آن پرینترهای چاپ کارت به یک کامپیوتر متصل می‌شود، کامپیوتر اطلاعات مورد نظر برای چاپ شامل تصاویر و متن و غیره را به دستگاه چاپ کارت فرستاده بعد دستگاه چاپ کارت پی وی سی آنها را چاپ می‌کند. بیشتر ماشین‌های چاپ دیجیتال در طول تاریخ از فناوری مبتنی بر تونر استفاده می‌کردند و با پیشرفت سریع این فناوری، کیفیت چاپ با ماشین‌های افست رقابت می‌کرد.

روش چاپ کارت دیجیتال

در سال‌های اخیر، فناوری جوهرافشان دسترسی به چاپ دیجیتال و همچنین چالش‌های هزینه، سرعت و کیفیت را که امروزه ارائه‌دهندگان چاپ با آن مواجه هستند، ساده کرده است. فرض کنید می‌خواهید سندی را که در رایانه شما ذخیره شده است با پرینتر دیجیتال خود چاپ کنید:

 • وقتی روی Print کلیک می‌کنید، می‌توانید گزینه‌های چاپ را انتخاب کنید، مانند اینکه آیا می‌خواهید در دو طرف چاپ کنید، روی چه نوع کاغذی می‌خواهید چاپ کنید، و در کدام جهت می‌خواهید سند چاپ شود.
 • رایانه فایل و گزینه های چاپ انتخابی شما را به چاپگری که به رایانه شما متصل است ارسال می‌کند.
 • درایور چاپگر رایانه داده های رایانه را به زبانی ترجمه می‌کند که چاپگر قادر به درک آن باشد. (هر رایانه ای باید برای هر چاپگری که قرار است روی آن چاپ شود یک درایور نصب شده داشته باشد)
 • چاپگر داده ها را پردازش می‌کند و بهترین نحوه چاپ سند شما را تعیین می‌کند و سپس سند چاپ شده دیجیتالی خود را به صورت گرم و بدون فشار (به اصطلاح) دریافت خواهید کرد.

جوهرهای چاپ دیجیتال چیست؟

هنگامی که وارد چاپ یا کاوش در راه های جدید می‌شوید، انتخاب جوهر شما مهم است. همه چیز از پیکربندی جوهر گرفته تا ترکیب شیمیایی آن بر کارهایی که می‌توانید انجام دهید و نتایجی که می توانید برآن تأثیر می‌گذارد.

هیچ جوهری وجود ندارد که بتواند همه چیز را انجام دهد، و هیچ چاپگری که بتواند هر نوع جوهری را در خود جای دهد، وجود ندارد، اما اگر می‌دانید چه کاری باید انجام دهید، می‌توانید عناصر ضروری برای کسب و کار خود را محدود کنید. جوهرهای چاپ دیجیتال شامل تونر و جوهر فیروزه ای، سرخابی، زرد و سیاه (YMCK) و همچنین جوهرهای رنگی گسترده مانند نارنجی، آبی و سبز و همچنین جوهرهای خشک مخصوص برای جلوه های فلزی، سفید یا شفاف است.

رنگ ها و انواع جوهر:

 • YCMK
 • رنگ های روشن
 • رنگ های اضافی
 • جوهر سفید
 • جوهر UV براق و نقطه ای
 • جوهر فلزی
 • آغازگر
نمونه چاپ کارت دیجیتال در مانی کارت

پیکربندی جوهر دیجتال چیست؟

هر چاپگر دیجیتالی که بخرید تعداد محدودی کانال جوهر دارد، معمولاً چهار یا هشت، و هر کانال می‌تواند یک نوع جوهر ارائه دهد. قبل از انتخاب یک چاپگر دیجیتال، باید تصمیم بگیرید که چه جوهرهایی را می‌خواهید در هر کانال نصب کنید، زیرا این نوع کار و سرعت چاپ را تعیین می‌کند.

قبل از بررسی فناوری‌های مختلف جوهر، چند دسته وجود دارد که تقریباً در هر فناوری جوهر مشترک است. ابتدا ان ها را بررسی می‌کنیم.

YMCK

این پیکربندی اساسی چهار رنگ است که تقریباً در هر راه حل چاپ رنگی پیدا خواهید کرد. CMYK مخفف فیروزه ای، سرخابی، زرد و مشکی* است و با این چهار رنگ، می‌توانید اکثر برنامه های رنگی را با استاندارد خوبی تولید کنید.

*چرا K در YMCK سیاه است؟

K به “Key” یا “Key Plate” اشاره دارد، اصطلاحی از فرآیندهای چاپ دستی، به معنای پلاک ثبتی که سایر صفحات (C، M و Y) با آن تراز می‌شوند.

رنگ های روشن

ممکن است با رنگ‌های روشن‌تر جوهر برای فیروزه‌ای، سرخابی و مشکی مواجه شوید که اغلب به اختصار Lc، Lm و Lk می‌گویند. اینها به ایجاد گرادیان های صاف تری با ترکیب یک رنگ با رنگ دیگر کمک می‌کنند. به عنوان مثال، هنگام بازتولید چهره و رنگ پوست، اغلب چندین سایه ظریف از رنگ های مشابه وجود دارد. استفاده از جوهرهای سبک به شما امکان می‌دهد نتیجه واقعی تری ایجاد کنید.

رنگ های اضافی

این امکان وجود دارد که رنگ های اصلی اضافی مانند قرمز، سبز یا نارنجی را به مجموعه جوهر خود اضافه کنید. هنگام چاپ تنها با YCMK، تطبیق دقیق سایه های قرمز یا سبز دشوار است. برای اکثر برنامه های چاپ، این یک مشکل نیست، اما زمانی که باید رنگ های برند مشتری را مطابقت دهید، اهمیت بیشتری پیدا می کند. افزودن رنگ‌های اضافی جوهر به شما امکان می‌دهد محدوده رنگی یا “طیف رنگ” خود را گسترش دهید و رنگ‌ها را با دقت بیشتری مطابقت دهید.

جوهر سفید

اگر به طور انحصاری روی رسانه های سفید چاپ می‌کنید، می‌توانید اکثر محصولات را بدون نیاز به استفاده از جوهر سفید ایجاد کنید. با این حال، اگر می‌خواهید گرافیک پنجره را به خط محصول خود اضافه کنید، احتمالاً باید روی وینیل شفاف یا چسبناک چاپ کنید. در این مورد، جوهر سفید یک پوشش پایه اضافه می کند که به برجسته شدن گرافیک کمک می‌کند. به طور مشابه، اگر مستقیماً روی یک بستر تیره چاپ می‌کنید، به یک لایه زیرین سفید نیاز دارید تا گرافیک به وضوح قابل مشاهده باشد.

جوهر UV براق و نقطه ای

جوهر براق یا شفاف جوهر شفافی است که در چاپ UV استفاده می‌شود. این را می‌توان مستقیماً مانند هر جوهر دیگری با دقت بسیار زیاد اعمال کرد. با جوهر براق، می‌توانید براقیت نقطه ای و بافت های سه بعدی را به خروجی چاپ خود اضافه کنید و به شما امکان می‌دهد جلوه های جالبی ایجاد کنید، نقش برجسته را شبیه سازی کنید و حتی متن بریل را با سهولت بیشتری نسبت به سایر فرآیندهای دستی چاپ کنید.

جوهر فلزی

اگر می‌خواهید جلوه های ویژه بیشتری به چاپ های خود اضافه کنید، جوهر متالیک گزینه خوب دیگری است. با جوهر نقره ای متالیک، می‌توانید برجستگی های نقره ای را به خروجی خود اضافه کنید یا گرافیک CMYK را با یک لایه زیرین متالیک تقویت کنید. همچنین می‌توانید با چاپ روی مواد فلزی به جلوه‌ای متالیک برسید و جزئیات فلزی چاپ‌نشده را به نمایش بگذارید.

آغازگر

هنگام انشعاب به برنامه های چاپ تخصصی تر، یکی از مسائل کلیدی که ممکن است با آن روبرو شوید، توانایی جوهر برای چسبیدن به زیرلایه است. موادی مانند آلومینیوم، فولاد ضد زنگ، شیشه و برخی پلاستیک ها صرف نظر از فناوری جوهر انتخابی شما می توانند چالش برانگیز باشند. پرایمر را می‌توان قبل از چاپ به صورت دستی اعمال کرد، اما همچنین می‌توانید انتخاب کنید که چاپگر خود را با پرایمر قابل چاپ پیکربندی کنید و به شما امکان می‌دهد ناحیه چاپ را با دقت بیشتری پر کنید و در نتیجه در زمان و هزینه صرفه جویی کنید.

چاپ کارت شناسایی دیجیتال در مانی کارت

حتما بخوانید: 5 تا از بهترین فروشنده های پرینتر کارت

انواع پرینتر چاپ کارت دیجیتال چیست؟

 • چاپگر جوهر افشان : یک چاپگر جوهر افشان اسناد شما را با قرار دادن قطرات جوهر ریز روی کاغذی که از طریق چاپگر می‌چرخد (یا هر وسیله‌ای که برای چاپ انتخاب می‌کنید) ایجاد می‌کند. از آنجایی که چاپگرهای جوهر افشان از جوهر واقعی استفاده می کنند، به طور کلی می‌توانید عکس های رنگی زنده و با کیفیت حرفه ای ایجاد کنید.
 • چاپگر لیزری: این چاپگر از مکانیزم لیزری ترکیب شده با الکترومغناطیس برای ایجاد اسناد چاپی شما استفاده می‌کند. اساساً، لیزر سند یا تصویر شما را بر روی بوم الکترومغناطیسی ردیابی می کند، که ذرات باردار الکتریکی تونر روی آن می‌چسبند. تونر یک ماده چاپی است که مخصوص پرینترهای لیزری است. این سودمند است زیرا یک کارتریج تونر می‌تواند صفحات بسیار بیشتری نسبت به کارتریج جوهر تولید کند.
 • چاپگر حرارتی: این نوع پرینترها بر اساس اعمال گرما بر روی سطح کارت، رنگ را انتقال می‌دهند. این پرینترها عموماً برای چاپ کارت‌های ID و کارت‌های عضویت استفاده می‌شوند و قابلیت چاپ عکس را ندارند.
 • چاپگر تصعید رنگ: این پرینترها از روش چاپی ترانسفر حرارتی استفاده می‌کنند. آنها رنگ را مستقیماً بر روی سطح کارت انتقال می‌دهند و قابلیت چاپ تصاویر و متن با کیفیت بالا را دارند.
 • پرینترهای رترانسفر حرارتی (Retransfer Printers): این نوع پرینترها برای چاپ کارت‌های با کیفیت بالا و عکس استفاده می‌شوند. آنها از روشی به نام رترانسفر حرارتی استفاده می‌کنند که باعث انتقال رنگ از فیلم چاپ به سطح کارت می‌شود. این پرینترها برای چاپ کارت‌های ID، کارت‌های بانکی، و کارت‌های تبلیغاتی با کیفیت بالا مناسب هستند.

مزایا و معایب چاپ دیجیتال

فناوری چاپ دیجیتال در تولید بر اساس تقاضا و چاپ های کوتاه به سرعت و مقرون به صرفه برتر است. چاپ دیجیتال همچنین یک پلتفرم ایده آل برای شخصی سازی است. اگر می‌خواهید به راحتی تصاویر و پیام ها را با استفاده از چاپ داده های متغیر (VDP) تغییر دهید، چاپ دیجیتال تنها راه ممکن است. با پیشرفت در کیفیت و سرعت چاپ، معایب قبلی چاپ دیجیتال به سرعت ناپدید می‌شوند و دستگاه‌های چاپ دیجیتال شکاف خروجی افست را کم می‌کنند.

نمونه چاپ کارت دیجیتال

مزایای چاپ دیجیتال

مزایا چاپ دیجیتال عبارت اند از:

 • تمام رنگی: امکان طراحی متنوع با چاپ تمام رنگی و درجه بندی بدون محدودیت رنگ وجود دارد.
 • تحویل سریع: چاپ تمام رنگی در یک فرآیند بدون استفاده از صفحات انجام می‌شود. این امکان تحویل سریع را فراهم می‌کند.
 • زمان تطبیق رنگ کاهش می یابد: اکنون امکان ایجاد یک نمونه واحد وجود دارد که در مقایسه محصول نهایی با طرح اصلی، کیفیت یکسانی داشته باشد. استفاده از داده های دیجیتال تطبیق رنگ را آسان و ساده می‌کند و بر اساس طرح اصلی تولید می تواند بلافاصله شروع شود. چاپ آنالوگ به زمان هایی برای تطبیق رنگ قبل از شروع تولید نیاز دارد. در چاپ دیجیتال به این زمان نیازی نیست.
 • کم هزینه: تولید با هزینه کمتر با چاپ بدون پلاک و با فرآیندهای تولید کمتر حاصل می‌شود.
 • ساده: فرآیند ساده باعث می‌شود هر بدنی بتواند به راحتی چاپ کند. ساده است زیرا نیازی به دانش پیش چاپ یا ترکیب جوهر ندارد.
 • تولید با حجم کم: به صورت سفارشی و تنها یک بار تولید با چاپ بدون پلاک امکان پذیر است. چاپ داده های متغیر و تولید سفارشی نیز امکان پذیر است.
 • ارزش افزوده بالا: اکنون می توان به نیازهای مشتریان بسته به سرگرمی ها یا فصول خود به سرعت پاسخ داد. علاوه بر چاپ‌های رنگی استاندارد، چاپگرهای جوهر افشان UV امکان پرداخت براق، چاپ بافت و جلوه‌های برجسته را فراهم می‌کنند که ارزش بیشتری به مواد چاپی می‌افزاید.
 • سازگار با محیط زیست: چاپ جوهر افشان ضایعات جوهر را کاهش می‌دهد زیرا جوهر را فقط به قسمت هایی که قرار است چاپ شود بیرون می‌زند. همچنین فرآیند تمیز کردن صفحات پس از چاپ را کاهش می‌دهد.

حتما بخوانید: تکنیک های چاپ پرینتر کارت پی وی سی

معایب چاپ دیجیتال

 • محدوده پارچه های قابل چاپ محدودتر از چاپ روی صفحه است.
 • چاپ چندان بادوام نیست.
 • رنگ سفید معمولاً نمی تواند در داخل چاپ بازتولید شود.
 • به دلیل قیمت ثابت، چاپ فله کاهش هزینه را ارائه نمی‌دهد.

همانطور که دیدید، چاپ دیجیتال برای سفارشات چاپ کوچک واقعاً ایده آل است، جایی که داشتن تعدادی رنگ مختلف و جلوه های سفارشی سازی یا تصاویر عکاسی مهم است. با این حال، در مواردی که مشتریان نیاز به چاپ بر روی مواد با رنگ روشن‌تر دارند، اگر چاپگر نتواند از جوهر سفید استفاده کند، چاپ دیجیتال ممکن است مناسب نباشد. اشکال اصلی دیگر چاپ دیجیتال این است که به اندازه چاپ روی صفحه بادوام نیست، اما یک راه حل کاملا ایده آل برای رویدادهای منحصر به فرد و اهداف نمایش یکباره است. و در نهایت، اگر چاپ دیجیتال را انتخاب کنید، به صرفه‌جویی در مقیاس در هزینه‌های چاپ دست نخواهید یافت زیرا قیمت‌ها بدون توجه به تعداد چاپ‌های مورد نیاز ثابت باقی می‌مانند.

مانی کارت و چاپ کارت دیجیتال

ما در مانی کارت چاپ انواع کارت دیجیتال را برای شما انجام می‌دهیم. شما میتوانید طراحی کارت دیجیتال خود را هم به ما بسپارید. طراحان مجرب ما به صورت حرفه ای با توجه به نیازمندی شما بهترین کارت را برای شما طراحی می‌کنند. طراحی های کارت مانی کارت خلاقانه و جذاب است. شما همچنین می‌توانید خودتان کار طراحی را انجام بدهید و کار چاپ را به ما بسپارید. قیمت چاپ کارت با توجه به طرح شما و کیفیت کاری که می‌خواهید متفاوت است.

چاپ کارت دیجیتال در مانی کارت

مانی کارت علاوه بر چاپ دیجیتال خدمات چاپ کارت پی وی سی دیگری نیز دارد. شما می‌توانید کارت های خود را به سه روش دیجیتال, افست خشک و افست لمینیت انجام بدهید. برای پیدا کردن بهترین روش چاپ برای شما, با کارشناسان ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

چاپ کارت دیجیتال چقدر زمان نیاز دارد؟

چاپ کارت دیجیتال با توجه به تیراژ شما 3 الی 4 روز زمان می‌برد.

قیمت چاپ هر کارت دیجیتال چقدر است؟

چاپ هر کارت دو رو دیجیتال حداقل 30 هزار تومان هزینه دارد.

طول عمر هر کارت دیجیتال چقدر است؟

طول عمر طبیعی این کارت ها 2 الی 3 سال است. با استفاده از جاکارتی و نگهداری مناسب می‌تواند بین 4 تا 6 سال عمر کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up