لمینیتور پرینتر چاپ کارت چیست؟

لمینیتور پرینتر چاپ کارت دستگاهی است که کارت های شما را لمینیت می‌کند. معمولا این دستگاه از پرینتر کارت شما جداست و روی آن سوار می‌شود. بنابراین اکثر دستگاه های چاپ کارت لمینیت ندارند و شما برای لمینیت کارت های‌ خود باید جداگانه مبلغی را بپردازید. لمینیت کارت های پی وی سی بسیار محبوب است زیرا دوام کارت های شما را بیشتر می‌کند. اما همانطور که گفتیم چاپ کارت با لمینیت برای شما گران تر تمام می‌شود. در این مطلب بیشتر با لمینیتور های چاپگر کارت اشنا می‌شویم.

لمینیتور پرینتر چاپ کارت نمونه

لمینیت کارت چیست؟

لمینت کارت شناسایی به فرآیند ایجاد پوشش در سطح کارت شناسایی PVC، کامپوزیت یا …میگویند. که در این فرایند یک لایه روکش محافظ روی تصویر چاپی لمینیت می‌شود. این فرایند ماندگاری کارت را بالا می‌برد و امنیت کارت را نیز افزایش می‌دهد. لمینت معمولاً شفاف است، اما گاهی اوقات حاوی تصاویری است (مانند رول های هولوگرافیک برای اهداف امنیتی).

هنگام چاپ, برخی از چاپگرهای کارت شناسایی PVC می توانند, توسط لمینیتور پرینتر چاپ کارت, کارت ها را بلافاصله پس از چاپ، لمینیت کنند. این چاپگرها در هر ساعت چندین کارت شناسایی چند لایه و کاملاً چاپی را تولید می کنند. لمینیت ها معمولا از ترکیبی از پلی استر و پلی اتیلن هستند. کارت های چاپی وارد دستگاه لمینیتور می‌شوند و روکش لمینیت سپس از طریق دستگاه لمینیتور روی کارت اجرا می شود. لمینیت کارت های شناسایی باعث ماندگاری بیشتر آنها می شود. افزودن دوام به به کارت های شناسایی اساساً هدف استفاده از لمینیت است. ثابت شده است که کارت های شناسایی های چند لایه در استفاده استاندارد بیشتر کارت های لمینیت نشده عمر می‌کنند.

لمینت کارت شناسایی چگونه به دوام و طول عمر کارت شما می افزاید؟

1.اکثر کارت های شناسایی استاندارد ضخامت 30 میل دارند. رول های لمینت معمولاً کارت ها را در یک لایه از ضخامت 5 تا 10 میل (در هر طرف) می پوشانند. این بدان معناست که یک کارت چاپی با لمینیتور پرینتر چاپ کارت معمولاً 25٪ ضخیم تر از کارت شناسایی استاندارد است. این ضخامت اضافی به محافظت از کارت در برابر آسیب های فیزیکی، از جمله خمیدگی و ترک کمک می کند. لایه لمینت از تصاویر و متن چاپی در برابر خراشیدگی یا کثیفی محافظت می کند.

2. لمینیت کارت شناسایی به شما این امکان را می‌دهد که با کاهش تعداد کارت‌هایی که باید دوباره به دلیل محو شدن تصاویر صادر کنید، در هزینه های خود در بلند مدت صرفه جویی کنید خراش هایی که روی سطح ظاهر می شود یا وقتی یک کارت در هنگام زیر نور آفتاب رها می شود، تصاویر محو می شوند که لمینیت میتواند کارت شما را از اینگونه آسیب ها محافظت کند.

حتما بخوانید: انواع مواد مصرفی پرینتر چاپ کارت pvc

منظور از لمینیتور پرینتر چاپ کارت چیست؟

دستگاه های چاپ کارت شناسایی لمینیت، چاپگرهای شناسایی هستند که به طور خودکار کارت شناسایی را هنگام عبور از چاپگر لمینت می کنند. مزایای دستگاه لمینت کارت شامل افزودن یک لایه محافظ اضافی به کارت های شناسایی و همچنین ظاهر حرفه ای تر است. سازمانها، دانشگاه ها و سایر ارگان ها اغلب به لمینیت به عنوان بخشی از برنامه صدورکارت خود نیاز دارند.

برای چاپ کارت هایی با لمینیت شما نیاز دارید که یک ابتدا یک پرینتر کارت تهیه کنید. سپس باید پرینتر کارتی که با ان لمینیتور سازگار است را بخرید. معمولا هر لمینیتور پرینتر کارت با همان مدل پرینتر سازگار است. مثلا لمینیتور داسکام DC-5100 فقط با پرینتر کارت داسکام 7600 سازگار است. پس قبل از فکر به لمینیتور ابتدا پرینتر خود را انتخاب کنید و سپس لمینیتور همان مدل را تهیه کنید. در ادامه برای فهم بهتر لمینیتور داسکام DC-5100 را به شما معرفی میکنیم.

ما در مانی کارت انواع پرینتر های چاپ کارت مارک های فارگو, نیسکا, داسکام, اسمارت, گلدیو و … را موجود داریم. علاوه بر پرینتر کارت میتوانید لمینیتور و مواد مصرفی اورجینال پرینتر خود را هم از ما تهیه کنید. اگر سوالی درباره خرید دارید یا نیاز به مشاوره رایگان برای خرید پرینتر کارت و لمینیتور دارید با ما به شماره 02188442854 تماس بگیرید. ما سعی میکنیم به بهترین نحو شما را برای خرید پرینتر کارت راهنمایی کنیم.

لمینیتور پرینتر کارت داسکام DC-5100

لمینیتور پرینتر چاپ کارت DC-5100 با ارائه ویژگی های برجسته از جمله لمینیت انتقال حرارتی مستقیم، اتصال استاندارد USB 2.0 یا اترنت، حفاظت RFID از لمینیت، لایه های نازک شفاف یا هولوگراف و عملکرد آسان و بصری، طراحی شده است و قابلیت استفاده مستقل یا کاملاً یکپارچه با چاپگر انتقال مجدد DC-7600 DASCOM را دارد.

امنیت یک نگرانی اساسی برای سازمان ها در هر نوع و اندازه ای است،  داسکام DC-5100 برای افزودن محافظت به هر کارت چاپی CR-80 به خوبی مطابقت دارد. استفاده از لمینت آسان است، به حداقل آموزش و مداخله کاربر در حین اجرا نیاز دارد. همچنین سطح بالایی از انعطاف پذیری را برای کاربر فراهم می کند. به عنوان مثال، کاربر می تواند سرعت، موقعیت و حجم لمینت را تعریف و تنظیم کند و حتی کارت های یک طرفه یا دو طرفه را چاپ کند.

چرا از لمینیتور پرینتر چاپ کارت استفاده کنیم؟

آنها معمولاً از فرآیند تصعید رنگ یا فرآیند انتقال رزین حرارتی برای چسباندن رنگ و سایر لایه های روی کارت استفاده می کنند. کارت شناسایی چاپی با لمینیت بسیار حرفه‌ای‌تر و بادوام‌تر است. در نتیجه تصاویر با ظاهری بهتر و ماندگاری طولانی‌تری دارد. علاوه بر این، رمزگذاری اطلاعات روی کارت با نوار مغناطیسی یا بارکد آسان است. بسیاری از دستگاه‌های چاپ کارت شناسایی رنگی مستقیماً روی کارت‌های هوشمند یا کارت‌های تماسی نیز چاپ می‌کنند. این امر ادغام کارت های شناسایی را در سیستم های دیگر برای کنترل دسترسی، زمان و حضور و غیاب آسان می کند.

چرا باید کارت‌های شناسایی پی وی سی را لمینیت کرد؟ در چاپ کارت‌های پی وی سی، لمینیت یک لایه شفاف از فیلم است که بر روی تصویر چاپ شده برای حفاظت استفاده می‌شود. دستگاه‌های چاپ کارت با قابلیت لمینیت کردن، لمینیت را در طول فرآیند چاپ روی کارت اعمال میکنند. در ادامه سه دلیل اصلی برای لمینیت کردن کارت‌ها گفته شده است

محافظت در برابر فرسودگی

لمینیت عمر کارت‌های شما را با حفاظت در برابر فرسودگی افزایش می‌دهد. لمینیت به عنوان یک محافظ عمل می‌کند تا تصاویر و متن‌های موجود بر روی کارت‌های شما را محافظت کرده و مقاومت بیشتری به آنها ببخشد. اگر قصد دارید کارت‌های خود را از طریق یک دستگاه خواننده مانند دستگاه های پوز استفاده شوند یا می‌خواهید که کارت‌های شما عمر بیشتری داشته باشند، لمینیت مناسب شماست!

لمینت کردن از محو شدن رنگ‌ها جلوگیری می‌کند.

اگر کارت شناسایی خود را با جلد یا جاکارتی برای چند روز در خودرو خود رها کنید،  متوجه می شوید که کارت داخل نگهدارنده کارت “گیر کرده” است. وقتی کارت را از جاکارتی خارج می‌کنید، متوجه می‌شوید که بخشی از تصویر کارت به جلد کارت منتقل شده است. این فرآیند را محو شدن رنگ می‌نامند. محو شدن  رنگ هنگامی اتفاق می‌افتد که یک کارت چاپی در یک نگهدارنده کارت که در معرض حرارت قرار دارد استفاده شود. لمینت کردن کارت‌ها از محو شدن رنگ جلوگیری می‌کند.

علاوه بر این، لمینت کردن کارت‌ها باعث می شود تصاویر و متن روی یک کارت لمینت شده تا چندین سال  با وضوح و رنگ اصلی باقی خواهند ماند در حالی که کارت لمینت نشده این وضوح و رنگ را از دست می‌دهد. اگر می‌خواهید آن‌ها را در خودروی خود یا در کیف پول نگهداری کنید، لمینت کردن مناسب شماست.

لمینت هولوگرافی امنیت کارت را افزایش می‌دهد.

علاوه بر لمینت شفاف، لمینه هولوگرافی این امکان را به شما می‌دهد که به آسانی تصاویر هولوگرافیک را در هنگام چاپ به کارت‌هایتان اضافه کنید. این باعث افزایش امنیت کارت می‌شود،.دو گزینه برای لمینت هولوگرافیک وجود دارد: استاندارد یا سفارشی. هر دو تاثیر هولوگرافی را به شما می‌دهند؛ اما لمینت هولوگرافی استاندارد در بازار با طرح های عمومی در دسترس است و بنابراین سطح امنیتی مشابه لمینه هولوگرافی سفارشی را ارائه نمی‌دهد. اگر کارت‌های امنیتی نیاز دارید که سخت کپی شوند، لمینت هولوگرافی مناسب شماست.

لمینیت چاپگرهای کارت شناسایی چگونه انجام میشود؟

فیلم لمینت به عنوان مانعی عمل می کند که از تصاویر چاپ شده، متن و گرافیک ها در برابر سایش و محو شدن روزمره محافظت می کند و دوام و محافظت در برابر سایش، اشعه ماوراء بنفش، محو شدن رنگ را به حداکثر می رساند. علاوه بر بهبود دوام کارت، این لایه محافظ افزوده، دستکاری و جعل کارت را نیز سخت‌تر می‌کند و امنیت را افزایش می‌دهد.

قابلیت‌های لمینیت معمولاً به‌عنوان گزینه‌های ارتقا در بسیاری از چاپگرهای کارت شناسایی با فناوری چاپ مستقیم و یا انتقال مجدد یافت می‌شوند، که می‌توانند کارت‌ها را با ماژول‌های لمینیت قابل ارتقا که دارای گزینه‌های لمینیت یک‌طرفه و دو طرفه هستند لمینت کنند. لمینیتورها، لمینت را در طول فرآیند چاپ اعمال می کنند .فرآیند لمینیت دو مرحله ای بلافاصله پس از چاپ طرح کارت با استفاده از یک ماژول لمینتور گرمادهی داخلی، یک لایه شفاف یا هولوگرام با دمای 175 درجه و فشار توسط هیتر روی کارت اعمال میکند.

کاربرد های لمینیت کارت

برنامه هایی که نیاز به کارت شناسایی طولانی مدت دارند از لمینیتور پرینتر چاپ کارت استفاده میکنند. به عنوان مثال، کارت شناسایی کارمند و دانشجو، گواهینامه رانندگی و … .همچنین اغلب کارت شناسایی خود را در وسایل نقلیه می گذارند یا آنها را در کیف پول نگه می دارند، لمینیت الزامی است. این برنامه ها به لمینیت نیاز دارند تا کارت های شما عمر بیشتری داشته باشند.

انواع کارت‌های بانکیPVC و کنترل دسترسی، اگر کارت‌های شما مرتباً از طریق دستگاه های کارتخوان استفاده میشود، لمینیت برای کارت شما ضروری است..

لمینیت امنیت کارت را با افزودن یک مانع دیگر برای تغییر تقلبی افزایش می دهد. برای امنیت بیشتر، فیلم لمینیت که شامل تصاویر هولوگرافیک است، کارت شناسایی شما را کاملاً متمایز می کند.

لمینت های هولوگرافیک به صورت “واترمارک” روی کارت های شناسایی ظاهر می شوند و حاوی طرح هایی هستند که به سختی قابل تکرار هستند. لمینیت باعث می‌شود که واترمارک به سختی دستکاری شود. آنها بر روی طراحی کارت اعمال می شوند و به تصاویر زیرین اجازه می دهند پنهان بمانند. یک تصویر هولوگرافیک تعبیه شده روی سطح روکش استفاده می کنند. برخی از روکش های هولوگرافی از پیش طراحی شده و همچنین دارای چاپ میکرومتن در تصویر هولوگرافیک برای افزایش حفاظت و امنیت در برابر تقلب هستند.

هولوگرام ها

 هولوگرام ها تصاویر سه بعدی هستند که از طریق لایه های هولوگرافیک به کارت های شناسایی اضافه می شوند. آنها می توانند عناصر امنیتی بصری متنوعی را به کارت های شناسایی اضافه کنند که امکان احراز هویت بصری سریع را فراهم می کند. لمینت ها فیلم های شفاف نازکی هستند که حاوی متن، تصاویر و الگوهای هولوگرافیک (ایجاد شده توسط کاربر یا از پیش تنظیم شده) هستند.

چاپ هلوگرام با لمینیتور پرینتر چاپ کارت

فیلم‌های هولوگرافیک تحت فرآیند کاربرد یکسانی قرار می‌گیرند (دقیقاً مانند یک فیلم لمینیت استاندارد)، اما طراحی واترمارک هولوگرافیک آنها در کل سطح کارت شناسایی ظاهر می‌شود. با واترمارک، تشخیص کارت های جعلی، آسیب دیده، تقلبی یا دستکاری شده بسیار آسان تر است. این ویژگی از فرآیند گرمایش برای قرار دادن روکش لمینت روی کارت در طول فرآیند چاپ استفاده می‌کند و اثری فیزیکی بر روی کارت‌ها باقی می‌گذارد که می‌توانید احساس کنید.

طرح‌های هولوگرام عمومی توسط برندهای دستگاه های کارت شناسایی ارئه میشوند و هر برند نیز طرح منحصر به فرد خود را برای دستگاه هایش دارد. اینها رایج ترین نوع لمینیت های هولوگرافیک مورد مصرف در بازار میباشند. اما اگر به‌دنبال امنیت هولوگرافی بسیار سفارشی هستید، راه‌حل‌های هولوگرافی سفارشی را می‌توان توسعه داد، و بسیاری از چاپگرهای کارت به کاربران اجازه می‌دهد تا طرح‌های هولوگرافیک سفارشی برای امنیت بیشتر و ارتقای برند خود ایجاد کنند.

بسته به مدل چاپگر، کاربران می توانند یک فیلم لمینت هولوگرافیک را انتخاب کنند که با نیازهای آنها مطابقت دارد. از سبک ها و طرح های بسیاری که توسط تولید کنندگان چاپگر و لمینت ارائه می شود.

انواع هلوگرام

لمینت های شفاف: یک لایه محافظ شفاف 0.6 یا 1.0 میل روی کارت های چاپ شده شما اعمال می شود.

ورقه های هولوگرافی استاندارد: برای امنیت بیشتر، ورقه های دارای هولوگرام را انتخاب کنید زیرا کپی کردن هولوگرام ها دشوار است.

لمینت های هولوگرافی سفارشی: به جای انتخاب هولوگرام استاندارد که ممکن است شرکت دیگری نیز از آن استفاده کند، به دنبال طرح سفارشی خود باشید. این گزینه حداکثر محافظت از کارت های شما را تضمین می کند.

حتما بخوانید: چرا از HoloGram استفاده می کنیم؟

چه لوازمی برای لمینیتور پرینتر چاپ کارت مورد نیاز است؟

فیلم‌های لمینت می‌توانند به صورت تکه‌ای (بر روی قسمتی از کارت) یا روکش (بر روی کل سطح کارت اعمال شوند) و هر نوع می‌تواند شفاف باشد (محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش) و یا دارای هولوگرام (افزایش امنیت). لمینت های پچ یک حاشیه بدون محافظت در اطراف لبه کارت های شما باقی می گذارند در حالی که لمینت های کامل کل سطح کارت را می پوشانند. برای لمینیت کارت‌های نوار مغناطیسی، کارت‌های هوشمند یا کارت‌های پانل امضا، ریبون‌های لمینیت اختصاصی موجود است که از لمینیت روی آن قسمت‌های کارت جلوگیری می‌کند.

خود ریبون رنگی هنگام چاپ دارای یک نوار نازک overlay میباشد که به عنوان لایه اخر روی در خود فرآیند چاپ اعمال می شود. اکثر ریبون‌های مورد استفاده برای چاپگرهای کارت دارای چهار پنل Y-M-C-K-O هستند. پنل O یک لایه نازک شفاف (با ضخامت 0.25 میلی متر) لبه به لبه روی کارت ها اعمال می کند. این روکش “چاپ شده” از بارکدها، امضاها، آرم ها و تصاویر در برابر سایش اصطکاک، محو شدن و جلوگیری از تصعید مجدد رنگ بصورت جزئی محافظت می کند.

روکش Overlay یک پوشش محافظ سبک در نظر گرفته می شود و محافظت کمی در برابر سایش ایجاد می کند و نباید با رول لمینت اشتباه گرفته شود، که پس از چاپ در یک فرآیند حرارتی جداگانه اعمال می شود. رول لمینت جدا از ریبون چاپگر است و در کارتریج خود عرضه می شود. این یک پوشش محافظ “ضخیم تر” است (ضخامت آن از 0.5 تا 1.0 میلی متر متغیر است که کاربران بسته به نیاز خود می توانند انتخاب کنند) و محافظت قابل توجهی در برابر سایش (محافظت از خود کارت در برابر سایش) ارائه می دهد و می تواند عمر کارت را تا 5سال افزایش دهد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up