چاپ کارت کنفرانس pvc

چاپ کارت کنفرانس یکی از مراحل مهم برگزاری کنفرانس است. حتما برای شما هم پیش آمده که در یک کنفرانس یا همایش بزرگ شرکت کنید و به شما کارت ورود بدهند. در این‌جور برنامه ها چون اشخاص برگزار‌کننده و شرکت‌کننده با هم آشنا نیستند, کارت کنفرانس ضروری است. این کارت کمک می‌کند تا افراد همدیگر را بشناسند و از ورود افراد متفرقه به کنفرانس جلوگیری خواهد کرد. بنابراین اهمیت اصلی این کارت, حفظ امنیت افراد حاضر در کنفرانس است.

چاپ کارت کنفرانس pvc

کارت کنفرانس چیست؟

اگر میزبان یک رویداد یا کنفرانس هستید، داشتن کارت کنفرانس برای شرکت کنندگان یک راه عالی برای افزایش امنیت و اطمینان سازمان است. کارت کنفرانس شناسایی از مواد پلاستیکی PVC بادوام ساخته شده است که ماندگاری بالایی دارد و در برابر سایش مقاوم است. ما از تکنولوژی پیشرفته چاپ استفاده می‌کنیم و تکنیک‌هایی برای اطمینان از اینکه کارت های شناسایی شما با کیفیت هرچه بالاتر تولید شوند, داریم.

یکی از مهمترین مزایای خدمات چاپ کارت شناسایی رویداد ها، امکان شخصی سازی هر کارت با اطلاعات شرکت کنندگان است. از انواع گزینه های سفارشی سازی، از جمله فیلدهای متنی برای نام، عنوان، شرکت می‌توان استفاده کرد. همچنین کارت کنفرانس می تواند با عکس شرکت کنندگان نیز شخصی شود که آنها را امن تر کرده و در برابر جعل مقاوم می سازد.

کارت کنفرانس چیست؟

هدف اصلی چاپ کارت کنفرانس چیست؟

وقتی مدیریت رویدادها بزرگ و امکانات در اولویت قرار دارد، امنیت یک موضوع بسیار مهم است. اطمینان حاصل کنید که افرادی که به رویداد یا ساختمان شما دسترسی دارند، افرادی هستند که باید وارد شوند. کارت‌های شناسایی چاپ شده به‌صورت سفارشی برای شرکت‌کنندگان یا کارت‌های VIP، کارت‌های امنیتی مهمی برای پاسخ دادن به این مسائل امنیتی هستند. همچنین یک خط کامل از فناوری کارت هوشمند / RFID نیز موجود است.

طیف وسیعی از ویژگی های امنیتی قابل ارائه است تا از ایمنی و یکپارچگی رویداد خود اطمینان حاصل کنید. کارت شناسایی می‌تواند شامل شود بارکدها، کدهای QR یا نوارهای مغناطیسی باشند جهت بررسی آسان و حضور و غیاب شرکت کنندگان استفاده می‌شود. همچنین می توان از لمینیت هولوگرافیک بر روی کارت ها جهت افزایش امنیت استفاده کرد. این روکش یا واترمارک برای جلوگیری از جعل یا دستکاری کاربرد دارد. این کارت ها برای انواع رویدادها مناسب هستند از جمله کنفرانس ها، نمایشگاه های تجاری، سمینارها، کنسرت ها، جشنواره ها و موارد دیگر.

 یک اقدام امنیتی چاپ UV روی کارت است. برخی از چاپگرهای پیشرفته کارت قابلیت چاپ UV را ارائه می‌دهند که از نور ماورای بنفش برای سریع خشک شدن جوهر استفاده می‌کنند. نتیجه آن چاپ‌های با دوام و مقاوم در برابر خش بر روی کارت‌های PVC است. چاپ UV برای کاربردهایی که دوام و مقاومت در برابر ساییدگی مهم است، مناسب است. انتخاب سطح چاپ و چاپگر کارت به کیفیت چاپ مورد نظر، گزینه‌های رنگ و بودجه بستگی دارد. انتخاب یک چاپگر کارت که نیازهای خاص برای چاپ کارت‌های کنفرانس PVC را برآورده کند، از جمله عواملی مانند سرعت چاپ، رزولوشن و ویژگی‌های اضافی مانند رمزگذاری یا لمینیشن، حائز اهمیت است.

حتما بخوانید: چگونه کارت شناسایی چاپ کنیم؟

کارت های کنفرانس را چگونه چاپ کنیم؟

برای چاپ کارت های کنفرانس مراحل زیر را در نظر بگیرید:

مراجل چاپ کارت کنفرانس پی وی سی چیست؟

انتخاب تکنولوژی چاپ

 تولید کارت‌های کنفرانس با استفاده از تکنولوژی های چاپ آفست، چاپ صفحه‌ای یا چاپ دیجیتال قابل انجام است. تکنیک چاپ مناسب برای کارت‌های پلاستیکی بستگی به چندین عامل دارد: زمان، رنگ، تیراژ چاپ، تکمیل و فناوری مورد استفاده. ما به شما به طور جامع توضیح می‌دهیم که چه فناوری‌ای بهترین نتیجه را برای پروژه کارت شما به دست می‌آورد.

چاپ آفست

 در چاپ آفست، رنگ‌آمیزی یکنواخت و کامل سطح کارت‌های انجام می‌شود، رنگ‌ها روشن و زنده هستند و لبه‌های چاپ تیز هستند. در چاپ آفست، از رنگ‌های حائز اهمیت CMYK Euroscale با وضوح بالا استفاده می‌شود. برای رنگ‌های ویژه از پالت رنگی Pantone و HKS نیز ممکن است استفاده گردد. این رنگ‌های ویژه حتی می‌توانند برای جزئیات خاصی روی کارت مورد استفاده قرار گیرند، مانند یک لوگو. بنابراین، چاپ آفست می‌تواند برای ایجاد طرح‌های ویژه خلاق و پیچیده مناسب باشد. به دلیل کیفیت بالای نتیجه چاپ، چاپ آفست روش گسترده‌ای است که اکثراً در چاپ کارت‌های کنفرانس استفاده شده است.

چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال بر خلاف چاپ آفست، به یک تمپلیت ثابت نیاز ندارد. این بدان معنا است که هر برگ می‌تواند مجدداً و با شکل متفاوت چاپ شود. این فرآیند چاپ به ویژه برای تیراژ چاپ کم و کارهای فوری مناسب است، زیرا زمان تولید کمتر از چاپ آفست است. چاپ دیجیتال همچنین کیفیت خوبی را به همراه می‌آورد، اما با کیفیت رنگ چاپ آفست هم‌خوانی ندارد و در انتخاب رنگ محدودتر است( رنگ‌های ویژه ماندد طلایی و.. امکان‌پذیر نیستند)

چاپ مستقیم

در چاپ مستقیم، برای هر رنگ مورد استفاده یک پنل رنگی جداگانه مصرف می‌شود، که باعث افزایش هزینه‌ها نسبت به تکنیک‌های چاپ دیگر می‌شود. بسته به طرح، روش چاپ مستقیم همچنین می‌تواند با چاپ افست ترکیب شود.به عنوان مثال طرح کلی کارت با تکنولوژی چاپ افست چاپ شود و مشخصات و عکس های افراد شرکت کننده در کنفرانس با تکنولوژی چاپ مستقیم  روی کارت شخصی سازی شوند.

چاپگرهای دای‌سابلیمیشن قابلیت تولید چاپ رنگی کامل بر روی کارت‌های PVC را دارند. این چاپگرها از یک ریبون با پانل‌های رنگی قرمز،آبی، زرد و سیاه) برای انتقال رنگ به کارت استفاده می‌کنند که نتیجه آن تصاویر شاداب و جزئیاتی است.

چاپ غیر مستقیم

در چاپ غیرمستقیم، جوهر توسط حرارت از روی ریبون به فیلم منتقل شده و با حرات از فیلم به کارت منتقل می شود.این باعث می‌شود چاپ بسیار مقاوم و مصحح از آسیب باشد. نتیجه انطباق رنگ و عمق تصویر بهتر است.

چاپگرهای ریترانسفر به دلایل امکانات چاپ با کیفیت و خارج از لبه شناخته شده‌اند. این چاپگرها از یک فرآیند دو مرحله‌ای استفاده می‌کنند که ابتدا تصویر بر روی یک فیلم شفاف چاپ می‌شود و سپس بر روی کارت PVC انتقال داده می‌شود که نتیجه آن یک نگاه یکپارچه و حرفه‌ای است.

انتخاب جنس کارت

از کنفرانس ها و نمایشگاه های تجاری تا جشنواره های موسیقی و گردهمایی های شرکتی، توانایی تولید بهینه بلیط های رویداد با کیفیت بالا امر حیاتی است. یکی از روش های محبوب برای ایجاد بلیط های رویداد با دوام و حرفه ای چاپ بلیط PVC است. PVC، یا پلی وینیل کلراید، یک ماده مصنوعی با دوام است که کیفیت چاپ عالی، رنگ های جذاب و دوام طولانی مدت ارائه می‌دهد.

کارت های کنفرانس PVC معمولاً برای اهداف شناسایی در رویدادها استفاده می‌شوند و به شرکت‌کنندگان اعتبار شخصی‌سازی می‌کنند که شامل نام، وابستگی‌ها و سایر اطلاعات مرتبط آنها می‌شود. فرآیند چاپ شامل اعمال جوهر به طور مستقیم بر روی کارت های PVC است که منجر به چاپ های واضح می شود که در برابر لک و محو شدن مقاوم هستند.

علاوه بر این، نشان‌های کنفرانس نقش حیاتی در تقویت امنیت رویداد و تعیین دسترسی مجاز به مناطق تعیین‌شده دارند. این کارت ها همچنین دارای این پتانسیل هستند که به‌عنوان ابزارهای تبلیغاتی و برندسازی قوی عمل کنند.

کارت PVC معمولاً در کنفرانس ها، رویدادها یا کنوانسیون ها برای شناسایی شرکت کنندگان و دسترسی آن‌ها به مناطق یا فعالیت‌های مختلف استفاده می‌شود. این کارت‌ها از جنس مواد PVC (پلی وینیل کلراید) هستند که مقاوم و ماندگاری بالا دارند. چاپ روی کارت‌های PVC معمولاً با استفاده از یک چاپگر کارت PVC تخصصی انجام می‌شود. این فرآیند شامل طراحی طرح کارت در رایانه، انتقال طرح به چاپگر و سپس چاپ اطلاعات بر روی کارت PVC با استفاده از تکنولوژی چاپ Dirct یا Retransfer استفاده می‌شود. این امر منجر به تولید کارت‌های با کیفیت بالا و حرفه‌ای می‌شود که می‌تواند شامل نام شرکت کننده، لوگو، بارکد یا سایر اطلاعات مرتبط باشد.

حتما بخوانید: بهترین مواد اولیه کارت شناسایی چیست؟

انواع روش های چاپ کارت

 • چاپ تک‌رنگ

این ساده‌ترین شکل چاپ است که در آن تنها یک رنگ برای چاپ متن یا طرح‌های ساده بر روی کارت PVC استفاده می‌شود. این چاپ هزینه‌ی کمتری دارد و برای اهداف اساسی شناسایی مناسب است.

 • چاپ تمام‌رنگ

چاپ تمام‌رنگ امکان چاپ تصاویر روشن و با جزئیات، لوگوها و متن بر روی کارت PVC را فراهم می‌کند. این روش چاپ از ترکیب رنگ‌ها برای ایجاد یک طراحی جذاب و چشم‌نواز استفاده می‌کند.

 • چاپ تا لبه

چاپ تا لبه، همچنین به عنوان چاپ از یک لبه تا لبه شناخته می‌شود، سطح کلی کارت PVC را با طرح چاپ شده می‌‌پوشاند. این اقدام باعث ایجاد یک ظاهر یکپارچه و حرفه‌ای بدون هیچ حاشیه‌ی سفیدی دور لبه‌های کارت می‌شود.

 • چاپ داده‌های متغیر

چاپ داده‌های متغیر اجازه می‌دهد تا اطلاعات منحصر به فردی بر روی هر کارت PVC، مانند نام‌های فردی، بارکدها یا کد‌های QR چاپ شود. این برای شخصی‌سازی کارت‌ها برای هر شرکت‌کننده در یک کنفرانس یا رویداد مفید است. انتخاب سطح چاپ بستگی به طراحی موردنظر، بودجه و توان چاپگر کارت PVC دارد. در انتخاب سطح چاپ برای کارت‌های PVC کنفرانس، اهمیت دارد که در نظر بگیرید که از کارت‌ها برای چه منظوری استفاده می‌شود و سطح سفارشی‌سازی مورد نیاز چقدر است.

طراحی کارت کنفرانس

طراحی مناسب برای چاپ کارت کنفرانس شامل در نظر گرفتن چندین عامل کلیدی است تا مطمئن شویم که نیازهای رویداد و شرکت کنندگان را برآورده می‌کند. در ادامه چند مرحله برای کمک به طراحی کارت کنفرانس آورده شده است:

طراحی کارت کنفرانس توسط شرکت مانی کارت
طراحی کارت کنفرانس توسط شرکت مانی کارت
 1.  تعیین اطلاعات: تعیین کنید که چه اطلاعاتی باید در کارت کنفرانس قرار گیرند، مانند نام شرکت کننده، سازمان، عنوان، لوگوی رویداد، بارکد یا کد QR برای کنترل دسترسی.
 2.  انتخاب طرح: تصمیم بگیرید که طرح کارت چگونه باشد، مثلا قرار گیری متن، تصاویر و هر عنصر طراحی اضافی را در نظر بگیرید. اطمینان حاصل کنید که طرح واضح، منظم و متن ها آسان خوانده شود.
 3.  انتخاب رنگ ها و فونت ها: رنگ ها و فونت هایی را انتخاب کنید که با برندینگ و موضوع رویداد هماهنگ باشند. از فونت های قابل خواندن و رنگ های با تضاد بالا برای تضمین خوانایی استفاده کنید.
 4.  در برگرفتن ویژگی های امنیتی: در نظر داشته باشید امکان افزودن ویژگی های امنیتی مانند لایه های هولوگرامی، چاپ UV یا متن کم رنگ برای جلوگیری از تقلب و افزایش امنیت کارت امکان پذیر است.
 5.  شخصی سازی کارت ها: اگر امکان دارد، هر کارت را با نام شرکت کننده یا شناسه یکتا با استفاده از چاپ داده های متغیر شخصی سازی کنید تا تجربه اختصاصی تری ایجاد کنید.
 6.  آزمایش طرح: قبل از چاپ یک دسته بزرگ از کارت های کنفرانس، طرح را آزمایش کنید تا اطمینان حاصل شود که تمام اطلاعات صحیح است و طرح حرفه ای به نظر می‌رسد.
 7. استفاده از یک چاپگر حرفه ای: از یک پرینتر‌ کارت با کیفیت مانند نیسکا یا داسکام استفاده کنید که خدمات چاپ با کیفیت بالا ارائه می‌دهد .

انتخاب پرینتر کارت مناسب

برای انتخاب پرینتر کارت مناسب چون امنیت حرف اول را می‌زند, پرینتری را انتخاب کنید که بتوانید نیاز های شما را برطرف کند. پرینتر انتخابی شما بهتر است موارد زیر را پشتیبانی کند:

 • امان چاپ بارکد, کیوارکد
 • امکان چاپ تمام رنگی
 • حداقل کیفیت تصویر 300 نقطه در اینچ
 • دارای سرعت بالا
 • توانایی لمینیت کارت ها
 • چاپ هولوگرام
 • چاپ uv

 از جمله پرینترهای صدور کارت مناسب چاپ کارت های کنفرانس می‌توان به پرینتر داسکام DC7600 اشاره کرد. این نوع چاپگر دو مزیت دارد، قابلیت چاپ روی انواع کارت های تراشه دار و کارت های بدون حاشیه‌. به ویژه هنگام چاپ بر روی کارت‌های تراشه ای (چیپ تماس و RFID) و همچنین بر روی کارت‌های با سطوح ناصاف، فرآیند چاپ غیر مستقیم باید انتخاب شود زیرا تراشه با حرارت تماس ندارد، بنابراین در هنگام چاپ به تراشه/آنتن آسیب نمی‌رسد.

مرحله چاپ و بررسی کیفیت

در این مرحله شما یا باید خودتان کارت ها را با تهیه پرینتر شخصی چاپ کنید و یا یک شرکت چاپ پی وی سی مناسب پیدا کنید. ما در مانی کارت می‌توانیم انواع کارت های پی وی سی را با بهترین قیمت و کیفیت برای شما چاپ کنیم. بعد از اتمام چاپ, کارت های خود را تک به تک چک کنید که از نظر رنگ, کیفیت, خطای نوشتاری و … بدون مشکل باشند.

چاپ کارت کنفرانس مانی کارت
نمونه چاپ کارت کنفرانس مانی کارت

مزایای کارت کنفرانس چیست؟

شناسایی: کارت‌های PVC کنفرانس به عنوان یک شکل شناسایی برای شرکت‌کنندگان عمل می‌کنند و به راحتی امکان تفاوت گذاشتن بین شرکت‌کنندگان، کارکنان و افراد دیگر در رویداد را فراهم می‌کنند. کنترل دسترسی: این کارت‌ها می‌توانند برای دسترسی به مناطق یا فعالیت‌های خاص در محل برگزاری کنفرانس استفاده شوند، اطمینان حاصل می‌شود که تنها افراد مجاز به ورود به مناطق محدود می‌توانند ورود پیدا کنند.

برندینگ: کارت‌های PVC سفارشی می‌توانند با لوگوهای رویداد، عناصر برندینگ و اطلاعات اسپانسر طراحی شوند که برای تبلیغات رویداد مفید هستند.

امنیت: کارت‌های PVC می‌توانند شامل ویژگی‌های امنیتی مانند بارکدها، کدهای QR یا فناوری RFID باشند تا از تقلب و دسترسی غیرمجاز جلوگیری شود و امنیت کلی رویداد را تقویت کند.

ارتباطات: کارت‌های PVC کنفرانس اغلب شامل نام و اطلاعات تماس شرکت‌کنندگان می‌شود که فرصت‌های ارتباطات را تسهیل کرده و برای شرکت‌کنندگان امکان آشنایی با یکدیگر را آسانتر می‌کند.

حتما بخوانید: چگونه کارت vip برای کسب و کار خود چاپ کنیم؟

معایب کارت کنفرانس چیست؟

هزینه: چاپ کارت‌های PVC کنفرانس می‌تواند گران قیمت باشد، به ویژه اگر انتخاب کنید که از چاپ با کیفیت بالا و گزینه‌های سفارشی استفاده کنید. این هزینه می‌تواند اضافه شود، به ویژه برای کنفرانس‌های بزرگ با تعدادی بالای شرکت‌کنندگان این هزینه بیشتر است.

 تأثیر زیست‌محیطی: PVC نوعی مواد پلاستیکی است که قابل تجزیه نیست و می‌تواند تأثیر منفی بر روی محیط زیست داشته باشد. دور انداختن کارت‌های PVC پس از کنفرانس منجر به افزایش زباله‌های پلاستیکی می‌شود.

عمر محدود: کارت‌های PVC، هر چند مقاوم، ممکن است عمر طولانی‌تری نسبت به سایر انواع کارت‌های شناسایی نداشته باشند. آن‌ها ممکن است با گذر زمان ساییده یا آسیب ببینند و نیاز به تعویض برای رویدادهای آینده داشته باشند.

انعطاف‌پذیری کم : کارت‌های PVC کنفرانس نمی‌توانند به راحتی به‌روز بشوند یا تغییر کنند. این کمبود انعطاف‌پذیری ممکن است یک عیب باشد اگر اطلاعات شرکت‌کنندگان در کنفرانس های بعدی تغییر کند.

سوالات متداول

ایا چاپ کارت برای کنفرانس ضروری است؟

برای حفظ امنیت افراد زمانی که تعداد بالا است تهیه این کارت ضروری است.

قیمت چاپ کارت کنفرانس چقدر است؟

قیمت کارت کنفرانس به جنس کارت و نوع چاپ انتخابی دارد. برای کارت ساده قیمت چاپ از 7 هزار تومان آغاز می‌شود. برای کارت های دارای حافظه این قیمت بالا تر است.

کارت های کنفرانس چند روزه تحویل داده می‌شوند؟

این کارت ها بین 7 تا 21 روز کاری بر اساس نوع چاپ و تیراژ شما آماده می‌شوند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up