بهترین مواد اولیه کارت شناسایی چیست؟

مواد کارت های شناسایی را می‌شناسید؟ کارت های شناسایی در استفاده روزمره نقش مهمی دارند. این کارت ها جهت خرید، استفاده از مراکز تفریحی، احراز هویت افراد، کتابخانه ها، وسایل حمل و نقل عمومی و… مورد استفاده قرار می‌گیرند. ما هر روز با انواع کارت ها سر و کار داریم. حال می‌خواهیم با نگاهی دقیق تر به بررسی متریال کارت هایی که از آنها استفاده می‌کنیم, بپردازیم و ویژگی های هر کدام را بررسی کنیم.

آیا به کارت شناسایی نیاز دارید؟

ممکن است از خود بپرسید: “آیا سازمان یا مدرسه من واقعاً به کارت های شناسایی نیاز دارد؟” این سوال مهمی است که فقط شما و همکاران‌تان می‌توانید به آن پاسخ دهید. با این حال، چند نکته وجود دارد که می تواند به شما در تصمیم گیری کمک کند.

مواد اولیه چاپ کارت شناسایی

اساسی ترین دلیل کارت شناسایی صرفاً شناسایی افراد است. بنابراین، از خود بپرسید که چرا باید افراد را شناسایی کنید. اکثر مدارس یا سازمان ها افراد را به دلایل ایمنی یا امنیتی شناسایی می‌کنند. کارت های شناسایی مشخص می‌کند که چه افرادی مجاز به حضور در داخل یا اطراف مرکز شما هستند و چه افرادی مجاز نیستند.

بازدیدکنندگان غیرمجاز می‌توانند مزاحم، باعث حواس پرتی یا حتی تهدیدی برای کارمندان، دانش آموزان، اعضا یا مشتریان شما باشند. همچنین اگر بدون اجازه یا بدون پرداخت هزینه لازم از تجهیزات یا خدمات شما استفاده می‌کنند، شما متضرر خواهید شد. “در این رابطه، این سوال به سادگی این است که آیا شما افراد، تجهیزات یا خدماتی دارید که می‌خواهید از آنها محافظت کنید؟ اگر پاسخ مثبت است، کارت شناسایی می تواند یک راه حل بسیار موثر باشد.”

یکی دیگر از دلایل اصلی کارت شناسایی، راحتی و کارایی آن است. کارت‌های شناسایی امروزی می‌توانند شامل بارکد، نوارهای مغناطیسی یا حتی تراشه‌های کامپیوتری کوچک به نام تراشه‌های هوشمند باشند. این ویژگی‌های اضافی مجموعه‌ای از برنامه‌های خودکار را ارائه می‌کنند. به عنوان مثال، کارت شناسایی می‌تواند برای کنترل دسترسی به اتاق ها، ساختمان ها یا پارکینگ ها استفاده شود. آنها همچنین می‌توانند برای کنترل دسترسی به تجهیزاتی مانند رایانه، دستگاه های کپی یا دستگاه های فکس استفاده شوند.

حتما بخوانید: راه‌های افزایش طول عمر کارت های شناسایی چیست؟

کارت شناسایی چگونه ساخته می‌شود؟

کارت شناسایی می‌تواند برنامه های اعتباری و بدهی را برای دانش آموزان، کارمندان یا مشتریان فراهم کند. کارت‌های شناسایی امروزی حتی می‌توانند برای کارت تلفن، برای حضور و غیاب یا برای پذیرش در رویدادهای ورزشی، پارک‌ها، استراحتگاه‌ها، باشگاه‌ها و موارد دیگر استفاده شوند.

سازمان‌های امروزی با استفاده موثر از ویژگی های کارت شناسایی در زمان و هزینه صرفه جویی می‌کنند. همچنین کارت‌های شناسایی شما به راحتی می‌توانند در هر زمانی ارتقا داده شوند تا شامل یک یا همه گزینه‌های پیشرفته‌تر شوند.

کارت های شناسایی را چگونه بسازیم؟

فرآیند تولید کارت شناسایی:

در حالی که این فرآیند می تواند بر اساس موادی که انتخاب می کنید متفاوت باشد، در اینجا یک نمای کلی از نحوه عملکرد آن وجود دارد.

  • کارت‌های شناسایی با طراحی شامل الگوها، ویژگی‌های امنیتی، آرم‌ها و داده‌های شناسایی مانند نام و عکس شروع می‌شوند.
  • انتخاب مواد اولیه کارت شناسایی
  • این داده ها با استفاده از کارت شناسایی برای چاپ فرمت می‌شوند.
  • مواد رمزگذاری مانند نوارهای مغناطیسی و بارکدها نیز در طول این فرآیند اضافه خواهند شد.
  • کارهای تکمیلی شامل بریدن هر شکاف یا مهر و موم کردن کارت ها با لمینیت است.

فن آوری های چاپ مورد استفاده در ساخت کارت شناسایی:

متداول ترین فناوری چاپ کارت شناسایی، تصعید رنگ است. این یک فناوری چاپ مبتنی بر حرارت است که امکان چندین گزینه رنگی مختلف را در عین حفظ کیفیت عکس فراهم می‌کند. گزینه های دیگر عبارت‌اند از چاپ حرارتی که می تواند برای کارت های ساده مبتنی بر متن موثر باشد، یا حکاکی لیزری می‌باشند.

اهمیت انتخاب مواد کارت شناسایی مناسب

PVC یک انتخاب بادوام برای اکثر سازمان ها است، اما Teslin ممکن است در شرایط سخت تر و یا شهرهایی با دما و سطوح رطوبت متفاوت مورد نیاز باشد. PVC بهترین تعادل را بین هزینه و کیفیت ارائه می‌دهد.

بسته به نیازهای سازمان خود، می‌توانید از بین متریال های مختلف، جنس کارت مورد نیاز خود را انتخاب کنید. ویژگی هایی مانند تراشه های هوشمند یا بارکدها قابلیت افزوده شدن به کارت های PVC و پلی کربناترا دارند. اگر نیازهای خاصی دارید، بسیار مهم است که با ما مشورت کنید تا بهترین ماده را برای چاپ کارت شناسایی خود انتخاب کنید. متخصصان ما در شرکت مانی کارت آماده راهنمایی و پاسخ گویی به سوالات شما هستند. انواع مواد اولیه کارت های شناسایی عبارت‌اند از:

پی وی سی (پلی وینیل کلراید)

pvc پرمصرف ترین ماده برای کارت های شناسایی خام پلاستیکی است و بیش از 10 سال است که برای کارت های شناسایی استفاده می‌شود. با هزینه کم و سطح صاف، مواد PVC کیفیت چاپ تصویر با کیفیت بالا بر روی کارت شناسایی را امکان پذیر می‌کند و با اکثر مواد لمینت سازگار است. اگرچه طیف وسیعی از مواد پی وی سی با کیفیت وجود دارد، اما دوام این مواد برای کاربردهای با استفاده زیاد محدود است. پی وی سی به طور کلی کمترین هزینه مواد مورد استفاده برای کارت های شناسایی است و در درجه اول برای کارت های شناسایی با الزامات دوام 1 تا 3 ساله استفاده می‌شود.

پلی وینیل کلراید یک ماده انتخابی کارآمد و مقرون به صرفه برای مقاومت در برابر آب و هوای متوسط، مواد شیمیایی، رطوبت و مقاومت در برابر سایش است. بسیار انعطاف پذیر و قابل کشش است که به این ماده کمک می‌کند تا با شکل محصول نهایی شما مطابقت داشته باشد. این ماده به طور معمول در سطح بالایی چاپ می‌شود و می تواند با سایر لایه ها و پوشش های شفاف ترکیب شود تا به افزایش دوام شما کمک کند. ما در مانی کارت چاپ کارت pvc را برای شما انجام می‌دهیم.

حتما بخوانید: چگونه کارت های PVC خود را چاپ کنیم

چرا کارت های پی وی سی را برای چاپ کارت های خود انتخاب کنیم؟

مواد معمولی استوک کارت PVC است که مخفف پلی وینیل کلراید است و برای اکثر پروژه های چاپ کارت شناسایی به خوبی کار می‌کند. آنها پرکاربردترین مواد کارت شناسایی برای بیشترین کاربردهای چاپ هستند. دلایل زیادی برای انتخاب کارت های PVC برای چاپ وجود دارد مانند:

چرا مواد پی وی سی مناسب چاپ کارت شناسایی است؟
  • اینها ماندگاری بالایی دارند و در برابر سایش و پارگی مقاوم هستند. مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش، ضد خش و مقاوم در برابر مایعات هستند. آنها قوی و در عین حال انعطاف پذیر هستند.
  • چاپ تمام رنگی متن یا طرح و عکس های پرسنلی شما را بصورت واضح و شفاف روی سطح کارت فراهم می‌کند که همچنین به این کارت‌ها می‌توان به راحتی لمینت ‌های هولوگرافیک و واترمارک اضافه کرد که جعل آنها را تقریباً غیرممکن می‌کند. نوارهای مغناطیسی و مکانیسم‌های امنیتی پیشرفته‌تر مانند تراشه‌های هوشمند نیز به راحتی اجرا می‌شوند که امنیت را بهبود می‌بخشد.
  • کارت های PVC مانند کاغذ چروک یا خم نمی‌شوند.
  • هنگام استفاده از چاپگرهای کارت شناسایی رنگی تصعید یا مستقیم به کارت، کارت های PVC به طور موثر کار می‌کنند.
  • محدوده رنگ با کارت های شناسایی PVC بسیار بزرگتر و متنوع تر است. بنابراین، وقتی صحبت از سفارشی‌سازی می‌شود، یک سازمان می‌تواند به دنبال رنگی باشد که بیشتر با لوگوی آن مرتبط است.

اگر چاپگر کارت شناسایی با کیفیت دارید، از کارت های پی وی سی برای نیازهای چاپ کارت خود استفاده کنید. بهترین کیفیت و نتایج حرفه ای را به دست خواهید آورد.

کارت های کامپوزیت

یکی از مواد اولیه کارت های شناسایی کامپوزیت است. این کارت های کامپوزیت معمولاً لایه های PVC و PET را ترکیب می‌کنند. کارت شناسایی که در ابتدا برای کارت شناسایی کالج و دانشگاه ها استفاد می‌شد، در این کارت مقادیر مختلفی از هر ماده را ترکیب می‌کند تا طیفی از الزامات دوام و قیمت‌ها را برآورده کند. لایه بیرونی کارت از جنس  PVC برای تسهیل چاپ کارت شناسایی دیجیتال است و هسته داخلی برای انعطاف و دوام بیشتر PET است. این کارت ها قابلیت چاپ افست را داردند و همچنین می توان آن ها را به راحتی با فناوری RFID، IC و بدون تماس پیکربندی کرد.

تولید کنندگان به توسعه ساختارهای کامپوزیت جدید (مانند PVC/PET/PC) برای افزودن ویژگی‌های عملکردی خاص ادامه می‌دهند. کارت های ساخته شده از متریال های ترکیبی اغلب برای کارت های شناسایی دولتی که به طول عمر بیشتری نیاز دارند استفاده می‌شود.

کارت های تسلین

Teslin یک ماده متخلخل مصنوعی است که توسط صنایع PPG تولید می‌شود و جهت چاپ افست که برای طراحی های با امنیت بالا استفاده می‌شود، کاربرد دارد. همچنین به صورت برگه، می‌توان آن را با استفاده از چاپگرهای الکتروفوتوگرافی رنگی (لیزری) استاندارد یا چاپگرهای جوهرافشان چاپ کرد. از آنجایی که سطح مانند PVC صاف نیست، نمی‌توان آن را مستقیماً با چاپگرهای کارت چاپ کرد.

کارت های پلی کربنات

کارت های پلی کربنات برای نیازهای با امنیت بالا مناسب هستند. جایی که تسلین از نظر دوام می‌درخشد، پلی کربنات آن را از نظر امنیت بهبود می‌بخشد. این ماده قادر است از ویژگی های امنیتی پیشرفته مانند رمزگذاری داده ها و چاپ پیشرفته استفاده کند. جعل یا دستکاری کارت های شناسایی پلی کربنات برای کلاهبرداران دشوار است و آنها را به گزینه ای عالی برای زمینه های با امنیت بالا مانند ادارات دولتی و نظامی تبدیل می‌کند.

کارت های زیست تخریب پذیر

مواد زیست تخریب پذیر مانند PET و PLA قابل بازیافت هستند و تضمین می‌کنند که کارت های شناسایی شما برای مدت طولانی پس از فرسوده شدن، قابل بازیافت هستند. این مواد علاوه بر برچسب سازگار با محیط زیست، هنوز به اندازه کافی بادوام هستند تا در بسیاری از سازمان ها مورد استفاده قرار گیرند. گزینه های سازگار با محیط زیست به حفظ محیط زیست کمک می‌کنند.

کارت های PET-G

این نوع کارت ها کمتر مورد استفاده قرار گرفته و تفاوت آنها با کارت های PET در بالاتر بودن مقاومت آنها می‌باشد . همچنین در پرینترهای کارت شناسایی، نوع کارت‌ها تعریف شده که باید هر متریال کارتی که در پرینتر چاپ شناسایی خود استفاده می‌کنید را انتخاب کنید تا بهترین نتیجه چاپ را بدست آورید. به عنوان مثال برای کارت های PET_G برای بهتر نشستن تصویر روی کارت به دما و فشار بالاتری توسط پرینتر نیاز است اعمال شود.

این ها رایج ترین مواد مورد استفاده برای کارت های شناسایی می‌باشند که در دسترس قرار دارند. امروزه کارت های دوست دار محیط زیست که به راحتی قابل بازیافت و استفاده دوباره هستند، محبوبیت زیادی پیدا کرده اند و در کسب و کار های مختلف نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. در بین کارت های معرفی شده کارت های پی وی سی معمولی و کارت های پلی کربنات مقروم بصرفه تر بوده و به همین دلیل بیشتر مصرف می‌شوند.

سوالات متداول

کدام مواد اولیه کارت شناسایی ماندگاری بالاتری دارد؟

کارت های PET نسبت به همه کارت ها ماندگاری بالاتری دارند.

کدام مواد اولیه کارت شناسایی ماندگاری مقرون به صرفه تر است؟

پی وی سی با توجه به قیمت و کیفیت ان, مقرون به صرفه تر است.

کدام مواد اولیه کارت شناسایی گران تر است؟

کارت های پلی کربنات قیمت بالاتری دارند.

کدام مواد اولیه کارت شناسایی ارزان تر است؟

کارت های pvc از همه کارت ها ارزان تر هستند.

کدام مواد اولیه کارت شناسایی محبوب تر است؟

کارت های PET و pvc از کارت های دیگر محبوب ترند و در بین مشتری ها فروش بالاتری دارند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up