فیش پرینتر چیست؟

رسید POS (یا رسید فروش) سندی است که به طور منظم حاوی تاریخ و زمان خرید، نقاط مورد علاقه کالاهای خریداری شده، برچسب‌های قیمت و مبالغ، داده‌های مورد نیاز در مورد استراتژی ورود پیشنهادات و تکنیک اقساط است. فیش پرینتر دستگاه کوچکی است که رسیدهای مشتریان و کارت اعتباری را چاپ می کند. آنها بیشتر در مغازه های خرده فروشی، پمپ بنزین ها و رستوران ها استفاده می شوند. دو نوع رایج چاپگر رسید، چاپگرهای ضربه ای و چاپگرهای حرارتی هستند.

رسیدهای فروش شما را تشویق می کند تا از ارزیابی معاملات بر روی اقلام اطمینان حاصل کنید. این به شما کمک می کند تا خلاصه ای از حقوق و دستمزد پیشنهادات و هزینه معاملات بدهکار را تهیه کنید. رسیدهای فروش به شما کمک می کند تا معاملات روز به روز یا هفته به هفته را ثبت کنید و به مشتریانی که اقساط کامل در مقابل خرید انجام می دهند معرفی می شود. در صورتی که مشتری مقداری پیشرانه بپردازد، به استفاده از رسیدهای فروش توجهی نخواهد کرد. رسیدهای فروش فقط به عنوان بخشی از معامله پولی مورد استفاده قرار می گیرند و در فرصتی برای ثبت معامله به اقساط کامل نیاز دارند. در صورتی که نیاز به برآورده ساختن همه مشتریان دارید و باید دقت ثبت نام پیشنهادات را حفظ کنید، باید رسیدهای فروش استاندارد را برنامه ریزی کنید.

انواع فیش پرینتر

چاپگر ضربه ای

چاپگر ضربه ای یا چاپگر ماتریس نقطه ای با ضربه فیزیکی به کاغذ با جوهر کار می کند، مشابه نحوه عملکرد ماشین تحریر. چاپگرهای ضربه‌ای دارای پین‌های کوچکی هستند که روی سر چاپ قرار می‌گیرند، که در سراسر صفحه حرکت می‌کند و نوار جوهر را به سمت کاغذ فشار می‌دهد تا حروف تشکیل شود.

پرینتر های ضربه ای فیش به دلیل هزینه نسبتاً پایین آنها، چه از نظر خرید اولیه و چه از نظر هزینه های عملیاتی، جذاب هستند. آنها همچنین قابل اعتماد هستند و می توانند به طور موثر در گرمای بالا کار کنند، که به ویژه برای بلیط های رستوران در پشت خانه بسیار مهم است.

انواع فیش پرینتر

بزرگترین تفاوت در نحوه چاپ آنهاست. مدل‌های ضربه‌ای، که به عنوان چاپگرهای ماتریس نقطه‌ای نیز شناخته می‌شوند، انواع سنتی‌تر هستند. چاپگرهای ماتریس نقطه ای دارای یک سر چاپ هستند که با پین هایی که دقیقاً قرار داده شده اند پوشیده شده است. اینها در ارتباط با یک نوار جوهر کار می کنند تا حروف را از طریق یک سری نقاط ریز تشکیل دهند. اکثر مدل ها می توانند به رنگ مشکی و قرمز چاپ کنند. برخی نیز می توانند گرافیک چاپ کنند.

چاپگرهای حرارتی

پرینتر های حرارتی با فرض استفاده از آنها در محیط مناسب، چاپ های باکیفیت را با سرعتی سریع و با کمترین نویز تولید می کنند. این نوع چاپگر از جوهر و تونر استفاده نمی کند. در عوض، از یک هد حرارتی همراه با کاغذ حرارتی استفاده می کند. این کاغذی است که از نظر حرارتی پوشش داده شده است، بنابراین به گرما پاسخ می دهد. هد حرارتی مولد گرما با کاغذ حساس به حرارت تماس می گیرد تا اسناد چاپی ایجاد کند. بسیاری از مدل‌ها فقط به رنگ مشکی چاپ می‌کنند، اما محصولات درجه یک چاپ چند رنگ و دو طرفه ارائه می‌دهند.

مقایسه چاپگرهای ضربه ای و حرارتی رسید

پرینترهای ضربه ای

 • روش چاپ: جوهر را از یک نازل روی کاغذ/زیر به صورت قطرات ریز اسپری کنید.
 • هزینه ها: هزینه اولیه کمتر در مقابل چاپگرهای حرارتی و دسترسی گسترده به لوازم/قطعات چاپ
 • کیفیت چاپ: اکثر جوهرافشان ها قادر به تولید تصاویر واقعی هستند. چاپ ها می توانند در معرض رطوبت و نور خورشید تخریب شوند
 • دوام: قطعات متحرک بیشتر = احتمال خراب شدن بیشتر، نازل های اسپری ممکن است مسدود شوند
 • قابل حمل: به طور کلی بسیار قابل حمل نیست، محدود به محیط خانه و دفتر است
 • برق: معمولاً به برق متناوب نیاز دارند، نه به اندازه پرینترهای حرارتی از نظر انرژی
 • موارد استفاده: بهترین برای چاپ خانگی/دفتر اداری، عکس، بروشور، دفترچه راهنما و علائم موقت

پرینترهای حرارتی

 • روش چاپ: در فرآیند چاپ از جوهر یا تونر استفاده نمی شود، یا رنگدانه مومی را روی کاغذ فشار دهید یا از هد چاپ گرم شده برای چاپ استفاده کنید.
 • هزینه ها: پرهزینه تر از جوهر افشان معمولی است، پیدا کردن قطعات جایگزین سخت تر و پرهزینه تر است.
 • کیفیت چاپ: در رنگ‌هایی که می‌توانید چاپ کنید محدود است، اما کیفیت چاپ ثابت و دقیقی دریافت می‌کنید. تا زمانی که در معرض گرما و نور زیاد قرار نگیرند، چاپ‌ها در طول زمان بهتر ماندگار می‌شوند
 • دوام: قطعات متحرک کم = احتمال خرابی کمتر. هد چاپ حدود 10 سال دوام می آورد
 • قابلیت حمل: بسیاری از فاکتورهای شکل تلفن همراه برای انتخاب، مانند دستگاه های دستی یا پوشیدنی
 • برق: واحدهای AC و باتری
 • موارد استفاده: برای علائم، برچسب ها، بارکدها و چاپ رسید مناسب است

آیا پرینترهای حرارتی ارزش آن را دارند؟

اگر به دنبال یک راه حل خوب و پایدار برای چاپ علائم، برچسب های حمل و نقل، بارکد یا رسید هستید، پرینتر های حرارتی فیش انتخابی عالی هستند. جوهر افشان ها، در حالی که قادر به تولید چاپ های واقعی هستند، محدودیت های زیادی از نظر حمل و نقل و هزینه های مصرفی دارند که آنها را به گزینه ای کمتر از ایده آل برای این کاربردها تبدیل می کند. در حالی که ممکن است هزینه بیشتری از قبل پرداخت کنید، در نهایت در هزینه مواد مصرفی و دوام کلی چاپگرهای حرارتی صرفه جویی خواهید کرد.

حتما بخوانید: چاپگر حرارتی چیست و چگونه کار می کند؟

راهنمای خرید پرینتر فیش

اینکه کدام نوع چاپگر بهتر است بستگی به نحوه و مکان استفاده از آن دارد. در ادامه مجموعه ای از ویژگی ها را آورده ایم که قبل از خرید پرینتر باید به ان ها توجه کنید تا خرید هوشمندانه تری داشته باشید.

عوامل مهم در انتخاب فیش پرینتر

چاپگرهای رسید به بخش مهمی از عملیات تجاری مدرن تبدیل شده اند و مهم است که یکی را انتخاب کنید که تمام نیازهای شما را برآورده کند. قبل از خرید، ویژگی های محصول زیر را در نظر بگیرید تا بهترین چاپگر را برای خود بیابید.

عملکرد در محیط های روزمره

چاپگرهای رسید ضربه ای یا فیش پرینتر به دلیل قابلیت اطمینان خود شناخته شده اند، اما از پرینترهای حرارتی پر سر و صداتر هستند. آنها همچنین کندتر هستند.. از آنجایی که کاغذی که در داخل پرینترهای حرارتی قرار دارد

پر سر و صدا و کارایی

با این حال، اگر برای چاپ رسیدهای مشتری و برگه های تراکنش کارت به چاپگری نیاز دارید، چاپگر حرارتی ممکن است انتخاب مناسبی باشد. این چاپگرها خروجی سریعی دارند، تا 20 خط در ثانیه، در مقایسه با میانگین سه خط در ثانیه برای چاپگرهای ضربه ای. مدل های حرارتی به طور قابل توجهی ساکت تر از مدل های ماتریس نقطه ای خود هستند.

قابلیت رنگ و هزینه

برای تهیه چاپگرهای مناسب برای محل کار خود، باید در نظر بگیرید که آیا به چاپ تک رنگ، دو رنگ یا چند رنگ و قابلیت های تک یا دو رو نیاز دارید. بودجه نیز عامل مهمی در انتخاب بهترین چاپگرها است. اگر محل کار شما به سبز بودن یا دوستدار محیط زیست اهمیت می دهد، چاپگرها و رول های رسید سبز یا سازگار با محیط زیست را انتخاب کنید، که می تواند باعث صرفه جویی پولی قابل توجهی در طول عمر چاپگر شود.

نرم افزار اضافی

قبل از خرید، بررسی کنید که آیا چاپگرهای مورد نظر رابط مناسبی برای مطابقت با سیستم رایانه شما دارند و آیا پورت‌های یدکی کافی برای قرار دادن آنها در اختیار دارید یا خیر. سیستم شما دارای رابط های سریال، موازی یا USB RS-232 خواهد بود. علاوه بر این، در حالی که اکثر چاپگرهای رسید جهانی هستند، باید اطمینان حاصل کنید که چاپگرهایی که انتخاب می کنید با نوع سیستم POS شما سازگار هستند، در غیر این صورت اساساً بی فایده هستند.

چه هزینه هایی ممکن است برای فیش پرینتر متحمل شوید؟

تا آنجا که هزینه اولیه پیش می رود، گزینه مقرون به صرفه تر پرینتر های ضربه ای فیش است. این مدل ها به ازای هر واحد قیمت کمتری دارند. هزینه های مداوم برای چاپگرهای ضربه ای بیشتر است، زیرا خرید جوهر یا تونر به طور منظم ضروری است، در حالی که مدل های حرارتی از جوهر و تونر استفاده نمی کنند.

چاپگرهای حرارتی قطعات متحرک کمتری نسبت به واحدهای ماتریس نقطه ای دارند، بنابراین، از نظر تئوری، ممکن است به تعمیر و نگهداری یا تعویض قطعه کمتری نیاز داشته باشند. با این حال، از آنجایی که قطعات متحرک کمتری وجود دارد که به راحتی قابل تعویض هستند، اگر مشکلی در چاپگر رسید حرارتی پیش بیاید، به احتمال زیاد مجبور خواهید بود کل دستگاه را تعویض کنید.

بهترین چاپگرهای رسید برای در نظر گرفتن

مجموعه‌ای از مارک‌ها وجود دارند که چاپگرهای رسید حرارتی و ضربه‌ای تولید می‌کنند، و مدل‌های باکیفیت زیادی بدون توجه به بودجه شما وجود دارد. اپسون، اچ پی، زبرا و استار میکرونیکس از جمله برندهای برتر چاپگرهای رسید در انواع مختلف هستند. در حالی که برخی از اینها ساده و مستحکم هستند، با ویژگی های اساسی که نیاز دارید، برخی دیگر چاپ دو طرفه و چاپ گرافیکی در مقیاس خاکستری را ارائه می دهند.

مانی کارت دارای سال ها سابقه در زمینه فروش پرینتر های رسید است. شما می‌توانید فیش پرینتر T80 DELTA و فیش پرینتر M810 را از مانی کارت با یکسال ضمانت تهیه کنید.

محل کار شما به چند عدد فیش پرینتر نیاز دارد؟

برخی از رستوران ها با یک یا دو چاپگر رسید مدیریت می کنند. با این حال، بسته به اندازه و چیدمان محل کار شما، چاپگرهای متعدد ممکن است گزینه بهتری باشند. برای مثال در رستوران ها اگر چندین ایستگاه غذا و نوشیدنی دارید، بهتر است برای هر ایستگاه یک چاپگر خریداری کنید. به این ترتیب، بار سفارش نوشیدنی، خط سفارش غذای گرم و شیرینی‌پز بلیت دسر را دریافت می‌کند. سپس برای هر واحد پردازش پول نقد یا کارت اعتباری به یک چاپگر نیاز دارید.

بودجه

دانستن اینکه چقدر پول می خواهید برای چاپگر رسید خرج کنید اولین قدم در انتخاب چاپگر مناسب است. تصمیم بگیرید که چقدر می خواهید خرج کنید و همه مدل هایی را که با آن بودجه متناسب هستند در نظر بگیرید.

قابلیت اتصال فیش پرینتر

بسیاری از چاپگرهای رسید دارای انواع مختلفی از گزینه های اتصال مانند USB، بلوتوث، Wi-Fi یا سایر اتصالات بی سیم هستند. در نظر بگیرید که چه نوع اتصالی برای استفاده تجاری یا شخصی خود نیاز دارید و به مدل هایی نگاه کنید که این نوع اتصال را ارائه می دهند.

سرعت چاپ

حداکثر سرعت چاپ را بر حسب صفحات در دقیقه (ppm) برای هر مدلی که در نظر دارید بررسی کنید. این به شما تخمینی از سرعت چاپ رسید را می دهد. بسته به تعداد تراکنش هایی که کسب و کار شما انجام می دهد، در صورت نیاز مدلی با سرعت چاپ بالاتر انتخاب کنید.

وضوح چاپگر

مطمئن شوید چاپگری که انتخاب می کنید وضوح خوبی دارد. این امر بر کیفیت رسیدهای چاپ شده تأثیر می گذارد. اکثر مدل‌ها وضوح خود را بر حسب dpi (نقطه در اینچ) فهرست می‌کنند و برای چاپ با کیفیت باید حداقل 300 نقطه در اینچ یا بیشتر باشد.

اندازه کاغذ

اکثر چاپگرهای رسید برای چاپ روی کاغذهای استاندارد A4 طراحی شده اند، اما مدل هایی وجود دارند که از اندازه های بزرگتر مانند A5 پشتیبانی می کنند. قبل از خرید بررسی کنید چاپگر مورد نظر شما از چه اندازه کاغذ پشتیبانی می کند.

انواع رسانه ها

برخی از چاپگرها ممکن است فقط روی کاغذ معمولی چاپ کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است قادر به کار با برچسب یا کارت نیز باشند. در نظر بگیرید که کسب و کار شما به چه نوع رسانه ای نیاز دارد و مدلی را انتخاب کنید که از آن پشتیبانی می کند.

ماندگاری

پرینتر های فیش معمولاً به شدت مورد استفاده قرار می گیرند، بنابراین دوام آن مهم است. ویژگی های ایمنی و محصولاتی را که به حداقل تعمیر و نگهداری نیاز دارند بررسی کنید. برخی ممکن است دارای محافظ در برابر گرمای بیش از حد باشند. همچنین مهم است که مطمئن شوید قطعات در نظر گرفته شده برای تعویض معمولی، مانند کارتریج های تونر، به راحتی برای خرید در دسترس هستند تا بتوانید چاپگر رسید خود را همیشه به درستی کار کند.

سازگاری نرم افزار

مطمئن شوید که چاپگری را انتخاب کرده اید که با سیستم عامل و برنامه های نرم افزاری کسب و کار شما سازگار باشد.

پشتیبانی مشتری

شرکتی را انتخاب کنید که در صورت بروز هرگونه مشکل، خدمات قابل اعتماد مشتری و کمک عیب یابی ارائه دهد. اگر مشکلی در دستگاه یا اجزای آن پیش بیاید، این می تواند در زمان و هزینه شما صرفه جویی کند.

اندازه چاپگر

اندازه چاپگر ممکن است در هنگام انتخاب یکی از آنها نقش داشته باشد، بسته به اینکه فضا یا قابل حمل بودن مشکل باشد. چاپگرهای بزرگتر فضای بیشتری را اشغال می کنند، اما به طور کلی دارای قابلیت های بیشتری هستند، در حالی که چاپگرهای کوچکتر می توانند برای مشاغل مسافرتی مناسب تر باشند.

راحتی در استفاده

پرینتر های فیش باید برای استفاده و نگهداری آسان باشند. نگاهی به نظرات کاربران می تواند به تعیین اینکه آیا مشتریان مدل های خاصی را پیچیده می یابند یا نه کمک کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up