چاپ کارت شهربازی pvc

چاپ کارت شهربازی برای مراکز بازی و تفریحی مورد استفاده قرار می‌گیرد.این کارت ها از تکنولوژی RFID بهره می‌برند که قابلیت شارژ اعتبار و استفاده چند باره از آنها را امکان پذیر می‌کند. ما در این مطلب کارت ها بازی را معرفی می‌کنیم و نحوه طراحی و گزینه های موجود جهت چاپ آنها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

پارک های تفریحی انتخاب محبوبی برای خانواده، دوستان و فعالیت های گروهی است. با توجه به این موضوع، کسب و کارها به طور فزاینده ای بر استراتژی های بازاریابی مانند کارت های عضویت تمرکز می‌کنند. مانی کارت به صورت حرفه‌ای چاپ کارت pvc از جمله کارت شهربازی را برای شما انجام می‌دهد.

چگونه کارت شهربازی مناسب طراحی کنیم؟

کارت شهربازی چیست؟

کارت شهربازی به کارت هایی می‌گویند که جهت استفاده از دستگاه های شهربازی است و قابلیت شارژ مبلغ دارد و کاربران می‌توانند به دلخواه برای بازی های مختلف از آن استفاده کنند و برای هر بازی، مبلغ مشخص شده از شارژ کارت کسر می‌گردد.

کارت‌های شهربازی و پارک‌های تفریحی اغلب دارای تراشه‌های NFC داخلی هستند که از عملکردهای اساسی مانند شارژ مجدد، جمع‌آوری امتیاز و بررسی تعادل پشتیبانی می‌کنند. برخی حتی ویژگی های پیشرفته ای مانند سیستم های کنترل دسترسی و ردیابی مصرف را ارائه می‌دهند. ما در مانی کارت علاوه بر چاپ کارت شهربازی, چاپ کارت‌ تردد, کارت عضویت و … را انجام می‌دهیم.

کاربرد کارت های شهربازی چیست؟

در پارک‌های تفریحی، پاساژهای سرپوشیده و اتاق‌های بازی، کارت‌های عضویت به‌عنوان وسیله‌ای برای حفظ مشتریان عمل می‌کنند. در مقایسه با پرداخت‌های نقدی یا تراکنش‌های کد QR ، کارت‌های عضویت نه تنها وفاداری مشتریان را افزایش می‌دهند، بلکه می‌توانند با هر خرید، امتیاز و تخفیف برای خرید های بعدی دریافت کنند.

چه کسب و کار هایی به چاپ کارت بازی نیاز دارند؟

با فکر و برنامه ریزی دقیق، گنجاندن یک برنامه عضویت چند سطحی، مشتریان را تشویق می‌کند تا بیشتر خرج کنند. هرچه هر سطح از یک عضویت سطحی دارای مزایا و امتیازات بیشتری باشد، می توانید هزینه بیشتری را برای آن عضویت دریافت کنید. همچنین می توانید راه اندازی یک برنامه وفاداری یا تخفیف را در نظر بگیرید که به مشتریانی که در پارک شما برای غذا و نوشیدنی، هدایا یا رویدادهای خاص پول خرج می‌کنند، پاداش می دهد. با برنامه‌های وفاداری، بیشتر به این موضوع می‌پردازیم که مشتری می‌تواند در هزینه‌های لحظه‌ای صرفه‌جویی کند.

هر چه بیشتر در مورد مشتریان خود بدانید، می توانید به طور مؤثرتری با آنها در سطح بازاریابی تعامل داشته باشید. پیشنهادها یا تخفیف‌های ویژه بسازید که ً برای دارندگان کارت در سطح های مختلف ارایه شود. بازخورد آنها اطلاعات ارزشمندی در مورد احساس آنها در مورد تجربه خود، برنامه عضویت شما، جاذبه های پارک، محل اقامت، غذا و نوشیدنی و موارد دیگر به شما می‌دهد. همچنین می‌توانید همین اطلاعات را برای تعیین مکان‌هایی که پارک شما می‌تواند طیف گسترده‌ای از پیشرفت‌ها را برای بهبود تجربه کلی خود انجام دهد، تغییر دهید.

چه کسب و کار هایی به تهیه کارت شهربازی نیاز دارند؟

مراحل چاپ کارت شهربازی چیست؟

مراحل چاپ کارت شهربازی ممکن است بسته به سیستم و فرآیند مورد استفاده، متفاوت باشد، اما در کل می‌توان آن را به چند مرحله اصلی تقسیم کرد:

 1. انتخاب جنس کارت: کارت شهر بازی می‌تواند از جنس کامپوزیت, فلزی, کاغذی, پی وی سی و … باشد, اما معمولا از جنس پی وی سی می‌باشد.
 2. طراحی و تدوین کارت: در این مرحله، طرح کارت شهربازی با توجه به مواردی مانند رنگ‌ها، تصاویر، متن‌ها و لوگوها طراحی می‌شود. این طرح باید جذاب و قابل فهم برای کودکان و والدین باشد.
 3. تولید فایل های چاپ: پس از طراحی کارت، فایل های چاپی با فرمت های استاندارد مانند PDF آماده می‌شوند که شامل همه جزئیات طراحی از جمله رنگ‌ها، تصاویر و متن‌ها است.
 4. چاپ و تولید کارت‌ها: فایل های طراحی به کارگاه چاپ ارسال می‌شود تا کارت‌ها با استفاده از مواد چاپی مناسب و با کیفیت بالا تولید شوند. این مرحله شامل چاپ، برش و پس از چاپ (مانند لمینه زدن) است. شما همچنین می‌توانید پرینتر کارت شخصی تهیه کنید.
 5. بسته‌بندی و توزیع: پس از تولید، کارت‌های شهربازی بسته‌بندی و آماده برای توزیع می‌شوند. این بسته‌بندی ممکن است شامل جعبه‌هایی باشد که حاوی یک مجموعه از کارت‌های شهربازی هستند.

هر مرحله ممکن است نیازمند تنظیمات و فرآیندهای خاص خود باشد و بسته به ابعاد و تقاضای پروژه متفاوت باشد.

جنس کارت های بازی از چیست؟

کارت شهربازی از مواد پی وی سی ساخته شده است که ضد آب و مقاوم در برابر روغن است و باعث دوام آنها می‌شود. کارت pvc از پیش چاپ شده و با چاپ رنگی دو رو هستند. در حال حاضر بسیاری از شهربازی ها از کارت های پی وی سی با نوارهای مغناطیسی یا فناوری RFID به عنوان بلیط ورودی استفاده می‌کنند که امکان اسکن و کنترل دسترسی آسان را فراهم می‌کند.

چگونه کارت شهربازی مناسب طراحی کنیم؟

در قسمت جلوی کارت، کد منحصر به فرد و لوگوی شهربازی است که شناسایی سریع را تسهیل می‌کند و منحصر به فرد بودن کارت را اضافه می‌کند. قسمت پشتی دستورالعمل‌ها و اقدامات احتیاطی برای استفاده از کارت را فهرست می‌کند و دارندگان کارت را قادر می‌سازد تا با وضوح و امنیت بیشتری از آن استفاده کنند.

هنگام طراحی کارت‌ها، از همان پالت رنگی، فونت‌ها و تصاویر استفاده کنید که در سراسر سازمان‌تان استفاده شده‌اند،  کارت‌ها را برای اعضا شخصی سازی کنید و با طراحی کارت با کد QR، بارکد یا نوار مغناطیسی، اعضا می‌توانند به‌راحتی به سازمان شما دسترسی پیدا کنند.

کارت شهربازی چیست

مراحل طراحی کارت شهربازی به شکل زیر می‌باشد:

 • استفاده از برنامه طراحی کارت
 • انتخاب کردن سایز کارت 54*86 میلی متر
 • اضافه کردن طرح یا عکس پس زمینه
 • جایگذاری اطلاعات و بخش های مختلف کارت
 • ذخیره خروجی لایه باز و باکیفیت بالا

چه چیزهایی باید در کارت خود درج کنید؟

مواردی که باید در طراحی کارت شهربازی استفاده شوند عبارت‌اند از:

 • نام و لوگوی باشگاه: اعضا احتمالاً سایر کارتهای عضویت را در کیف پول خود دارند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که نام و لوگوی سازمان شما به آسانی خوانا هستند.
 • نام عضو: با چاپ نام و شماره شناسایی اعضا بر روی کارت ها، هر کارت به نحوی منحصر به فرد احساس می‌شود.
 • سطح عضویت: اگر سازمان شما سطوح عضویت را ارائه می‌دهد، آنها را در کارت ها چاپ کنید.
 • تاریخ انقضای عضویت: اگر عضویت ها منقضی می‌شوند، در آن تاریخ را بر روی کارت ها برای اعضا و کارکنان درج کنید.
 • مزایا یا تخفیفات: برای عضویت هایی که مزایایی ارائه می‌دهند، جزئیات اضافی که اعضا می توانند دریافت کنند را روی کارت توضیح دهید.
 • اطلاعات تماس: اقدامات اطلاعات تماس سازمان خود مانند آدرس و شماره تلفن را در پشت کارت قرار دهید.

پرینتر مناسب صدور کارت بازی چیست؟

با تهیه یک پرینتر کارت می‌توانید بلافاصله پس از ثبت نام مشتریان برای اسفاده از وسایل بازی، کارت شهر بازی را در محل خود چاپ کنید و در اختیارشان قرار دهید. برای مجموعه های تفریحی این یک مزیت محسوب می‌شود که بتوانند به سرعت کرات های اعضای خود را صادر کنند و وفاداری مشتریان به مجموعه خود را در ادامه با ارائه تخفیفات بر روی کارت شهربازی، بیشتر کنند.

استفاده از چاپگر کارت شناسایی به صاحبان شهربازی ها این امکان را می‌دهد تا کارت ها را به صورت تک رنگ یا تمام رنگی چاپ کنند و با چاپ داده‌های خاصی مانند نام یک عضو، شماره عضو، سطح عضو و غیره، کارت مشتریان خود را شخصی‌سازی کنند. شما همچنین می‌توانید از طرح های کارت با رنگ های متفاوت برای شناسایی سطوح عضویت استفاده کنید.

کارت شهربازی سرزمین عجایب
کارت شهربازی سرزمین عجایب

پرینتر نیسکا 151

از پرینتر های مناسب برای چاپ کارت شهربازی می‌توان به چاپگر نیسکا 151 اشاره کرد. این پرینتر توانایی چاپ کارت در تعداد بالا را دارد. پرینتر Nisca PR-c151 جهت چاپ تمام رنگی پشت و روی کارت یا چاپ اسم و مشخصات بر روی کارت های از قبل چاپی مناسب است. کیفیت چاپ نیسکا 151، 300 نقطه بر اینچ بوده و دارای ماژول دورو زن داخلی برای چاپ دوطرفه کارت ها می‌باشد. نیسکا یک برند ژاپنی است و برند معروفی است که سال های زیادی در بازار جهانی فعالیت می‌کند و به عنوان یک شرکت پیشتاز در زمینه پرینترهای کارت PVC فعالیت می‌کند.

خشاب ورودی کارت بزرگ است و می‌تواند تا 100 کارت را نگه دارد. سرعت چاپ تا 144 کارت در ساعت برای چاپ رنگی است و برای چاپ مشکی ایت عدد تا 600 کارت در ساعت می‌رسد. Nisca 151 انواعی از ماژول های اختیاری را ارائه می‌دهد که از جمله کدگذاری اطلاعات مختلف کارت را پشتیبانی می‌کند. نگهداری ساده و تعویض ریبون، هزینه های عملیاتی بلند مدت را به طور موثر کاهش می‌دهد.

حتما بخوانید: چرا پرینتر کارت شخصی تهیه کنیم؟

مزایا و معایب صدور کارت بازی چیست؟

مزایا:

 • حس تعلق به یک مجموعه در دارندگان کارت، وفاداری مشتری را افزایش می‌دهد
 • دسترسی به پارک خود را ساده‌تر و راحت‌تر کنید
 • ثبت امتیازات ویژه مانند تخفیف ها در کارت مشتریان

معایب:

 • هزینه تولید کارت
 • طول عمر کارت ها بدلیل استفاده زیاد کم است.
 • هزینه صدور مجدد کارت ها بدلیل گم کردن کارت یا عوامل دیگر

برای پارک‌های تفریحی و سرگرمی‌ها، چگونه می‌توان تعداد زیادی کارت چاپ کرد؟

 به طور کلی، دو روش اصلی وجود دارد:

1-برون سپاری 2- استفاده از دستگاه چاپ کارت عضویت برای چاپ سفارشی

برای پارک‌های تفریحی چگونه می‌توان کارت چاپ کرد؟

برون سپاری چاپ

برون سپاری چاپ کارت شهربازی روشی نسبتاً ساده و سریع است، به ویژه برای کسب‌وکارهایی که از تجهیزات تخصصی و تیم‌های فنی ندارند. شرکت مانی کارت خدمات کاملی دارد که شامل طراحی، چاپ و رساندن کارت ها بدست مشتری است. ما با فناوری چاپ پیشرفته و قابلیت تولید انبود می‌توانیم براساس خواسته شما، در کمترین زمان کارت های شما را آماده کنیم. اگر شما در نظر دارید یک سفارش دسته‌ای از هزاران کارت شارژ یا عضویت دهید، برون سپاری یک راه حل موثر است.

 خرید دستگاه چاپ کارت pvc

شما می‌توانید از دستگاه چاپ کارت شناسایی (ID) خود را برای چاپ کارت ها در محل خود استفاده کنید و به جای محول کردن این وظیفه به تامین کنندگان خارجی، در هر زمان که بخواهید بلافاصله کارت چاپ شده خود را چاپ کنید.

از دلایل برتری داشتن چاپگر کارت به‌جای برون سپاری آنها می‌توان به دلایل زیر اشاره کرد. گزینه های سفارشی دستگاه چاپ کارت عضویت به کسب و کارها اجازه می‌دهد که طرح کارت، اطلاعات تبلیغاتی یا موارد دیگر مرتبط را به تناسب نیاز خود تغییر دهند. این خصوصاً برای بازی‌های الکترونیکی و شهربازی هایی که طراحی‌های کارت را به روز می‌کنند یا تبلیغات جدید را راه اندازی می‌کنند مفید است. به عنوان مثال، می‌توانید به راحتی کارت‌های عضویت اختصاصی با نام برای رویدادهای سالگرد یا تعطیلات طراحی و چاپ کنید.

حتما بخوانید: آیا می خواهید چاپ کارتهای pvc خود را برون سپاری کنید؟

چاپ کارت شهربازی خود را به ما بسپارید. ما در مانی کارت چاپ انواع کارت های پی وی سی را با بالاترین کیفیت و ماندگاری انجام می‌دهیم. برای مشاهده انواع چاپ و نمونه کارت ها، از منوی بالا، خدمات چاپ کارت را انتخاب کنید. طراحان ما طبق نظر شما کارت ها را طراحی و چاپ می‌کنند. برای دریافت راهنمایی بیشتر یا مشاوره می‌توانید با بخش فروش شرکت مانی کارت با شماره 02188442854 تماس حاصل فرمایید.

نمونه کیفیت کارت شهربازی pvc

سوالات متداول

قیمت چاپ هر کارت شهربازی چقدر است؟

قیمت هرکارت rfid شهربازی 18 تا 20 هزار تومان می‌باشد.

چاپ کارت شهربازی چقدر زمان می‌برد؟

چاپ هر کارت مایفر 3 تا 5 روز با توجه به تیراژ کار زمان نیاز دارد.

طول عمر کارت های شهربازی چه قدر است؟

کارت های شهربازی حدود 3 تا 5 سال عمر می‌کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up