معرفی انواع تکنولوژی و گزینه های پرینتر کارت

تکنولوژی پرینتر کارت با تکنولوژی چاپگر های معمولی تفاوت هایی دارد. 20 سال قبل، زمانی که چاپگرهای کارت شناسایی رومیزی معرفی شدند، انقلابی در صنعت کارت شناسایی رخ داد. این امر به تیم‌های امنیتی و فناوری اطلاعات اجازه داد تا الزامات چاپ را برای شخصی‌سازی و چاپ کارت های شناسایی پی وی سی با کیفیت بالا در محل با فناوری‌های مختلف تعبیه‌شده از جمله RFID و بارکد برآورده کنند. این متن به شما کمک می کند تا بهتر بفهمید کارت شناسایی چگونه چاپ می‌شود و تکنولوژی های پرینتر کارت برای چاپ کارت شناسایی کدام است.

تکنولوژی پرینتر چاپ کارت

انواع تکنولوژی چاپ پرینتر کارت

انواع تکنولوژی چاپ کارت عبارت اند از:

 • تکنولوژی پرینتر چاپ کارت مستقیم
 • تکنولوژی چاپ غیر مستقیم
 • تکنولوژی چاپ جوهر افشان

تکنولوژی مستقیم به کارت

چاپ کارت با تکنولوژی مستقیم پرینتر کارت، به عنوان چاپ کارت شناسایی رنگی یا انتشار رنگ نیز شناخته می‌شود. این روش رایج ترین روشی است که برای چاپ مستقیم تصاویر بر روی سطوح کارت استفاده می‌شود. با چاپ مستقیم به کارت، چاپگر کارت با گرم کردن ریبون مخصوص زیر هد چاپ حرارتی، رنگ را مستقیماً به کارت منتقل می‌کند. گرمای هد چاپ باعث می‌شود جوهر موجود در ریبون  به سطح کارت پخش شود. در نتیجه رنگدانه‌های رنگی بادوام روی سطح سفید کارت ایجاد می‌شود. بنابراین کارتی که در برابر خراشیدن و محو شدن مقاوم است، تولید می‌شود.

تکنولوژی مستقیم پرینتر کارت

از آنجایی که چاپگر کارت مستقیم تنها می‌تواند یک رنگ را در یک زمان قرار دهد، فرآیند تصعید رنگ برای هر پانل YMCKO تکرار می‌شود تا زمانی که یک تصویر کامل و رنگی روی کارت شناسایی تشکیل شود. به عنوان آخرین مرحله، چاپگر یک پانل روکش (O) را روی کل سطح کارت چاپ می‌کند. روکش (O) از کارت در برابر آسیب های UV و فیزیکی محافظت می‌کند. برندهای خاصی از چاپگرهای کارت نیز می‌توانند در این مرحله از فرآیند چاپ کارت، یک واترمارک امن را روی سطح کارت ها چاپ کنند.

مزیت چاپ کارت با فرآیند سابلیمیشن این است که استفاده از آن سریع، ارزان و آسان است و اکثر چاپگرهای کارت شناسایی رومیزی موجود در بازار امروزه از فناوری سابلیمیشن رنگ استفاده می کنند که راه حلی ساده و مقرون بصرفه می‌باشد. یکی از بهترین پرینتر های کارت مستقیم پرینتر کارت هایتی cs200 است.

تکنولوژی جوهرافشان

پرینترهای مخصوص کارت که با تکنولوژی جدید جوهرافشان کار می‌کنند به تازگی به بازار معرفی شده اند. این چاپگر ها دارای 3 حالت مختلف چاپ با کیفیت های متفاوت می‌باشند که تا 600dpi می‌توانند چاپ کنند و هرچه کیفیت چاپ بالاتر باشد، مقدار مصرف جوهر پرینتر نیز بیشتر است. در حال حاضر فارگو INK1000 محصولی است که به بازار عرضه شده و تنها قابلیت چاپ یکطرفه دارد. یکی از بهترین پرینتر های کارت جوهر افشان پرینتر کارت فارگو ink1000 است.

تکنولوژی انتقال مجدد پرینتر کارت

تکنولوژی انتقال معکوس پرینتر کارت یک فرآیند چاپ با کیفیت بالا است. این روش ابتدا جوهر را از یک ریبون رنگی YMCK به یک فیلم شفاف منتقل می کند. هنگامی که فیلم حاوی تمام جوهر است، فیلم شفاف بر روی کارت شناسایی لمینت می شود. با قرار دادن ریبون رنگی YMCK روی یک فیلم شفاف به جای مستقیم قرار دادن آن روی سطح کارت (برعکس فرایند چاپ مستقیم) چاپ لبه به لبه با اشباع رنگ عمیق تر و وضوح بهتر نسبت به فرآیند تصعید رنگ امکان پذیر است.

چاپ انتقال مجدد پرینتر کارت
چاپ انتقال مجدد پرینتر کارت

برای دوام بیشتر کارت‌های شناسایی چاپی با سیستم انتقال معکوس، می‌توان یک لایه روکش اضافی به کارت اضافه کرد. این لایه محافظت بیشتری در برابر خراشیدگی یا سایر اشکال سایش دارد. بسیاری از سازمان ها یک ویژگی هولوگرافیک را روی روکش قرار می دهند تا امنیت بصری بیشتری را به کارت شناسایی خود اضافه کنند. برای بالاترین سطح امنیت، روکش کارت شناسایی هولوگرافیک سفارشی می تواند طراحی و روی کارت های شناسایی اعمال شود.

یکی از مزایایی که فناوری چاپ انتقال مجدد برای ما ارائه می‌دهد، توانایی چاپ بر روی کارت‌ها با موادی خارج از PVC مانند PET و پلیکربنات است. همچنین چاپ بر روی کارت‌هایی با سطوح نامنظم مانند کارت‌های بدون ‌تماس و کارت‌های تماسی که در آن چاپ تا لبه فلزی چیپ انجام می‌شود. درصورتی که در فناوری چاپ مستقیم بر روی کارت، نیاز است که قسمتی از چاپ در مناطقی که نمی‌توان چاپ شود، مخفی شود. باید اضافه کنیم که به دلیل فناوری چاپ که بر روی یک فیلم صورت می‌گیرد و شرایط ایده‌آلی را برای حفظ و مراقبت از هددستگاه فراهم می‌کند و گارانتی مادام‌العمری را برای سر دستگاه فراهم می‌سازد. بهترین پرینتر های کارت انتقال مجدد پرینتر های کارت نیسکا 201 پلاس و فارگو 5000 است.

نحوه چاپ کارت شناسایی با تکنولوژی انتقال مجدد چگونه است؟

کارت‌های شناسایی رنگی شخصی‌ سازی شده با نتقال رنگ از یک نوار فیلم به سطح پلاستیکی کارت، چاپ می‌شوند. چاپگرهای کارت شناسایی از فیلم و ریبون استفاده می‌کنند که ریبون های رنگی از یک سری پنل های زرد (Y)، سرخابی (M)، فیروزه ای (C)، سیاه (K) و روکش (O) برای چاپ کارت شناسایی استفاده می‌کنند. چاپگر های مستقیم که موادمصرفی آنها تنها یک ریبون می‌باشد، نوع ریبون میتواند تک رنگ یا YMCKO باشد ولی در چاپگرهای غیرمستقیم ریبون ها دیگر پنل O نداشته و به جای آن روکش فیلم تصویر را روی کارت انتقال می‌دهد. کارت شناسایی از تکنولوژی انتقال مجدد پرینتر کارت استفاده می‌کند.

تصویر در واقع از تنها 3 پنل زرد، قرمز و آبی تشکیل می‌شود و تنها زمانی پرینتر کارت از پنل مشکی استفاده می‌کند که متن یا بارکد در تصویر باشد. برای کاربرانی که نیاز به حفاظت بیشتر از کارت شناسایی دارند، پس از فرآیند چاپ رنگی یا تک رنگ معمولی، می توان یک لایه لمینیت در بالای کارت شناسایی اضافه کرد. روکش های کارت شناسایی معمولاً یک لایه پلی استر به ضخامت 0.6 یا 1 میل هستند. لمینیت از کارت شناسایی در برابر خراشیدگی و ساییدگی محافظت می‌کند و دارای گزینه هایی مانند هولوگرام شفاف، هولوگرافیک و سفارشی است. لمینیت برای کارت‌های شناسایی با استفاده زیاد توصیه می‌شود، مانند کارت‌هایی که جهت کنترل دسترسی صادر میشوند مانند کارتهای HID prox، iclass یا Seos به‌علاوه Mifare، DESFire EV2 .

چاپ مستقیم به کارت در مقابل چاپ با انتقال معکوس

دو تکنولوژی اصلی وجود دارد که پرینتر های کارت شناسایی برای شخصی‌سازی کارت‌های شناسایی پی وی سی استفاده می‌کنند: چاپ کارت شناسایی مستقیم به کارت (همچنین به عنوان تصعید رنگ شناخته می‌شود) و انتقال معکوس (گاهی اوقات به عنوان انتقال مجدد از آن یاد می‌شود). هر دو روش کارت های شناسایی چاپی با کیفیت بالا را ایجاد می کنند اما از نظر قیمت، سرعت و دوام کارت شناسایی متفاوت هستند.

پرینتر های کارت مستقیم ارزان‌تر هستند و سرعت بالاتری دارند. اما پرینتر های انتقال مجدد کیفیت بالاتری را ارئه می‌دهند و به علت عدم تماس کارت با هد دستگاه, طول عمر این پرینتر های کارت بالاتر است.

حتما بخوانید: پرینتر های کارت انتقال مجدد چیست؟

گزینه های پرینتر کارت

چرا مهم است که چاپگر کارت شناسایی و داده‌های آن را ایمن نگه دارید؟ چرا امنیت چاپگر کارت شناسایی اهمیت دارد؟ این گزینه ها می‌تواند برای تکنولوژی های مختلف پرینتر کارت وجود داشته باشد.

 • چاپگرها اغلب در قسمت های باز پذیرش یا روی میزها بدون مراقبت رها می‌شوند. به این معنی که افراد غیرمجاز می توانند به آنها دسترسی پیدا کنند.
 • در مشاغل کوچک و بسیاری از آنها جای اختصاصی برای چاپ کارت شناسایی خود ندارند.
 • اکثر کاربران ریبون های مصرفی را در سطل زباله عمومی قرار می‌دهند و احتمال نقض امنیتی را افزایش می‌دهند.
 • علاوه بر این، چاپگرهای کارت شناسایی می‌توانند تجهیزات گران قیمتی باشند و داده‌های حساسی را در خود نگه دارند. به همین دلیل است که تولیدکنندگان چاپگر بیشتر ویژگی‌های امنیتی بهبود یافته‌ای را به صورت استاندارد با دستگاه‌های خود ارائه می‌کنند.

در حالی که امنیت کارت شناسایی همیشه یک اولویت برای مشاغل بوده است، اطمینان از ایمن بودن چاپگرهای فیزیکی کارت نیز مهم است. سازندگان چاپگر متوجه این موضوع شده اند و اکنون ویژگی های منحصر به فردی را برای محافظت از چاپگرهای کارت شناسایی و داده ها ارائه می دهند. ما به برترین گزینه های امنیتی موجود برای چاپگرهای کارت شناسایی می‌پردازیم که به 3 بخش تقسیم می‌شوند:

 • امنیت فیزیکی چاپگر – ویژگی هایی که چاپگر کارت شناسایی فیزیکی را ایمن نگه می دارد.
 • امنیت داده‌های نواری – ویژگی‌هایی که از داده‌هایی که از طریق ریبون روی کارت‌های شناسایی چاپ می‌شوند محافظت می‌کنند.
 • امنیت کارت بصری – ویژگی هایی که کارت های چاپی را ایمن نگه می دارد.

توجه داشته باشید که گزینه های امنیتی موجود برای هر چاپگر با توجه به نوع چاپگر و مدل متفاوت است.

بهترین گزینه های امنیتی چاپگر کارت شناسایی

گزینه های امنیتی پرینتر کارت در تکنولوژی های مختلف این پرینتر ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه محبوب ترین گزینه های امنیتی پرینتر کارت را با هم می‌بینیم.

قفل فیزیکی

لاک فیزیکی چاپگر کارت شناسایی شما را ایمن نگه می دارد.

 • قفل –  قفل به شاسی چاپگر کارت شناسایی شما وصل می شود و می توان آن را روی میز اداری قفل کرد تا دستگاه شما را در جای خود نگه دارد.
 • قفل فیزیکی – انواع مختلفی از قفل های فیزیکی وجود دارد. از جمله قفل کارتی و قفل برای ریبون. این قفل‌ها تضمین می‌کنند که مکانیسم‌های داخلی چاپگر شما دستکاری نمی‌شوند و کارت‌ها و ریون های شما را از افراد کنجکاو در امان نگه می‌دارند.

ویژگی های فوق چاپگر کارت شناسایی فیزیکی و قطعات آن را ایمن و در برابر کسانی که قصد سوء قصد دارند محافظت می‌کند.

گزینه های امنیتی داده نواری

 • خرد کردن دیجیتال – هنگامی که اطلاعات برای یک کار چاپ استفاده می شود، تکه تکه شده و توزیع می شود و غیرقابل بازیابی می‌شود.
 • درهم‌سازی داده‌ها – پس از چاپ کارت‌ها، داده‌های روی ریبونهای چاپی درهم می‌شوند و قابلیت ردیابی را از بین می‌برند و خطر سرقت هویت را کاهش می‌دهند.
 • Kineclipse – این ویژگی اطلاعات موجود روی ریبون را پنهان می کند. Kineclipse یک ویژگی جدید است و مخصوص چاپگر کارت شناسایی Evolis است.

این ویژگی ها از اطلاعاتی که از طریق ریبون چاپی روی کارت ها چاپ می شوند محافظت می‌کند. مهم است که این اطلاعات را ایمن نگه دارید تا مطمئن شوید که به دست افراد اشتباه نمی‌افتد.

گزینه های امنیتی بصری

گزینه های امنیت بصری عبار‌ت‌اند از:

امنیت بصری پرینتر کارت
 • چاپ UV – یک لایه جوهر UV به کارت اضافه می کند که فقط در زیر نور خاص قابل مشاهده است.
 • واترمارک – تصویری که مانند هولوگرام جنبه ی امنتی داشته و به سطح کارت شناسایی اضافه می‌شود.
 • پوشش هولوگرافیک – یک لایه لایه محافظ حاوی تصاویر هولوگرافی شفاف به سطح کارت اضافه می‌شود. روکش های هولوگرافی دوام کارت را افزایش می‌دهد و از جعل جلوگیری می‌کند.
 • بارکد: چاپ بارکد یک بعدی یا دوبعدی روی کارت می‌تواند از جعل کارت جلوگیری کند.
 • میکرو‌تکست: میکرو‌تکست ها متن های بسیار کوچکی هستند که فقط با ذره‌بین امکان مشاهده آن ها است و می‌توانند از جعل کارت جلوگیری کنند.

ویژگی های فوق کارت های چاپی شما را ایمن نگه می‌دارد.

انتخاب تکنولوژی و گزینه های مختلف پرینتر کارت به نیاز شما در کسب و کار بستگی دارد. شما باید با توجه به حجم چاپ, بودجه, کیفیت چاپ, شخصی سازی های مورد نیاز و … پرینتر مناسب خود را پیدا کنید. ما در مانی کارت انواع پرینتر های کارت pvc را موجود داریم و می‌توانیم با توجه به نیازمندی های شما بهترین پرینتر کارت را به شما معرفی کنیم. برای دریافت مشاوره رایگان با ما به شماره 02188442854 تماس بگیرید.

سوالات متداول

جدیدترین تکنولوژی پرینتر کارت چیست؟

پرینتر های کارت جوهر افشان جدیدترین تکنولوژی چاپ کارت هستند. این پرینتر ها قبلا وجود نداشتند. برند فارگو این پرینتر را برای اولین بار به بازار عرضه می‌کند.

بهترین تکنولوژی پرینتر کارت چیست؟

برای چاپ کارت های پی وی سی بهترین تکنولوژی, انتقال مجدد است. این تکنولوژی از برخورد هد با کارت جلوگیری می‌کند, بنابراین طور عمل بیشتری دارد. همچنین کیفیت چاپ و سرعت مناسبی نیز ارائه می‌دهد.

قدیمی ترین تکنولوژی پرینتر کارت چیست؟

اولین و قدیمی ترین پرینتر های چاپ کارت به صورت مستقیم کار می‌کنند. این پرینتر ها به دلیل برخورد کارت با هد دستگاه طول عمر کمتری دارد. اما سرعت چاپ آن ها بالا است و ارزان ترین پرینتر های موجود در بازار هستند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up