چه پرینتری مناسب چاپ کارت pvc است؟

اگر قصد چاپ کارت دارید, یکی از مواردی که حتما در نظر گرفتید خرید پرینتر مناسب است. این انتخاب بسته به نوع کارت شما و مواردی که میخواهید تغیر میکند. پرینتر چاپ کارت در خور هر سازمان با سازمان دیگر متفاوت است. شما باید با توجه به نیاز سازمان شما به کیفیت, چاپ هولوگرام, میکرو متن, سرعت و … پرینتر مناسب را پیدا کنید. در این مطلب ما به شما بهتر پرینتر های چاپ کارت را معرفی میکنیم و کمک میکنیم بهترین مدل را تهیه کنید.

چاپگر کارت شناسایی چیست؟

چاپگر کارت شناسایی دستگاهی است که کارت شناسایی کارکنان و سایر کارت های شناسایی را چاپ می کند. با نصب پرینتر چاپ کارت مناسب می توان خطر درز اطلاعات شخصی کارکنان و هزینه برون سپاری چاپ کارت را کاهش داد. جوهر با گرما تبخیر می شود و روی یک کارت پی وی سی با یک تراشه آی سی جایگذاری شده داخل کارت یا نوار مغناطیسی منتقل می شود. روش های چاپ را می توان به چاپ مستقیم و چاپ مجدد طبقه بندی کرد.

موارد استفاده از چاپگرهای کارت

چاپگرهای کارت شناسایی برای چاپ کارت شناسایی کارکنان و سایر کارت های شناسایی برای استفاده در یک شرکت یا مرکز استفاده می شود. آنها برای افزایش امنیت شرکت ها و مواردی مانند مدیریت حضور و غیاب و احراز هویت و … استفاده میشوند.

برخی از محصولات مجهز به یک رمزگذار آی سی هستند که اطلاعات را به یک تراشه آی سی وارد می کند یا یک رمزگذار مغناطیسی که اطلاعات را به کارت نوار مغناطیسی وارد می کند. هنگام انتخاب محصول، روش چاپ، نوع کارت پشتیبانی شده برای چاپ، سرعت چاپ و پایان چاپ باید در نظر گرفته شود.

انواع پرینتر های چاپ کارت چیست؟

دو نوع چاپگر کارت شناسایی وجود دارد که روی کارت های پلاستیکی چاپ می شود: چاپ مستقیم و چاپ مجدد.

بنر پرینتر کارت جدید

چاپ مستقیم

چاپ مستقیم یک روش چاپی است که جوهر تبخیر شده توسط گرما را مستقیماً روی کارت پلاستیکی برای چاپ منتقل می کند. از آنجایی که فرآیندهای کمتری برای چاپ مورد نیاز است، بسیاری از دستگاه های ارزان قیمت در دسترس هستند و هزینه ها نیز پایین است. با این حال، این مدل چاپ نمی تواند روی تراشه های آی سی چاپ کند و به چاپ آن شدت تحت تأثیر گرد و غبار قرار می گیرد. همچنین بسته به کارتی که قرار است چاپ شود، ممکن است امکان چاپ روی آن وجود نداشته باشد.

چاپ روی لبه کارت ها امکان پذیر نیست. با این حال، کارت های ساخته شده از PVC پشتیبانی می شوند. از جمله پرینتر های چاپ مستقیم میتوان به پرینتر هایتی cs200 اشاره کرد. پرینتر هایی با قابلیت بالاتر و برای استفاده های صنعتی نیز وجود دارد که برای کارهای حرفه ای تر میتوان از آنها استفاده کرد مانند پرینتر نیسکا 151 و هایتی cs200.

 چاپ  نتقال مجدد

در روش چاپ مجدد، تصویری که قرار است چاپ شود یک بار روی فیلم انتقال مجدد چاپ می شود و سپس با اعمال حرارت و فشار تصویر از فیلم به کارت منتقل می شود. علاوه بر ارائه چاپ شفاف، این روش همچنین می تواند در مواقعی که سطح کارتی که قرار است چاپ شود ناهموار باشد یا حتی روی یک کارت آی سی، استفاده شود. روش انتقال مجدد می تواند روی تمام سطح کارت از جمله لبه ها چاپ شود. از طرفی هزینه های جاری به دلیل استفاده از فیلم و مواد مصرفی دیگر بیشتر است.

از آنجایی که این روش مستقیماً چاپ نمی شود، می تواند نه تنها بر روی کارت های ساخته شده از PVC، بلکه روی کارت های ساخته شده از مواد دیگر نیز چاپ کند. به عنوان مثال می توان به پلی اتیلن ترفتالات (PET)، PET-G و PC پلی کربنات اشاره کرد. از جمله این پرینترها میتوان به پرینتر فارگو hdp6600، پرینتر نیسکا Kanematsu 201+ و پرینتر داسکام DC7600  اشاره کرد.

ویژگی های چاپگر کارت انتقال مجدد
 • کیفیت بالا

چاپ تمام لبه با استفاده از فناوری انتقال مجدد، چاپ تصاویر رنگی با طراحی خوب را امکان پذیر می کند.

 • وضوح بالا

با رزولوشن 600 تا 1200 dpi، حتی کاراکترهای بسیار کوچک را می توان با وضوح بالا نمایش داد. کدهای QR کوچک را می توان با حفظ کیفیت طراحی تنظیم کرد.

 • پرینتر با عملکرد بالا

از رمزگذارها می توان برای رمزگذاری کارت های آی سی بدون تماس در حین چاپ روی کارت استفاده کرد. چاپگرهای غیرمستقیم می توانند با سرعت 150 کارت در ساعت  یا بیشتر چاپ کنند.

مزایای خرید پرینتر چاپ کارت مناسب چیست؟

تولید کارت شناسایی کارمندان، کارت شناسایی دانشجویی، کارت عضویت، کارت بیمار و … در داخل دارای مزایای زیادی است. اولاً، اطلاعات شخصی مهم کارمندان، دانش آموزان، اعضا و بیماران به بیرونخارجی درز نمی کند.

دوم، حتی یک کارت را می توان فورا چاپ کرد، بدون اینکه مهلت تعیین شده باشد. این می تواند تغییرات پرسنل و غیره را در خود جای دهد. کارت معاینه پزشکی را می توان در طول معاینه صادر کرد و بلافاصله تحویل داد.

چگونه پرینتر چاپ کارت مناسب را پیدا کنیم؟

وقتی به دنبال بهترین چاپگر کارت هستید، ابتدا باید مواردی را در نظر بگیرید که ما در ادامه این موارد را برای فهم بهتر به اختصار بیان میکنیم.

کدام نوع کارت را می خواهید چاپ کنید؟

سه نوع کارت وجود دارد که با چاپگر کارت شناسایی قابل چاپ هستند:

 • کارت های هوشمند: کارت هایی با مدار و تراشه یکپارچه (مانند کارت های اعتباری). کنترل دسترسی و ذخیره زمان، حضور و غیاب و اطلاعات شخصی.
 • کارت‌های مجاورتی (کارت‌های کلیدی): برای مثال، کارت‌های هوشمند بدون تماس با استفاده از ارتباطات میدان نزدیک (NFC). یک کارت RFID برای اعطای دسترسی و تامین امنیت از طریق ورود بدون تماس.
 • کارت های شناسایی صرفا بصری : این کارت ها می تواند شامل نوارهای مغناطیسی یا بارکد باشد.

نوع کارت شناسایی که باید چاپ کنید فقط تعیین می کند که به چه نوع افزونه هایی نیاز دارید. می‌توانید گزینه‌های رمزگذاری را به بسیاری از چاپگرهای مستقیم به کارت اضافه کنید و چاپگرها را دوباره انتقال دهید.

چه نوع فناوری چاپی برای شما مناسب است؟

چاپگرهای انتقال معکوس (همچنین به آنها چاپگرهای انتقال مجدد نیز گفته می شود) تصاویر را روی یک بستر نازک و شفاف چاپ می کنند و سپس گرما به کارت منتقل می شود. مزایا عبارتند از:

 • افزایش دوام: تصویر بر روی فیلم چاپ می شود، نه مستقیماً روی کارت
 • سازگاری چاپ: فیلم انتقال مجدد یک بستر شناخته شده و کنترل شده برای کیفیت چاپ ثابت است
 • طراحی شده برای حجم و عمر طولانی: هد چاپ هرگز با سطح کارت تماس نمی گیرد و احتمال آسیب دیدن آن را کاهش می دهد.
 • چاپ روی لبه کارت: فیلم کمی بزرگتر از کارت است و هنگام انتقال هیچ لبه سفیدی باقی نمی ماند
 • کارت‌های بیشتر و گزینه‌های امنیتی: روی کارت‌های شکاف دار یا کارت‌های دارای سوراخ چاپ کنید، لمینیت اضافه کنید و برای امنیت، علامت‌های هولوگرافی را انتخاب کنید.

چاپگرهای مستقیم به کارت (DTC) مستقیماً روی سطح کارت چاپ می کنند. مزایا عبارتند از:

 • چاپ سریعتر: یک فرآیند چاپ ساده برای خروجی سریع
 • هزینه کمتر برای هر چاپ: تا 30٪ صرفه جویی در مقابل انتقال مجدد با لوازم کمتر و کارت های ارزان تر
 • سرمایه گذاری اولیه کمتر: چاپگرها حدود 25 درصد کمتر از معادل های انتقال مجدد هزینه دارند
 • حجم کوچکتر: مکانیزم چاپ ساده تر و حجم کوچکتر دستگاه برای صرفه جویی در فضای میز

کدام اندازه کارت را می خواهید چاپ کنید؟

پرینترهای کارت شناسایی ساز استاندارد کارت بانکی را با ضخامت های متفاوت میتوانند چاپ کنند.

آیا به پرینتر چاپ کارت تک رو مناسب شما است یا دو رو؟

اگر فقط به اطلاعات اولیه روی کارت خود نیاز دارید (به عنوان مثال نام، عکس و نام شرکت)، احتمالاً یک چاپگر یک طرفه این کار را انجام خواهد داد. برای الزامات پیچیده تر، چاپگرهای دو طرفه توصیه می شود زیرا فضای بیشتری را برای اطلاعات مورد نیاز و افزونه های امنیتی ارائه می دهند.

آیا به داده های ذخیره شده در کارت خود نیاز دارید؟

چاپگرهای کارت شناسایی با کیفیت به چاپ عکس، متون و بارکد محدود نمی شوند. آنها همچنین قادر به رمزگذاری داده ها بر روی نوارهای مغناطیسی یا تراشه های کارت هوشمند هستند. اطلاعات دسترسی حساس یا وضعیت دارنده کارت را می توان مستقیماً به کارت شناسایی اضافه کرد

آیا می خواهید کارت شناسایی خود را لمینت کنید؟

چاپگر کارت لمینیت مزایای زیادی دارد که دوام بیشتر و انعطاف پذیری تنها دو مورد از آنهاست. لمینت به معنای افزودن یک لایه نازک به کارت شناسایی است که مانند یک روکش از چاپ محافظت می کند. شما می توانید بین فیلم لمینیت نازک تر و ضخیم تر یکی را انتخاب کنید. همچنین می توانید برای محافظت بیشتر از کارت های خود و ماندگاری آنها از لمینت های ضخیم تر استفاده کنید.

آیا می خواهید هولوگرام چاپ کنید؟

برخی از چاپگرها همچنین می توانند هولوگرام ها را به لمینیت اضافه کنند. چنین هولوگرام هایی به عنوان یک چاپ ، امنیت بیشتری را فراهم می کنند و می توانند به روش های بی شماری طراحی شوند.

پرینتر چاپ کارت مناسب چه ویژگی های فنی ای نیاز دارد؟

چاپگرهای کارت شناسایی باید به رایانه، لپ‌تاپ متصل باشند و دارای نرم‌افزار تخصصی برای مدیریت کل فرآیند چاپ کارت شناسایی باشند.

ابتدا باید مطمئن شوید که نرم افزار چاپگر شما واقعاً روی سیستم عامل رایانه شما اجرا می شود! در حالی که برخی از چاپگرها ممکن است در اتصال به macOS مشکل داشته باشند، برخی دیگر به طور خاص برای آن طراحی شده اند.

اتصال و نرم افزار

معمولاً دو راه مختلف برای اتصال چاپگر کارت شناسایی به دستگاه شما وجود دارد:

 • USB: این یک روش بسیار رایج است، با این حال، پتانسیل شبکه را محدود می کند زیرا دستگاه باید در کنار رایانه قرار گیرد.
 • اترنت: ایجاد یک اتصال شبکه برای چند کاربر

سرعت و عملکرد

چاپگرهای کارت شناسایی از نظر سرعت عملکرد متفاوت هستند. برای گروه‌های کوچک‌تر، عملکرد پایین‌تر معمولاً کافی است. شرکت های بزرگتر معمولاً به سرعت بالاتر و ویژگی های امنیتی بیشتری نیاز دارند. اگر کارت شناسایی به طور منظم مجدداً صادر شود، فرآیند چاپ سریع می تواند در وقت شما صرفه جویی کند. برخی از چاپگرهای حرفه ای می توانند تا 300 کارت شناسایی رنگی در ساعت یا بیش از 1000 کارت تک رنگ در ساعت چاپ کنند.

مناسب ترین پرینتر چاپ کارت برای همه از نظر مانی کارت

پرینتر داسکام DC-7600 با قابلیت چاپ پشت و رو لمینیت همزمان با بهره گیری از فیلم های خاص Dascom ، امکان چاپ پشت و رو و لمینیت هولوگرام کارت های شناسایی شما را فراهم میکند . همچنین با قابلیت افزودن انواع ماژول های کدگذاری، میتوانید حین اپ کارت های هوشمند خود را کد کنید و پس از اتمام فرایند چاپ کارت خود را به صورت کامل و بدون نیاز به انجام عملیات اضافه تحویل بگیرید.

پرینتر داسکام DC7600 با لمینیتور
پرینتر داسکام DC7600 با لمینیتور

البته شاید شما نیاز خاصی دارید که پرینتر کارت داسکام این نیاز را براورده نکند. ما در مانی کارت انواع پرینتر های کارت پی وی سی را برای شما موجود داریم. برای استعلام قیمت و دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب پرینتر کارت مناسب با ما به شماره 02188442854 تماس بگیرید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up