چاپگر هولوگرام چیست؟

برای چاپ هولوگرام روی کارت های خود به چاپگر هلوگرام نیاز دارید. کارت های هولوگرامی چاپی علاوه بر زیبایی از امنیت بیشتری نسبت به کارت های دیگر برخوردارند. پرینتر های چاپ کارت معمولی با استفاده از لمینیتور هولوگرامی به چاپگر هولوگرامی تبدیل میشوند. پس اگر چاپگر کارت دارید نیازی نیست که پرینتر جدیدی تهیه کنید, خرید یک لمینیتور کار شما را راه می‌اندازد.

کارت هولوگرام چیست؟

هولوگرام روی کارت های پلاستیکی برای محافظت در برابر جعل و برای تکمیل است. آنها بر روی کارت های بانکی، کارت های اعتباری و کارت های با ظرفیت بالا اعمال می شوند. هولوگرام ها بر روی کارت های چاپی پانچ می شوند. این روند به این صورت است:

کاغذ ساده، یا با طرحی منحصر به فرد، یا با الگویی از کتابخانه طرح های ما، برجسته شده است. فرآیند منبت به طور موثر سطح کاغذ را تغییر می دهد و آن را از کاملا صاف به “ناهموار” تغییر می دهد. سپس کاغذ برجسته می شود و یک لایه لاک به آن اضافه می شود.

نکته کلیدی برای همه هولوگرام ها این است که:

 1. آنها باید نور را منعکس کنند.
 2.  سه بعدی به نظر برسند.
 3.  تصویرموجود در هولوگرام وقتی کارت به جلو و عقب کج می شود یا جابجا شود باید حرکت کند. 

چاپگر هولوگرام چیست؟

چاپگر هولوگرافیک دستگاهی است که با کمک نور لیزر تصاویر سه بعدی یک جسم را چاپ می کند. آنها در مقایسه با چاپگرهای دو بعدی بسیار پیچیده تر و گران تر هستند. بسیاری از سازمان های بزرگ به فکر حفظ امنیت و منحصر به فرد بودن برند خود هستند. یکی از راه‌های انجام این کار، افزودن امنیت به نشان‌های شناسه کارمند خود با یک فیلم هولوگرام طراحی شده سفارشی است، که برای برآورده کردن سخت‌ترین الزامات برای انطباق و ایجاد یک خط‌ مشی نشان شناسه امنیتی، طراحی شده است.

شما میتوانید از همه پرینتر های چاپ کارت, فارگو, نیسکا, گلدیو, داسکام, سوییفت پرو, هایتی و …چاپ کارت هلوگرامی داشته باشید. ما در این مطلب یکی از این چاپگر های هولوگرام که پرکاربرد تر و محبوب تر است (فارگو) را معرفی میکنیم.

برچسب چاپگر هولوگرام

چاپگر هولوگرامی فارگو

HDP مخفف High Definition Printing است و Fargo HDP5000 بهترین چاپگر هولوگرامی برای مشاغلی است که بدون پرداخت هزینه بالاتر به دنبال برتری در کیفیت کارت هستند. یک چاپگر Retransfer است که برای ایجاد نشان‌های شناسه با کیفیت بالا، فوق‌العاده و ایمن طراحی شده برای ماندگاری ساخته شده است. این به این دلیل است که آنها می توانند روی سطوح ناهموار کارت های کنترل دسترسی چاپ کنند. امتیاز فوق‌العاده اطمینان و ضمانت سر چاپ مادام‌العمر Fargo خیال شما را راحت می‌کند. به لطف طراحی HDP5000، تغییر ریبون چاپگر یا انجام چرخه تمیز کردن آسان است.

چاپ هولوگرام یک اقدام امنیتی عالی برای ارتقاء سطح حفاظت از جعل و به طور کلی افزایش طول عمر کارت شما است. این روش با چاپگرهای هولوگرام صنعتی مدرن به طور قابل توجهی سریعتر و مقرون به صرفه تر است. ماژول‌ لمینت داخلی Fargo HDP5000 با لمینت معمولی و همچنین هولوگرافیک کار می‌کنند تا حداکثر انعطاف‌پذیری را به شما ارائه دهند.یکی از بهترین ماژول های پرینتر فارگو ، ماژول لمینیتور آن می باشد که یک لایه اضافه هولوگرافی به صورت طرح دار یا به صورت ساده به روی کارت اضافه میکند که باعث افزایش طول عمر ، دوام کارت و امنیت کارت می شود. با اضافه کردن این لمینیت این چاپگر به چاپگر هولوگرامی تبدیل میشود.

مشخصات پرینتر:

 • فناوری چاپ با وضوح بالا (HDP) داخلی 
 • اولین در نوع خود برای کمک به جلوگیری از شبیه سازی و تکرار کارت
 • چاپ کارت تمام رنگی در 29 ثانیه
 • ایده آل برای چاپ کارت شناسایی عکس با کیفیت بالا.

حتما بخوانید: چاپگر چندکاره چیست؟ بهترین چاپگر چندکاره کدام است؟

امنیت بصری هولوگرام(Flash Pass)

یکی از مزایایی که کارت های هولوگرامی نسبت به کارت های ساده دارد امنیت بصری است. کارت‌های شناسایی عکس عمدتاً برای امنیت بصری استفاده می‌شوند، به این امید که به سؤالات پاسخ دهند – «شما  کی هستید؟ آیا شما متعلق به اینجا هستید؟» چاپگرهای شناسایی عکس در طول سال ها به مرور قیمت کمتری پیدا کرده اند. این برای مشاغلی که مایل به بهبود امنیت خود هستند خوب است، اما برای مجرمان خرید چاپگر برای ایجاد نشان‌های مشابه جعلی نیز آسان‌تر است. اگر سازمان شما برای امنیت ارزش قائل است و می‌خواهد تهدید جعل‌کنندگان را محدود کند، افزایش امنیت کارت شما با لمینت کارت شناسایی هولوگرام خطر را کاهش می‌دهد و علاوه بر آن عمر کارت‌های شناسایی امن شما را افزایش می‌دهد.

چاپ هولوگرام روی کارت

چاپگر هولوگرام کارت شناسایی که می توانند یک هولوگرام امنیتی اعمال کنند، مانند SMART-51L، SMART-70L، و SMART-81L، یک مرحله اضافی در فرآیند چاپ برای لمینیت فیزیکی یک فیلم اضافی بر روی سطح کارت چاپی دارند. این لایه اضافی نه تنها لایه های امنیتی را به شرح زیر ارائه می دهد، بلکه دوام کارت را نیز افزایش می دهد.

سطوح امنیت هولوگرام

امنیت هولوگرافیک به سه سطح تقسیم می شود و در هر سطح ویژگی های هولوگرافی خاصی وجود دارد.

 • ویژگی های آشکار سطح یک – این ویژگی ها با چشم غیر مسلح قابل مشاهده هستند مانند رنگین کمان، مقیاس خاکستری و رنگ آمیزی واقعی. و همچنین تغییر تصاویر (تصویر با چرخاندن کارت از تصویری به تصویر دیگر تغییر می‌کند)، الگوهای گیلوش و متن قاب سیمی. هولوگرام های سطح یک تا 600dpi ایجاد می شوند.
 • ویژگی‌های پنهان سطح دو – این ویژگی‌ها به آموزش و یا ابزاری برای دیدن نیاز دارند، مانند جوهرهای تغییر رنگ، جوهرهای امنیتی (UV/IR)، ریزمتن، تصاویر پنهان و تصاویر مخفی قابل بازیابی لیزری (CLR). هولوگرام های سطح دو تا 1200dpi ایجاد می شوند.
 • ویژگی های پزشکی قانونی سطح سه – این ویژگی ها فقط برای افراد آموزش دیده قابل مشاهده است. آنها تا حدی پنهان هستند که حتی کارمندانی که هولوگرام ها را تولید می کنند قابل تشخیص نمی باشد. 

هولوگرام های سفارشی مانی کارت

اکثر سازندگان چاپگرهای کارت شناسایی عکس، هولوگرام های سفارشی را به عنوان راهی عالی برای به حداکثر رساندن امنیت و افزایش عمر کارت ارائه می دهند. خرید هولوگرام های سفارشی گاهی گیج کننده است، بنابراین در اینجا چند نکته وجود دارد:

 1. بودجه بندی :

برای ایجاد یک هولوگرام سفارشی سازنده انتخابی شما معمولاً به 60 یا حتی 80 رول به عنوان حداقل سفارش نیاز دارداین هزینه یک بار برای ایجاد (ایجاد/عکسبرداری) تصویر منحصر به فرد شما است. بهترین راه برای بودجه بندی یک هولوگرام سفارشی این است که تعیین کنید چند کارت را در یک دوره دو ساله چاپ/لمینیت کنید. دو سال معمولاً یک عمر مفید برای مواد لمینت است.

 1. امنیت :

 هولوگرام های سفارشی منحصر به فرد برای سازمان شما هستند. استفاده از هولوگرام عمومی نیز امنیت شما را افزایش می دهد، اما آن هولوگرام های عمومی به صورت رایگان در بازار موجود هستند. هولوگرام سفارشی برای شما قفل شده است و ان را به هیچکس جز سازمان شما نمیفروشند. علاوه بر این، تصاویر هولوگرام را می توان در انجمن بین المللی تولیدکنندگان هولوگرام (IHMA) نیز ثبت کرد. انجام این کار باعث می‌شود تصویر شما از تکراری شدن توسط سایر تولیدکنندگان هولوگرام عضو محافظت شود.

 1. دوام:

 فیلم لمینت سفارشی بسیار بادوام است. لمینت “پچ” با ضخامت 1 میلی متر تحت آزمایش های دقیق قرار می گیرد تا اطمینان حاصل شود که در موارد استفاده رایج مقاومت می کند. IDP از استانداردهای انجمن آمریکایی مدیران وسایل نقلیه موتوری (AAMVA) و تست دوام گواهینامه رانندگی در تمام لمینت های پچ خود استفاده می کند.

 1. امنیت کانال/خرید:

 IDP رول‌های لمینت هولوگرام سفارشی را فقط به فروشنده/فروشنده‌ای که شما مجاز کرده‌اید می‌فروشد و هرگز اجازه نمی‌دهد هولوگرام سفارشی از طریق خرده‌فروشان آنلاین یا بازارهای اینترنتی به فروش برسد.

ما در مانی کارت به صورت حرفه ای هولوگرام مورد نظر شما را طراحی و تولید میکنیم. سپس هولوگرام ها را با بهترین چاپگر هولوگرام با بهترین کیفیت چاپ میکنیم تا به دستتان برسد. شما میتوانید این کا را به کاردان بسپارید و با خیال راحت نتیجه را تحویل بگیرید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up