معرفی انواع نرم افزار پرینتر چاپ کارت

انواع نرم افزار چاپ کارت, برای طراحی و وارد کردن اطلاعات افراد مختلف جهت صدور کارت های شناسایی یک سازمان و یا مجموعه مورد استفاده است. این نرم افزار ها دارای ویژگی‌های مختلفی مثل اتصال انواع دیتا بیس جهت صدور راحت تر و سریع تر کارت ها هستند. در واقع این نرم افزار ها طراحی کارت شما را به یک پایگاه داده متصل می‌کنند. نرم افزار‌های معروف صدور کارت عبارت‌اند از: نرم افزار Card5, برنامه صدور کارت Asure id, نرم افزار Smart id, برنامه Cardpresso و ….که در ادامه به آنها پرداخته‌ایم.

انواع نرم‌افزار طراحی کارت برای پرینتر های کارت چیست؟

نرم افزار چاپ کارت Card5

در بین انواع نرم افزار چاپ کارت موجود در بازار, قدرتمندترین نرم افزار طراحی کارت نرم افزار Card5 است که آن را به یک گزینه مناسب در کلاس خود تبدیل کرده است. راه‌اندازی و استفاده از آن بسیار ساده است. با تمام ویژگی‌های آن در رابطه با کارت‌ها، این امکان را به کاربر می‌دهد تا کنترل کامل محیط چاپ خود را داشته باشد و همچنین امکان تطبیق پذیری کامل را نیز فراهم می‌کند.

این نرم افزار چاپ کارت به کاربر این امکان را می دهد که طراحی کارت را به راحتی به پایگاه های داده ای مانند دسترسی، SQL، Oracle و غیره پیوند دهد. با ویژگی های رمزگذاری نوار مغناطیسی و کارت هوشمند هم برای کارت های تماسی و هم بدون تماس، کاربر می تواند در یک کار، کدگذاری و چاپ کند. Card5 همچنین جلوه‌های ویژه روی کارت‌ها مانند روکش، هولوگرام و پنل ریبون های یووی را ارائه می‌کند.

نرم افزار چاپ کارت card five
نرم افزار Card5 با اکثر پرینتر ها سازگار است.

مشخصات Card5

 • این نرم افزار چاپ کارت چند منظوره به کاربر این قابلیت را می دهد که در صورت نیاز به راحتی کارهای طراحی و چاپ را مدیریت کند. دیتابیس را می توان به راحتی با استفاده از درایورهای ODBC, برای وارد کردن اطلاعات از DataBase به طرح مورد نظر مانند نام، عکس، بخش و غیره, ادغام کرد. نرم افزار Card5 همچنین دارای ویژگی های تصویربرداری قدرتمندی است تا بتوانید به راحتی دوربین های دیجیتال، تصویربرداری بلادرنگ یا از DataBase مستقیم را ادغام کنید. شما این نرم افزار همچنین با مجموعه ای از درایورهای DCL برای بسیاری از تولید کنندگان پیشرو چاپگر کارت مانند Zebra، Fargo، Evolis و غیره ارائه می شود.
 • نرم افزار Card5 همچنین دارای یک ویژگی امنیتی از طریق دانگل Keyfive و در صورت نیاز لاگین می باشد. برای سازمان های بزرگتر یا چندین سایت، مجوزهای شبکه نیز قابل خریداری است. کارت 5 ویژن بسته به نیاز کاربران برای چاپ کارت، در نسخه های مختلفی وجود دارد. 
 • لازم بذکر است نسخه کرک شده این نرم افزار در ایران کاربرد دارد.

نسخه های کارت 5

Lite XL

نسخه ابتدایی و معمولی نرم افزار کارت فایو میباشد که قیمت پایین تری نسبت به دو مدل دیگر دارد. با وارد کردن داده ها و افزودن سرور شبکه چاپ، به پرینت کارت می پردازد.

نسخه برتر(premium)

قدرت مدیریت دیتابیس، از جمله مدیریت شناسه عکس روی DataBase و طرح‌بندی‌های متعدد روی یک سند کارت را برای شما به ارمغان می‌آورد که آن را به ابزاری عالی برای اکثر افراد با هزینه متوسط تبدیل می‌کند.

حرفه ای(professional)

قدرت کامل نرم افزار CardFive، افزودن قابلیت های رمزگذاری و پردازش RFID، مدیریت بیومتریک، مدیریت حقوق دسترسی از طریق لاگین برنامه ها و موارد دیگر را شامل میشود.

ویژگی های محصول نرم افزار Card5 Vision

 • طراحی، مدیریت دیتابیس و کارهای چاپی در همان پنجره یکپارچه با تطبیق پذیری کامل.
 • ویژگی های تصویربرداری و طراحی قدرتمند است.
 • دارای اتصالات DataBase است.
 • از CSV تا ODBC نسخه های CardFive راه حل بهینه را برای هر نیاز دیتابیس ارائه می دهند.
 • نوار مغناطیسی، کارت های بدون تماس را رمزگذاری کنید، دستگاه های بیومتریک را مدیریت کنید.

حتما بخوانید: راهنمای استفاده از نرم افزار چاپ کارت card five

نرم افزار صدور کارت Asure ID

نرم افزار چاپ کارت Asure ID توسط شرکت HID تولید وعرضه شده است. Asure ID 7 Solo Badge می تواند تا 200 ورودی ID را با پایگاه داده داخلی MS Access نگه دارد. ویژگی وارد کردن آسان تصویر، بارکد 1 بعدی و قابلیت کدگذاری نوار مگنت از دیگر قابلیت های این نسخه می‌باشد. این نرم افزار تک کاربره بوده و قابلیت پشتیبانی نیز داد. از نسخه های دیگر نرم افزار Asre ID میتوان به Asure ID Solo ، Asure ID Express، Asure ID Enterprise و Asure ID Exchange اشاره کرد. در بین انواع نرم افزار چاپ کارت موجود در بازار, این نرم افزار تقریبا مناسب با همه پرینتر ها است.

نرم افزار چاپ کارت Asure ID
نرم افزار Asure ID مخصوص پرینتر فارگو است.

مشخصات Asure ID

نسخه های Asure ID

Asure ID نیازهای شرکت ها و سازمان ها در هر اندازه را با 4 نسخه مختلف پوشش می دهد:

 • Asure ID Solo: نرم افزار شخصی سازی کارت ورژن ساده و ابتدایی
 • Asure ID Express: نرم افزار شخصی سازی کارت ورژن قدرتمند و مستقل
 • Asure ID Enterprise: شخصی سازی کارت برای چندین کاربر که یک DataBase مشترک را به اشتراک می گذارند
 • Asure ID Exchange: پشتیبانی از برنامه های کاربردی کارتهای ایمن پیچیده تر، ارائه عملکرد پیشرفته کارت هوشمند و حکاکی لیزری.

نرم افزار HID Asure IDExpress

نرم افزار چاپ کارت Asure ID 7 Express Badge یک دیتابیس داخلی MS Access و اتصال Excel/CSV و قابلیت های وارد کردن ODBC/OLE را ترکیب می کند. کدگذاری نوار مغناطیسی، بارکد 1 بعدی و پانل امضا را پشتیبانی کرده و تک کاربر میباشد.

نرم افزار HID Asure ID  Enterprise

نرم افزار چاپ کارت با قابلیت شبکه توسط Asure ID 7 Enterprise Badge Software ارائه میشود. شرکت HID یک دیتابیس داخلی MS Access را با اتصال Excel/CSV و قابلیت‌های وارد کردن اطلاعات و گرفتن خروجی ODBC/OLE ترکیب می‌کند. کدگذاری نوار magnet، بارکدهای دوبعدی و پانل‌های امضا را نیز پشتیبانی میکند. این نسخه از نرم افزار چند کاربره میباشد.

نرم افزار تبادل HID Asure ID Exchange

نرم افزار پیچیده Asure ID برای سازمان های بسیار امن  است که نسخه Asure ID 7 Exchange by HID به شما امکان می دهد با بسیاری از پلتفرم های DataBase از جمله Excel/CSV/SQL/MySQL/Oracle کار کنید. وارد کردن اطلاعات و خروجی گرفتن ODBC/OLE/DB، کدگذاری انواع تراشه هوشمند، بارکدهای دوبعدی و پانل‌های امضا تز دیگر قابلیت های این نسخه از نرم افزار است. این ورژن از نرم افزار دویا چند کاربره است.

حتما بخوانید: آموزش طراحی کارت با نرم افزار صدور کارت asure id

نرم افزار طراحی کارت Cardpresso

cardPresso نرم افزار چاپ کارت کاربر پسند برای آسان کردن تولید کارت، طراحی شده است. ابزارهای طراحی گرافیکی و شخصی‌سازی برای این نرم افزار تعبیه شده‌اند. رمزگذاری تراشه‌های مغناطیسی، کارتهای تماسی و بدون تماس در دسترس هستند. رابط کاربر پسند آن به هر کسی اجازه می دهد تا بدون آموزش زیاد از نرم افزار استفاده کند. cardPresso نسخه 6 از 18 زبان پشتیبانی میکند. cardPresso با دیتا بیس های بزرگ از جمله MS Access، MS SQL، MySQL و Oracle کار می کند. پشتیبانی بومی برای XLS، XLSX، CSV و TXT نیز گنجانده است. توسعه مستمر برنامه ای را با به روزترین فناوری های کارت تضمین می کند. به روز رسانی های جزئی نسخه بدون هزینه در دسترس هستند. ارتقا به نسخه های پیشرفته در هر زمان به صورت آنلاین در دسترس است.

نرم افزار پرینتر کارت کاردپرسو

مشخصات Cardpresso

 • آموزش های آنلاین متعدد، ویدئوها و پرسش های متداول در دسترس هستند. cardPresso همچنین پشتیبانی فنی رایگان و پاسخگویی را ارائه می دهد. تمام نسخه‌های cardPresso با چاپگرها و رمزگذارهای کارت برندهای Zenius، Primacy و Quantum تست شده‌اند. بنابراین از سازگاری کامل بین تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری شما اطمینان حاصل می‌شود.
 • نرم افزار کارت شناسایی cardPresso ابزار نهایی برای تولید کارت شناسایی حرفه ای شما به روشی کاربرپسند است که به گونه ای طراحی شده است که بهترین عملکرد را با پایگاه داده های بزرگ با و بدون عکس داشته باشد. cardPresso انواع کارهای مربوط به تولید کارت مانند طراحی، چاپ و کدگذاری کارت شناسایی را تسهیل می کند. محصولی مناسب برای انواع سازمان ها است که هم اکنون میتوانند ایجاد کارت شناسایی خود را برای دانشگاه ها، دولتی، شرکت های بزرگ، ثبت نام، شناسایی و کنترل دسترسی آغاز کنند.
 • پشتیبانی فنی رایگان، توسعه مداوم و به روز رسانی رایگان تضمین می کند که بهترین تجربه را خواهید داشت! cardPresso، نرم افزاری انعطاف پذیر برای همه چاپگرها است.
 • یکی از دغدغه های اصلی کاردپرسو این است که مشتریان راضی داشته باشد و به همین دلیل پشتیبانی فنی رایگان با کیفیت بالا را تضمین می کند. این نرم افزار آموزش های ویدئویی، پشتیبانی تلفنی، اسکایپ و ایمیل را ارائه می دهد و همیشه در پاسخگویی ماهر و سریع است.

نسخه های نرم افزار کاردپرسو

 • XXS Lite  : نسخه ابتدایی نرم افزار cardpresso است که با ویژگی های اولیه طراحی و چاپ کارت با استفاده از الگوهای از پیش تعریف شده است. این نرم افزار از پنل امضا، DataBase داخلی تا 50 رکورد، بارکدهای تک بعدی، WIA/TWAIN و DirectShow و همچنین رمزگذاری مغناطیسی پشتیبانی میکند.
 • XS  : یک دیتابیس داخلی با رکوردهای نامحدود اضافه می کند.
 • ورژن XSS : کدهای QR، XLS.، XLSX.، CSV. و اتصال دیتابیس TXT، نمای دیتابیس و تصویر پیوند را به فیلد DB اضافه می کند.
 • XM : اتصال دسترسی محلی MS، عکس در دیتابیس، ابزار FaceCrop برای تشخیص چهره و بارکدهای دوبعدی را اضافه می کند.
 • XL : اتصال ODBC، رمزگذاری مستقیم بدون تماس RFID و پلاگین کارت هوشمند، طرح های کارت چند لایه، چاپ مشروط، گزارش عملیات و موارد دیگر را اضافه می کند!
 • XXL : ویژگی های پیشرفته ای مانند DESFire، Web Print Server و Net License را تا 16 رایانه شخصی اضافه می کند.

ویژگی های ممتاز:

بازر ترین ویژگی نرم افزار کاردپرسو سادگی و سهولت استفاده از نرم افزار است. نرم افزار کاردپرسو بر روی استفاده دوستانه و آسان متمرکز است. به همین دلیل تیم تحقیق و توسعه و پشتیبانی به طور مداوم در بهبود نرم افزار و ارائه مواد پشتیبانی کار می کند تا مشتریان بتوانند از نرم افزار نهایت استفاده را ببرند. وجود آموزش های آسان و پاسخگویی سریع این نرم افزار هم به سهولت استفاده از ان کمک کرده است.

حتما بخوانید: نرم افزار چاپ کارت cardPresso چیست؟

Smart id

نرم افزار SMART IDesigner طراحی و چاپ کارت های شناسایی حرفه ای و مجموعه ای از کارت های پی وی سی دیگر را در دسترس شما قرار می دهد. این نرم افزار بصورت کامل با جلوه های ویژه، قالب ها و دیتابیس، نیازهای کسب و کارهای کوچک را برآورده می کند. در بین انواع نرم افزار چاپ کارت موجود در بازار, این نرم افزار با پرینتر های اسمارت سازگار است.

نرم افزار پرینتر کارت اسمارت

با نرم افزار چاپ کارت SMART IDesigner می توانید تصاویر، متن و بارکد اضافه کنید، دیتابیس ها را مدیریت کنید و گزینه های رمزگذاری کارت را مدیریت کنید. نرم افزار SMART IDesigner به صورت اختصاصی مخصوص پرینتهای برند اسمارت می‌باشد و همراه با چاپگرهای SMART عرضه می شود. می توان از آن برای طراحی و چاپ کارت های شناسایی، نشان های شناسایی و موارد دیگر استفاده کرد.

ciaat

نرم افزار پرینتر چاپ کارت گلدیو یا سیات ctc940  با قابلیت اتصال دیتابیس ای اکسس جهت چاپ اطلاعات متغیر روی کارت های تیراژ بالا مناسب است. این نرم افزار مخصوص پرینتر سیات ctc940 میباشد. نرم افرار به صورت رایگان همراه دستگاه در اختیار کاربر قرار میگیرد. همچنین فایل اموزشی این نرم افزار بصورت فارسی توسط شرکت مانی کارت که نماینده این برند در ایران می‌باشد تهیه شده است که جهت سهولت استفاده از نرم افزار در اختیار مشتریان قرار داده می‌شود.

Insta ID

نرم افزار چاپ کارت insta id  یک نرم افزار جنرال است که با تمامی پرینترهای چاپ کارت سازگاری دارد. این نرم افزار قابلیت اتصال DataBase نامحدود و قابلیت های گرافیکی جهت طراحی کارت و چاپ در تیراژ های بالا ارائه میکند. همچنین دارای قفل نرم افزاری جهت استفاده می‌باشد. کار با این نرم افزار بسیار آسان است. این نرم افزار تعداد زیادی قالب آماده به شما عرضه می‌کند.

نکته: برای تهیه نرم افزار ها به بخش نرم افزار صدور کارت مانی کارت در محصولات مراجعه کنید.

کدام نرم افزار صدور کارت بهتر است؟

امروزه برند های سازنده پرینترهای صدور کارت برای جذب مشتری و جلب رضایت انها نرم افزار چاپ کارت برای پرینترهای خود تولید میکنند. این نرم افزار را همراه با دستگاه به مشتریان به صورت یک آپشن رایگان میدهند. با این حال هنوز هم پرینترهایی هستند که نرم افزاری کارخانه روی انها قرار نمیدهد و شما اگر میخواهید باید یک نرم افزار صدور کارت جداگانه تهیه کنید. قیمت نرم افزارهای صدور کارت مختلف میتوان گفت با هم تفاوتی ندارند و بدلیل رقابتی بودن با قیمت یکسان یا بسیار نزدیک به هم عرضه میشوند.

اگر میخواهید هزینه نکنید میتوانید از نسخه رایگان نرم افزار Card5 استفاده کنید که قابلیت اتصال به پرینتهای برند های متفاوت را دارد و بدون مشکل با انها میتواند کارکند. اما اگر بدنبال نرم افزار قفل دار و حرفه ای تر هستید که بتوانید پایگاه داده نامحدودی را به نرم افزار متصل کنید و از دیگر ویژگی های آن مانند کدگذاری کارتها و یا محیط کاربرپسند و استفاده چند یوزر همزمان استفاده کنید باید یک نسخه پولی تهیه کنید.

نرم افزارهای cardpresso و asure id هردو نرم افزارهای قدرتمندی هستند که میتوان خریداری کرد. نرم افزار cardpresso به جهت استفاده از پرینترهای اوولیس و نرم افزار asure id (شرکت hid تولیدکننده آن میباشد) جهت استفاده برای پرینترهای برند فارگو میباشد, ولی با این حال با بقیه پرینترهای حال حاضر بازار نیز سازگاری دارند و میتوان از انها استفاده کرد. ما در مانی کارت انواع نرم افزار چاپ کارت را موجود داریم برای مشتهده همه نرم افزار ها از منوی محصولات نرم افزار چاپ کارت را انتخاب کنید.

سوالات متداول

قیمت انواع پرینتر چاپ کارت چقدر است؟

قیمت این نرم افزار ها از 9 میلیون تومان شروع می‌شود.

ایا امکان دانلور رایگان انواع نرم افزار چاپ کارت هست؟

بله. اما نسخه رایگان یا یک تعداد روزی کار خواهد کرد و یا همه امکانات را ندارد. در این صورت طراحی شما کامل نخواهد شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up