راهنمای مفید برای خرید پرینتر چاپ کارت

خرید پرینتر چاپ کارت یک سرمایه گذاری کلیدی برای هر سازمان و یک قطعه مهم از تجهیزات است. با طیف وسیعی از مدل‌ها و ویژگی‌های ارائه شده، یافتن چاپگر کارت PVC متناسب با نیازهای شما می‌تواند کمی دلهره‌آور به نظر برسد، بنابراین ما یک راهنمای خرید پرینتر چاپ کارت ساده ایجاد کرده‌ایم تا اطمینان حاصل کنیم که انتخاب درستی دارید.

راهنمای خرید پرینتر چاپ کارت شامل 8 مرحله است. 1- هزینه چاپگر کارت چقدر است؟ 2- روی چه نوع کارتی چاپ خواهید کرد؟ 3- چه نوع چاپگری برای کارت استفاده می شود؟ 4- چاپگر یک طرفه یا دو طرفه؟ 5- به چه حجمی از کارت نیاز دارید؟ 6- الزامات امنیتی کارت شما چیست؟ 7- در مورد گارانتی و پشتیبانی فنی چطور؟ 8- در مورد سازگاری نرم افزار چطور؟ در ادامه همه مراحل را با هم مرور میکنیم.

مرحله 1: هزینه چاپگر کارت چقدر است؟

بسیاری از خریداران برای اولین بار می پرسند هزینه چاپگرهای کارت چقدر است؟ پاسخ صادقانه این است که بسته به آنچه در چاپگر کارت شناسایی به دنبال آن هستید، می تواند بسیار متفاوت باشد. چاپگرهای یک طرفه مقرون به صرفه تر و برای مشاغل کوچکتر تازه کار برای  چاپ کارت عالی هستند. با این حال، اگر نیاز به نمایش اطلاعات بیشتر یا افزایش امنیت بصری دارید، با ارتقاء به چاپ دو طرفه یا چاپگر با ماژول های امنیتی بیشتر، سود بیشتری خواهید برد.

سرعت چاپ، ویژگی های امنیتی، کیفیت چاپ و حجم چاپ مورد نیاز شما بر قیمت نهایی تاثیر می گذارد. با این حال، هدف نکات زیر ارائه یک تفکیک عمیق از این ویژگی‌ها است و به شما کمک می‌کند چاپگر مناسب خود را انتخاب کنید. دریابید که چگونه بودجه چاپگر کارت خود را تعیین کنید و کدام دستگاه می تواند به بهترین شکل به شما کمک کند.

مرحله 2: روی چه نوع کارتی چاپ خواهید کرد؟

قبل از خواندن راهنمای خرید پرینتر چاپ کارت، خوب است بدانید که روی چه نوع کارت هایی چاپ خواهید کرد. آیا می‌خواهید شناسه عکس، کارت‌های وفاداری و کارت‌های عضویت را چاپ کنید یا کسب‌وکارتان از کنترل دسترسی (ورود درب) و کارت‌های مجاورتی مانند کارت‌های MIFARE و HID استفاده می‌کند؟

این نکته مهمی است زیرا بسیاری از کارت‌های هوشمند کنترل دسترسی حاوی یک تراشه کامپیوتری کوچک هستند که به سطح کارت لبه کمی برجسته می‌دهد. این بدان معنی است که استفاده از دستگاهی مانند پرینتر مستقیم به کارت با کارت‌های هوشمند کنترل دسترسی می تواند بر کیفیت چاپ تأثیر بگذارد و به چاپگر آسیب برساند. بنابراین اگر روی کارت های کنترل دسترسی چاپ می کنید باید از چاپگر Retransfer یا چاپگر جوهر افشان استفاده کنید.

کدام کارت برای شما بهتر است؟

کارت های بدون چیپ برای شما بهترین هستند اگر:

 • نیازی به گواهینامه کنترل دسترسی یا ورود درب ندارید.
 • یک طرح ساده از جمله نام، عکس، عنوان شغلی، بخش می خواهید.
 • فقط به یک لوگو یا تصویر قابل مشاهده نیاز دارید.
 • برای شما مهم نیست که یک حاشیه کوچک سفید قابل مشاهده باشد.

کارت های بدون چیپ برای شما بهترین هستند اگر:

 • شما باید کارت های هوشمند برنامه ریزی شده برای یک سیستم کنترل دسترسی ایجاد کنید.
 • یک طراحی کارت پیچیده تر می خواهید.
 • می خواهید اطلاعاتی در دو طرف کارت شناسایی شما چاپ شود.
 • چندین تصویر، رنگ یا لوگو می خواهید.
 • هیچ حاشیه سفیدی در اطراف لبه کارت نمی خواهید.

مرحله 3: چه نوع چاپگری برای کارت استفاده می شود؟

پس از تعیین نوع کارت مورد نیاز، گام بعدی در راهنمای خرید پرینتر چاپ کارت این است که تصمیم بگیرید کدام چاپگر به بهترین وجه نیازهای شما را برآورده می کند. قبل از ادامه، پیشنهاد می کنیم این ویدیوی مفید را تماشا کنید تا درک بهتری از روش های چاپ موجود داشته باشید:

برای انتخاب چاپگر مناسب برای خود، مهم است که موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • آیا برای دسترسی به کارت‌های هوشمند کنترلی چاپ می‌کنید؟
 • کیفیت تصویر مورد نیاز شما.
 • حجم چاپ مورد نیاز شما.
 • سطح امنیت چاپگر و کارت مورد نیاز شما.

حتما بخوانید: جدیدترین مدل های پرینتر چاپ کارت پی وی سی

انواع مختلف پرینتر چاپ کارت

 1. چاپگرهای مستقیم به کارت
 2. چاپگرها Retransfer
 3. پرینترهای چاپ کارت جوهرافشان
پرینتر جوهر افشان -پرینتر انتقال مجدد- پرینتر مستقیم
پرینتر جوهر افشان – پرینتر انتقال مجدد – پرینتر مستقیم

کدام چاپگر کارت شناسایی برای شما بهتر است؟

چاپگرهای مستقیم به کارت

چاپگرهای مستقیم به کارت به دلیل ترکیبی از قیمت جذاب و سهولت استفاده، محبوب ترین نوع پرینتر در راهنمای خرید پرینتر چاپ کارت هستند. معمولاً راه حلی برای مبتدیان یا کسانی هستند که نیاز به چاپ در حجم کم دارند. چاپ کارت با دستگاه مستقیم به کارت، حاشیه سفید کوچکی روی کارت های شناسایی چاپ شده باقی می گذارد، زیرا هد چاپ برای چاپ روی لبه کارت ها طراحی نشده است.

چاپگر مستقیم به کارت با استفاده از فرآیندی به نام «تصعید رنگ» مستقیماً روی سطح کارت چاپ می‌کند تا سرعت چاپ سریع‌تر و هزینه کمتر برای هر کارت را نسبت به چاپگرهای کارت رقیب ارائه دهد.

یک چاپگر مستقیم به کارت (DTC) را تهیه کنید اگر:

 • به طرح های کارت ساده با عکس ها، آرم ها و متن های اولیه نیاز دارید.
 • می خواهید هزینه مواد مصرفی مانند ریبون چاپگر را به حداقل برسانید.
 • نیازی به چاپ روی کارت کنترل دسترسی ندارید.

چاپگرهای Retransfer

چاپگرهای Retransfer به دلیل فرآیند تولید دو مرحله‌ای خود، دستگاه‌های چاپ بسیار مؤثرتری نسبت به چاپگرهای مستقیم به کارت هستند. با استفاده از فرآیندی به نام چاپ “انتقال معکوس”، طرح شما بر روی پشت یک فیلم شفاف چاپ می شود که سپس گرما روی سطح کامل کارت می چسبد. چاپگرهای Retransfer به دلیل روش چاپ منحصربه‌فردی که این فناوری استفاده می‌کند، بیشترین توانایی را در چاپ طرح‌های روی کارت‌هایی با سطوح ناهموار دارند.

به طور خلاصه، چاپ Retransfer کارت‌های بادوام بیشتری ایجاد می‌کند و به شما امکان می‌دهد روی کارت‌های هوشمند کنترل دسترسی چاپ کنید بدون اینکه تصویر نهایی به خطر بیفتد.

اگر شما:

 • نیاز به چاپ بر روی کارت های کنترل دسترسی.
 • کیفیت تصویر با وضوح بالا را می خواهید.
 • نیاز به پوشش بیش از حد کارت.
 • یک کارت شناسایی بادوام می خواهید که به مرور زمان از بین نرود.

پرینتر چاپ کارت جوهر افشان

چاپ کارت شناسایی جوهرافشان یک فناوری جدید است. به لطف استفاده از یک کارتریج ساده به جای نوار چاپگر، چاپ روی کارت های PVC را تا حد امکان آسان می کند. چاپ جوهر افشان بر روی کارت های PVC، با سرعت چاپ بالا و چاپ بیش از حد در یک دستگاه کاربرپسند، حد وسط مناسبی را بین چاپگرهای Retransfer و چاپگرهای مستقیم به کارت ارائه می دهد.

چاپگر کارت جوهر افشان Fargo INK1000 قادر است متن و تصاویر با وضوح بالا را روی کارت های کنترل دسترسی نیز چاپ کند.

اگر شما:

 • می خواهید چاپگر شما بسیار کاربرپسند باشد.
 • نیاز به چاپ بر روی کارت های کنترل دسترسی.
 • نیاز به کیفیت تصویر با وضوح بالا.
 • نیازی به واترمارک هولوگرافیک و بسیار ایمن ندارید.

مرحله 4: پرینتر یک طرفه یا دو طرفه؟

مرحله بعدی راهنمای خرید پرینتر چاپ کارت تصمیم گیری در مورد نیاز به چاپگر یک طرفه یا دو طرفه است. چاپگرهای یک طرفه برای چاپ یک روی صفحه کارت طراحی شده اند و برای مشاغلی که به دنبال ارائه اقدامات امنیتی بصری مانند کارت شناسایی عکس دار در محل کار هستند عالی هستند.

 راهنمای خرید پرینتر چاپ کارت مرحله چاپگر یک طرفه یا دو طرفه

در سال 2021، شاهد هستیم که مشتریان بیشتری از انعطاف پذیری چاپ دو طرفه استفاده می کنند. چاپ دو طرفه به طور موثری مقدار فضای کارت را که می توانید روی آن چاپ کنید، نسبت به زمانی که از چاپگر یک طرفه استفاده می کنید، دو برابر می کند. می‌توانید در اکثر چاپگرهای یک طرفه را با افزودن یک ماژول, به دو طرفه ارتقا دهید.

یک عکس، آرم و داده‌های شخصی همه نقش خود را ایفا می‌کنند، اما بسیاری از مردم اکنون از کارت ها برای یادآوری رویه‌ها و سیاست‌های ایمنی به کارکنان، دانش‌آموزان و بازدیدکنندگان در پرتو COVID-19 استفاده می‌کنند. کارت های دو طرفه یک راه ساده و بسیار موثر برای یادآوری شیوه های جدید به مردم است. البته، ممکن است بخواهید با انتخاب چاپ دو طرفه، اطلاعات خود را مرتب تر نشان دهید.

حتما بخوانید: در خرید پرینتر کارکرده به چه نکاتی توجه کنیم؟

مرحله 5: به چه حجمی از کارت نیاز دارید؟

در این مرحله از راهنمای خرید پرینتر چاپ کارت به تعداد کارتی که میخواهید توجه کنید. دانستن تعداد تقریبی کارتهایی که باید چاپ کنید، چه به صورت روزانه، چه هفتگی یا سالانه، واقعاً مهم است. در اینجا نکات اصلی است که باید هنگام بررسی حجم چاپ کارت در نظر بگیرید.

 • سرعت چاپ

تمام چاپگرهای کارت که ما می فروشیم برای سرعت چاپ دقیق آزمایش شده اند، که می توانید در بخش بررسی کامل صفحات محصول چاپگر جداگانه مشاهده کنید. بسته به مشخصات چاپگر، کارت های تمام رنگی را می توان بین 12 تا 35 ثانیه چاپ کرد. بدیهی است که چاپ با حجم بالا به سرعت چاپ بالاتری نیاز دارد تا بتواند با تقاضای چاپ مطابقت داشته باشد.

 • قیف های ورودی و خروجی

برخی از پرینتر هایی که برای خروجی کم حجم طراحی شده اند، دستی هستند ، اما بسیاری از آنها دارای قیف ورودی و خروجی هستند. قیف ها دستگاه را با کارت های خالی تغذیه می کنند و در انتهای دیگر کارت های چاپ شده را جمع آوری می کنند. هرچه قیف‌های شما بزرگ‌تر باشد، می‌توانید بدون نیاز به بارگیری و خالی کردن کارت‌ها، زمان بیشتری را طی کنید.

 • بازده چاپ

این بستگی به نوع نوار چاپگر مورد استفاده شما دارد. به غیر از ماشین های جوهر افشان، همه پرینتر های کارت از ریبون چاپی استفاده می کنند. هر چه ریبون بزرگتر باشد، کمتر باید آن را تغییر دهید و در دراز مدت هزینه آن ارزان تر خواهد بود. اکثر نوارهای چاپگر بازدهی بین 250 تا 500 کارت دارند.

مرحله 6: الزامات امنیتی کارت شما چیست؟

در پایان راهنمای خرید پرینتر چاپ کارت، شما در حال خرید یک چاپگر کارت هستید تا سایت، کارکنان و کسب و کار خود را تا حد امکان امن نگه دارید. بنابراین اینکه به چه سطحی از امنیت کارت نیاز دارید، یک نکته کلیدی است. بسته به سازنده ای که انتخاب می کنید چندین ویژگی امنیتی اضافی ارائه می شود، اما اینها راه های کلیدی برای افزایش امنیت سیستم کارت شما هستند.

جوهر UV

برخی از چاپگرها مجهز به چاپ کارت با استفاده از جوهر UV هستند که فقط در زیر نور خاصی قابل مشاهده است. این کار شناسایی کارت های شبیه سازی شده را بسیار آسان تر می کند. جوهر UV به عنوان بخشی از نوارهای چاپگر منتخب گنجانده شده است، بنابراین مطمئن شوید که چاپگری که انتخاب می کنید می تواند در صورت نیاز از نوارهای UV استفاده کند.

متن

چاپ واترمارک قابل مشاهده و ایمن بر روی کارت های شما راهی فوق العاده برای افزایش فوری امنیت کارت های شماست. شبیه سازی آنها بسیار دشوار است و بسیاری از تولیدکنندگان سیستم های امنیتی واترمارک منحصر به فرد خود را برای کارت های چاپ شده ارائه می دهند. اینها شامل HoloKote سفارشی Magicard و SmartMark IDP Smart است.

محافظت از داده های شما

امنیت چاپگر این روزها به اندازه امنیت کارت مهم است. این بسیار مهم است که داده های شخصی چاپ شده روی کارت هایی مانند شناسایی نتوانند به دست افراد نادرست بیفتند. به همین دلیل، بسیاری از تولید کنندگان چاپگرهایی را ارائه می دهند که داده ها را به محض چاپ از بین می برند. یک مثال عالی، ویژگی خرد کردن دیجیتال مجیکارد و فارگو رزین اسکرامبل است. IDP Smart همچنین یک مدل GDPR Secure ارائه می‌کند که دارای یک قیف خروجی قابل قفل شدن و قفل Kensington به عنوان استاندارد است.

مرحله 7: در مورد گارانتی و پشتیبانی فنی چطور؟

اگر خرید پرینتر چاپ کارت خود را از مانی کارت انجام دهید, تمامی دستگاه ها دارای 12 ماه گارانتی و پشتیبانی فنی رایگان اعم از نصب ، راه اندازی و آموزش و … می باشد.

مرحله 8: در مورد سازگاری نرم افزار چطور؟

بخشی از راهنمای خرید پرینتر چاپ کارت که اغلب نادیده گرفته می شود، اطمینان از سازگاری چاپگر کارت شما با سیستم عامل رایانه شما است. اکثریت قریب به اتفاق چاپگرها و نرم افزارهای پشتیبانی مبتنی بر ویندوز هستند، بنابراین اگر به دستگاهی نیاز دارید که با macOS سازگار باشد، مطمئن شوید که دارای یک درایور Mac است و با سیستم عامل فعلی شما کار می کند. لطفاً توجه داشته باشید EasyBadge، نرم‌افزار طراحی کارت ترجیحی ما، سازگار با Mac نیست.

یافتن چاپگر کارت شناسایی مناسب کاملاً به نیازهای شما بستگی دارد، اما امیدواریم این راهنمای خرید پرینتر چاپ کارت به شما کمک کند. برای خرید پرینتر ابتدا همه مراحل یالا برا طی کنید. سپس سراغ پرینتر هایی که نیاز های شما را برطرف میکنند بروید. هر محصول را با نیازمندی خود چک کنید سپس با توجه به بودجه خودتان بهترین پرینتر را تهیه کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

1 دیدگاه. پیغام بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up