در خرید پرینتر کارکرده به چه نکاتی توجه کنیم؟

با قیمت های بالای پرینتر ها شاید برای یه شخص و شرکت کوچک به صرفه تر باشد که پرینتر کارکرده تهیه کند. اگر پرینتر دست دومی که میخرید را با دقت انتخاب کنید میتواند مثل یک پرینتر نو برای شما کار کند. در ادامه نکاتی که برای خرید پرینتر کارکرده باید توجه کنید را آوردیم تا خرید هوشمندانه تری داشته باشد. از آنجایی که ما پرینتر چاپ کارت را می‌فروشیم، از دانش صنعتی خود در مورد پرینتر چاپ کارت به عنوان مرجع استفاده می‌کنیم تا راهنمای گسترده‌ای برای خرید چاپگر دست دوم به شما ارائه دهیم.

استفاده شده….این تقریباً یک اصطلاح تحقیر آمیز برای برخی از خریداران و حتی فروشندگان در فرآیند خرید است. و قابل درک است که چرا! چه کسی قبل از من از این استفاده کرده است؟ این محصول چه نوع عمری دارد؟ شرکت برای آماده سازی این محصول دست دوم برای فروش چه کرده است؟ وضعیت سایر مشتریان با این محصول دست دوم چگونه بوده است؟همه این نگرانی ها هنگام خرید یک محصول کارکرده کاملاً درک می شوند.

درست مانند هر صنعتی که محصولات دست دوم را می فروشد، صنعت چاپ نیز در دریافت این سوالات مشابه در مورد چاپگرهای دست دوم  و تمام مواردی که آنها را در بر می گیرد، تفاوتی ندارد. حقیقت این است که خرید یک چاپگر کارکرده با تعداد خوبی از مزایا و تعداد مساوی معایب همراه است. در این مطلب، ما به مزایا و معایب اصلی چاپگرهای دست دوم  می پردازیم. در عین حال در مورد هزینه، فرآیند آماده سازی پرینتر دست دوم و اینکه ایا چاپگر دست دوم برای شما مناسب است, بحث می کنیم.

راهنمای خرید پرینتر کارکرده

برای فهم بهتر موضوع ابتدا مزایا و معایب پرینتر کارکرده را بیان کردیم. در ادامه مراحلی که یک چاپگر دست دوم برای فروش اماده میشود را توضیح دادیم و در نهایت به سوال ایا پرینتر دست دوم برای شما مناسب است را پاسخ دادیم. دقت کنید اگر چاپگر اشتباهی را انتخاب کنید که عمر کوتاهی دارد و یا دارای خرابی است, باید هزینه بیشتری را در طول زمان نسبت به پرینتر کارت دست اول پرداخت کنید.

4 مزیت خرید پرینتر کارکرده

بیایید ابتدا قسمت خوب را مرور کنیم. در زیر برخی از مزایای اصلی خرید پرینتر کارکرده را بیان کردیم:

گزینه ارزان تر

به احتمال زیاد، دلیل اصلی علاقه مندی شما به خرید چاپگر دست دوم، اشتیاق شما برای صرفه جویی در هزینه است. در غیر این صورت چرا محصولی را خریداری می کنید که قبلاً دست دوم است, اگر اندکی در سود شما صرفه جویی نداشته باشد؟ این مورد را در نظر داشته باشید که قیمت پرینتر اورجینال دوبرابر قیمت پرینتر دست دوم می باشد.

همانطور که می بینید، هزینه چاپگرهای جدید و دست دوم می تواند کاملاً متفاوت باشد. یک محاسبه استاندارد وجود ندارد که تمام چاپگرهای جدید و دست دوم  را پوشش دهد. مقایسه قیمت بسته به مدل، تعداد قالب‌ها (چاپ) که قبلاً دستگاه انجام داده است و هر گونه لوازم جانبی اضافی که ممکن است بخواهید روی دستگاه دست دوم خود اضافه کنید، متفاوت خواهد بود.

اقساط و زمان تحویل سریعتر

یکی دیگر از جنبه‌های مثبت سرمایه‌گذاری در پرینتر کارکرده این است که در بیشتر مواقع، دستگاه را سریع‌تر از یک دستگاه جدید دریافت می‌کنید. این ممکن است در هر سناریویی صدق نکند. شما می توانید با فروشگاه چاپگر خود تماس بگیرید و تفاوت بین زمان تحویل ماشین های نو و کارکرده را مقایسه کنید. با این حال، به طور کلی، یک ماشین دست دوم می‌تواند مراحل اولیه آزمایش و آماده‌سازی را طی کند (در ادامه در این مورد بیشتر توضیح خواهیم داد) و در همان روزی که فروشنده چاپگر را دریافت می‌کند، آماده شروع کار باشد.

با این حال، این بدان معنا نیست که روز بعد دستگاه را دریافت خواهید کرد. اما با فرض اینکه فروشنده چاپ دستگاه را در انبار دارد، و هیچ گونه نگرانی در زمینه تولید ندارد، چاپگر دست دوم را بسیار سریعتر از زمانی که یک چاپگر جدید سفارش بدهید، دریافت خواهید کرد.

جایگزین در طول بحران زنجیره تامین

به دلیل زمان تحویل سریع‌تر، اگر دستگاه قدیمی شما کاملاً غیرفعال است و می‌خواهید در سریع‌ترین زمان ممکن راه‌حلی دائمی پیدا کنید، خرید یک چاپگر دست دوم می‌تواند به عنوان یک جایگزین برای شما باشد.

پوشش خدمات چاپگر

مانند ماشین‌های جدید، پرینتر کارکرده نیز دارای گزینه قرارداد خدمات هستند که برای چاپگرهای دست دوم بسیار توصیه می‌شود. قراردادهای خدماتی این امکان را فراهم میکنند که منابع و نگهداری تحت یک فاکتور ماهانه انجام بشود. به این ترتیب، اگر دستگاه شما مشکل سرویس داشته باشد، موضوع تحت قرارداد خدمات شما را پوشش می دهند.

چاپگرهای دست دوم طول عمر محصول کمتری دارند و ممکن است به فناوری قدیمی‌تری مجهز باشند، که می‌تواند به این معنی باشد که نسبت به دستگاه‌های جدید به خدمات بیشتری نیاز دارند. در بخش بعدی به جزئیات بیشتر در مورد این موضوع خواهیم پرداخت.

4 معایب خرید چاپگر دست دوم

تقریباً با هر محصول دست دوم، نکات منفی وجود دارد که باید قبل از خرید نهایی در نظر بگیرید. در اینجا برخی از معایب خرید پرینتر کارکرده را بیان کردیم:

طول عمر پرینتر کوتاه تر

اشکال آشکار خرید پرینتر کارکرده این است که، خوب، قبلاً کسی از ان استفاده کرده است. این بدان معنی است که در بیشتر موارد، طول عمر محصول آن کوتاه تر از یک دستگاه کاملاً جدید خواهد بود. چیزی که هنگام خرید چاپگر دست دوم باید در نظر بگیرید، تعداد قالب‌هایی است که دستگاه قبل از دریافت آن انجام داده است. برخی از چاپگرهای دست دوم به حجم چاپ کمتری داشته اند و می توانند طول عمری مشابه چاپگر جدید داشته باشند.

اما برخی از چاپگرهای دست دوم  ممکن است توسط کاربران قبلی خود آستانه حجم چاپ ماهانه توصیه ای خود را چاپ کرده باشند. زمانی که دستگاه را دریافت می کنید، ممکن است به پایان چرخه عمر خود نزدیکتر از ابتدا باشد. اینجاست که شما به عنوان مشتری باید قبل از خرید، counter چاپگر را بررسی کنید تا حجمی را که قبلاً تحمل کرده است اندازه گیری کنید و تخمین حجم چاپ شما را ارزیابی کنید. وقتی انتظار حجم بالای چاپ ماهانه را دارید، نمی خواهید روی چاپگری سرمایه گذاری کنید که مورد استفاده قابل توجهی بوده است. این فقط در دراز مدت هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت.

عدم وجود گزینه ها

یکی دیگر از معایب قابل توجه پرینتر کارکرده این است که گزینه های دست دوم کمتری نسبت به پرینترهای جدید برای خرید وجود دارد. اگر تحقیق خود را انجام داده اید و مدل خاصی را که می خواهید روی آن سرمایه گذاری کنید پیدا کرده اید، هیچ تضمینی وجود ندارد که این مدل در بازار در دسترس باشد. علاوه بر این، حتی اگر مدل مورد نظر شما به صورت دست دم در دسترس باشد، ممکن است به دلیل آنچه در بخش قبل بحث کردیم، مناسب با حجم چاپ ماهانه شما نباشد.

اغلب اوقات، روند قابل رمزگشایی در انواع ماشین‌ها و مدل‌هایی که فروشنده چاپ می‌گیرد و آماده می‌کند تا به‌عنوان کارکرده بفروشد، وجود نخواهد داشت. این بدان معناست که هم مقدار و هم نوع خاصی از ماشین‌های موجود در انبار می‌تواند متفاوت باشد. فروشندگان معمولاً نمی‌توانند تضمین کنند که چاپگر خاصی در صورت استفاده در دسترس خواهد بود. اگر می‌خواهید در دسترس بودن یک مدل خاص را تعیین کنید، بهتر است با فروشنده چاپ خود تماس بگیرید و ببینید که آیا در حال حاضر مدلی در انبار دارند یا در آینده منتظر آن هستند.

تکنولوژی قدیمی تر

بسیاری از مواقع چاپگرهای مورد استفاده در دسترس برای خرید مدل های قدیمی تر هستند، به این معنی که ممکن است آخرین قابلیت های تکنولوژیکی یک مدل جدیدتر را دریافت نکنید. این بدان معنا نیست که چاپگر نسبت به مدل‌های جدید ضعیف‌تر عمل می‌کند. اگر یک فروشنده چاپ, چاپگری را به صورت دست دوم می فروشد، باید انتظار داشته باشید که دستگاه عملکردهای اساسی خود را در سطح کارآمدی انجام دهد. اما، در مورد پرینتر چاپ کارت، ممکن است سرعت و کیفیت پرینتر های جدیدتر را نداشته باشید. این بدان معناست که برنامه‌های خاصی که به بهره‌وری عمومی اداری کمک می‌کنند ممکن است در مدل‌های قدیمی‌تر پشتیبانی نشوند.

همچنین باید به خاطر داشته باشید که هر چه دستگاه قدیمی‌تر باشد، احتمال توقف پشتیبانی از سیستم عامل آن بیشتر است. این نه تنها می تواند مشکلات تولید را ایجاد کند، بلکه تهدیدات امنیتی را نیز افزایش می دهد. می‌توانید قبل از خرید، سن دستگاه را تعیین کنید و در نظر بگیرید که آیا به چاپگری که دارای توانایی‌های تکنولوژیکی مدل‌های جدیدتر نیست، رضایت دارید یا خیر.

قیمت معمولی لوازم جانبی چاپگر

همچنین یک مشکل قابل توجه برای خرید لوازم جانبی اضافی یا ارتقاء یک ماشین دست دوم وجود دارد. وقتی چاپگر جدیدی می‌خرید، گزینه‌های پیکربندی مشخص می‌شوند و می‌توانید نحوه ارتقای دستگاه خود را انتخاب کنید و لوازم جانبی اضافی مانند سینی‌ها یا فینیشرهای اضافی اضافه کنید. ممکن است بتوانید این کار را با پرینتر کارکرده خود انجام دهید، اما به این معنی است که برای لوازم جانبی اضافی یا ارتقاهایی که می خواهید انجام دهید، هزینه معمولی را پرداخت خواهید کرد. همچنین باید منتظر ارسال، تحویل و نصب لوازم جانبی باشید که این امر زمان تحویل دستگاه شما را طولانی تر می کند.

هزینه های اولیه مربوط به خرید تجهیزات اداری دست دوم  و تعمیری اغلب کمتر از تجهیزات جدید است. اما هزینه کل مالکیت ممکن است به دلیل هزینه های اضافی خدمات و احتمال خرابی مربوط به سفارش و نصب قطعات در صورت نیاز بیشتر باشد. برای ارزیابی این تجزیه و تحلیل هزینه هنگام خرید چاپگر دست دوم، به لوازم جانبی یا ارتقاءهایی که ممکن است در یک دستگاه دست دوم نیاز داشته باشید فکر کنید و آن را با قیمتی که برای یک دستگاه جدید با همان ارتقاء می‌پردازید مقایسه کنید.

حتما بخوانید: راهنمای مفید برای خرید پرینتر چاپ کارت

چگونه یک پرینتر کارکرده را برای فروش آماده کنیم؟

پرینتر کارکرده را آماده فروش کنید
پرینتر کارکرده را آماده فروش کنید

اکنون که مزایا و معایب اصلی خرید چاپگر دست دوم را بررسی کردیم، اجازه دهید به طور خلاصه روند تیم خدمات خود را برای آماده کردن پرینتر کارکرده برای فروش مرور کنیم. این ممکن است برای سایر فروشندگان چاپ متفاوت باشد، اما به شما کمک می کند تا در مورد آنچه که برای اطمینان از مناسب بودن چاپگر دست دوم  برای فروش است، احساس کنید:

مرحله اول: چاپگر را دریافت کرده و نرم افزار را به تنظیمات کارخانه راه اندازی مجدد کنید

اولین مرحله مهم ترین عنصر در تعیین اینکه آیا چاپگر دست دوم می تواند فروخته شود یا خیر است. اگر نرم افزار دستگاه به خطر بیفتد، چاپگر به اندازه کافی کار نمی کند و برای فروش نامناسب تلقی می شود.

مرحله دوم: نرم افزار چاپگر را به جدیدترین نسخه ارتقا دهید و آزمایش کنید

پس از راه‌اندازی مجدد نرم‌افزار چاپگر به تنظیمات کارخانه، گام بعدی این است که نرم‌افزار را به جدیدترین نسخه ارتقا دهید و آن را آزمایش کنید تا مطمئن شوید تنظیمات شبکه به درستی کار می‌کنند. این تست نرم افزاری تعیین کننده دیگری خواهد بود که تعیین می کند آیا دستگاه را می توانید بفروشید یا خیر.

مرحله سوم: تمیز کردن و تعمیر هر گونه آسیب

در مرحله بعد، تکنسین بیرون دستگاه را به صورت فیزیکی تمیز می کند تا اطمینان حاصل کند که آماده خرید و فروش است یا خیر. اگر آسیبی به دستگاه یا قطعاتی که نیاز به تعویض دارند، وارد شد، این مرحله ای است که انجام می شود.

مرحله چهارم: بررسی نهایی

مرحله چهارم، بررسی نهایی است تا مطمئن شوید دستگاه به طور موثر کار می کند و مطابق با استانداردهای زیبایی شناسی ما است. پس از تکمیل این مرحله، پرینتر آماده فروش است.

مرحله پنجم: سطوح و منابع تونر را پر کنید

قبل از اینکه دستگاه دست دوم  خود را تحویل بگیرید، سطوح تونر پر می شود و تا زمان تحویل تمام لوازم قابل اجرا پر میماند. مراحل تهیه یک چاپگر دست دوم برای ارائه معمولاً پیچیده نیست. پس از بررسی و به‌روزرسانی نرم‌افزار، و در صورت عدم نیاز به تعمیرات برجسته، دستگاه در همان روزی که آن را دریافت می‌کنیم, آماده فروش است.

آیا چاپگر استفاده شده برای شما مناسب است؟

حال، به سوال نهایی: آیا پرینتر کارکرده بهترین انتخاب برای شماست؟ تعیین اینکه آیا برای چاپگر دست دوم مناسب هستید یا نه، چندوجهی است. شما باید بودجه، حجم چاپ، فضای کاری، گروه کاری، تمایلات تکنولوژیکی، لوازم جانبی و زمان خرید خود را در نظر بگیرید.

اگر برای به موقع بودن و صرفه جویی در هزینه در کوتاه مدت ارزش قائل هستید، چاپگر دست دوم انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. در صورتی که می‌خواهید با جدیدترین نوآوری‌های تکنولوژیک سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت چاپ داشته باشید، چاپگر جدید مناسب‌تر است. چیزهای زیادی برای در بررسی وجود دارد, اینکه آیا یک چاپگر جدید تهیه کنید یا یک چاپگر دست دوم عمدتاً بر اساس موقعیت و اهداف چاپ شما است. اما اکنون که برخی از مزایا و معایب را خوانده‌اید و نگاهی داخلی به فرآیند آماده‌سازی چاپگر دست دوم برای فروش پیدا کرده‌اید، اکنون می‌توانید با دانستن آنچه باید و نباید از یک چاپگر دست دوم انتظار داشته باشید، تصمیم آگاهانه بگیرید.

در مانی کارت ما پرینتر کارکرده چاپ کارت ( پرینتر کارکرده فارگو و گلدیو و …) را موجود داریم. اگر علاقه مند به خرید پرینتر کارکده چاپ کارت یا نو هستید، یا هر سوال دیگری دارید، با ما تماس بگیرید و ما تمام تلاش خود را برای کمک به شما انجام خواهیم داد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up