چاپگر چندکاره چیست؟ بهترین چاپگر چندکاره کدام است؟

چاپگر چندکاره (MFP) دستگاهی است که عملکرد چاپگر، دستگاه کپی، اسکنر یا فکس را در یک دستگاه ادغام می کند. چاپگرهای چندکاره یک انتخاب متداول برای مشاغل اقتصادی هستند که می خواهند دارایی ها را یکپارچه کنند، هزینه ها را کاهش دهند و گردش کار را بهبود بخشند. با این نوع چاپگر ها نیازی نیست چند دستگاه تهیه کنید. چاپگر های چند کاره میتوانند 2 کاره,3 کاره و 4 کاره باشند. منظور از 2 کاره یعنی کار 2 دستگاه را انجام میدهد( اسکنر و پرینتر).

راهنمای خرید پرینتر چند کاره

چاپگر های چندکاره بهترین پرینتر ها برای مصارف خانگی و کسب کار های کوچک هستند. با وجود این دستگاه ها شما نیازی ندارید که دستگاه های پرینتر, اسکنر, فکس را جداگانه تهیه کنید. همراه یک دستگاه چندکاره همه نیاز ای شما مرتفع میشود. با یک دستگاه شما فضای کمتری اشغال میکنید و هزینه کمتری هم کرده اید. در ادامه مزایا و معایب این نوع چاپگر را بیان کرده ایم تا راهنمایی برای کسانی باشد که قصد خرید این نوع پرینتر را دارند.

دقت کنید: همه کارهای چاپگر ها قابل ادغام نیستند. چاپگر های چاپ کارت, چاپگر های سه بعدی و … قابل ادغام نیستند و فقط به صورت تخصصی کار خود را انجام میدهند.

مزایای چاپگر های چندکاره

راه حل های اداری

اکثر تولیدکنندگان چاپگر مدل‌های چند منظوره را ارائه می‌کنند که قابلیت‌های چند ماشین را در یک واحد فراهم می‌کند. این دستگاه ها اغلب شامل قابلیت های چاپ، اسکن، کپی و فکس در یک دستگاه همه کاره هستند. در ابتدا این دستگاه‌ها برای کاربران خانگی و مشاغل کوچک به بازار عرضه می‌شدند، اما بسیاری از تولیدکنندگان اکنون مدل‌های بزرگ‌تر و قوی‌تری را برای استفاده در مشاغل متوسط ​​تا بزرگ ارائه می‌کنند. درک مزایا و معایب چاپگر چندکاره به شما کمک می کند هنگام خرید تجهیزات جدید تصمیمی آگاهانه بگیرید.

راحتی

چاپگرهای چند منظوره امکانات اضافی را ارائه می دهند که ممکن است در غیر این صورت خریداری نکرده باشید. اگر معمولاً پیام‌های فکس زیادی ارسال یا دریافت نمی‌کنید، ممکن است روی یک دستگاه فکس جداگانه سرمایه‌گذاری نکرده باشید. یک چاپگر چند منظوره که دارای قابلیت فکس است به شما امکان می‌دهد فکس‌هایی را که قبلاً دریافت نمی‌کردید ارسال یا دریافت کنید. امکان اسکن یک مورد و سپس چاپ آن تصویر با استفاده از همان دستگاه نیز بسیار راحت است.

صرفه جویی در فضا

یکی از بهترین مزایای چاپگرهای چند منظوره میزان فضایی است که در آن صرفه جویی می شود. به جای اینکه مکانی برای چاپگر، اسکنر و دستگاه فکس خود بیابید، می توانید همه آن دستگاه ها را در یک فضای محدود داشته باشید. این به نفع دفتر شما است زیرا کمتر با برنامه های تجاری مسدود می شود و به سازماندهی آن کمک می کند. به علاوه، جنبه راحتی را فراموش نکنیم.

صرفه جویی در برق

به طور معمول، چاپگر های چندکاره برای تامین برق کل تنظیمات، تنها به یک سیم نیاز دارند. یک کابل نه تنها تراکم را کاهش می دهد، بلکه میزان برق مورد نیاز برای راه اندازی دستگاه را نیز کاهش می دهد. این صرفه جویی در مصرف برق همچنین منجر به افزایش صرفه جویی در هزینه ها می شود.

معایب چاپگرهای چند منظوره

بزرگترین نقطه ضعف چاپگرهای چند منظوره زمانی است که مشکلی رخ می دهد. جنبه چند منظوره دستگاه نیز می تواند یک نقطه ضعف باشد. این به این دلیل است که اگر یکی از عملکردهای دستگاه از کار بیفتد، همه ویژگی های دیگر نیز ممکن است از کار بیفتند. مشکل جوهر یا تونر می تواند مانع از چاپ، فکس و اسکن شود. یکی دیگر از معایب چاپگرهای چند منظوره می تواند عدم کیفیت عملکرد در مقایسه با یک دستگاه تک کاره باشد. دستگاه فکس در یک دستگاه چند منظوره ممکن است تمام ویژگی های یک دستگاه فکس را ارائه ندهد.

ایا چاپگر چند کاره برای شما مناسب است؟

برای تصمیم گیری آگاهانه در مورد اینکه چه چاپگر چند منظوره برای شما مناسب است، باید سوالات درستی بپرسید. در اینجا 10 موردی که باید قبل از خرید یک چاپگر چندکاره بدانید آورده شده است. در ادامه ده نکته ای که باید هنگام خرید چاپگر چندکاره در نظر بگیرید را بیان کردیم.

1. نیازهای خود را بشناسید.

بدانید که باید چاپگر چندکاره چه کاری را برای شما و کاربران نهایی انجام دهد. فراتر از چاپ و کپی، چگونه می خواهید از چاپگر چند منظوره برای کمک به مدیریت اسناد، کاهش کاغذ، ساده کردن گردش کار، اسکن در فضای ابری، کار از راه دور و غیره استفاده می کنید؟ روزانه چند کار کپی، پرینت، فکس، اسکن و ایمیل را اجرا خواهید کرد؟ چند کاربر دستگاه را به اشتراک خواهند گذاشت؟ آیا به آن نیاز خواهید داشت که قابلیت رنگ داشته باشد؟ بي سيم؟ به موبایل و ابر متصل است؟ یک سری الزامات وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.

2. هزینه کل مالکیت (TCO) و مزایای هزینه/ارزش را بدانید.

هنگام ارزیابی یک چاپگر چند منظوره، مراقب باشید که فقط به هزینه سخت افزار اولیه نگاه کنید. عوامل دیگری نیز وجود دارد که باید در نظر گرفته شود، از جمله هزینه لوازم. هنگامی که هزینه جوهر در نظر گرفته می شود، چاپگرهای چند منظوره جوهر افشان، که در ابتدا کم هزینه هستند، اغلب معلوم می شود که TCO معادل یا بالاتری نسبت به چاپگرهای چند کاره لیزری با عملکرد بهتر دارند. TCO همچنین می‌تواند برای دستگاه‌هایی که استفاده و نگهداری آن‌ها سخت است، غیرقابل اعتماد، یا فاقد ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی برای تولید مؤثر و مؤثر نتایج مورد نیاز شما هستند، به‌طور قابل‌توجهی افزایش یابد.

چاپگر چندکاره شما می تواند به دارایی مفیدی در مدیریت و کنترل هزینه های چاپ و تصویربرداری تبدیل شود و همچنین در صورت انتخاب عاقلانه می تواند قابلیت های جدیدی را به سازمان شما اضافه کند. در نظر بگیرید که چگونه پرینترهای چند منظوره می توانند هزینه کل مالکیت دارایی های چاپ و تصویربرداری را برطرف کنند، مدیریت منابع در سراسر سازمان را بهتر تجمیع و بهبود بخشند، و کارایی فرآیند کسب و کار را بهبود بخشند.

3. بدانید اشخاص ثالث چه می گویند.

داده‌های مربوط به عملکرد واقعی و مسائل مدیریت و پشتیبانی را که در برگه‌های مشخصات فروشنده تبلیغ می‌شوند با داده‌های آژانس‌های آزمایش مستقل مقایسه کنید. افراد با تجربه در این صنعت در مورد کیفیت و عملکرد محصول مورد نظر شما چه می گویند؟ ببینید کارشناسان در مورد MFP های زیراکس چه می گویند.

4. بدانید که اتصال به یک شبکه موجود چقدر آسان است.

در نظر بگیرید که سیستم چاپگر چندکاره چقدر راحت با شبکه موجود شما یکپارچه می شود. آیا استقرار آن آسان است؟ نیازی به آموزش حداقلی دارد؟ آیا همراه با نرم افزار یا جادوگرانی است که شما را در نصب، عیب یابی و ارتقا راهنمایی می کند؟

اگر گروه کاری شما نیاز به چاپ از چندین دستگاه توزیع شده (تلفن های هوشمند، تبلت، لپ تاپ و غیره) در یک مکان به راحتی دارد، خرید یک چاپگر چندکاره بی سیم یا Wi-Fi را در نظر بگیرید. چاپگرهای چندکاره وای فای بدون نیاز به سیم کشی یا کابل کشی به آن شبکه به شبکه متصل می شوند. این کار چاپ موبایل را آسان می کند، بدون اینکه سیم های ناخوشایند بر روی آن قرار بگیرند.

5. بدانید چقدر استفاده از آن آسان است.

با پیدا کردن یک چاپگر چند منظوره که کار با آن آسان است، از تنگناها و از کار افتادن پرهزینه کارکنان جلوگیری کنید. رابط های کاربری بصری، حداقل نیازهای آموزشی، و دسترسی آسان به کمک آنلاین و اسناد را بررسی کنید. اگر به پشتیبانی نیاز دارید، بررسی کنید که محصول تحت پوشش خدمات و پشتیبانی ارائه‌شده توسط سازنده پشتیبانی می‌شود.

رابط های تبلت مانند جدیدترین نسل چاپگرهای چندکاره را به آسان می کند. آن‌ها به شما اجازه می‌دهند همان‌طور که در تلفن هوشمند یا رایانه لوحی انجام می‌دهید، بتوانید با رابط های تبلتی نیز کار کنید و با برنامه های ادغام شده در رابط، می توانید ابزارهایی را برای گردش کار سفارشی شده خود اضافه، حذف یا تعویض کنید.

چاپگرهای چندکاره متصل به موبایل و ابر کار را از تقریباً هر جایی آسان می کنند. در این MFP ها، برنامه ها به میانبر شما برای دانلود، اشتراک گذاری، چاپ، اسکن، توزیع – حتی ترجمه – اسناد در حال حرکت تبدیل می شوند.

6. توانایی های چندوظیفه ای آن را بشناسید.

به دنبال یک چاپگر چند کاره باشید که واقعاً بتواند چند کاره باشد. آیا کاربران می‌توانند به هر تابعی که نیاز دارند دسترسی داشته باشند، حتی اگر عملکردهای دیگری از قبل در حال استفاده باشند؟ توجه داشته باشید که برخی از محصولات، مانند All-in-Ones (AiOs)، چندین عملکرد را در یک دستگاه ارائه می دهند، اما ممکن است همزمان چند کار را انجام ندهند. اگر آنها نتوانند همه عملکردهای یک چاپگر چندکاره را به طور همزمان انجام دهند، ممکن است به دلیل تنگناها در معرض خطر خرابی قرار بگیرید.

7. قابلیت های ارتباطی دوسویه آن را بشناسید.

عدم ارسال به موقع و دقیق اطلاعات به کاربران و مدیران فناوری اطلاعات در مورد وضعیت مشاغل، صف‌ها و دستگاه‌ها باعث مداخله بیشتر شما و کارکنانتان برای حل، پیشگیری یا پیش‌بینی مشکلات می‌شود. ارتباط دو جهته جامد، هم در چاپگر چند منظوره و هم در سراسر شبکه برای کارکرد مداوم محصول ضروری است. به دنبال قابلیت های کار چاپ و وضعیت دستگاه از دسکتاپ و امکان مشاهده تمام صف های کار در دستگاه و در سراسر شبکه باشید.

8. مدیریت دستگاه موجود، اطلاعات از راه دور و پشتیبانی را بشناسید.

تعهد فروشنده به ارائه ابزارها و ابزارهای مدیریت قوی دستگاه و ناوگان را در نظر بگیرید. این چیزی است که ممکن است اکنون یا در آینده بخواهید. به دنبال نرم افزار مدیریت ارتباط دستگاه باشید که در دسترس بودن و زمان کارکرد چاپگر چندکاره را بهینه می کند. آیا فروشنده زمان پاسخگویی عالی و کیفیت ثابت خدمات را ارائه می دهد؟ می‌خواهید به این اطمینان داشته باشید که چاپگر چندکاره شما برای اطمینان از داشتن یک دفتر کارآمد و مولد، فعال و فعال می‌ماند.

پرینترهای چند منظوره پیچیده تر به شما امکان می دهند نه تنها ناوگان، بلکه اطلاعات را نیز مدیریت کنید. با ابزارهای مناسب داخلی، مانند ادغام با خدمات چاپ مدیریت شده، MFP شما به مرکز محیط اسناد شما تبدیل می شود. می تواند فرآیندهای تجاری را خودکار کند، مدیریت دستگاه را از راه دور بهینه کند، و با ابزارهای داخلی به میز کمک شما کمک کند. یک رابط متصل به برنامه دروازه‌ای از امکانات آینده را برای مدیریت دستگاه و اسناد و مدارک باز می‌کند.

9. بدانید که آیا سطح امنیت و محرمانگی مورد نیاز شما را فراهم می کند یا خیر.

آیا دستگاه سطح امنیتی مناسبی را برای کسب و کار شما ارائه می دهد؟ آیا در صورت تغییر نیازهای شما، برای تامین امنیت بیشتر، مقیاس پذیر است؟

پرینترهای چند منظوره که علامت نزنید می توانند نقاط ورود آسیب پذیری برای نقض داده ها یا حملات مخرب باشند. بهترین راه برای ایمن نگه داشتن داده‌هایتان این است که چاپگرهای چند منظوره را انتخاب کنید که از استانداردهای صنعتی برای جلوگیری از نفوذ، تشخیص دستگاه و رمزگذاری داده‌ها فراتر باشند. همچنین به دنبال تولیدکنندگان چاپگرهای چندکاره باشید که با کارشناسان امنیت فناوری اطلاعات، مانند Trellix و Cisco همکاری می کنند.

10. بدانید چه نرم افزارها و راه حل هایی در دسترس هستند.

درک کنید که چه نرم افزارها و راه حل های سازگاری از فروشنده و همچنین شرکای راه حل آنها در دسترس است.

چاپگر های چندکاره می توانند به شما کمک کنند تا فرآیندهای تکراری و دست و پا گیر اسناد را ساده کنید و اسناد کاغذی خود را به صورت الکترونیکی سازماندهی، ویرایش و بایگانی کنید. با یک چاپگر چند منظوره و یک برنامه نرم افزاری ساده، می توانید اسناد کاغذی را به فرمت های الکترونیکی تبدیل کرده و آنها را به چندین مقصد ارسال کنید – ایمیل، مخازن اسناد مبتنی بر ابر، پوشه های شبکه، چاپگرهای راه دور، سیستم های اتوماسیون پشتیبان و غیره. اسکن تک

چاپگرهای چندکاره با قابلیت اپلیکیشن این فرآیندها را یک قدم جلوتر می‌برند. آنها توابع و گردش کار را در یک رابط برنامه آسان مانند آنچه در تلفن همراه یا رایانه لوحی خود می بینید قرار می دهند. آنها به شما اجازه می دهند از ابر چاپ کنید یا در فضای ابری اسکن کنید و گوشی های هوشمند را به MFP های WiFi متصل کنید تا بتوانید از هر کجا و در هر زمان کار کنید.

هنگامی که به دانشی که با پرسیدن این سؤالات جمع آوری کرده اید مسلح شدید، برای تصمیم گیری درست برای کسب و کار خود آماده خواهید شد.

چاپگرهای چند منظوره می توانند به شما کمک کنند تا فرآیندهای تکراری و دست و پا گیر اسناد را ساده کنید و اسناد کاغذی خود را به صورت الکترونیکی سازماندهی، ویرایش و بایگانی کنید. با یک چاپگر چند منظوره و یک برنامه نرم افزاری ساده می توانید اسناد کاغذی را به فرمت الکترونیکی تبدیل کرده و با یک اسکن به چندین مقصد – ایمیل، مخازن اسناد، پوشه های شبکه، حتی چاپگرهای راه دور – ارسال کنید.

هنگامی که به دانشی که با پرسیدن این سؤالات جمع آوری کرده اید مسلح شدید، برای تصمیم گیری درست برای کسب و کار خود آماده خواهید شد.

حتما بخوانید: در خرید پرینتر کارکرده به چه نکاتی توجه کنیم؟

بهترین چاپگر چند منظوره کدام مدل است؟

اگر نیاز به چاپ بروشور، پردازش درخواست مربوط به کارهای اداری یا تولید اسناد چاپ شده دارید، داشتن چاپگری که بتواند کارهای مختلف را چند کار انجام دهد برای یک تجارت کوچک ارزشمند است. از آنجایی که تعداد کمی از کارمندان ممکن است نیاز به اشتراک گذاری این چاپگر داشته باشند، یک چاپگر تجاری خوب باید بتواند تعداد زیادی صفحه را با هزینه مقرون به صرفه و بدون تمام شدن جوهر چاپ کند. صفحات باید به سرعت چاپ شوند و این چاپگرها باید دارای ویژگی‌های اضافی مانند چاپ دورو یا تغذیه خودکار اسناد باشند که می‌تواند به ساده‌سازی حجم کاری شما کمک کند.

در زیر توصیه‌های ما برای بهترین چاپگرهای اداری کوچکی که می‌توانید بخرید آورده شده است. انتخاب های ما را برای بهترین چاپگرهای همه کاره، بهترین چاپگرهای خانگی و بهترین چاپگرهای اداری ببینید.

چاپگر چندکاره Brother MFC-L8905CDW

Brother-MFC-L8905CDW پرینتر چند منظوره
Brother-MFC-L8905CDW پرینتر چند منظوره

بهترین چاپگر چندکاره برای استفاده در مشاغل کوچک که آزمایش کردند Brother MFC-L8905CDW است که یک مدل لیزری رنگی همه کاره است. اسناد فوق العاده واضح تولید می کند، برای چاپ کردن سریع آماده می شود و به سرعت تا 32 صفحه در دقیقه چاپ می شود. اسکنر تخت آن به اندازه‌ای بزرگ است که می‌تواند برگه‌های با اندازه قانونی (8.5 اینچ در 14 اینچ) را اسکن کند، و دارای یک تغذیه خودکار با اسکن دوطرفه تک گذر برای پردازش سریع ورق‌های چند صفحه‌ای و دو طرفه است. کارتریج های تونر خیلی گران نیستند و برای مدت طولانی دوام می آورند، اما باید درام را جداگانه تعویض کنید که این یک هزینه اضافی است.

مانند بسیاری از چاپگرها، MFC-8905CDW تنها یکی از انواع مختلف این مجموعه است. اگر می خواهید در هزینه خود صرفه جویی کنید ، می توانید از Brother MFC-L8900CDW (یا MFC-L8895CDW در Costco) استفاده کنید که عملکرد یکسانی دارد اما نمایشگر کوچکتری دارد. Brother MFC-L8610CDW نیز عملکرد یکسانی دارد، اما دارای یک اسکنر تخت 8.5 اینچ در 11 اینچ است و از اسکن دوطرفه پشتیبانی نمی کند. شما می توانید

در حالی که MFC-8905CDW یک چاپگر لیزری عالی است، اما یک نقطه ضعف دارد: چاپ عکس. مدل های لیزری ایده آل نیستند زیرا تصاویر چاپ شده کسل کننده به نظر می رسند و جزئیات ندارند. اگر برای کسب و کار خود نیاز به چاپ عکس یا گرافیک دارید، ما دو توصیه داریم: Epson EcoTank Pro ET-5850 و Epson EcoTank Photo ET-8550. اولی سریعتر چاپ می کند و ویژگی های بیشتری دارد، مانند تغذیه خودکار با اسکن دوطرفه، در حالی که دومی عکس های با کیفیت بالاتری تولید می کند. آنها هر دو مدل سوپرتانک هستند که هزاران پرینت دارند، بنابراین نگران هزینه های جاری بالا نخواهید بود. گفته می شود، آنها از قبل گران تر هستند.

پرینتر چند کاره Canon Color imageCLASS MF656Cdw

Canon-Color-imageCLASS-MF656Cdw پرینتر چند‌کاره
Canon-Color-imageCLASS-MF656Cdw پرینتر چند‌کاره

اگر پرینتر کمی ارزان‌تر و ساده‌تر می‌خواهید، Canon Color imageCLASS MF656Cdw را بررسی کنید. همچنین یک لیزر رنگی همه کاره با تمام ویژگی های مشابه Brother است که در بالا توصیه می کنیم. تنها نقطه ضعف آن این است که به طور کلی کندتر چاپ می شود و سرعت چاپ بسته به نوع اتصال متفاوت است. از طریق یک اتصال سیمی (USB یا اترنت) می‌تواند به ۲۲ صفحه در دقیقه برسد، اما این غیرعملی است زیرا شما را مجبور می‌کند چاپگر را در مکان‌های خاصی قرار دهید، و حتی در این صورت، باز هم سرعت آن از ۳۲ صفحه در دقیقه Brother کمتر است.

به غیراز سرعت چاپ، هیچ شکایتی در مورد بقیه چاپگر وجود ندارد. همچنان گزینه‌های ارتباطی فراوان، یک اسکنر مجهز به ADF با اسکن دورو، و بازده صفحه بالا را دارید. بعلاوه، به دلیل درام تعبیه شده در کارتریج، نگهداری آن نسبت به Brother آسانتر است. سرعت اسکن کندتر است اما همچنان 14 صفحه در دقیقه چاپ می کند . مانند همیشه، انواع ارزان‌تر، مانند Canon Color imageCLASS MF654Cdw، که فاقد قابلیت اسکن دوطرفه و فکس است، موجود است.

برای مشاغلی که فقط به چاپ اسناد سیاه و سفید نیاز دارند، به جای آن، Brother MFC-L2750DW، یک چاپگر لیزری تک رنگ چند کاره را تهیه کنید. اسناد با کیفیت بالا تولید می کند، شروع به کار طولی نمی کشد و به سرعت با سرعت 36 صفحه در دقیقه چاپ می شود. یک کارتریج تونر معمولی حدود 2000 چاپ را برای شما به ارمغان می آورد و نسبتاً ارزان است. هر چند باید درام را جداگانه تعویض کنید. اسکنر فقط تا هفت صفحه در دقیقه را از طریق فیدر پردازش می کند اما از اسکن دوطرفه تک گذر پشتیبانی می کند. نقطه ضعف اصلی این است که نمی تواند به صورت رنگی چاپ شود، بنابراین باید مطمئن باشید که در آینده نیازی به چاپ رنگی نخواهید داشت.

چاپگر چند منظوره Brother HL-L2390DW

Brother-HL-L2390DW پرینتر چند‌کاره
Brother-HL-L2390DW پرینتر چند‌کاره

برای بهترین انتخاب اقتصادی، ما یک چاپگر Brother دیگر، Brother HL-L2390DW داریم. همچنین یک مدل تک رنگ همه در یک است، اما بر خلاف گزینه بالا، فاقد تغذیه خودکار و اتصال اترنت است. هنوز هم اسنادی با ظاهر واضح چاپ می کند و این کار را به سرعت با سرعت 32 صفحه در دقیقه انجام می دهد. کارتریج تونر برای حدود 1400 چاپ خوب است و نسبتاً ارزان است، بنابراین نیازی نیست نگران هزینه های بالای نگهداری باشید. نوع Brother HL-L2395DW همان چاپگر است اما با اتصال اترنت، صفحه نمایش حساس به لمس بزرگتر و سرعت چاپ کمی بالاتر.

یک جایگزین جوهرافشان رنگی در همان محدوده قیمتی Brother MFC-J4335DW است. دارای اسکنر مجهز به ADF است، عکس‌های با جزئیات فوق‌العاده چاپ می‌کند و بازده صفحه سیاه بهتری دارد. با این حال، برخی مصالحه ها وجود دارد، زیرا به سرعت چاپ نمی شود، و مانند اکثر چاپگرهای جوهر افشان، به نگهداری بیشتری نیاز دارد.

حتما بخوانید: چاپ کارت قرعه کشی پی وی سی

پرینتر چند منظوره Epson EcoTank ET-15000

Epson-EcoTank-ET-15000 چاپگر چند‌کاره
Epson-EcoTank-ET-15000 چاپگر چند‌کاره

برای مشاغلی که نیاز به چاپ پوستر دارند، Epson EcoTank ET-15000 را توصیه می کنیم، یک چاپگر جوهرافشان چندکاره که از کاغذ با اندازه تبلوید تا 13 اینچ در 19 اینچ پشتیبانی می کند. مخزن جوهر آن هزاران چاپ را به همراه دارد، بنابراین برای چاپ پوسترهای بزرگ به صورت عمده انتخابی عالی است و جوهر جایگزین ارزان است که به پایین نگه داشتن هزینه های نگهداری شما کمک می کند. Wi-Fi، USB، اتصال اترنت و پشتیبانی از Apple AirPrint و Mopria Print Service دریافت می کنید.

دارای اسکنر با وضوح بالا با ADF. با این حال، کمی کند است زیرا فقط می تواند تا 5 صفحه در دقیقه را پردازش کند و فاقد قابلیت اسکن دوطرفه است، بنابراین باید برگه های دو طرفه را به صورت دستی اسکن کنید. اگرچه بهترین دقت رنگ را ندارد، عکس ها و گرافیک ها هنوز رنگارنگ و با جزئیات فوق العاده به نظر می رسند.

چاپگر چندکاره HP OfficeJet 250

HP-OfficeJet-250 چاپگر چند‌کاره
HP-OfficeJet-250 چاپگر چند‌کاره

اگر برای تجارت خود سفر می کنید یا در نمایشگاه ها کیوسک دارید، ممکن است به یک چاپگر چندکاره قابل حمل نیاز داشته باشید. ما HP OfficeJet 250 را پیشنهاد می کنیم. این دستگاه فوق العاده جمع و جور است و دارای باتری قابل شارژی است که با یک بار شارژ کامل حدود 225 چاپ را دوام می آورد. اگرچه کمی کند است، اما اسناد با کیفیت خوبی تولید می کند، بنابراین برای چاپ گزارش های طولانی بهترین گزینه نیست. همچنین، فقط می تواند حدود 100 تا 150 صفحه را قبل از تمام شدن جوهر چاپ کند، بنابراین باید چند کارتریج اضافی همراه داشته باشید.

علیرغم اندازه جمع و جور آن، دارای یک اسکنر ADF است، بنابراین همچنان می توانید اسناد را در حال حرکت اسکن کنید. این دستگاه با حداکثر وضوح 600 DPI اسکن می کند، که به خوبی یک چاپگر رومیزی نیست، اما برای اسناد متنی و عکس ها کافی است.

اشاره های قابل توجه:

  • Canon Color imageCLASS MF753Cdw/MF751Cdw یک جایگزین عالی برای Brother MFC-L8905CDW است. از نظر کیفیت چاپ بسیار شبیه Brother است. با این حال، آن را به سرعت اسکن یا چاپ نمی کند. تعمیر و نگهداری آن راحت تر است زیرا درام در کارتریج های تونر ادغام شده است، به این معنی که نیازی به تعویض درام جداگانه نخواهید داشت. با این حال، کارتریج‌ها گران‌تر هستند و دوام زیادی ندارند. بررسی ما را ببینید

  • HP Color LaserJet Pro MFP M283fdw ارزان تر از Brother MFC-L8905CDW است. با این حال، به این سرعت چاپ نمی شود، صفحات کمتری تولید می کند و فاقد اسکن دوطرفه خودکار است. همچنین، اسکنر تخت آن تنها می‌تواند برگه‌های 8.5 اینچ در 11 اینچ را اسکن کند، در حالی که Brother می‌تواند تا 8.5 اینچ در 14 اینچ (قانونی) اسکن کند. بررسی ما را ببینید
  • Brother HL-L2325DW: اگر به اسکنر نیازی ندارید، Brother HL-L2325DW جایگزین ارزان تری برای Brother HL-L2325DW است. از نظر کیفیت چاپ تقریباً مشابه HL-L2390DW عمل می کند. فقط کمی بیشتر طول می کشد تا گرم شود و صفحه نمایش آن کمی ساده تر است.
  • HP OfficeJet Pro 7740: HP OfficeJet Pro 7740 یک جایگزین عالی برای Epson EcoTank ET-15000 در صورت نیاز به اسکن دورو است. با این حال، کارتریج های جوهر آن به میزان قابل توجهی چاپ کمتری دارند، بنابراین برای نگهداری آن هزینه بیشتری خواهید کرد. همچنین دارای طیف رنگی باریک تری است، به این معنی که گرافیک و عکس ها رنگارنگ یا پر جنب و جوش به نظر نمی رسند.
این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up