کارت هیبریدی

کارت هیبریدی چیست؟

کارت هیبریدی Hybrid یا همان کارت ترکیبی یکی از انواع کارت هوشمند محسوب می گردد که از ترکیب کارت هوشمند تماسی و کارت هوشمند غیر تماسی تشکیل شده است. بنابراین کارت های هیبریدی با نام کارت های ترکیبی نیز معروف می باشند. کارت های چند منظوره توسط کارت های هیبریدی (ترکیبی) تولید می شوند که دارای کاربردهای فراوانی می باشند. کارت های هیبریدی قادر هستند کار هر دو کارت را به صورت همزمان انجام دهند. در واقع می توانند دو تکنولوژی را با هم ارائه نمایند. این نوع کارت ها به یک آنتن و یک تراشه مجهز می باشند که هیچ گونه ارتباطی با یکدیگر ندارند و فعالیت هریک مستقل از دیگریست. لازم به ذکر است که می توان از یک کارت هیبریدی به هر دو صورت تماسی و غیر تماسی استفاده نمود زیرا با هر دو نوع دستگاه های کارت خوان سازگار است و همچنین ترکیب کارت های هیبریدی متناسب با درخواست و نیاز مشتری صورت می گیرد. کارت های مایفر یکی از انواع کارت های هیبریدی به شمار می روند که بسیار پرکاربرد هستند.

کاربرد کارت هیبریدی Hybrid

از کارت های هیبریدی به عنوان کارت های شناسایی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و همچنین و کارت های بانکی در موسسات مالی و اعتباری و … استفاده نمود.

انواع کارت هیبریدی

کارت ترکیبی UHF با Hico

کارت ترکیبی RO با UHF

کارت ترکیبی RO با Hico

کارت ترکیبی UHF با مایفر

کارت ترکیبی Loco با مایفر

کارت ترکیبی Hico با مایفر

مزایای استفاده از کارت هیبریدی

استفاده از کارت های هیبریدی به دلیل تجمیع دو یا سه کارت با تکنولوژی مختلف به صورت همزمان در یک کارت مزایایی را به همراه دارد که عبارتند از :

کاهش هزینه ی تهیه دو کارت

کاهش هزینه ی چاپ کارت پی وی سی PVC

داشتن یک کارت سازمانی واحد

منبع:cardco

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up