نحوه استفاده از کیت تمیز کننده پرینتر کارت

به غیر از کولر آبی و یخچال اتاق استراحت، چاپگر اداری یکی از معدود وسایل مشترک در دفتر است. این دستگاهی است که تقریباً همه در یک روز معین لمس می‌کنند یا از آن استفاده می‌کنند. با افزایش آگاهی در مورد کنترل عفونت، تمیز کردن سطوح (و چاپگرها) به بهترین افزایش طول عمر دستگاه خود کمک کنید. ما در مانی کارت با کیت های تمیز کننده پرینتر چاپ کارت کار میکنیم اما پرینتر های معمولی نیز به همین روش پاک میشوند و تفاوتی ندارند.

اگر چاپگرهای شما بخشی دارای خدمات سرویس پرینتر هستند، تکنسین‌های شما احتمالاً دستگاه‌های شما را در طول سرویس‌های معمول یا بازدیدهای پیشگیرانه تعمیر و نگهداری چاپگر تمیز می‌کنند. اما آیا چاپگرها باید تمیز شوند؟ بله. تمیز کردن پرینترها می تواند به افزایش عمر آنها و کاهش گیر کردن کارت، لکه دار شدن کارت و زمان از کار افتادن آنها کمک کند. اگر قرارداد خدمات ندارید، ممکن است بخواهید خودتان چاپگر را تمیز کنید. اگر چنین است، حتماً با ضمانت سازنده و مستندات مدل چاپگر خود بررسی کنید تا مطمئن شوید که آن را به درستی انجام می دهید.

کیت های تمیز کننده پرینتر کارت چیست؟

کیت‌های تمیزکننده چاپگر کارت شناسایی، لوازم مصرفی هستند که می‌توانید برای چاپگرهای کارت شناسایی پی وی سی خود خریداری کنید تا آنها را تمیز و عاری از گرد و غبار نگه دارید و از عملکرد بهینه آنها اطمینان حاصل کنید. بسیاری از کاربران چاپگر کارت شناسایی اهمیت استفاده از کیت های تمیز کردن را درک نمی کنند، اما درک این نکته مهم است که حتی کوچکترین ذره گرد و غبار می تواند به چاپگر کارت شناسایی آسیب جدی وارد کند.

هنگام استفاده از چاپگر کارت شناسایی pvc، زباله ها و گرد و غبار ریز از طریق غلتک های چاپگر شما به هد چاپ منتقل می شود. با گذشت زمان، آنها می توانند در داخل چاپگر انباشته شوند و منجر به ایجاد حفره ها و لکه هایی در کارت های شناسایی چاپ شده و نشان ها شوند. این امر می تواند بر کیفیت کارت های شناسایی چاپ شده تأثیر منفی بگذارد و در برخی موارد منجر به خرابی کامل چاپگرهای کارت شناسایی شود.

مواردی که در کیت های نظافتی پرینتر کارت هستند

کیت های تمیز کننده پرینتر کارت معمولاً شامل موارد زیر است:

 1. سواب‌ها یا قلم تمیز کردن – اینها برای تمیز کردن هدهای چاپ استفاده می‌شوند و می‌توانند شبیه نوک Q یا نشانگر باشند.
 2. پدهای تمیز کردن – از این پدها برای پاک کردن گرد و غبار و سایر زباله ها از داخل چاپگر کارت شناسایی استفاده می شود.
 3. کارت های تمیز کردن – کارت های تمیز کردن برای تمیز کردن غلتک های چاپگر استفاده می شود. این کارت ها از قبل در محلول تمیز کننده آغشته می شوند.
کیت های تمیز کننده پرینتر کارت

این کیت های چاپگر کارت شناسایی تکی, حاوی مواد تمیزکننده کافی برای بیش از یک چاپگر کارت شناسایی یا برای چندین بار تمیز کردن در یک چاپگر واحد است. ما در مانی کارت انواع مواد مصرفی پرینتر چاپ کارت مثل ریبون پرینتر کارت, فیلم, کیت های تمیزکننده, کارت های پی وی سی و … را موجود داریم. برای دریافت استعلام قیمت و مشاوره با شماره 02188442854 تماس بگیرید.

آیا کیت های تمیز کننده پرینتر کارت مقرون به صرفه هستند؟

تولید کنندگان چاپگر توصیه می کنند که چاپگر کارت شناسایی خود را هر بار که روبان چاپگر را عوض می کنید تمیز کنید. ریبون ها معمولا هر 1000 چاپ تعویض میشوند. با توجه به مدل و مارک چاپگر کارت شناسایی شما، کیت های نظافتی چند منظوره با قیمت 1 میلیون پانصد یا تا 2 میلیون 600 در دسترس هستند. اگر 100000 کارت شناسایی پی وی سی را در طول عمر چاپگر کارت شناسایی خود چاپ کنید، حدود 100 بار چاپگر را تمیز کرده اید که در مجموع حدود 30 میلیون تومان برای لوازم تمیز کردن هزینه می کنید. این مقدار را با هزینه تعویض هد چاپ مقایسه کنید که می تواند بین 60 تا 70 میلیون تومان باشد.

نکته: هر کیت تمیز کننده میتواند 5 مرتبه پرینتر کارت را تمیز کند.

اگرچه تمیز کردن منظم چاپگر کارت شناسایی کارکرد 100٪ بدون مشکل را تضمین نمی کند، اما مطمئناً می تواند به کاهش احتمال خرابی چاپگر کمک کند و طول عمر چاپگر کارت شناسایی شما را افزایش دهد و همچنین به شما امکان می دهد در دراز مدت در هزینه خود صرفه جویی کنید. اگر به دنبال لوازم نظافتی برای چاپگر کارت شناسایی خود هستید، می توانید برای خرید لوازم نظافتی تمامی مدل های اصلی چاپگر کارت شناسایی با ما تماس بگیرید. برای اطلاعات بیشتر از کیت ها میتوانید از منوی اصلی بالای صفحه به قسمت محصولات بروید و مارک پرینتر کارت خود را انتخاب کنید. کیت های هر پرینتر کارت در دسته بندی خودش قرار دارد.

خدمات چاپ کارت مانی کارت

چاپ انواع کارت pvc

چاپ کارت های بانکی, شناسایی, عضویت, تخفیف, هدیه, دانشجویی, دانش آموزی, وفاداری و …

کارت عضویت pvc

تمیز کردن کارتهای شناسایی

کارت های شناسایی عکس چاپ شده برای سازمان ها برای شناسایی آسان افرادی که در محل هستند و از بازدیدکنندگان ناخواسته دور نگه دارند، بسیار مهم شده است. بیشتر سازمان ها از کارمندان می خواهند که هر روز از کارت های شناسایی استفاده کنند. به این معنی که آنها به راحتی با سطوح مختلف، از جمله سطوح مشترک، در تماس هستند. به همین دلیل ضروری است که نشان شناسه خود را تمیز نگه دارید.

در حالی که کیت های تمیز کننده پرینتر کارت شناسایی در طول سال‌ها برای تعمیر و نگهداری چاپگر مورد توجه قرار گرفته‌اند، بهداشت کارت‌ها باید به همان استاندارد حفظ شود. با این حال، این مورد نیست، زیرا بسیاری از تمیزی کارت ها چشم پوشی می کنند.

در یک محیط متمرکز بر بهداشت نظافت به بخش بزرگی از زندگی روزمره ما تبدیل شده است. در این محیط تمیز نگه داشتن کارت ها برای کاهش انتشار میکروب ها و باکتری ها بیش از هر زمان دیگری مهم است. اما چگونه می‌توانید کارت‌های شناسایی خود را بدون آسیب رساندن به آنها یا محو شدن آنها تمیز کنید؟ اگرچه اکثر کارت‌های شناسایی با طول عمر متوسط ​​بین دو تا پنج سال نسبتاً بادوام هستند، آسیب‌دیدگی و محو شدن زودهنگام همچنان نگرانی‌های معتبری هستند. اما نگران نباشید، ما اینجا هستیم تا از بروز آنها جلوگیری کنیم.

حتما بخوانید: آموزش نصب پرینتر چاپ کارت پی وی سی

نحوه تمیز کردن کارت شناسایی

 • شما به صابون، آب گرم، یک ظرف و چند دستمال کاغذی یکبار مصرف نیاز دارید.
 • مقدار کمی صابون و آب گرم را در یک لیوان یا ظرف بریزید.
 • محلول را مخلوط کنید تا حباب ایجاد کند.
 • کارت شناسایی خود را بردارید و آن را روی یک سطح صاف و تمیز قرار دهید.
 • یک دستمال کاغذی بردارید و آن را در مخلوط صابون فرو کنید.
 • کارت شناسایی خود را بردارید و آن را با انگشتان و شست خود دور لبه ها نگه دارید.
 • حوله کاغذی را در آب صابون فرو کنید و به آرامی روی کارت را پاک کنید.
 • این روند را در سمت عقب کارت تکرار کنید تا تمام لکه ها و کثیفی ها از بین بروند.
 • یک دستمال کاغذی خشک بردارید و کارت شناسایی خود را خشک کنید.

چگونه پرینتر کارت خود را بدون کیت تمیز کنیم؟

ما نکات کلی را در مورد نحوه تمیز کردن دستی پرینترهای کارت را برایتان بیان میکنیم.

دقت کنید که این آموزش برای دستگاه های کپی, صفحه نمایش چاپگرهای چندکاره و پانل های عملکرد نیز مشترک است.

تمیز کردن قسمت بیرونی پرینتر کارت

 • قبل از تمیز کردن، مطمئن شوید که دستگاه خاموش است و از برق جدا شده است.
 •  از پاک کننده های مناسب استفاده کنید. تکنسین های ما از ایزوپروپیل الکل برای پاک کردن آرام ماشین ها استفاده می کنند. اکثر دستمال‌های ضد باکتری هنگام تمیز کردن دستگاه شما، از جمله صفحه لمسی، قابل قبول هستند، اما مطمئن شوید که الکل تنها ماده است.
 • ماده شوینده را روی یک پارچه/پارچه بدون پرز اسپری کنید و سپس سطوح را پاک کنید.
 • پارچه ها/پارچه ها باید پس از یک بار استفاده دور ریخته شوند.
 • فقط روی سطح شیشه بشقاب از شیشه پاک کن استفاده کنید و با یک پارچه بدون پرز پاک کنید.
 • قبل از اینکه دستگاه را دوباره به برق وصل کنید، صبر کنید تا سطوح خشک شوند.

نبایدها

از محصولات تمیز کننده معمولی که حاوی سفید کننده، آمونیاک یا سایر حلال های تمیز کننده خشن هستند استفاده نکنید. ضد عفونی کردن و تمیز کردن چاپگر با محصولات تمیز کننده رایج می تواند سطح صفحه نمایش لمسی را تغییر رنگ دهد و به چاپگر، دستگاه کپی یا دستگاه چند منظوره (MFD) آسیب برساند.

از استفاده از دستمال مرطوب و سایر محصولات مصرفی که حاوی موادی غیر از الکل هستند که می تواند به ماشین آلات آسیب برساند خودداری کنید.

مواد شوینده را مستقیماً روی صفحه، سطوح یا اجزای دستگاه اسپری نکنید، زیرا قرار گرفتن مایع در داخل دستگاه می تواند به اجزای داخلی دستگاه آسیب برساند.

به طور کلی، هنگام تمیز کردن وسایل الکترونیکی، هرگز از یک پارچه بسیار مرطوب یا دستمال مرطوب ضد عفونی کننده برای تمیز کردن دستگاه استفاده نکنید. اگر دستمال مرطوب بسیار مرطوبی دارید، ممکن است لازم باشد قبل از استفاده، آن را فشار دهید تا مقداری از مایع اضافی خارج شود تا چیزی به داخل دستگاه نریزد یا نشت کند.

اجازه ندهید هیچ مایعی بیش از چند ثانیه روی ناحیه ضدعفونی شده نشسته یا جمع شود.

هرگز از دستمال کاغذی یا پارچه خشن برای خشک کردن شیشه یا صفحه نمایش دستگاه های خود استفاده نکنید، که می تواند باعث ایجاد خراش روی سطح شود.

حتما بخوانید: انواع مواد مصرفی پرینتر چاپ کارت pvc

آیا باید داخل پرینتر را تمیز کنم؟

اگر کشوهای ورودی و خروجی کارت به راحتی از دستگاه جدا می شوند، آنها را بیرون آورده و با یک پارچه مرطوب تمیز کنید تا گرد و غبار یا پرزهای کاغذ پاک شود. هرگز کشویی را که به راحتی جدا نمی شود مجبور نکنید. قبل از قرار دادن آنها در جای خود مطمئن شوید که کاملاً خشک شده اند. همچنین ممکن است بخواهید غلتک های تمیز کنید. از ایزوپروپیل الکل روی یک پارچه بدون پرز استفاده کنید. این کار تمیز کردن کوچک می تواند به جلوگیری از گیر کردن کارت کمک کند.

یکی دیگر از کارهایی که ممکن است نیاز به انجام آن داشته باشید، تعویض ظرف تونر زباله است. این یک محفظه کوچک است که جوهر اضافی را می گیرد. اگر به ظرفیت نزدیک شود، معمولاً یک پیام هشدار روی صفحه کنترل پنل ظاهر می شود. جعبه تونر زباله را پیدا کنید و آن را با یک واحد مجاز جایگزین کنید.

کارتریج تونر را بردارید و به آرامی پاک کنید تا گرد و غبار یا تونر زیر آن را با یک پارچه خشک پاک کنید. اگر متوجه تونر اضافی در داخل دستگاه چاپ شدید، ممکن است با استفاده از یک جاروبرقی که به طور خاص برای جذب ذرات ریز گرد و غبار مانند پودر تونر طراحی شده است، آن را جدا کنید. با این حال، این جاروبرقی ها ممکن است پرهزینه باشد.

هنگام تعویض ریبون حتما از کارت های پاک کننده استفاده کنید. کارت را داخل پرینتر قرار دهید و مثل یک کارت معمولی عملیات چاپ را انجام بدهید. این کارت خودش گرد و غبار درون دستگاه را می گیرد.

نبایدها

فضای داخلی دستگاه های چند منظوره حاوی قطعات الکترونیکی حساس و قطعات ظریف است، بنابراین بهتر است از کاوش در داخل خودداری کنید. در صورت امکان، این کار را به حرفه ای ها بسپارید تا در نهایت درام را خراش ندهید یا چیزی را نشکنید که منجر به تعمیرات پرهزینه و کیفیت پایین چاپ شود. با این حال، برخی از موارد کلی وجود دارد که می توانید آنها را تمیز کنید. برخی از مدل های چاپگر دارای حالت چرخه تمیز کردن هستند. به دنبال این گزینه در کنترل پنل خود بگردید یا آن را در دفترچه راهنمای خود جستجو کنید تا عملکرد تمیز کردن را اجرا کنید.

هر کاری که انجام می دهید، از جاروبرقی سنتی با اتصال شلنگ استفاده نکنید. آنها نمی توانند گرد و غبار تونر را به درستی فیلتر کنند و در نهایت با یک آشفتگی بزرگ روی دستان خود (و در هر جای دیگری) مواجه خواهید شد. به علاوه، آنها معمولاً خیلی بزرگ هستند و می توانند به اجزای سازنده آسیب برسانند. گرد و غبار اضافی تونر در داخل دستگاه ممکن است نشان دهنده معیوب بودن کارتریج باشد. این امر بر اهمیت استفاده از تنها ارائه دهندگان تونر معتبر تاکید می کند. بسیاری از کارتریج های تونر پس از فروش کیفیت پایین تری دارند و ممکن است در معرض نشت قرار گیرند.

همچنین از استفاده از هوای فشرده خودداری کنید. اسپری ممکن است حاوی رطوبت باشد و فشار بالا ممکن است ذرات گرد و غبار یا پرزهای کاغذ را وارد شکاف ها و اجزایی کند که در آن جا گیر کرده و می تواند ویران کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up