اصول اولیه کارت هوشمند

کارت هوشمند

آیا می خواهید درباره اصول اولیه کارت هوشمند بیشتر بدانید؟ پس شما در جای مناسب هستید.

کارت هوشمند ، کارتی پلا‌ستیکی در اندازه کارت‌های بانکی معمولی است که در آن یک یا چند تراشه الکترونیکی قرار گرفته است. کارت های هوشمند – به شکل کارت های اعتباری و سیم کارت – شایع ترین شکل از پردازش قدرت فناوری اطلاعات در سیاره هستند. کارت هوشمند کارت حافظه پلاستیکی امروزه دارای یک ریزپردازنده یا تراشه حافظه است که در کنار یک کارت خوان هوشمند، دارای توان پردازشی برای خدمت به بسیاری از برنامه های کاربردی مختلف است.

کارت هوشمند

در این پرونده که از یک سند تحت عنوان “چه چیزی در مورد کارت های هوشمند بسیار هوشمند” از The Smart Card Alliance و Gemalto الهام گرفته شده است، شما حقایق کلیدی در مورد کارت های هوشمند را کشف خواهید کرد.

  •  آیا می خواهید درباره اصول اولیه کارت هوشمند بیشتر بدانید؟
  •  کارت هوشمند چیست؟
  •  بازارهای کارت هوشمند ، اندازه و ارزش
  •   تاریخچه کوتاهی از اصول اولیه کارت های هوشمند
  •  ویژگی ها و مزایای کارت های هوشمند چیست؟

در سه دهه گذشته این ابزارها بیش از هر فناوری دیگری بی سر و صدا همه ما را به یک دنیای مجازی بردند.

کارت های اعتباری هوشمند ، معاملات روزانه را به مبلغ هزار میلیارد دلار می پردازند در حالی که سیم کارت ها، میلیاردها مکالمه را تسهیل می کنند که جهان و جامعه اجتماعی ما را به هم متصل می کنند.

کارت هوشمند به عنوان یک دستگاه کنترل دسترسی، داده های شخصی و تجاری را فقط برای کاربران مناسب خود در دسترس قرار می دهد.

برای کارت هایی مثل کارت ملی eID، مجوز اقامت یا گذرنامه الکترونیکی، تکنولوژی کارت هوشمند، ابزارهای شناسایی و تأیید هویت قوی را برای منافع هر دو مقام و شهروندان ارائه می دهد.

۱۰ میلیارد کارت هوشمند در سال ۲۰۱۸ عرضه شده است.

با توجه به Eurosmart، بازار کارت هوشمند در سال ۲۰۱۸ به ۱۰ میلیارد واحد رسید و روند رشد کلی تا انتهای سال ۲۰۱۸ نزدیک به ۳ درصد بوده است.

  1. مخابرات (سیم کارت) ۵۵ درصد کل بازار را تشکیل می دهد .
  2. پرداخت و کارت های بانکی ۳۱٪
  3. دولت (eIDs و گذرنامه الکترونیکی) و کارت مراقبت های بهداشتی  5٪
  4. برای سازندگان دستگاه ۴٪: تلفن های همراه، تبلت ها، دستگاه های ناوبری و سایر دستگاه های متصل 
  5. ۵٪: کارت های صادر شده توسط اپراتورها، برای حمل و نقل، خدمات تلفنی یا پارکینگ، کارت برای pay-TV، کارت های دسترسی فیزیکی

با توجه به بازارها و طبق گزارش تحقیقاتی اخیر از آنها ، ارزش بازار کارت هوشمند تا سال ۲۰۲۳ به ۲۱٫۵۷ میلیارد دلار خواهد رسید. در حال حاضر کارت های هوشمند و خوانندگان کارت بیش از ۷۵ درصد از بازار را تشکیل می دهند. بازار مربوط به نرم افزار شامل نرم افزار مدیریت سیستم و پایگاه های داده می شود. خدمات مشاوره، پشتیبانی و نگهداری نیز کلیدی هستند.

انتظار می رود آسیا و اقیانوسیه بزرگترین سهم بازار را به خود اختصاص دهد. بازیکنان برجسته در این بازارها عبارتند از Gemalto، Giesecke & Devrient و IDEMIA (قبلا Oberthur Technologies و Morpho) تنها تعداد کمی از این نامها هستند.

 تاریخچه کوتاهی درباره کارت های هوشمند 

تا سال ۱۹۷۷، سه سازنده تجاری Bull CP8، SGS Thomson و Schlumberger شروع به تولید محصولات کارت هوشمند کردند. در ماه مارس سال ۱۹۷۹، میشل هوگن از bull CP8 برای طراحی و توسعه یک کارت مبتنی بر میکرو پردازنده، ترکیبی از پردازنده و حافظه محلی را برای اولین بار طراحی کرد.

۱۹۷۹: اولین تحولات برای بخش بانکی
۱۹۹۵: اولین سیم کارت
۱۹۹۹: اولین کارت ملی eID (فنلاند)
۱۹۹۹: اولین کارت هوشمند برای حمل و نقل
۲۰۰۱: وزارت دفاع برای اولین بار مدارک نظامی CAC را برای کنترل دسترسی فیزیکی و احراز هویت امنیتی صادر کرد.
۲۰۰۵: اولین پاسپورت الکترونیکی سازگار با ایکائو (نروژ)

درباره اصول اولیه کارتهای هوشمند و تکنولوژی IT سبز

تکنولوژی کارت هوشمند یک ابزار IT سبز است. این یک شی قابل حمل کوچک با طول عمر طولانی مدت (۳ تا ۱۰ سال) و یک رد پای کربن با شدت کم (معادل تنها ۱ کیلومتر با خودرو در هر کارت تولید شده) است.

علاوه بر این، مصرف الکتریسیته کم (فقط چند ثانیه و زمانی که در استفاده) است و می تواند در دسترس عموم با هزینه بسیار معقول برای هر واحد قرار گیرد.

اندازه کارت هوشمند و استانداردهای عمده

استاندارد ISO / IEC 7810 ID-1 به طور خاص اندازه معمول کارت اعتباری کارت شناسایی را مشخص می کند. این برای گواهینامه های رانندگی در بسیاری از کشورها استفاده می شود. کارت های پرداخت معمولا از فرمت ISO / IEC 7810 ID-1 نیز استفاده می کنند. اندازه ID-1 85،۶۰ × ۵۳،۹۸ میلیمتر (۳/۳/۸ در × ۲/۱/۸ اینچ) و گوشه های گرد با شعاع ۸۸/۲۳/۴۸ میلیمتر است.

ISO / IEC 7816 استاندارد بین المللی مربوط به کارت های شناسایی الکترونیکی برای مخاطبین، به ویژه کارت های هوشمند است که توسط سازمان بین المللی استاندارد (ISO) و کمیسیون بین المللی الکتروتکنیک (IEC) اداره می شود.

ISO / IEC 14443 استانداردهای کارت های بدون تماس را تعریف می کند.

ویژگی های یک کارت هوشمند چیست؟

کارت های هوشمند راه هایی برایشناسایی ایمن و تأیید هویت دارنده کارت و اشخاص ثالثی که مایل به دسترسی به کارت هستند، فراهم می کند. یک کد PIN یا داده های بیومتریک می تواند برای احراز هویت استفاده شود.

آنها همچنین راهی امن برای ذخیره داده ها در کارت فراهم می کنند و ارتباطات را با رمزگذاری محافظت می کنند.

کارت های هوشمند یک عامل قابل حمل، آسان برای استفاده را فراهم می کند.

مزایای یک کارت هوشمند چیست؟


کارت هوشمند دارای ویژگی های منحصر به فرد است که منافع بسیاری را برای مصرف کنندگان و صدور سازمان ها به همراه می آورد.

کارت های هوشمند قابلیت انتقال داده، امنیت و راحتی را فراهم می کنند.

همانطور که آنها شامل یک ریزپردازنده مقاوم در برابر تهاجم هستند، آنها قدرت پردازش جالب را برای محافظت از اطلاعات، رمزگذاری و اجرای دستورالعمل های برنامه های خاص دارند. در اینجا کارتهای هوشمند دارای مزیت بزرگی نسبت به کارتهای مغناطیسی هستند.

کارت های هوشمند در واقع امنیت و محرمانه بودن بیشتری نسبت به سایر اطلاعات مالی یا وسایل ذخیره سازی تراکنش را ارائه می دهند، و این راه حل کامل برای معاملات الکترونیکی است.

کارت هوشمند یک مکان امن برای ذخیره اطلاعات ارزشمندی مثل  شماره حساب، رمزهای عبور یا اطلاعات شخصی است.

کارت های هوشمند دارای محاسبات یا پردازش قدرت برای ارائه امنیت بیشتر، اجازه می دهد تا با وارد کردن یک PIN صاحب کارت به ان تایید دهد که بیومتریک هم یک روش دیگر است.

مزیت کارت هوشمند این است که شما می توانید پین یا اثر انگشت را به صورت ایمن، خارج از محدوده تأیید کنید.

 https://www.gemalto.com :منبع

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up