آشنایی با پرینتر کارت گلدیو و مواد مصرفی آن

امروزه هر کسب و کاری برای تولید کارت های مورد نیاز خود( پرسونلی, ویزیت, تخفیف,هدیه, عضویت و …) به پرینتر چاپ کارت مناسب نیاز دارد. پرینتر صدور کارت گلدیو یک چاپگر با قابلیت چاپ کارت رنگی و تک رنگ می باشد. این چاپگر قابلیت ارتقا به ماژول دورو زن را دارا می باشد. در ادامه به معرفی پرینتر گلدیو و مواد مصرفی آن یعنی انواع ریبون گلدیو, انواع ماژول و تمیز کننده های ان می پردازیم.

مشخصات فنی پرینتر گلدیو

پرینتر کارت گلدیو
پرینتر کارت گلدیو
 • پرینتر کارت با قابلیت چاپ رنگی و تک رنگ
 • چاپ بر روی انواع کارت ( ساده ، مغناطیسی ، مایفر ، هوشمند ، بدون تماس)
 • کیفیت چاپ dpi300/ 11.8 Million Color
 • چاپ لب به لب کارت
 • نرم افزار صدور کارت رایگان
 • مخزن ورودی 100 کارت و مخزن خروجی 50 کارت
 • دارای نمایشگر LCD
 • حافظه پرینتر 32MB
 • سرعت چاپ رنگی تا 180 عدد کارت در ساعت – تک رنگ تا 600 عدد کارت در ساعت
 • کابل ارتباطی USB
 • پشتیبانی از سیستم عامل : ( همراه با نرم افزار , CS Card DesireeWindows XP, 2000 , Vista(32& 64 bit), Windows 8 , Windows 7 (32/64 bit
 • رمزگذاری اختیاری

امکانات پرینتر کارت گلدیو

 • قابلیت کد گذاری کارت های مغناطیسی
 • قابلیت کد گذاری کارت های بدون تماس
 • قابلیت کد گذاری کارت های هوشمند تماسی
 • باکس ورودی 400 عددی
 • قابلیت اتصال به شبکه
 • قابلیت ارتقاء ماژول دو رو زن

انواع ریبون گلدیو

ریبون های در واقع جوهر پرینتر های چاپ کارت هستند. هر نوار گلدیو به همراه فیلم ان بعد از چاپ تعدادی کارت باید تعویض شود. نوار های گلدیو رنگی, تک رنگ, ( مشکی,سفید, نقره ای, طلایی و ابی) یووی و اسکرچ هستند.

ریبون رنگی گلدیو

ریبون گلدیو پرینتر چاپ کارت گلدیو شامل 5 پنل می باشد که با عنوان YMCKO شناخته میشوند.

از پنل های زرد (Y) ، ارغوانی (M) و فیروزه ای (C) برای چاپ طیف کاملی از رنگ ها به وسیله ترکیب این سه رنگ و با استفاده از درجه های مختلف گرما استفاده می شود. پنل (K) یک پنل رزین سیاه است که به طور معمول برای چاپ متن و بارکد ها استفاده می شود و پنل (O) یک روکش محافظ نازک و شفاف می باشد که پس از چاپ جهت حفاظت از کارت ها کشیده میشود.

مشخصات :

 • تعداد پرینت : 200 پرینت
 • موارد استفاده : مناسب برای چاپ کارت شناسایی ، کارت ویزیت ، کارت گارانتی ، کارت دانشجویی ، کارت عضویت و … است .

ریبون مشکی گلدیو

ریبون مشکی پرینترگلدیو ( Black ( K، با قابلیت چاپ ۲۰۰۰ پرینت مناسب برای مواردی می باشد که تنها چاپ تک رنگ مشکی مورد نظر می باشد.

مشخصات :

 • تعداد پرینت : 2000 عدد کارت
 • موارد استفاده : پرینت شماره سریال ، نام و نام خانوادگی ، شماره عضویت ، لوگو بصورت تک رنگ مشکی مورد استفاده قرار می گیرد.

ریبون آبی گلدیو

ریبون تک رنگ آبی پرینتر چاپ و صدور کارت پی وی سی گلدیو با تعداد چاپ ۲۰۰۰ پرینت ، مناسب چاپ تک رنگ آبی بر روی انواع کارت PVC و چاپ بر روی کارت رنگی ( سفید ، طلایی ، نقره ای ، مشکی ) می باشد.

مشخصات :

تعداد پرینت : 2000 عدد کارت

موارد استفاده : جهت پرینت تک رنگ آبی متن و لوگو یا آرم و … روی کارت پی وی سی استفاده می شود.

ریبون سفید گلدیو

این ریبون مناسب برای چاپ تک رنگ سفید می باشد و معمولا در چاپ کارت های رنگی یا تیره که احتیاج به چاپ با رنگ روشن دارند مورد استفاده قرار میگیرد.

مشخصات :

 • تعداد چاپ : 2000 عدد کارت
 • موارد استفاده : بابت چاپ مشخصات فرد ، پرینت شماره سریال یا عضویت ، چاپ لوگو یا آرم بر روی کارت های رنگی ( طلایی ، نقره ای ، مشکی ) می باشد.

ریبون طلایی گلدیو

این ریبون برای چاپ تک رنگ طلایی بر روی انواع کارت های پی وی سی سفید رنگی مورد استفاده قرار میگیرد.

مشخصات :

 • تعداد پرینت : 2000 عدد کارت
 • موارد استفاده : جهت چاپ یا پرینت متن و لوگو یا آرم و … بر روی انواع کارت پی وی سی سفید ، رنگی یا مشکی مورد استفاده قرار میگیرد.

ریبون نقره ای پرینتر گلدیو

این ریبون تک رنگ نقره ای مناسب جهت چاپ بر روی کارت های سفید ، رنگی و تیره میباشد که زیبایی خاصی را به چاپ کارت می بخشد و باعث متمایز شدن کارت شما از سایر کارت ها میشود.

مشخصات :

 • تعداد چاپ : 2000 عدد کارت
 • موارد استفاده : جهت چاپ متن ، لوگو یا آرم ، شماره سریال ، نام و نام خانوادگی و … مورد استفاده قرار میگیرد.

ریبون رنگی ½ پنل گلدیو

این ریبون ها مناسب کارت هایی می باشد که از قبل چاپ اولیه بر روی آنها انجام شده است. به طور مثال کارت هایی که چاپ اولیه افست بر روی آنها انجام شده  و برای اختصاص دادن هر کارت به یک نفر تنها نیاز به چاپ عکس و مشخصات فرد بر روی کارت می باشد و نیازی به چاپ تمام سطح کارت نیست.

مشخصات :

 • تعداد چاپ : 280 عدد کارت
 • موارد استفاده : برای چاپ عکس و مشخصات بر روی کارت هایی که چاپ اولیه افست بر روی آنها انجام شده و صرفا برای اختصاص دادن کارت به یک فرد و چاپ عکس و مشخصات فردی مجددا چاپ بر روی کارت ها انجام می گیرد.

ریبون یو وی گلدیو

ریبون تمام رنگی UV پرینتر گلدیو ، مناسب چاپ رنگی و چاپ یو وی به منظور افزایش امنیت کارت های پی وی سی و جلوگیری از جعل کردن کارت های شناسایی ، مناسب بابت چاپ طرح های اختصاصی ، لوگو ، آرم های امنیتی بصورت نامرئی می باشد.

مشخصات :

 • تعداد چاپ : 160 عدد کارت
 • موارد استفاده : افزایش امنیت کارت های پی وی سی و جلوگیری از جعل کردن کارت های شناسایی ، مناسب بابت چاپ طرح های اختصاصی ، لوگو ، آرم های امنیتی بصورت نامرئی می باشد.

ریبون اسکرچ گلدیو

اسکرچ نوعی لایه ی پوشاننده محافظ نقره ای رنگ است که از آن جهت جلوگیری از افشای کد و رمز کارت استفاده می شود. با استفاده از ریبون اسکرچ می توان آن قسمت از کارت که مورد نظر می باشد را پوشاند و سپس می توان آن بخش را به راحتی از روی کارت پاک نمود.

شمـاره های امنیتی با عنوان پین کد ، شمـاره رمز ذیا کد فعال سازی که بر روی کـارت چاپ می گردند به وسیله ی لایه ی محــافظ و پوشاننده اسکـرچ (scratch) پوشانده می شوند.

مشخصات :

 • تعداد چاپ : 2000 عدد
 • از ریبون اسکرچ میتوان در کارت های گارانتی ، کارت قرعه کشی ، کارت هدیه و … استفاده نمود.

ریبون KO

توسط ریبون KO ، میتوانید چاپ مشکی روی کارت های پی وی سی و Over Laminate را جهت تثبیت و ماندگاری بالاتر رنگ مشکی چاپ شده داشته باشید. از ریبون ko گلدیو به منظور درج نام و نام خانوادگی ،شماره بارکد ، شماره شناسه ، درج مطالب پشت کارت و هر مطلبی که احتیاج به چاپ با رنگ مشکی داشته باشد استفاده می شود.

پنل k در این ریبون همان پنل مشکی میباشد که برای چاپ کارت مورد استفاده قرار میگیرد و همچنین پنل o لایه محافظی است که پس از چاپ جهت ماندگاری بالاتر رنگ مشکی روی کارت کشیده می شود.

حتما بخوانید: چگونه یک پرینتر چاپ کارت متناسب با کارمان انتخاب کنیم؟

کیت تمیزکننده پرینتر کارت گلدیو

کیت تمیز کننده پرینتر صدور کارت گلدیو ، شامل ۱۰ عدد کارت پاک کننده بابت تمیز کردن غلطک های پرینتر ، ۵ عدد قلم پاک کننده بابت تمیز کردن هد دستگاه ، ۵ عدد دستمال مرطوب بابت تمیز کردن کل دستگاه ازداخل و خارج می باشد.

لازم به ذکر است تمیز نکردن پرینتر های چاپ کارت باعث ابطال گارانتی می گردد. حداقل بعد از هر یک هزار عدد پرینت باید دستگاه با مواد تمیز کننده سرویس گردد یا به صورت دوره ای این کار انجام پذیرد .

غلطک چسبدار پرینتر گلدیو

غلطک چسب دار و پرزگیر پرینتر چاپ کارت گلدیو جهت تمیز کردن کارت قبل از پرینت استفاده می شود ، در صورتی که کارت ها قبل از چاپ دارای گرد و غبار یا پرز باشند از طریق این غلطک تمیز می گردند.

قلم تمیز کننده گلدیو

قلم تمیز کننده هد چاپگر کارت شناسایی گلدیو بابت تمیز کردن هد پرینتر های چاپ کارت شناسایی گلدیو مورد استفاده قرار می گیرد و باعث چاپ بهتر و با کیفیت تر وافزایش طول عمر هد دستگاه می گردد.

کارت پاک کننده پرینتر گلدیو

به منظور تمیز کردن غلطک داخلی پرینتر گلدیو مورد استفاده قرار می گیرد. تمیز کردن مداوم پرینتر کارت باعث بهتر شدن کیفیت چاپ و افزایش طول عمر دستگاه می گردد.

لازم به ذکر است تمیز نکردن پرینتر های چاپ کارت باعث ابطال گارانتی نیز می گردد.

خشاب ورودی کارت پرینتر گلدیو

این خشاب با اتصال به پرینتر گلدیو امکان قرار گیری 400 عدد کارت را در باکس ورودی به شما میدهد. خشاب ورودی مناسب کسانی می باشد که پرینت کارت را در تیراژ بالا انجام می دهند و این وسیله به سهولت کار آنها کمک می کند باکس ورودی 400 عددی مناسب پرینترهای سی یات، گلدیو و هایتی  می باشد.

ماژول های پرینتر گلدیو

در پرینتر گلدیو ماژول ها قطعاتی هستند که بعد از خرید پرینتر برای اضافه کردن یک سری از خدمات جداگانه خریداری میگردد و سپس به پرینتر اتصال مییابد.

ماژول دورو زن

ماژول دو رو زن گلدیو با اتصال به پرینتر چاپ کارت گلدیو این امکان را به کاربر می دهد که بتواند دو روی کارت را هم زمان چاپ نماید و سرعت بیشتری در روند چاپ کارت ایجاد نماید.

با ارتقا این ماژول به دستگاه صدور کارت گلدیو دیگر نیاز نیست که چاپ دو روی کارت بصورت دستی انجام شود ، با سرعت بالا و زمان کمتری بصورت اتوماتیک انجام می شود.

ماژول کدر اسمارت گلدیو

این ماژول  بابت ذخیره اطلاعات بر روی کارت های اسمارت مورد استفاده قرار میگیرد. با ارتقاء ماژول کد کننده اسمارت بر روی پرینتر گلدیو این امکان را به کاربر می دهد تا بتواند کارت های اسمارت را کد کند یا بتواند بر روی کارت های اسمارت اطلاعات ذخیره نماید .

با استفاده از این ماژول کاربر می تواند همزمان با چاپ کارت ، کارت را هم کد کند.

ماژول کدر مایفر گلدیو

این ماژول  بابت ذخیره اطلاعات بر روی کارت های مایفر مورد استفاده قرار میگیرد با ارتقاء ماژول کد کننده مایفر بر روی پرینتر گلدیو این امکان را به کاربر می دهد تا بتواند کارت های مایفر را کد کند یا بتواند بر روی آنها اطلاعات ذخیره نماید.

مانی کارت به عنوا تنها نمایندگی رسمی پرینتر گلدیو در ایران, این پرینتر و مواد مصرفی اش را به صورت اورجینال به شما عرضه میکند. پرینتر گلدیو دارای یک سال ضمانت مانی کارت است. اگر پرینتری که می خرید اصل نباشد, کارت های شما بی کیفیت خواهد بود. حتما پرینتر را از نمایندگی ان تهیه کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up