پرینتر چاپ کارت پی وی سی چگونه کار میکند؟

پرینتر های چاپ کارت پی وی سی، چاپگرهایی هستند که در زمینه چاپ روی بسترهای پلاستیکی مستطیلی تخصص دارند. محبوب ترین چاپگرهای کارت از فرآیندی به نام انتقال حرارتی استفاده می کنند و برای قرار دادن متن یا تصویر روی کارت استفاده می شوند. در حالی که انواع مختلفی از انتقال حرارتی وجود دارد، همه آنها شامل گرم کردن عناصر کوچک در سر چاپ و گرم کردن فیلم و ترکیب مستقیم جوهر روی ریبون با کارت هستند. سایر فرآیندهای چاپ، تصعید رنگ (Dye Sub) و انتقال معکوس رنگ سابلیمیشن نامیده می شوند.

پرینتر کارت پی وی سی چگونه کار میکند
پرینتر کارت پی وی سی چگونه کار میکند

فناوری چاپ کارت پی وی سی

3 روش اصلی چاپ برای پرینتر های کارت پی وی سی روی کارت های پلاستیکی وجود دارد که عبارتند از:

مستقیم به کارت (DTC) – رزین / موم

مستقیم به کارت (DTC) – تصعید رنگ

انتقال معکوس (Retransfer) – تصعید رنگ

چاپ مستقیم روی کارت

چاپ DTC فرآیندی است که در آن یک سر چاپ حرارتی روی ریبون پایین می‌آید و ریبون را در تماس با کارت هل می‌دهد. سپس هد چاپ، ریبون را گرم می کند و در صورت چاپ رنگی، ریبون را به گاز تبدیل می کند که در سطح کارت تصعید می شود (رنگ تصعید). برای اینکه این فرآیند به خوبی کار کند، کارت باید از PVC چند لایه ساخته شود، زیرا PVC چند لایه در سطح میکروسکوپی حاوی شیارهای زیادی برای تصعید جوهر است. هنگام چاپ سیاه (یا تک رنگ دیگر)، روبان معمولاً یک رزین مومی است که روی کارت ذوب می شود. این فرآیند در سطح کارت کمی بخشنده‌تر است، اگرچه هنوز در PVC بهترین عملکرد را دارد.

مزایا پرینتر چاپ کارت پی وی سی مستقیم

 • سرعت چاپ بیشتر
 • سازگار با بودجه (هم چاپگر و هم مواد مصرفی)
 • ایده آل برای مبتدیان
 • ایده آل برای چاپ های کوچک
 • گزینه چاپ دو طرفه
 • ایده آل برای: مشاغل کوچکتر، مدارس و کالج ها

چاپ انتقال معکوس

چاپ کارت Retransfer شبیه به Direct-to-Card است، با این تفاوت که شامل یک لایه حامل است که بر روی کارت نورد گرم (لمینیت) می شود. در این فرآیند، هد چاپ گرم می شود و روبان را در یک تصویر آینه ای از چاپ مورد نیاز روی یک فیلم شفاف (فیلم Retransfer) منتقل می کند. این فیلم از پلی استر ساخته شده است و یک گیرنده تقریباً کامل است، به این معنی که تمام جوهر مورد نیاز به یک تصویر واضح، روشن و غنی منتقل می شود. سپس فیلم Retransfer از طریق یک غلتک لاستیکی گرم شده روی کارت می‌پیچد. فنر در لاستیک تضمین می کند که برجستگی ها، شیارها و فرورفتگی ها مشکلی ندارند زیرا فیلم به طور صادقانه روی کارت قرار می گیرد.

مزایا چاپگر چاپ کارت Retransfer

 • کیفیت رنگ HD بهتر
 • گزینه استاندارد حرفه ای
 • چاپ روی لبه
 • ترجیحاً با کارت‌های کنترل دسترسی (زیرا سر چاپ با تراشه‌های روی کارت تماس ندارد)
 • گزینه های روکش – از جمله هولوگرام ها / واترمارک ها (DTC به یک لمیناتور جداگانه نیاز دارد)
 • گزینه چاپ دو طرفه
 • گزینه های رمزگذاری، اترنت و USB
 • ایده آل برای: مشاغل و سازمان های بزرگ، هتل ها، پلیس، دولت ها – مشاغلی که نیاز بیشتری به کارت های شناسایی امنیتی و مقاوم در برابر جعل دارند. مشاغلی که به کارت هدیه، کارت عضویت یا هر نوع کارت با کیفیت بالا نیاز دارند

اندازه کارت شناسایی چقدر است؟

در حالی که چندین کارت شناسایی با اندازه وجود دارد که بسته به پرینتر چاپ کارت پی وی سی قابل چاپ هستند، اندازه اصلی اغلب به اندازه CR-80، ID-1 یا کارت اعتباری است. این به دلیل راحتی امکان ذخیره کارت در کیف پول محبوب ترین است. اندازه استاندارد کارت های شناسایی پلاستیکی توسط ISO/IEC 7810:2003 تعریف شده است – کارت های شناسایی – مشخصات فیزیکی

موارد استفادهابعادفرمت
اکثر کارت های بانکی و کارت های شناسایی85.60 × 53.98mmID-1
کارت شناسایی فرانسوی و سایر موارد؛ ویزا105 × 74mmID-2
گذرنامه ها125 × 88mmID-3
سیم کارت ها25 × 15mmID-000

علیرغم اینکه ISO به طور خاص نام اندازه کارت را تعریف می کند، صنعت هنوز به طور گسترده از نام های اندازه کارت تاریخی استفاده می کند که رایج ترین آنها اندازه CR-80 (ID-1) است.

سایر اندازه‌های کارت که توسط ISO تعریف نشده‌اند عبارتند از CR-79، (83.9 میلی‌متر در 51 میلی‌متر) که کمی کوچک‌تر از کارت CR-80 با استفاده اصلی به عنوان کارت خودچسب است که به یک «تاشو» اندازه CR-80 متصل می‌شود. ” یا کارت غیر قابل چاپ اغلب در کنترل دسترسی استفاده می شود. این یک روش معمول بود، هم به دلیل هزینه بالای کارت کنترل دسترسی تاشو، و هم قابلیت استفاده مجدد از آن، و به دلیل اینکه نسخه های قابل چاپ کارت های کنترل دسترسی تا 10 تا 15 سال گذشته به راحتی در دسترس نبودند.

با ظهور کارت‌های هوشمند «قابل چاپ» و نزدیکی کم هزینه در سال‌های اخیر، استفاده از CR-79 کاهش چشمگیری داشته است.

نحوه استفاده از پرینتر چاپ کارت پی وی سی

اگر شما به تازگی یک پرینتر چاپ کارت پی وی سی خریداری کرده اید, آن را از جعبه خارج کنید، آن را روی میز خود قرار دهید و منبع تغذیه و کابل USB را از چاپگر به رایانه خود وصل کنید. برخی از کاربران پیشرفته تر ممکن است از پورت اترنت یا Wi-Fi در چاپگر استفاده کرده باشند، در صورت وجود. اما حالا چی؟ این چیزی است که من برای نزدیک به دو دهه به مشتریان خود توضیح می دهم. اینها نقطه شروع خوبی هستند تا مطمئن شوید که از چاپگر خود به درستی استفاده می کنید و آن را برای سالهای آینده کار می کنید.

اکنون که چاپگر شما به رایانه شما متصل است، باید درایور را برای رایانه خود نصب کنید تا آن را شناسایی کند و به شما اجازه چاپ دهد. می توانید از CD-ROM موجود در جعبه استفاده کنید، اما بهترین کار این است که به وب سایت سازنده چاپگر خود مراجعه کرده و آخرین نسخه درایور را دانلود کنید. به این ترتیب، شما با تمام ویژگی‌های جدید و وصله‌های امنیتی موجود به‌روز خواهید شد.

چاپگرهای کارت شناسایی مانند چاپگرهای معمولی هستند

اولین چیزی که باید درک کنید این است که تا آنجا که به رایانه شما مربوط می شود، چاپگر کارت شناسایی فقط یک چاپگر معمولی است، مانند هر چاپگر جوهر افشان یا جت لیزری. کامپیوتر شما نمی تواند تفاوت بین آنها را تشخیص دهد. می توانید هر نرم افزاری را در رایانه خود باز کنید و در چاپگر کارت شناسایی خود چاپ کنید. برای کامپیوتر شما، تنها تفاوت در ابعاد خروجی است. ابعاد کارت شناسایی پلاستیکی (یا فرمت CR80) 3.375 اینچ در 2.125 اینچ (85.6 میلی متر در 54 میلی متر) است و رایانه شما خروجی را به این ترتیب می بیند.

هر آنچه را که به چاپگر بفرستید در آن قالب چاپ می کند. ما یک پست دیگر قرار دادیم که توضیح می دهد که اگر می خواهید از تمام ویژگی های چاپگر خود استفاده کنید بهتر است از نرم افزار مخصوص کارت شناسایی استفاده کنید، بنابراین در اینجا در مورد نرم افزار صحبت نمی کنیم.

حتما بخوانید: معرفی انواع پرینتر چاپ کارت

از هد چاپ خود به خوبی مراقبت کنید

تعویض هد چاپ کار ساده ای است، اما گران ترین قسمت آن است، پس مراقب باشید. در طول سال ها، ما دو راه داریم که معمولا افراد به هد چاپ آسیب می رسانند.

اولین مورد استفاده از یک کارت از پیش پانچ شده است. این ایده خیلی خوبی نیست. شما به صرفه جویی در زمان فکر می کنید، اما در واقع خطر آسیب رساندن به هد پرینتر کارت پی وی سی را دارید. چاپگرهای کارت شناسایی، چاپگرهای حرارتی هستند، به این معنی که وقتی کارت شناسایی پلاستیکی زیر سر چاپ حرکت می کند، گرما رنگ را به پلاستیک می سوزاند. هنگامی که هد چاپ از روی سوراخ پانچ کارت عبور می کند، ممکن است خراشیده شود و آسیب ببیند. اگر انگشت خود را از روی سوراخ پانچ رد کنید، می توانید برآمدگی را در پلاستیک بیفتید، بنابراین تصور کنید وقتی آن برآمدگی ها شروع به برخورد با سر چاپ کنند چه اتفاقی می افتد. کارت خود را بعد از چاپ پانچ کنید. پول پس انداز خواهید کرد.

مورد دوم مربوط به باز کردن جلد است: هنگامی که درب چاپگر برای دسترسی به داخل به هر دلیلی باز است، هد چاپ نمایان می شود. هنگام تعویض ریبون چاپگر بسیار مراقب باشید که با قطعات پلاستیکی، جواهرات، انگشترها، ساعت ها و غیره به سر ضربه نزنید. این رایج ترین راه برای آسیب به هد چاپ شما است.

هنگام چاپ کارت شناسایی، اگر متوجه یک خط سفید طولانی روی طرح شدید، به این معنی که هد چاپ شما آسیب دیده یا بسیار کثیف است. ابتدا چاپگر/سر چاپ را به درستی تمیز کنید و دوباره امتحان کنید. اگر همچنان خطوط سفید مشاهده می کنید، برای اطلاعات بیشتر باید با ما تماس بگیرید.

آشنایی با ریبون کارت

ریبون کارت شناسایی شما جوهر چاپگر شما را فراهم می کند، اما مانند کارتریج جوهر افشان یا جت لیزری کار نمی کند. ریبون ها همراه با یک تلگراف (که رول ها را نگه می دارد) یا فقط رول ها هستند. در اطراف رول ها، روبانی دارید که شامل پانل های رنگی است. بسته به نوع پانل های رول، ریبون ها را می توانیم به سرعت شناسایی کنیم.

ریبون های پرینتر کارت پی وی سی

نوارهای مختلفی مانند KO (سیاه و روکش) یا YMCKOK (زرد، سرخابی، فیروزه ای، مشکی، روکش و مشکی) برای چاپگرهای دو طرفه با رنگ مشکی در سمت دوم وجود دارد. برای نوارهای تک رنگ مانند مشکی یا قرمز، فقط یک ریبون تک رنگ از همان رنگ است.

شما نمی توانید در هزینه جوهر صرفه جویی کنید زیرا ریبون شما دارای تعداد دقیق چاپ است. به عنوان مثال، YMCKO با 250 چاپ به این معنی است که چاپگر شما بیش از 250 کارت را با این ریبون چاپ نخواهد کرد.

نکته: پس از تعویض ریبون، کاور را بی جهت باز نکنید. هر بار که جلد را باز و بسته می کنید، چاپگر نوار را همگام می کند و بسیاری از پانل ها را از دست خواهید داد. درپوش را فقط زمانی باز کنید که ریبون خالی از گیر کردن کارت باشد. این باعث صرفه جویی در پول می شود!

از آنجایی که این یک چاپگر حرارتی است، هر از گاهی ریبون ها در چاپگر پاره می شوند. این طبیعی است. وقتی این اتفاق افتاد ریبون را در سطل زباله نیندازید، فقط از نوار چسب استفاده کنید تا انتهای ریبون را به رول دوم بچسبانید (در سمت درست بچسبانید).

اگر ریبون شما اغلب می شکند، دمای هد چاپ خود را در ویژگی های رایانه/چاپگر خود بررسی کنید. شاید خیلی بالا تنظیم شده باشد و با گرمای هد چاپ، ریبون را قطع کند.

پرینتر کارت پی وی سی خود را مرتباً تمیز کنید

این یک مرحله بسیار مهم است که باید بعد از هر 500 کارت یا بعد از تعویض دو ریبون پرینتر کارت پی وی سی انجام شود. با انجام پاکسازی چاپگر، به حفظ ضمانت چاپگر، کیفیت چاپ کارت شناسایی یکنواخت کمک می‌کنید و عمر هد چاپ خود را افزایش می‌دهید. چاپگرهای حرارتی از روبانی که روی هد چاپ می‌چسبند باقی مانده‌ای ایجاد می‌کنند و می‌توانند کیفیت چاپ کارت‌های شما را به شدت کاهش دهند. این باقیمانده روی غلتک هایی که کارت را در داخل چاپگر حرکت می دهند نیز می رود. تمیز کردن چاپگر به درستی تمام آن قسمت ها را تمیز می کند.

انواع کیت تمیز کننده پرینتر کارت پی وی سی
انواع کیت تمیز کننده پرینتر کارت پی وی سی

پاکسازی چاپگر معمولاً شامل سه مرحله است. قبل از شروع تمیز کردن، باید تمام کارت ها را از فیدر بردارید و روبان ها را بردارید.

از کارت تمیز کننده استفاده کنید. شبیه کارت CR80 است اما به جای پلاستیک از کارتن ساخته شده و با الکل مرطوب شده است.

از مداد یا سواب برای تمیز کردن آرام سر چاپ استفاده کنید.

بسته به چاپگر خود، باید غلتک تمیزکننده را تعویض کنید یا آن را با دستمال پاک کنید.

در این پست نمی‌توانیم دقیقاً نحوه تمیز کردن چاپگر خود را توضیح دهیم، زیرا هر چاپگری متفاوت است. راهنمای کاربر خود را در مورد چگونگی ادامه ببینید. اما مهم است که بدانیم چگونه این کار را انجام دهیم!

حتما بخوانید: نگهداری و سرویس پرینتر چاپ کارت پی وی سی

مراقب کارت شناسایی CR80 خود باشید

کارت های CR80 همان چیزی است که ما گرد و غبار می نامیم. آنها حاوی استاتیک هستند و به راحتی گرد و غبار را جذب می کنند و این بد است. هنگام چاپ کارت ها، گرد و غبار زیر روکش می چسبد و قابل مشاهده خواهد بود. کارت های خود را در یک جعبه یا در فیدر کارت نگه دارید. به این ترتیب گرد و غبار کمتری روی آن ها وارد می شود و کیفیت چاپ بهتری خواهید داشت.

همیشه یک کارت را در کنار آن نگه دارید. قبل از چاپ انگشت خود را روی کارت قرار ندهید. اگر این کار را انجام دهید، اثر انگشت شما روی کارت قرار می گیرد و با سر و روکش حرارتی، اثر انگشت شما روی کارت نشان داده می شود. آیا می خواهید اثر انگشت خود را روی هر کارتی که می دهید؟

اگر از پرینتر چاپ کارت پی وی سی خود به خوبی مراقبت کنید و برای مدت طولانی دوام خواهد آورد. ما الان 12 سال است که یک چاپگر Evolis اینجا در دفتر داریم و هنوز خیلی خوب کار می کند! دریافت سیستم Photo ID یک سرمایه گذاری خوب است. فقط مطمئن شوید که برای چندین سال آینده برای شما کار خواهد کرد!

نرم افزار کارت شناسایی

اکنون به یک نرم افزار کارت شناسایی نیاز دارید، شاید قبلاً یکی داشته باشید، شاید نه. در بازار می توانید cardPresso، IDpack، Asure ID، CardStudio، EPI Suite و چند مورد دیگر را پیدا کنید. در نهایت همه نرم افزارهای کارت شناسایی یکسان هستند. بدون توجه به نرم افزاری که استفاده می کنید، کارت خود را چاپ خواهید کرد. اکنون، مانند هر نرم‌افزار دیگری، باید به دنبال ویژگی‌های مورد نیاز خود باشید و برای چیزی که استفاده نمی‌کنید پولی پرداخت نکنید.

همانطور که همه ما می دانیم روند جدید Cloud Application یا SaaS (“نرم افزار به عنوان سرویس”) است، در حال حاضر تنها چند نرم افزار کارت مبتنی بر ابر مانند (IDpack در Cloud، Cloud Badging، Cards Online و CardExchange Cloud) وجود دارد. ما IDpack is the Cloud را به شدت توصیه می کنیم زیرا بهترین راه حل برای طراحی، مدیریت و چاپ کارت شناسایی پلاستیکی به صورت آنلاین است. در طی 20 سال در صنعت، هزاران کارت شناسایی را دیدم که توسط مشتریانمان ایجاد شد و اکثر آنها بسیار ساده بودند، اصلاً ایمن نبودند و تنها از کسری از ویژگی هایی که یک کارت شناسایی پلاستیکی می تواند انجام دهد استفاده می کردند.

مزیت اصلی IDpack در Cloud الگوهای آن، پایگاه داده ایمن و موتور تعریف فیلدها است. شما نیازی به ایجاد طرح خود ندارید، فقط یک قالب را انتخاب کنید و آن را مطابق با نیاز خود سفارشی کنید. می توانید IDpack را به مدت 30 روز با دسترسی کامل به صورت رایگان در فضای ابری آزمایش کنید. بدون نیاز به کارت اعتباری

اگر به یک نرم‌افزار ویندوز یا مکینتاش نیاز دارید، ما cardPresso را توصیه می‌کنیم، زیرا این تنها نرم‌افزار کارتی است که از ویندوز و مکینتاش پشتیبانی می‌کند و دارای تعداد زیادی ویژگی و عملکردهای رمزگذاری است که راه‌حل‌های مبتنی بر ابر تا کنون نمی‌توانند انجام دهند.

چگونه می توانم بهترین ها را از چاپگر کارت شناسایی خود دریافت کنم؟

برای اینکه از پرینتر کارت پی وی سی خود بهترین بهره را ببرید، این مراحل را دنبال کنید. آنها اطمینان حاصل می کنند که طراحی و فرآیند چاپ شما به خوبی مطابقت دارند:

– آثار هنری خود را در حالت رنگ YMCK تولید کنید. رنگ‌های روی مانیتور شما ممکن است کمی نادرست باشند زیرا صفحه‌ها با RGB نمایش داده می‌شوند.

– مطمئن شوید که تمام عکس‌ها و گرافیک‌هایی که روی کارت‌های شما چاپ می‌شوند دارای وضوح بالا هستند. گرافیک با وضوح پایین منجر به چاپ با کیفیت پایین تر می شود.

– سعی کنید تا حد امکان از رنگ‌های بلوک به جای رنگ‌های شیب‌دار و محو شده استفاده کنید تا مطمئن شوید که چاپ پررنگ و زنده است.

از آنجایی که در فرآیند چاپ جوهر مرطوبی وجود ندارد، کارت های شناسایی چاپی نیازی به زمان خشک شدن ندارند و می توان بلافاصله از آنها استفاده کرد. چاپ و صدور کارت شناسایی کارکنان، کارت عضویت و مجوزهای کنترل دسترسی در صورت تقاضا بسیار آسان است.

کدام پرینتر کارت پی وی سی بهتر است؟

چاپگر کارت شناسایی Fargo INK1000

یکی دیگر از مزایای کارتریج‌های جوهر نسبت به کاست‌های ریبون این است که در حالی که داده‌ها روی پانل‌های ریبون استفاده شده منتقل می‌شوند، کارتریج‌های جوهر هیچ داده چاپی را دریافت نمی‌کنند و بنابراین نقض بالقوه GDPR را، هرچند کوچک، از بین می‌برند.

INK1000 یک چاپگر جمع و جور و شیک با طراحی خنثی است که به آن امکان می دهد به طور یکپارچه با هر محیط اداری ترکیب شود.

این چاپگر دارای یک ماژول رمزگذاری کارت اختیاری OMNIKEY 5127CK-Mini است که می تواند برای تولید کارت های کنترل دسترسی، کارت های فروش بدون پول نقد، کارت های هدیه و وفاداری و موارد دیگر استفاده شود.

شما اکنون میتوانید اولین پرینتر کارت پی وی سی خود را بخرید. اگر قصد چاپ کارت پی وی سی شناسایی, ,ویزیت, گارانتی, بانکی و… را دارید، لطفاً مجموعه کامل پرینتر چاپ کارت و خدمات چاپ کارت مانی کارت را مرور کنید یا با ما تماس بگیرید تا با یکی از کارشناسان ما صحبت کنید. همچنین می توانید راهنمای خرید چاپگر کارت شناسایی ما را در کتابخانه بررسی کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up