در خرید پرینتر کارت به چه نکاتی توجه کنیم؟

هنگامی که قصد خرید پرینتر کارت را دارید، اولین وظیفه شما این است که دقیقاً آنچه را که به دنبال آن هستید تعیین کنید. اگر فقط به دنبال چاپگری برای چاپ با کیفیت بالا و یک طرفه بدون کدگذاری هستید، صرف هزینه برای چاپگری که قادر به چاپ بارکد یا افزودن گزینه های امنیتی RFID یا SmartCard به کارت ها باشد، فایده ای ندارد.

نکات مهم خرید پرینتر کارت

چگونگی انتخاب بهترین چاپگر کارت که بر اساس نیازهای شما باشد، بسیار حائز اهمیت می باشد. ابتدا باید نیاز های خود را تعیین کنید و مشخص نمایید که هدف شما از خرید یک پررینتر کارت چیست. در این مقاله قصد داریم تا به 9 نکته که در خرید پرینتر کارت بسیار اهمیت دارد اشاره نماییم. شما با مطالعه این مطلب میتوانید بدون اشتباه به خرید پرینتر مورد نظر خود اقدام نمایید. قبل از اقدام به خرید دانستن اشتباهات رایج در خرید این دستگاه میتواند بسیار موثر باشد. با ما همراه باشید تا پیرامون اشتباهات رایج در خرید این دستگاه و نکات لازم ارائه نماییم.

راهنمای خرید پرینتر کارت

با چنین طیف گسترده ای از چاپگرهای کارت شناسایی در بازار، ارزیابی گزینه ها می‌تواند به یک کار طاقت فرسا تبدیل شود. این راهنما شما را در تمامی ملاحظات راهنمایی می کند و به شما کمک می کند تا بهترین چاپگر کارت شناسایی را برای سازمان خود انتخاب کنید.

مرحله 1: بودجه خود را تعیین کنید

اولین مرحله ای که باید در خرید پرینتر کارت دقت کنید, تعیین بودجه شما است. داشتن یک محدوده بودجه از پیش تعیین شده هنگام ارزیابی چاپگرها بسیار مفید است زیرا بودجه یک سازمان می تواند محدود کننده ترین عامل باشد. مطمئن شوید که هزینه‌های عرضه مداوم از جمله کارت‌های خالی و ریبون های چاپگر را در نظر گرفته‌اید.

میزان بودجه شما در خرید بسیار اهمیت دارد و باید بدانید که چه مبلغی را می‌توانید برای خرید دستگاه هزینه نمایید. اما نکته ای که باید به آن توجه نمایید این است که باید اطمینان حاصل نمایید که چاپگری را انتخاب نمایید که نیاز شما را پوشش دهد. خرید پرینتری ازران قیمت که نتواند نیازهای چاپی شما را پوشش دهد یک اشتباه بزرگ می باشد. برای خرید مناسب ترین پرینتر کارت به سوالات زیر پاسخ دهید :

  • چه تعداد اطلاعات قرار است روی کارت های شما چاپ شود؟
  • آیا کارت ها نیازمند ثبت اطلاعات بر روی یک نوار مغناطیسی یا تراشه هوشمند هستند؟
  • انتظار دارید چه تعداد کارت با پرینتر مورد نظرتان چاپ شود؟

مرحله 2: چاپ تک یا دو طرفه

اگر نیاز به چاپ هر دو طرف کارت دارید، چاپگرهای دو طرفه به طور خودکار بر روی پشت کارت قرار می گیرند و چاپ می کنند. اگر مطمئن نیستید، چاپگری را با ماژول چاپ دو طرفه قابل ارتقاء میدانی در نظر بگیرید.

برای خرید عجله نکید و با سرعت تصمیم گیری نکنید. هدف های کوتاه مدت و بلند مدت خود را فراموش نکنید. در سایت ها و فروشگاه های مختلف جستجو کنید. با افراد متخصص در این زمینه مشورت نمایید. پرینترهای مختلف و مشخصات فنی و کارایی آن ها را با هم مقایسه نمایید و سپس دستگاهی را انتخاب کنید که متناسب با نیاز کنونی و نیاز آتی شما باشد.

هنگامی که مشخصات چاپگرهای کارت شناسایی را برای خرید پرینتر کارت بررسی می کنید، گزینه هایی را خواهید دید که عبارتند از:

ظرفیت چاپ

دانستن نیازهای چاپ خود قبل از خرید چاپگر کارت شناسایی جدید بسیار مهم است، ایده خوبی است که نیازهای چاپ پیش بینی شده برای سال های آینده را نیز در نظر بگیرید. چاپگرهای خوب احتمالاً توانایی چاپ روزانه بیش از 500 کارت را خواهند داشت، در حالی که کاربران دولتی یا دانشگاهی احتمالاً به چاپگرهایی با توانایی چاپ در مقیاس بسیار بزرگ نیاز دارند.(مثل پرینتر کارت نسیکا 201) افزودنی‌های اختیاری شامل قیف‌های ورودی و خروجی کارت بزرگ‌تر برای سرعت و کارایی بیشتر در چاپ‌های بزرگ است.

رابط بصری

انتخاب چاپگری با ویژگی‌های بصری که شامل نمایشگر LED مفید و اعلان‌های صفحه نمایش است، کار کردن با دستگاه را برای کارمندان جدید آسان می‌کند. سفارش لوازم و نصب روبان‌های چاپی جدید با چاپگرها کار آسانی است که عملگر را از طریق روش‌های صحیح راهنمایی می‌کند.

روش های چاپ

می توانید چاپگرهایی را انتخاب کنید که صفحه کارت را به تنهایی چاپ کنند یا چاپگرهای دو طرفه را انتخاب کنید. چاپگرهای تک طرفه کمی ارزان تر هستند، در حالی که چاپگرهای دو طرفه معمولاً چاپ تمام رنگی را در صورت و مشکی در پشت را ارائه می دهند. روش های مختلف چاپ بر قیمت چاپگرهای کارت شناسایی تأثیر می گذارد. چاپگرهای انتقال حرارتی استاندارد مقرون به صرفه ترین هستند زیرا مستقیماً روی کارت چاپ می شوند، با این حال همیشه یک حاشیه در اطراف لبه وجود دارد زیرا چاپ کارت کامل با استفاده از این روش غیرممکن است. جایگزین، چاپ معکوس به کارت است که پوشش کامل کارت را می دهد و کیفیت کمی بالاتر را ارائه می دهد. اگر نیاز به چاپ بر روی کارت های ضخامت متفاوت دارید، چاپگری را انتخاب کنید که این ویژگی را داشته باشد.

حتما بخوانید: معرفی انواع نرم افزار پرینتر چاپ کارت

لمینیت

برخی از چاپگرهای کارت شناسایی با حجم بالا قابلیت لمینیت را ارائه می دهند، یا می توان لمینیت یک طرفه یا دوطرفه را در تاریخ بعدی اضافه کرد.

رمزگذاری

اگر رمزگذاری برای شما مهم است گزینه های رمزنگاری را برای خرید پرینتر کارت بررسی کنید. گزینه های رمزگذاری برای چاپگرها شامل چاپ هولوگرام، بارکد، نوار مغناطیسی، کارت هوشمند، RFID است. چاپگرهایی که قابلیت‌های رمزگذاری کارت RFID را ارائه می‌کنند گران‌تر هستند، با این حال این فناوری مزایای زیادی از جمله دامنه خواندن گسترده و گزینه‌هایی برای خواندن توسط فرآیندهای خودکار ارائه می‌کند. بارکد کردن ساده‌ترین گزینه کدگذاری است، در حالی که چاپگرهای نوار مغناطیسی باید کارت‌هایی را با بارکدهایی که قبلاً اعمال شده است رمزگذاری کنند و کدگذاری کارت هوشمند بالاترین سطح ممکن امنیت کارت را ارائه می‌دهد. اگر مطمئن نیستید که ممکن است در آینده به کدگذاری نیاز باشد یا خیر، چاپگری را انتخاب کنید که می تواند در تاریخ بعدی ارتقا یابد.

مشاوران مانی کارت می توانند به شما کمک کند تا بهترین چاپگر کارت شناسایی را متناسب با نیازهای تجاری خود پیدا کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که تخمینی از تعداد کارت های چاپ شده در هر سال را به ما ارائه دهید و مشخص کنید که آیا می خواهید چاپ یک طرفه یا دو طرفه داشته باشید، سپس برای مقایسه طیف پرینترهای موجود که معیارهای اصلی شما را برآورده می کنند، زمان بگذارید. طیف گسترده ای از پیشنهادات ویژه را در محصولات چاپگر کارت مانی کارت، در کنار تمام لوازمی که برای حفظ عملکرد چاپگر کارت شناسایی خود در سطوح بهینه نیاز دارید، کشف خواهید کرد. امروز برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

برای خرید انواع پرینتر کارت و دریافت مشاوره رایگان با ما به شماره 02188442854 تماس بگیرید. مشاوران ما می‌توانند به صورت تخصصی شما را برای خرید پرینتر کارت راهنمایی کنند.

چاپگر چاپ کارت pvc

مرحله 3: روش چاپ را انتخاب کنید

اکثر چاپگرهای کارت شناسایی از چاپ تصعید رنگ استفاده می کنند، در حالی که برخی از مدل های پیچیده تر از چاپ انتقال معکوس برای تولید کارت های با کیفیت بالا استفاده می کنند. علاوه بر این، برخی از چاپگرها حالت تک رنگ قابل بازنویسی دارند.

حتما بخوانید: آیا می خواهید چاپ کارتهای pvc خود را برون سپاری کنید؟

مرحله 4: الزامات حجم

دانستن حجم تخمینی چاپ هنگام انتخاب چاپگر مناسب بسیار مهم است. سازمان‌هایی که کارهای چاپی با تیراژ متوسط ​​تا زیاد دارند، ممکن است ترجیح دهند که روی چاپگرهای گران‌تر سرمایه‌گذاری کنند تا در طول زمان در هزینه‌های کار و عرضه صرفه‌جویی کنند.

شما پرینتری را که خریداری می کنید تا مدت ها به آن نیاز دارید و آن را تنها برای یک سال و دوسال آینده خریداری نکرده اید و ممکن است تا مدت طولانی به آن نیاز داشته باشید. به حجم کاری خود و سرعت چاپ کارت دستگاه توجه نمایید. چاپگرهای با حجم بالا معمولاً مخزن ورودی بزرگ و سرعت چاپ بالایی دارند و قیمت بالاتری نیز دارند. پس دستگاهی را انتخاب کنید که نیاز های آتی شما را نیز پوشش دهد.

قبل از خرید به این مورد توجه نمایید که نیاز به چاپ کارت با دستگاه پرینتر یک رو دارید یا دو رو ، بعضی از پرینترهای تک رو قابلیت ارتقا به پرینترهای دورو را دارند اما باید به این نکته توجه نمایید که تغییر در ساختار یک پرینتر کارت ممکن است به دستگاه آسیب برساند و مجبور شوید هزینه زیادی را متقبل شوید. پس بهتر است یک پرینتر کارت دو طرفه خریداری نمایید.

مرحله 5: لمینیت، امنیت بصری و رمزگذاری

حتما بخوانید: چگونه یک پرینتر چاپ کارت مناسب با کار خود  انتخاب کنیم؟

برخی از چاپگرهای کارت شناسایی دارای ویژگی های خاصی برای افزایش دوام کارت شناسایی و امنیت بصری از جمله لمینیت، لمینیت هولوگرافیک و واترمارک هولوکوت هستند. گزینه های رمزگذاری در همه چاپگرهای کارت شناسایی نسبتاً استاندارد هستند.

برای افزایش طول عمر کارت های پی وی سی چاپ شده میتوانید پرینتری را انتخاب نمایید قابلیت لمینت کردن کارت ها را داشته باشد. این نوع از پرینتر ها از یک لایه لمینت پلاستیکی استفاده می نمایند که سطح کارت را می‌پوشاند باعث می‌شود که کارت شما طول عمر بیشتری داشته باشد.

ویژگی‌های امنیتی زیادی وجود دارد که می‌ توان به کارت اضافه کرد هولوگرام ، نوارهای مغناطیسی ، تراشه‌های دیجیتالی ، اگر امنیت کارت ها برایتان اهمیت دارد پرینتر کارتی را انتخاب نمایید که این نیاز را بر طرف نماید.

مرحله 6: نوع اتصال را تعیین کنید

آیا باید چاپگر خود را به یک کامپیوتر متصل کنید یا به یک شبکه؟ کابل‌های USB چاپگرها را به یک کامپیوتر متصل می‌کنند و با تمام چاپگرهای شناسه استاندارد عرضه می‌شوند. اتصالات اترنت یا Wi-Fi برای اتصال به شبکه مورد نیاز است.

مرحله 7: گارانتی پرینتر کارت پی وی سی

در هنگام خرید دستگاه چاپ کارت به گارانتی و خدمات پس از فروش دقت نمایید. این مسئله بسیار مورد اهمیت می باشد. چرا در صورت بروز مشکل برای پرینترتان میتوانید سریعا از خدمات پس از فروش شرکت های فروشنده  استفاده نمایید. مانی کارت دارای گارانتی یکساله برای همه محصولات خود می‌باشد.

مرحله 8: خرید پرینتر با کمترین ریسک

پرینتری خریداری نمایید که که کمترین ریسک چه از لحاظ مالی و از لحاظ عملکردی داشته باشد. به عنوان مثال وقتی که برای خرید اقدام می‌ کنید ممکن است با پرینتری مواجه شوید که خدمات پشتیبانی نداشته باشد. این موضوع مشکل ساز است و ممکن است در آینده با مشکل مواجه شوید.

مرحله 9: ملاحظات دیگر خرید پرینتر کارت

قبل از انتخاب مدل نهایی برای خرید پرینتر کارت ، ممکن است بخواهید اندازه چاپگر ID، در دسترس بودن ارتقاء میدانی یا سازگاری با سیستم عامل را در نظر بگیرید. توصیه می‌کنیم ضمانت‌نامه سازنده را بررسی کنید تا مشخص شود که آیا باید پوشش گارانتی تمدید شده را خریداری کنید یا خیر.

سوالات متداول

خرید پرینتر کارت حداقل چقدر بودجه نیاز دارد؟

برای خرید یک پرینتر کارت حداقل به 70 میلیون تومان نیاز است. پرینتر های کارت بین 70 تا 300 میلیون قیمیت دارند.

خرید پرینتر کارت یا برون سپاری چاپ کارت؟

این تصمیم به نیازمندی های شما و حجم کارت چاپی بستگی دارد. اگر تعداد کارت های شما مشخص و محدود است, کار چاپ کارت را برون سپاری کنید. در صورتی که حجم بالا و پیوسته چاپ میکنید, پرینتر کارت بخرید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up