افست در چاپخانه ها به عنوان سیستمی همراه آب شناخته میشود . ظرف آب ، محلول آب ، نوردهای آب و رفتار آب و مرکب بخش اساسی افست معمولی است . چاپ افست خشک یک نوع چاپ است که در آن از آب استفاده نمیشود و بسیار هم کاربردی است و علاوه بر روی کاغذ و مقوا میتوان روی جنس های پلاستیکی و پی وی سی هم چاپ کرد

چند سالی است که سازندگان ماشین چاپ افست معمولی ، دستگاه چاپ افست خشک را هم عرضه میکنند. افست خشک مزایایی را به همراه داشته است که آن را در چاپ امنیتی محبوب تر از افست معمولی کرده است. جلوگیری از اتلاف آب صنعتی ، دوستدار محیط زیست بودن ، دات گین کم تر ، دانسیته بالای مرکب مصرفی ، ایجاد تصاویر شارپ تر و دقیق تر ، قابلیت چاپ برروی سطوح غیر جاذب مثل پلاستیک ، فرآیند ساده تر و تبدیل پروسه شیمیایی به فیزیکی در انتقال مرکب از مزایای غیر قابل چشم پوشی افست خشک میباشد .

در سیستم افست خشک جنس پلیت و مرکب با افست معمولی متفاوت است. به این معنی که در پلیت های افست معمولی لایه ژلاتینی بر روی صفحه آلومینیومی پلیت وجود دارد که بعد از انجام عمل ترام گذاری برروی پلیت ثابت میشود و مناطقی که ترام گذاری نشده اند در تماس با داروهای شیمیایی ظهور پلیت شسته میشوند. این لایه باقیمانده برروی سطح پلیت جاذب مرکب میباشد که انتقال مرکب به سطح لاستیک چاپ را سبب میشود.

در سیستم افست خشک پلیت شامل لایه های زیر است :

  1. لایه آلومینیومی زیرین که بدنه و قسمت اصلی پلیت را تشکیل میدهد.
  2. لایه پلیمری جاذب مرکب (مرکب دوست )
  3. لایه پلیمری حساس به گرما
  4. لایه سیلیکونی دافع مرکب (مرکب گریز)

چاپ افست خشک به صورت تک کارت و در تیراژ بالا انجام میپذیرد و جهت کارت های بدون تماس و هوشمند و مغناطیسی همانند کارت های مترو ، اتوبوس رانی و کارت تلفن و … مناسب میباشد.

کاربرد چاپ افست خشک

  • پوستر، نقشه و تمبر
  • چاپ اوراق اداری و انواع فرم
  • انواع لیبل، کارتن مقوایی و پلیت های فلزی
  • مجله، روزنامه، کتاب های راهنما و چاپ کاتالوگ
  • کتاب ادبی نفیس
  • بروشور و کتاب های مصور

نمونه کارت های مراکز تفریحی

نمونه کارت های گارانتی

نمونه کارت های ویزیت

نمونه کارت های عضویت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.