چاپ های دیجیتال یک روش‌ انتقال تصاویر دیجیتال به سطوح چاپی است.

این چاپ معمولا شامل چاپ حرفه ای در تیراژهای پائین توسط پرینترهای چاپ کارتهای پی وی سی و دیگر منابع دیجیتال است که توسط دستگاه چاپ کارت انجام می‌شود. با توجه به این که چاپ دیجیتال دارای هزینه بیشتری برای چاپ در مقایسه با روشهای سنتی مثل افست است ولی این قیمت بالاتر معمولا با صرفه جویی در هزینه های دیگری چون تهیه پلیت های چاپ انجام می‌شوند در تیراژهای کم تعداد جبران پذیر است.

این چاپ امکان چاپ سریع پس از تقاضا در تیراژ کم را فراهم آورده و امکان تغییر طرح و محتویات آن را در اختیار می‌گذارد. همچنین در چاپ دیجیتال صرفه جویی در نیروی انسانی و توان رو به گسترش ماشین های چاپ دیجیتال در بالا بردن کیفیت چاپ و پایین آمدن هزینه تمام شده وجود دارد. چاپ هر برگ چاپی و بالا رفتن تیراژ در چاپ دیجیتال به این معناست که چاپ دیجیتال در حال رقابت با چاپ افست و حتی پیشی گرفتن از آن می باشد.

در چاپ دیجیتالی که در آن پرینترهای چاپ کارت به یک کامپیوتر متصل می شود، کامپیوتر اطلاعات مورد نظر برای چاپ شامل تصاویر و متن و غیره را به دستگاه چاپ کارت فرستاده بعد دستگاه چاپ کارت پی وی سی آنها را چاپ می کند.

تفاوت های اساسی چاپ دیجیتال با دیگر روشها:

در چاپ دیجیتال در هر دور می­توانید فایل متفاوتی را چاپ کنید.

کاربردهای چاپ دیجیتال

چاپ در تیراژ محدود
در این چاپ به دلیل پرینت مستقیم از کامپیوتر به روی کارت های پی وی سی و امکان کالیبراسیون دستگاه امکان چاپ در تیراژ پایین حتی یک نسخه با هزینه کم وجود دارد به همین دلیل این روش چاپ دیجیتال برای مصارفی مثل تهیه نمونه و یا پرینت محصولات کم تعداد و سریع کاربرد زیادی دارد. یک چاپگر کارت های پی وی سی  برای چاپ میلیون ها کارت ساخته نشده است، بلکه باید بتواند در طول مدت زمان عمر خود نهایتاً هزاران کارت چاپ کند، که البته این کار را خیلی خوب انجام می دهد . بنابراین با توجه به هزینه تمام شده و سرعت کار، چاپ دیجیتال برای چاپ در تیراژ محدود ، عملیاتی و به صرفه می باشد.

برخی از قابلیت‌های این چاپ به شرح زیر است:


چاپ اطلاعات متغیر (Variable Data Printing)

سفارشی ساختن (Customization)

مدت زمان آماده‌سازی کوتاه (Short Startup)

نمونه کارت های چاپ دیجیتال

نمونه کارت های شناسایی

نمونه کارت های باشگاه مشتریان

نمونه کارت های دانشجویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.