چاپ کارت های بانکی و اعتباری برروی کارت خام بانکی انجام می گیرد که اصولا از جنس پلاستیکی به نام پلی وینیل کلراید ساخته شده است. این نوع کارت مقاوم بوده و مقاومت زیادی دربرابر سایش و خم شدن برخوردار است و به خاطر اینکه کارت بانکی از نوع پلاستیک است در برابر نم و رطوبت وعرق کردن استحکام بالایی دارد .

چاپ این کارت ها به روش افست انجام میشود در این روش بر روی ورق های بزرگ pvc عملیات چاپ انجام میشود و در ادامه لایه شفاف overlay به جهت ماندگاری بیشتر چاپ روی کارت با حرارت بالا قرار میگیرد.

نوع چاپ کارت بانکی ، مغناطیسی است که بر روی کارتهایی که نوار مشکی پشت کارت دارند انجام می گیرد.

کارت بانکی به دلیل هوشمند بودن در همان بانک با انکدر مخصوص کارت مگنت اطلاعات در Track کارت ذخیره می شود. هر فرد اطلاعات مربوط به خود را دارد. این نوع کارت ها برای اولین بار در دهه ۱۹۵۰در تمامی جهان گسترش پیدا کرد این کارت های پلاستیکی به منظور سرعت در کار استفاده شده است و همچنین مزیت کاهش استفاده از پول نقد را دارد و به همین دلیل توانسته جایگاه خوبی در عرصه بانکداری الکترونیک برای خودش دست و پا کنند. با این نوع کارت های پلاستیکی با کمک دستگاه های ATM یا دستگاه های POSمی توان نقل و انتقال اعتبار بانکی انجام داد.

چاپ کارت بانکی چیست و چگونه انجام میشود؟

کارت بانکی با توجه به اینکه استحکام بالایی دارند و با مقاومت هستند عمر طولانی دارند و به زودی از بین نمیروند و همچنین برروی این کارت ها اطلاعات مشتری ثبت شده است مثل نام مشتری،شماره ۱۶رقمی که فقط مختص شخص است،شماره CVV2 و تاریخ انقضاکارت چاپ می شود.

چاپ کارت اعتباری در اندازه های ۸۵٫۶۰ در ۵۳٫۹۸ میلی متر برش داده میشود و در آخر کارتهای بانکی به بانک ارسال می شود و اطلاعات متغییر بانکی بروی کارت چاپ میشود و بعد کارت را در دستگاه انکدر کارت مگنت قرار می دهند.

چاپ کارت بانکی به دلیل وجود نوار مغناطیسی در یک طرف کارت میتواند در انواع مختلفی ازجمله موارد زیر باشد :

  • چاپ کارت های عابر بانک
  • چاپ کارت هدیه
  • چاپ کات تخفیف

مشخصات چاپ کارت بانکی PVC

اصولا کارت بانکی روی کارت مغناطیسی هایکو(Hico) با قطر ۷۶۰میکرون تولید میشود. عملیات چاپ کارت pvc با طرح ثابت انجام میشود که اطلاعات متغییر در آن وجود ندارد .

نوار مغناطیسی کارت بانکی چه کاربردی دارد؟

کارت مغناطیسی بانکی دارای یک نوار مغناطیسی برای ذخیره اطلاعات است که نوع این کارتها تماسی است و اطلاعات روی نوار مغناطیسی به صورت کد گذاری شده ذخیره میشود.

نوارمغناطیسی از میلیون ها ذره آهنربایی ساخته شده است .

تنوع چاپ کارت بانکیPVC

کارت های مغناطیسی در رنگ هایی ازجمله کارت مغناطیسی خام سفید ، خام طلایی و نقره ای در دسترس هستند. چاپ کارت های بانکی را میتوان به دو نوع چاپ کرد :

  1. متالیک
  2. ساده

در چاپ ساده به جهت ماندگاری بالا و همچنین قابلیت شخصی سازی چاپ ، روکش و لمینیت ساده درپایان عملیات چاپ روی کارت ها قرار میگیرد .

در روش چاپ متالیک همانند چاپ ساده لمینیت می شود . با این تفاوت که در چاپ متالیک لمینیت نقره ای و طلایی است.

مزایایی که کارت بانکی دارد :

سالیانه مبلغ های زیادی صرف چاپ اسکناس و وسایل مربوط به آن میشود که با استفاده از کارت های بانکی در هزینه های مربوط به وجه نقد صرفه جویی می شود. به طور معمول مشتریان با استفاده از همین کارت امکان استفاده از دیگر خدمات بانکداری الکترونیک مثل تلفن بانک،اینترنت بانک و خرید اینترنتی را خواهند داشت. این عملیات با داشتن رمز دوم کارت بانکی و شمارهCVV2 و تاریخ انقضا کارت انجام میشود.

چاپ کارت بانکی PVC به دو صورت لمینیتی و سینگل صورت میگیرد. در روش لمینیتی این امکان را به مشتری می دهد که درهر ناحیه از کارت چاپ متغییر خود را چاپ کند . در تمامی کارت های بانکی از چاپ افست لمینیتی برای چاپ کارتها استفاده می شود.

  • چاپ کارت اعتباری درسه رنگ سفید،نقره ای وطلایی صورت میگیرد.
  • کارت PVC مگنت با نوارهای مگنت طلایی،قرمز و مشکی قابل چاپ است
  • چاپ کارت تک رنگ در رنگ های طلایی، مشکی،نقره ای و سفید قابل انجام است.

قیمت چاپ کارت بانکی

چاپ کارت بانکی هزینه های مختلفی دارد و به دلیل اینکه در تیراژ بالایی چاپ میشود باید اینکار به صورت قرار دادی بین شعبه بانک عامل و ارائه دهنده خدمات چاپ کارت انجام شود.

نمونه کارت های بانکی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.