کارت گارانتی چیست؟

کارتی است که در ازای خرید محصول از طرف فروشنده به مشتری داده میشود که بعد از خرید پشتیبانی هایی توسط فروشنده از محصول یا خدمات خواهد شد.
منظور از “کارت ثبت گارانتی” کارتی است که باید در مدت کوتاهی پس از خرید محصول توسط مصرف کننده بازگردانده شود و در ضمانت شرط شده یا به عنوان شرطی برای پوشش و عملکرد گارانتی قید شده باشد.

درواقع کارت گارانتی نمونه ای از خدمات پس از فروش است که به واسطه کارت فروشنده متعهد میشود برای مدت زمان خاصی از محصول خود پشتیبانی کند و درصورت خرابی یا به وجود آمدن مشکل برای محصول طبق مفاد مندرج درکارت به مشتری خدمات ارائه نماید.

اصولا در کارتهای گارانتی دوچیز قابل توجه است : یکی مدت زمان و دوم مواردی است که شامل گارانتی میشود و فروشنده در قبال آنها متعهد است و خارج ازموارد ذکرشده تعهدی ندارد .

مزایای چاپ کارت پی وی سی

معمولا اعتبار کارتهای ضمانت نامه به صورت چند ماهه و چندساله هستند و بنابراین باید کارت ها از مقاومت بالایی برخوردار باشند که تا انتهای تاریخ اعتبار ضمانت آسیبی نبیند .

مناسب ترین جنس برای کارتهای گارانتی کارت های pvc هستند که با دوام و مقاوم بوده و سبک طراحی گرافیکی مناسبی دارند و همچنین در برابر رطوبت ، نم ، ضربه و … چندین سال بدون هیچ گونه مشکلی سالم باقی می مانند.

از مزایای کارت ضمانت میتوان به این مساله اشاره کرد که دادن کارت گارانتی به مشتری باعث میشود که مشتری برند و نام تجاری شما را به خاطر بسپارد زیرا به موجب کارت می تواند مشمول خدمات شما شود و این الزام وجود دارد که از کارت به خوبی نگهداری کند و برای حفظ آن بکوشد.

طراحی کارت گارانتی:

طراحی کارت باید خلاقانه و حرفه ای باشد به طوری که نزد مشتری به شما و محصولاتتان ارزش و اعتبار ببخشد .

در طراحی کارت به چند نکته اشاره میکنیم :

  • طراحی کارت ضمانت با نرم افزارهای گرافیکی حرفه ای نظیر فتوشاپ انجام میشود.
  • لوگو و اطلاعات محصول باید روی کارت گارانتی درج گردد.
  • اطلاعات مربوط به شرایط ضمانت نامه حتما باید پشت کارت درج شود.
  • طراحی کارتها باید در ابعاد ۸۵ در ۵۵میلی متر باشد.
  • کیفیت طرح باید dpi300 باشد.

چاپ کارت گارانتی :

به دلیل اینکه شرایط و ویژگی های کارت ها باهم متفاوت است بایستی از کارتهایی استفاده شود که قابلیت چاپ اطلاعات متغییر را داشته باشد و همچنین برای چاپ این نوع کارتهای ضمانت باید از دستگاه های کارت pvc با تکنولوژی چاپ افست استفاده شود.

چاپ ضمانت نامه در تیراژ بالای ۱۰۰۰ عدد صورت می گیرد و می توان آن را روی انواع کارت با رنگهای متنوع مانند : طلایی متالیک ، سفید و نقره ای متالیک و در ضخامتهای مختلفی مثل ۳۰۰ میکرون ،۵۰۰ میکرون ، ۷۶۰میکرون چاپ کرد.

۱ دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.