آموزش جامع طراحی و چاپ کارت pvc

برای آموزش چاپ کارت pvc و طراحی آن مواردی را در مطلب زیر بیان کردیم که میتواند به شما کمک کند. ابتدا باید بدانید فایل های خود را با چه نرم افزی و در چه فرمت هایی آماده سازی کنید. سپس رنگ مورد نظر خود را برای چاپ در مانیتور تنظیم کنید و نکات لازم جهت طراحی که هنگام چاپ لازم است رعایت کنید. همچنین میتوانید بعد از چاپ نیز کارت های خود را شخصی سازی کرده و در نهایت با کاورهای مخصوص کارت از اطلاعات چاپ شده روی کارت محافظت کنید و باعث افزایش طول عمر کارت خود شوید.

اگر چاپ شما دارای رنگ پنجم باشد مانند رنگ های خاص طلایی, نقره ای, برنزی و …. ، بعد از چاپ چهاررنگ YMCK ، رنگ پنجم که زیر مجموعه رنگ های پنتون میباشد در مرحله ی اخر روی کارت شما لحاظ میگردد. مواردی که در بالا نام بردیم را به ترتیب توضیح می‌دهیم.

pvc-cards-tutorial

مراحل تنظیم و طراحی فایل برای چاپ

ما برای هر یک از محصولاتی که چاپ می کنیم، الگوهای مفیدی در دسترس داریم. هر قالب شکل و اندازه دقیق قطعه چاپ شده شما را تعریف می کند و همچنین شامل ویژگی های دیگری می شود. سفارش شما با ماشین‌های خودکار چاپ انجام می شود. یکی از آسیب پذیرترین عملکردها زمانی است که ما کارت های پلاستیکی را از ورق های چاپ شده برش می دهیم. هنگام طراحی کارت، مقداری سایز کارت خود را بزرگتر در نظر بگیرید چون مقدار اضافی در مرحله دی کات بریده می شود.

در طراحی کارت خود از نام و نام خانوادگی, لوگو سازمان, تصویر دلخواه, شماره تماس, ادرس و… میتوانید استفاده کنید. برای طراحی بهتر و راحت تر میتوانید از تمپلیت های اماده کارت بهره ببرید. طراحی کارت از مهم ترین مراحل آموزش چاپ کارت pvc است زیرا شما با طراحی مناسب میتوانید به اهداف خود در چاپ کارت برسید.

آماده سازی فایل برای چاپ

لطفا در هنگام طراحی کارت خود به نکات زیر توجه ویژه داشته باشید:

 • طراحی کارت شما بدون حاشیه باشد.
 • فونت های خود را مشخص کنید.
 • هنگامی که آماده ارسال آن برای چاپ هستید، دو نسخه از فایل خود ذخیره کنید. یک نسخه کاملا قابل ویرایش باشد و نسخه دوم چیزی است که می خواهید برای چاپ ارسال کنید. اما قبل از ارسال  لطفا فونت های خود را در Illustrator یا InDesign مشخص کنید.
 • برای طراحی کارت های پی وی سی از نرم افزار صدور کارت که با پرینتر شما سازگار است استفاده کنید. نرم افزار های چاپ کارت دارای تمپلیت های آماده کارت هستند. کار با ان ها راحت تر از فتوشاپ است. همچنین این نرم افزار ها امکان اتصال به دیتا بیس برای چاپ اطلاعات متغیر را دارند.

تطبیق و اثبات رنگ

اگر مانیتور شما کالیبره نشده است، شما نیاز دارید آن را کالیبره کنید، البته مدنظر داشته باشید تصویری که میبینید با انچه چاپ میکنید تفاوت خواهد داشت.حتما اگر روی رنگ خروجی چاپ شده حساس هستید و یا لوگوی سازمانی دارید که چاپ شما دقیقا باید مطابق همان رنگ باشد، میتوانید جهت اماده سازی و پیاده سازی، یک نمونه رنگ فیزیکی به بخش چاپ تا ارائه دهید تا رنگ موردنظرتان را با اخلافی اندک و با تنظیمات دستگاه درست کنند. در نهایت خروجی کارت چاپی را جهت دریافت تایید نهایی برای سفارشات انبوه به شما ارائه کنند.

خروجی لازم تصویر جهت چاپ

دو نوع اصلی از تصاویر مورد استفاده در چاپ وجود دارد: بیت مپ و وکتور.

تصاویر بیت مپ از تکه های کوچک مربعی شکل از اطلاعات رنگی به نام «پیکسل» تشکیل شده است. برای چاپ به تصاویر بیت مپ 300 ppi (پیکسل در هر اینچ) نیاز داریم. رایج ترین فرمت های فایل برای بیت مپ تصاویر عبارتند از: jpg، .png، .psd، .bmp، .tif

خروجی لازم تصویر جهت چاپ

 • ادوبی ایلوستریتور
 • پی دی اف
 •  (.psd، .pdf، .eps، .tif فرمت های )فوتو شاپ
 • این دیزاین
 • پاور پوینت
 • Microsoft Publisher و CorelDraw

روش های چاپ رنگی

برای فهم بهتر آموزش طراحی و چاپ کارت pvc باید بدانیم که چاپ رنگی چگونه است.دو نوع چاپ رنگی وجود دارد که ما انجام می دهیم:

 • رنگ فرآیند: رنگ فرایند با نام‌های فرآیند 4 رنگ، تمام رنگ یا CMYK نیز شناخته می‌شود. پرینت های رنگی را با چهار پردازش رنگ های پایه (فیروزه ای، سرخابی، زرد و سیاه) و ترکیب آنها به گونه ای برای تشکیل یک رنگ واحد باشد.
 • رنگ نقطه ای: جوهرهای مورد استفاده در چاپ رنگی با روشی به نام Pantone® Matching System استاندارد شده اند.(PMS). Pantone دارای رنگ های سیستمی تعریف و طبقه بندی شده است. نتیجه نهایی چاپ همان رنگی است که انتظار داشتید. در کارت‌های کامپوزیت ، ما CMYK را انجام می‌دهیم. فقط برای چاپ روی کارت‌های PVC، فرآیند CMYK یا رنگ نقطه‌ای PMS (یا هر دو) را چاپ می‌کنیم. اگر شرایط رنگ PMS را دارید و کارت های کامپوزیت لمینت را سفارش می دهید، می توانیم تلاش کنیم تا حد امکان به رنگ PMS مورد نیاز خود نزدیک شوید.

رنگ سیاه

“Rich Black” یک ترکیب رنگ CMYK است که به سیاهی بسیار تیره می رسد. بهتر است زمانی از آن استفاده کنید مشکی رنگ پس زمینه است و هیچ نوع کوچک یا جزئیات هنری کوچکی در طراحی کارت وجود ندارد. چه زمانی یک پس‌زمینه مشکی در طرح وجود دارد و فقط با جوهر سیاه چاپ می‌شود، مشکی به نظر می‌رسد.

یک فرمول خوب برای Rich Black این است:

60% فیروزه ای، 40% سرخابی، 40% زرد و 100% مشکی

میتوانید کارتهای چاپی خود را که در مرحله قبل توضیح دادیم با دستگاه های صدورکارت خود شخصی سازی کنید.

چگونه کارت های PVC خود را شخصی سازی کنیم؟

کارت های پی وی سی خود را با اضافه کردن آرم، گرافیک، متن یا سایر اطلاعات متغیر مانند اعداد یا بارکدها، نام ها و جزئیات تماس (در هر کارت متفاوت) شخصی سازی کنید. یک کارت پی وی سی شخصی برای تورها، کنفرانس ها، نمایشگاه های تجاری و سایر رویدادهایی که تبلیغات شرکت شما ، مناسب است. همچنین می‌توانید انتخاب کنید که آیا می‌خواهید یک لایه شفاف برای محافظت از کارت‌های PVC خود اضافه کنید یا خیر. این لایه برای محافظت از اطلاعات دست‌نویس یا عکس ها استفاده می‌شود.

حتما بخوانید: شخصی سازی چاپ کارت PVC چگونه انجام میشود؟

چگونه کارت های PVC خود را چاپ کنید؟

هنگامی که نیازهای خود را مشخص کردید، می توانید کارت های PVC خود را چاپ کنید که باعث صرفه جویی در وقت شما، کنترل مقدار و صرفه جویی در هزینه می شود. شما می توانید این کارت های پی وی سی را با اطلاعات خود (نام، آرم … و غیره) که برای هر نوع رویدادی مناسب است، با استفاده از چندین چاپگر شخصی سازی کنید. مانند لیزر ، جوهر افشان یا انتقال حرارتی.

می‌توانید شخصی‌سازی کارت‌های PVC خود را با نرم‌افزار انجام دهید که به شما امکان می‌دهد به راحتی نشان‌ها یا کارت‌های وفاداری خود را با ادغام داده‌های متغیر مانند لوگو، متن و بارکد ایجاد کنید. در این مرحله از آموزش چاپ کارت pvc شما باید پرینتر و کارت مناسب خود را پیدا کنید.

انتخاب پرینتر کارت مناسب

علاوه بر این، ما چندین چاپگر مناسب برای چاپ روی کارت های پی وی سی را توصیه می کنیم:

 • چاپگرهای مقرون به صرفه: این چاپگر ارزان قیمت برای چاپ مقادیر کم کارت های PVC به صورت رنگی یا تک رنگ ایده آل است. چاپگر های مقرون به صرفه پیشنهادی ما هایتی cs 200 و فارگو ink 1000 هستند.
 •  چاپگرهای کارت یک طرفه: این امکان را به شما می دهد که با کمک نرم افزار چاپ و ویرایش کارت، فقط یک طرف کارت را به صورت رنگی چاپ کنید.
 •  چاپگرهای کارت دو طرفه: ایده آل برای چاپ کارت ها و نشان های پی وی سی به صورت سری، به صورت خودکار به طوری که مجبور نباشید کارت ها را به صورت دستی برگردانید. این چاپگرها برای تولید کارت با حجم متوسط تا بالا مناسب هستند. پرینتر پیشنهادی ما داسکام 7600 است.
 •  چاپگرهای کارت شناسایی: مخصوص چاپ و لمینیت کارتها و کارت های ضد جعل: کارت شناسایی، گواهینامه رانندگی.. این نوع چاپگر می تواند هولوگرام های امنیتی، اطلاعات را با جوهر UV چاپ کند و طول عمر 5 تا 10 سال را برای کارت های شما تضمین می کند. پرینتر های پیشنهادی ما فارگو 5000 و نیسکا 201 پلاس است.

حتما بخوانید: معرفی انواع تکنولوژی و گزینه های پرینتر کارت

انتخاب کارت مناسب

اگر نیار به ذخیره اطلاعات ندارید. بهترین کارت ها, کارت های پی وی سی ساده خام هستند.به عنوان جایگزینی برای کارت های پی وی سی سنتی، می توانید کارت های RFID پیشرفته ای را انتخاب کنید که نیازهای شرکت ها، هتل ها و سایر موسسات با تعداد زیادی پرسنل و مشتریان را برآورده می کند.

این کارت ها مجهز به تراشه ای هستند که داده های آن را به خواننده منتقل می کند. آنها امکان دسترسی آسان و ایمن به ساختمان ها و ذخیره داده های مربوط به یک شخص و یک شرکت را فراهم می کنند. بنابراین اطلاعات محافظت شده و ضد دستکاری است. ، کارت‌های RFID با فرکانس پایین، بالا و بسیار بالا را برای رفع هر نیاز شما ارائه می‌ شود. با توجه به هدف و تصویر برندی که می خواهید منتقل کنید، این امکان را خواهید داشت که آنها را بر اساس تقاضا سفارشی کنید. انتخاب کارت مناسب از مراحل مهم آموزش چاپ کارت pvc است.

 برای انتخاب کارت PVC مناسب و چاپ آن، تعیین کاربرد آن اهمیت دارد.  یک کارت PVC به عنوان یک کارت تجاری،شناسایی, کارت ورود به رویداد، کارت عضویت (انجمن، باشگاه، مرکز فرهنگی و…) مورد استفاده قرار می‌گیرد. کارت PVCهای خالص برای این منظور مناسب هستند و مقاومت بیشتری نسبت به کارت‌های معمولی کارتنی دارند. یک کارت PVC همچنین می تواند کارت شناسایی (نمایشگاه، کنسرت، منطقه VIP و…)، کارت ورودی (نمایشگاه، کنگره، سمینار، اتاق هتل و…)، کارت وفاداری یا کارت هدیه باشد. این نوع کارت باید دارای نوار مغناطیسی باشد تا بتوان به راحتی توسط خواننده مغناطیسی خوانده شود.

چگونه از کارت PVC خود محافظت کنیم؟

کاور کارت یا نشان خود در برخی شرکت ها و همچنین در طول رویدادها ضروری است. بنابراین حفاظت از این قطعات شناسایی برای اطمینان از ماندگاری آنها در طول زمان ضروری است. نگهدارنده کارت چه انعطاف پذیر باشد چه سفت، از کارت شما در برابر دستکاری، اشعه ماوراء بنفش و باران و … محافظت می کند. علاوه بر این، می توانید یک بند گردنی، یک قرقره یا یک گیره به نگهدارنده کارت خود اضافه کنید. این لوازم جانبی در حفظ و نگهداری کارت های شناسایی شما کمک میکند.

ما در مانی کارت به صورت حرفه ای کار چاپ کارت پی وی سی و طراحی ان را انجام میدهیم. اگر در هر مرحله از طراحی, انتخاب پرینتر مناسب, انتخاب کارت و … مشکلی دارید با ما به شماره 02188442854 تماس بگیرید. ما خوشحال می‌شویم بتوانیم در این مراحل کنار شما باشیم و به شما کمک کنیم.

سوالات متداول

طراحی یک کارت pvc چقدر زمان می‌برد؟

برای طراحی کارت, ابتدا باید آموزش چاپ کارت pvc را به طور کامل ببینید. سپس کار طراحی کارت را با نرم افزار های صدور کارت آغاز کنید. کار طراحی با نرم افزار های صدور کارت از یک تا 3 روز معمولا زمان نیاز دارد.

چاپ کارت pvc چقدر زمان می‌برد؟

برای چاپ کارت پی وی سی باید ابتدا آموزش چاپ کارت pvc را ببینید.حتی با آموزش های لازم از ان جایی که شما تجربه لازم در این زمینه را ندارید, امکان دارد که در هنگام چاپ کارت با چالش هایی روبه رو شوید که در آموزش ها نیست.

آیا با مطالعه آموزش چاپ کارت pvc, امکان چاپ کارت درون سازمانی هست؟

بله این امکان وجود دارد. اما باید علاوه بر این آموزش, آموزش نصب پرینتر کارت, آموزش کار با نرم افزار چاپ کارت و آموزش کار با پرینتر کارت را نیز حتما ببینید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up