چاپ کارت ویزیت پی وی سی

کارت ویزیت چیست؟

کارت‌های ویزیت کارت‌هایی هستند که حاوی اطلاعات تجاری درباره یک شرکت یا فرد هستند. این کارت ها در هنگام معرفی رسمی به عنوان جلب اعتماد و کمک حافظه به حساب می‌ایند. این کارتها برای راحتی فرد برای معرفی رسمی و همچنین در به یاد سپردن نام شرکت به مشتری بسیار کاربرد دارند. در حال حاظر هر کسب و کار نیاز به چاپ کارت ویزیت حرفه‌ای دارد.

 کارت ویزیت معمولاً شامل نام، شرکت یا وابستگی تجاری (معمولاً دارای لوگو) و اطلاعات تماس مانند آدرس خیابان، شماره تلفن(ها)، شماره فکس، آدرس ایمیل و وب سایت است. قبل از ظهور ارتباطات الکترونیکی، کارت های بازرگانی شامل جزئیات تلکس نیز می شدند. اکنون آنها ممکن است شامل آدرس های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، لینکدین و توییتر باشند. به طور سنتی، بسیاری از کارت‌ها متن سیاه و سفید ساده روی استوک سفید بودند. ظاهر و احساس متمایز کارت‌هایی که از یک صفحه حکاکی شده چاپ می‌شد، نشانه‌ای از حرفه‌ای بودن بود. در اواخر قرن بیستم، پیشرفت های تکنولوژیکی باعث تغییراتی در سبک شد و امروزه یک کارت ویزیت حرفه ای اغلب شامل یک یا چند جنبه از طراحی بصری چشمگیر است.

چاپ کارت ویزیت پی وی سی ورزشی
چاپ کارت ویزیت پی وی سی رستوران
چاپ کارت ویزیت پی وی سی لوازم خانه

چاپ کارت ویزیت پی وی سی مانی کارت

قبل از همه‌گیری کووید-۱۹، سالانه حدود ۷ میلیارد کارت ویزیت در سراسر جهان چاپ می‌شد. شرکت آمریکایی Vistaprint نشان می‌دهد که فروش کارت‌ها در طول همه‌گیری ۷۰ درصد کاهش یافته است، اما فروش در اواسط سال ۲۰۲۱ افزایش یافته است. جلوه بصری، روش چاپ، هزینه و سایر جزئیات کارت ویزیت با توجه به هنجارهای فرهنگی یا سازمانی و ترجیحات شخصی متفاوت است. وزن معمول کارت ویزیت بسته به مکان متفاوت است. به طور کلی، کارت ویزیت بر روی شیت های PVC چاپ می شود .

پرینتر کارت ویزیت

ظهور پرینترهای لیزری و جوهرافشان شخصی این امکان را برای مردم فراهم کرد که بتوانند کارت ویزیت خود را در خانه چاپ کنند، با استفاده از قالب های از پیش طراحی شده مخصوص. در ابتدا، وزن این کارت‌ها به‌طور محسوسی سبک‌تر بود و سوراخ‌ها در لبه‌ها احساس می‌شد، اما پیشرفت‌هایی در طراحی چاپگرها و کاغذها امکان چاپ کارت‌ها با ظاهر شکیل و حرفه‌ای را فراهم کرده است.

کارت‌های ویزیت با کیفیت بالا و بدون عکس‌های تمام رنگی معمولاً با استفاده از رنگ‌های نقطه‌ای روی ماشین‌های چاپ افست ورق چاپ می‌شوند. برخی از شرکت‌ها تا آنجا پیش رفته‌اند که رنگ‌های نقطه‌ای خود را علامت تجاری نشان می‌دهند. اگر لوگوی کارت ویزیت تک رنگ و نوع آن رنگ دیگری باشد، فرآیند دو رنگ در نظر گرفته می شود. بسته به نیاز کارت می توان رنگ های نقطه ای بیشتری اضافه کرد. با شروع چاپ دیجیتال و چاپ دسته ای، اکنون چاپ کارت ویزیت به صورت تمام رنگی مقرون به صرفه است. کارت ویزیت را می توان با لایه براق UV (چاپ افست-UV) نیز پوشاند. این روکش درست مانند جوهر دیگری با استفاده از یک واحد اضافی روی یک پرس ورق زده می شود.

کارت‌های تمام رنگی یا کارت‌هایی که از رنگ‌های زیادی استفاده می‌کنند، روی دستگاه‌های چاپ ورق نیز چاپ می‌شوند. با این حال، آنها از فرآیند چاپ چهار رنگ YMCK (فیروزه ای، سرخابی، زرد و سیاه) استفاده می کنند. صفحه‌های هر رنگ که روی هم چاپ می‌شوند طیف وسیعی از رنگ را ایجاد می‌کنند. نقطه ضعف این روش چاپ این است که رنگ های غربال شده در صورت بررسی دقیق نقاط ریز را نشان می دهند، در حالی که کارت های رنگی نقطه ای در اکثر موارد به صورت جامد چاپ می شوند.

کدام چاپگر ها بهتر اند؟

امروزه از چاپگر های مخصوص کارت pvc, برای چاپ کارت ویزیت استفاده میشود. این پرینتر ها توسط هد چاپی کار می کنند که حرارت را به روبان اعمال می کند و آن رنگ را مستقیماً به سطح کارت تزریق می کند. چاپگرهای انتقال معکوس تصویر آینه ای از طرح کارت را روی یک فیلم نازک تولید می کنند. سپس یک چاپگر انتقال معکوس از گرما و فشار برای اتصال غلاف به کارت شناسایی استفاده می کند. تصویر چاپی بین دو لایه است. در نتیجه کارتی بادوام ایجاد می شود که در برابر خط و خش مقاوم است و محو خواهد شد. چاپگر های کارت فارگو, نیسکا, داسکام, گلدیو و… از جمله پرینتر های چاپ کارت ویزیت بسیار محبوب هستند.

مانی کارت از بهترین چاپگر های pvc برای چاپ کارت شما استفاده میکند. نوع چاپگر کارت شما به عوامل مختلفی بستگی دارد. مثلا کیفیت چاپ, رنگ کارت ویزیت, مدت زمان تحویل کارت و ….

چگونه یک کارت ویزیت پی وی سی طراحی کنیم؟

۱- اندازه کارت ویزیت را انتخاب کنید

۲- هدف از کارت ویزیت را تعیین کنید.

۳- یک الگوی کارت ویزیت انتخاب کنید.

۴- جزئیات لازم را اضافه کنید.

۵- طراحی را منحصر به فرد کنید.

کاربرد ، هدف و اهمیت کارت ویزیت

 • آداب معاشرت: در دنیای تجارت، آداب کارت ویزیت چیز دیگری است. در دست داشتن این کارت ها نوعی است, احترام محسوب می شود و رفتار خوبی برای تجارت به ارمغان می‌آورد.
 • ارتباط: کارت ویزیت اطلاعات تماس تجاری مرتبط را ارائه می دهد. این کارت ها حامل اطلاعاتی مهمی هستند که می توانند منجر به افزایش فروش و موفقیت کلی کسب و کار شود.
 • شبکه سازی: کارت‌های ویزیت شبکه‌های شخصی فرصتی مؤثر برای ایجاد روابط تجاری گسترده‌تر هستند.در میان حرفه ای ها آنها یکی از راه های افزایش تعداد کسب و کار می باشند
 • نام تجاری: کارتهای ویزیت ابزاری برای نمایندگی فیزیکی یک شرکت از طریق نماینده آن و ابزارهای مفیدی برای برندسازی هستند که دارای تصویر شرکت یا فرد هستند. با این کارت نام و تصویر شما در ذهن شخص گیرنده, نقش میبندد.
 • اعتماد: کارت ویزیت اعتماد را در کسب و کار ایجاد می کند. از آنجایی که اعطای کارت ویزیت همراه با مکالمه شخصی، و لمس کاری، مانند دست دادن یا تعظیم است، این کارت ها می توانند اعتماد هر دو طرف را افزایش دهند.

کارت ویزیت من چگونه باید باشد؟

در اینجا برخی از بهترین ایده ها برای چاپ کارت ویزیت وجود دارد :

 • به مشتریان خود کمک کنید تا شما را به خاطر بسپارند.در حالی که کارت ویزیت به مشتریان کمک می کند تا با شما در تماس باشند، همچنین به آنها کمک می کند نام تجاری شما را پس از اولین جلسه به خاطر بسپارند.
 • هویت برند خود را منعکس کنید. چاپ کارت ویزیت شما بخشی از استراتژی بازاریابی شما است. بنابراین، باید مطابق با پاکت ها، بروشورها و سربرگ های شما کار کند تا هویت برند شما را منعکس کند.
 • این کارت باید شما را از رقبای خود متمایز کند. این یک واقعیت شناخته شده است که مخاطبان هدف شما کارت های ویزیت زیادی را از مشاغل رقیب شما دریافت می کنند. یک کارت با طراحی خوب به شما کمک می کند تا از رقبای خود پیشی بگیرید.
 • چاپ کارت ویزیت باید مشروعیت برند شما را افزایش دهد. کارت‌های ویزیت مشروعیت نام تجاری شما را با گفتن به مخاطبین که شما چه کسی هستید، چه کاری انجام می‌دهید، در کجا قرار دارید و چگونه با شما ارتباط برقرار کنند، تأیید می‌کنند.
 • این کارت باعث ایجاد آگاهی از نام تجاری می شود. وقتی با استفاده از کارت ویزیت خود ارتباطات انسانی ایجاد می کنید، تمرکز شما باید روی برندسازی نیز باشد. این به مشتریان کمک می کند تا برند و خدمات شما را به خاطر بیاورند. هر عنصر بصری کارت شما باید برند شما را به مخاطب یادآوری کند.

انواع چاپ کارت ویزیت

آیا می خواهید کارت ویزیت خود را ایجاد کنید، اما متوجه هستید که گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد؟ برای کمک به آسان‌تر کردن فرآیند شما، ما ۵ نوع تکنیک برتر چاپ روی کارت برای کارت‌های ویزیت را پیدا کردیم تا فرآیند طراحی شما آسان‌تر شود و در نهایت بتوانید کارت‌های عالی را که نه تنها حرفه‌ای هستند، بلکه متناسب با سبک کسب‌وکار شما هستند، دریافت کنید.

چاپ کارت ویزیت پی وی سی دکتر
چاپ کارت ویزیت پی وی سی پارک دلفین ها
چاپ کارت ویزیت پی وی سی عینک فروشی

۱- برش لیزری

چاپ برش لیزری امروزه بسیار محبوب شده است تا مطمئن شوید که کارت ویزیت ها به خوبی برجسته می شوند. این یکی دیگر از فرآیندهای چاپ است که برش مواد با کمک لیزر است. این یک روش قابل توجه برای ساخت کارت ویزیت با توجه به سلیقه مشتری و اینکه بازار هدف آنها چه کسی است، این سبک از کارت می تواند موفقیت آمیز باشد.

۲- برجسته کردن / برجسته کردن – Letterpress

تکنیک منبت در چند سال اخیر به یک مورد توجه تبدیل شده است. تکنیک اعمال گرما به طور کلی در کارت فشرده می شود، در این فرآیند از فویل یا جوهر استفاده نمی شود. این به کارت ویزیت شما بافت متراکم منحصر به فردی می دهد که باعث می شود بسیاری از مشتریان شرکت شما را فقط با احساس کارت شما به خاطر بسپارند. شما همچنین گزینه Debossing را دارید. این فرآیند در عوض، روش معکوس منبت است. این کار به کارت‌های ویزیت شما اثر مشابهی می‌دهد، اما مواد کارت در واقع به جای بیرون راندن فشرده می‌شود. این به مشتریان شما جلوه ای سه بعدی بصری می دهد.

۳- لاک / نقطه UV

این یک روش رایج‌تر چاپ روی کارت ویزیت است که به مشتریان اجازه می‌دهد تا سادگی را در طرح‌های خود حفظ کنند، اما همچنان می‌توانند برجسته باشند. این سبک کارت بیشتر جلوه ای براق روی کارت ویزیت دارد بنابراین لزوماً ساده به نظر نمی رسد. با لاک، یک روکش مات روی کارت خواهید داشت که دوام کارت را حفظ کرده و با پوشش براق روی آن محافظت می کند. این تکنیک باعث می شود که طراحی کارت ویزیت بهتر شود اما از نظر طراحی همچنان ساده باشد. با Spot UV، تنها بخش‌ها/مناطق خاصی از کارت‌های ویزیت غنی‌تر و براق‌تر به نظر می‌رسند که به کارت‌های شما جذابیت بیشتری می‌دهد. باز هم، این سبک از چاپ بسیار ساده است، اما قطعا هنوز هم منحصر به فرد بودن را می دهد.

۴- چاپ فویل

فویل شکل دیگری از چاپ است که به کارت‌های شما جذابیت و درخشندگی بیشتری می‌دهد. کارت شما دارای یک فویل رنگی خواهد بود که روی کاغذ کارت فشرده شده و با حرارت آن حس بسیار زیبایی به کارت شما می دهد. این تکنیک بهتر است در لوگوها و تایپوگرافی برای بهبود ظاهر آن استفاده شود.

۵- مات / براق – لمینیت براق

آخرین اما نه کم اهمیت، لمینیت مات ساده اما لایه محافظ بسیار خوبی برای کارت ویزیت ایجاد می کند. این تکنیک چاپ محافظه کارانه و رسمی تر است. این برای مشاغلی است که باید به سبک سختگیرانه تری از کارت پایبند باشند. از سوی دیگر، برای مشتریانی که هنوز می‌خواهند کارت‌هایشان با سلیقه بیرون بیاید، می‌توانند لمینیت براق را انتخاب کنند که نرم‌تر، مقاوم‌تر در برابر آب و ابریشمی است.

۶- چاپ افست

در این روش امکان چاپ با کیفیت بسیار بالا روی کارت های پی وی سی وجود دارد. کارت های پی وی سی بسیار با دوام تر از کارت های دیگر هستند. این کارت ها ضد اب هستند و دچار ساییدگی نخواهند شد.

۷- چاپ دیجیتال

انتقال تصویر دیجیتال به روی کارت را چاپ دیجیتال میگوند. این نوع چاپ هم روی کارت پی وی سی است. در ادامه علت استفاده از کارت های پی وی سی را بیان کردیم. این که چرا کارت ویزیت پی وی سی باعث جذب مشتری بیشتر است.

چرا چاپ کارت ویزیت پی وی سی؟

کارت ویزیت ساخته شده پی وی سی خوبی است، زیرا آنها یک کسب و کار را از دیگران متمایز می کنند و یک کارت با طراحی حرفه ای نیز چیزهای زیادی در مورد تخصص یک تجارت می گوید. یک کارت ویزیت که به خوبی طراحی شده باشد، مشتریان بالقوه را تشویق می کند تا آن را تحویل بگیرند و پرس و جو کنند. یک کارت ویزیت پی وی سی که ظاهر و احساسی شبیه به کارت اعتباری دارد، ارزش درک شده ای دارد. این شانس را افزایش می دهد که مشتری کارت را حفظ کند. این کارت های PVC می توانند به ارتقای کسب و کار، سرعت به فروش و کسب سود بهتر کمک کنند.

مزایای کارت ویزیت پی وی سی عبارت اند از:

 • کیفیت تصویر روی این کارت بهتر است.
 • امکان امنیتی کردن کارت وجود دارد.
 • ماندگاری و دوام کارت ها بیشتر است.
 • کارت های شما حرفه ای تر به نظر می‌رسند. امکان برجستگی کارت و چاپ یووی وجود دارد.

چاپ کارت ویزیت مانی کارت

مانی کارت دارای سالها تجربه, در زمینه چاپ کارت های پی وی سی حرفه ای میباشد. ما دارای بهترین طراحان کارت و پیشرفته ترین چاپگر ها برای چاپ کارت ویزیت پی وی سی شما هستیم. شما فقط باید چیز که در ذهن دارید را در اختیار کارشناسان طراحی ما بگذارید. طراحان که دارای سال ها تجربه و آموزش دیده هستند, ایده شمارا پیاده سازی میکنند. البته میتوانید طراحی را خودتان انجام بدهید و فرایند چاپ را به ما بسپارید. میتوانید نمونه چاپ کارت گارانتی و دانشجویی مانی کارت هم را در سایت ببینید.

چاپ کارت ویزیت پی وی سی مانی کارت
چاپ کارت ویزیت پی وی سی هوشمند
چاپ کارت ویزیت پی وی سی پوشاک

نمونه چاپ کارت ویزیت پی وی سی مانی کارت

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up