چاپ کارت شناسایی پی وی سی

امروزه چاپ کارت های شناسایی پی وی سی برای پرسنل شرکت ها, سازمان ها و دانشگاه ها, بسیار رایج شده است. برای کنترل ساعت ورود و خروج کارمندان, عدم ورود افراد غریبه و … این کارت های شناسایی چاپ میشود و بسیار کاربردی اند. کارت شناسایی کسب و کار باعث بالا بردن امنیت کارمندان شرکت است و از موارد ضرروری که باید تهیه بشود. مانی کارت با کارمندان با تجربه و حرفه ای میتواند طراحی و چاپ کارت های شناسایی را برای شما انجام دهد.

چاپ کارت شناسایی پی وی سی پرسنولی
چاپ کارت شناسایی پی وی سی شرکت نفت
چاپ کارت شناسایی پی وی سی گمرک

چاپ کارت شناسایی پی وی سی مانی کارت

کارت شناسایی چیست؟

کارت شناسایی پی وی سی, کارتی است که اطلاعات هویتی یک فرد را به عنوان نام کامل، آدرس، سن و رنگ مو و چشم ارائه می‌کند و اغلب حاوی عکس است. برای استفاده به عنوان شناسایی در محل کار، مدرسه، باشگاه و غیره استفاده می شود.

تاریخچه کارت شناسایی به هزاران سال قبل برمی گردد. در واقع، اولین اشاره به اولین دولتی که اطلاعات شخصی شهروندان خود را جمع آوری می کند به ۳۸۰۰ سال قبل از میلاد مسیح در زمان امپراتوری بابل بازمی گردد. از آن زمان، روشی که ما هویت خود را ثابت کرده‌ایم به شدت تغییر کرده است. اسناد شناسایی امروزی که در ابتدا فقط تکه‌های کاغذ بودند، دارای تعدادی ویژگی امنیتی هستند که جعل آنها را بسیار دشوار می‌کند.

ID چیست؟

ID مخفف سند هویتی( identity document) است. این سندی است که برای تأیید هویت یک فرد استفاده می شود. این معمولاً یک کارت رسمی است که حاوی نام و عکس شما یا سایر اطلاعاتی است که نشان می دهد شما چه کسی هستید. اسناد هویتی اشکال مختلفی دارند. با این حال، نمونه های رایج اسناد هویتی شامل کارت ملی, کارت دانشجویی, کارت شناسایی پرسونلی, گواهینامه رانندگی و … است.

چاپ کارت شناسایی از چه زمانی شروع شد؟

اولین نمونه از آنچه را می‌توان «شناسنامه مدرن» تلقی کرد به سال ۱۴۱۴ بازمی‌گردد. در این زمان، هنری پنجم پادشاه انگلستان اولین گذرنامه را صادر کرد. این اوراق به گونه ای صادر می شود که شهروندان بتوانند هویت خود را در” خارج از کشور” اثبات کنند، سپس به عنوان اسناد «رفتار ایمن» نامیده می شد. این اسناد به جای اینکه برای تعطیلات خارجی باشد، امنیت شهروندان یک کشور همسایه را هنگامی که توسط پادشاه هدیه داده می شد، تضمین می کرد.

به دنبال آن، در سال ۱۸۲۹، پارلمان بریتانیا اصلاحات رابرت پیل را تصویب کرد. این اصلاحات تاکید بیشتری بر سوابق چاپی پلیس داشت. برای اولین بار، این بدان معنی بود که داده ها می توانند در یک فایل سند شخصی ذخیره شوند و با استفاده از یک مقدار عددی منحصر به فرد به افراد مرتبط شوند. در اصل، این پیش درآمد سیستم مدرنی بود که ما امروز از آن استفاده می‌کنیم، جایی که کارت‌های شناسایی به پایگاه‌های اطلاعاتی دولتی مرتبط می‌شوند.

این کارت ها چگونه تایید شدند؟

در طول تاریخچه ID، نحوه تأیید اسناد مختلف بسیار متفاوت بوده است. با این حال، علی‌رغم اینکه شناسه‌ها هزاران سال است که وجود دارند، مفهوم تأیید یک شناسه با بررسی اطلاعاتی که در برابر داده‌های موجود در یک پایگاه داده متمرکز نگه می‌دارد، یک مفهوم مدرن است.

در اوایل قرن بیستم، گذرنامه‌های مدرنی که امروزه برای سفرهای خارج از کشور استفاده می‌کنیم، برای اولین بار ایجاد شدند. در این مرحله، ویژگی‌های تأیید اضافی اضافه شد. این سند علاوه بر یک عکس و یک امضا، دارای توضیحات شخصی نیز بود. با این حال، سند همچنان به صورت دستی با بازرسی شخص و مقایسه آنها با اطلاعات موجود در سند تأیید می شود.

پس از تصویب اصلاحات رابرت پیل در سال ۱۸۲۹ توسط پارلمان بریتانیا، کشورهای سراسر جهان ایده کارت شناسایی را پذیرفتند. به عنوان مثال، هلند سیستم غیرمتمرکز شماره شخصی (PN) خود را در سال ۱۸۴۹ راه اندازی کرد. با این حال، این کشور تنها در سال ۱۹۴۰ شروع به صدور کارت شناسایی شخصی برای هر شهروند کرد.

چاپگر کارت شناسایی پی وی سی چیست؟

چاپگر کارت شناسایی پی وی سی دستگاهی است کارت های PVC را چاپ و شخصی سازی می کند. از این دستگاه برای چاپ نشان های شناسایی کارمند، کارت های عضویت، کارت های اعتباری و موارد دیگر استفاده می شود. برای چاپ کارت شناسایی میتوانید از چاپگر های مارک فارگو, نیسکا, گلدیو … خریداری کنید. همچنین میتوانید فرایند چاپ کارت را به مانی کارت بسپارید. ما در مانی کارت برای شما طراحی حرفی کارت را توسط طراحان مجرب در این زمینه انجام میدهیم. بعد از طراحی کارت, کارت ها با کیفیت, تیراژ مد نظر شما و اندازه دلخواه, چاپ میکنیم.

چاپگرهای کارت شناسایی مانند چاپگرهای جوهرافشان معمولی کار می کنند. چاپگر اداری شما یک تکه کاغذ خالی را می مکد، روی آن چاپ می کند و سپس محصول نهایی را بیرون می ریزد تا فوراً از آن استفاده کنید. به همین ترتیب، چاپگر کارت شناسایی یک کارت پی وی سی سفید سفید را می مکد، طرح شما را چاپ می کند و سپس کارت را بیرون می اندازد تا بتوانید بلافاصله از آن استفاده کنید. در حالی که استفاده از آنها مانند چاپگر کاغذی شما آسان است، چاپ روی پلاستیک به فرآیند و قطعات داخلی متفاوتی نیاز دارد. این بدان معناست که چاپگرهای کارت شناسایی معمولاً گرانتر از چاپگرهای جوهرافشان هستند.

مزایای چاپ کارت شناسایی

در اینجا دلایلی قانع کننده وجود دارد که چرا یک سیستم کارت شناسایی باید در تجارت شما فعال باشد.

چاپ کارت شناسایی پی وی سی ایران خودرو
چاپ کارت شناسایی پی وی سی شرکتی
چاپ کارت شناسایی پی وی سی سازمانی

افراد را شناسایی می کند.

یک دلیل واضح، اما یکی از دلایل اصلی است. کارکردن سیستم کارت شناسایی از دسترسی افراد غیرمجاز به دفاتر شما جلوگیری می کند. اگر فردی در جایی از ساختمان نیز به طرز مشکوکی عمل می کند، می توانید از وی کارت شناسایی بخواهید.

مناطق مشترک را از مناطق کار ایمن متمایز می کند.

برخی از سازمان ها به سطوح امنیتی متفاوتی در بخش های مختلف نیاز دارند. سیستم کارت شناسایی یک راه ساده و مقرون به صرفه برای رسیدن به این هدف است. بسیاری از سازمان ها به طور منظم از پیمانکاران استفاده می کنند. سیستم کارت شناسایی محدود کردن دسترسی آنها را معین می کند.

احساس ایمنی را برای کارکنان تقویت می کند.

کارمندان احساس می کنند که شما امنیت را جدی می گیرید. این احساس وجود دارد که ورود/خروج به ساختمان نظارت می شود و قابل ردیابی است که باعث می شود احساس امنیت داشته باشند.

تصویر حرفه ای بودن سازمان را تقویت می کند.

چاپ کارت شناسایی پی وی سی فرصتی برای تبلیغ لوگو و برند شما در خارج از دفتر است. دوستان و خانواده هر از گاهی آنها را خواهند دید. اما بیش از این است. یک سیستم کارت شناسایی نشان می دهد که یک تجارت در مورد کاری که انجام می دهد جدی است، در مورد امنیت کارکنان جدی است و به اندازه کافی این دانش را دارد که در وهله اول یک سیستم شناسایی را تضمین کند.

برنامه نویسی و کار با آن آسان است.

پس از راه اندازی، افزودن کارت های جدید/موقت به سیستم ساده است. اصلاح حقوق دسترسی به مناطق مختلف سازمان نیز آسان است که این امر کنترل زیادی را با تلاش کم آسان می کند.

ردیابی و نظارت بر دسترسی/فعالیت را آسان می کند.

برای شروع، زمان ورود و خروج را می توان به راحتی ثبت کرد. با این حال، سیستم کارت شناسایی چیزهای بیشتری از این را ارائه می دهد.می‌توانید بدانید چه کسی در یک زمان خاص در دفتر بوده و چه کسی نبوده است.

بازدیدکنندگان را به راحتی قابل شناسایی می کند.

با مشخص کردن کارت‌های شناسایی بازدیدکننده، کارکنان امنیتی می‌توانند به سرعت کسانی را که «متعلق» به یک منطقه هستند و کسانی که به بیراهه رفته‌اند، شناسایی کنند.

یک کارت واحد می تواند در چندین سایت کار کند

رویه‌های امنیتی جداگانه لازم نیست برای هر ساختمان تنظیم شود. در صورت نیاز، یک سیستم می تواند چندین مکان را تامین کند.

چاپ کارت شناسایی پی وی سی کارمندی
چاپ کارت شناسایی پی وی سی آموزشگاه
چاپ کارت شناسایی پی وی سی پرشکی

نمونه چاپ کارت شناسایی مانی کارت

مانی کارت انواع کارت های pvc را چاپ میکند. شما میتوانید برای دیدن نمونه, نمونه چاپ کارت های عضویت مانی کارت را مشاهده کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up